1983

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W TRZEBNICY

z dnia 25 marca 2004 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych przy ul. Milickiej w Trzebnicy

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r.
o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591 ze zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz.139 ze zm.), w związku z art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717) uchwala się co następuje:

R o z d z i a ł 1

Przepisy ogólne

R o z d z i a ł 2

Ustalenia dotyczące terenów o różnym przeznaczeniu wyodrębnionych liniami rozgraniczającymi

R o z d z i a ł 3

Ustalenia dotyczące sieci i urządzeń infrastruktury technicznej

§ 51

1. Planowane sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, a w szczególności: sieci wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, ogólnospławnej i deszczowej, gazowe, kable zasilające elektroenergetyczne SN i NN, kable oświetlenia ulicznego, doziemne kable telekomunikacyjne oraz inne sieci i urządzenia należy lokalizować w ulicach głównych (KG), ulicy lokalnej (KL), ulicach dojazdowych (KD), ciągach pieszo-jezdnych (KDj), ciągach pieszych (KX) oraz na terenach zieleni urządzonej (ZP).

2. W przypadku, kiedy ze względów technicznych sieć (urządzenie) nie może być usytuowane w sposób określony w ust.1, dopuszcza się jej lokalizację na pozostałym terenie w granicy obszaru objętego planem, pod warunkiem, że będzie prowadzona w sposób nieutrudniający prawidłowego zagospodarowania poszczególnych terenów (wyodrębnionych liniami rozgraniczającymi) o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania.

3. W przypadku kolizji sieci z zabudową lub innymi sieciami i urządzeniami infrastruktury technicznej, sposób rozwiązania kolizji wymaga uzgodnienia z właścicielem sieci.

§ 52

Zaopatrzenie w wodę dla celów socjalno-bytowych, technologicznych i zabezpieczenia przeciwpożarowego należy przewidywać z istniejącej sieci wodociągowej oraz z sieci planowanych, poprzez istniejące obiekty i urządzenia zaopatrzenia w wodę. Należy dążyć do pierścieniowego układu sieci wodociągowej.

§ 53

1. W granicy obszaru objętego planem ścieki sanitarne należy odprowadzić do planowanych, grawitacyjnych sieci kanalizacji sanitarnej.

2. Do czasu oddania do użytku planowanych sieci kanalizacji sanitarnej, o których mowa w ust. 1, dopuszcza się ścieki sanitarne i przemysłowe gromadzić w zbiornikach bezodpływowych, zlokalizowanych na poszczególnych działkach budowlanych. Zbiorniki, a także ich usytuowanie, powinny spełniać wymogi określone w przepisach odrębnych, w tym dotyczących warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

3. Ścieki nieodpowiadające warunkom stawianym przez odbiorcę wymagają podczyszczenia w urządzeniach podczyszczających, które należy lokalizować na terenie ich wytwórcy (na działce budowlanej).

§ 54

Ścieki deszczowe należy odprowadzić do istniejącego cieku melioracji podstawowej "Polska Woda", poprzez istniejącą sieć kanalizacji ogólnospławnej, przebiegającą przez tereny oznaczone symbolem ZP, a także planowane sieci kanalizacji ogólnospławnej lub deszczowej.

§ 55

1. Dla obiektów budowlanych wymagających ogrzewania, a także energii cieplnej dla celów technologicznych i socjalnych, jako czynnik grzewczy należy przyjąć paliwa ekologiczne, a w szczególności: gazowe (gaz ziemny, propan), płynne (olej opałowy lekki), energię elektryczną; dopuszcza się paliwa stałe (koks, węgiel, odpady drzewne, itp.). Ograniczenia, związane z ochroną zasobów środowiska, dotyczące rodzajów lub jakości paliw, mogą wynikać wyłącznie z rozporządzenia Wojewody Dolnośląskiego, wydanego w trybie ustawy poś.

2. Zaopatrzenie w gaz z rozdzielczej sieci gazowej i przyłączanie obiektów budowlanych powinno odbywać się na zasadach ujętych w prawie energetycznym, po spełnieniu warunków technicznych i ekonomicznych przyłączenia.

§ 56

1. Zasilanie w energię elektryczną, w ilości niezbędnej do pokrycia zapotrzebowania mocy, należy przewidzieć z istniejących linii i kabli elektroenergetycznych NN oraz z planowanych kabli zasilających NN. Planowane kable zasilające NN należy wyprowadzić z istniejącej stacji transformatorowej ozn. na Rysunku planu symbolem 2 EE, planowanej stacji transformatorowej ozn. na Rysunku planu symbolem 36 EE oraz z innych istniejących i planowanych stacji transformatorowych, zlokalizowanych poza obszarem objętym planem.

2. Na obszarze objętym planem dopuszcza się lokalizacje stacji transformatorowych. W przypadku, kiedy właścicielem stacji będzie zakład energetyczny, stacja wymaga wydzielenia działki budowlanej i zapewnienia dostępu do drogi publicznej.

3. Działka budowlana, na terenie której występuje kolizja z istniejącą napowietrzną linią elektroenergetyczną SN 20 kV, oznaczoną na Rysunku planu, do czasu usunięcia kolizji nie powinna być zabudowywana.

4. Istniejące napowietrzne linie elektroenergetyczne, kolidujące z zabudową, należy przebudować na linie kablowe, w porozumieniu z Zakładem Energetycznym Wrocław S.A.

§ 57

1. Wytworzone odpady stałe należy gromadzić w pojemnikach służących do czasowego gromadzenia odpadów ustawianych w wyznaczonych miejscach na poszczególnych działkach budowlanych; miejsca te powinny spełniać wymogi określone w przepisach odrębnych, w tym dotyczących warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

2. Postępowanie z odpadami :

1) stałymi (komunalnymi) określa właściwa uchwała Rady Miejskiej w Trzebnicy, dotycząca szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Trzebnica ,

2) niebezpiecznymi i innymi niż niebezpieczne określa ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 ze zmianami).

R o z d z i a ł 4

Przepisy końcowe

§ 58

Nieprzekraczalną linię zabudowy, określoną na Rysunku planu, należy odnosić do głównego korpusu budynku; linia zabudowy nie dotyczy ryzalitów, wykuszy, ganków, werand i innych podobnych elementów budynku.

§ 59

Stawka procentowa, służąca ustaleniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, wynosi 30%.

§ 60

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Trzebnica.

§ 61

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

CZESŁAW CZTERNASTEK

Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Trzebnicy z dnia 25 marca 2004 r. (poz. 1983)