2879

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA

z dnia 11 lipca 2003 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północno-wschodniej części zespołu urbanistycznego Psie Pole Przemysłowe – część A – we Wrocławiu

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami), art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717), w związku z art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) oraz w związku z uchwałą nr XL/1335/01 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 18 października 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północno-wschodniej części zespołu urbanistycznego Psie Pole Przemysłowe we Wrocławiu (Biuletyn Urzędowy Rady Miejskiej Wrocławia Nr 13, poz. 436) Rada Miejska Wrocławia uchwala, co następuje:

R o z d z i a ł I

USTALENIA OGÓLNE

§ 1

1. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego północno-wschodniej części zespołu urbanistycznego Psie Pole Przemysłowe we Wrocławiu zwany dalej planem, obejmuje obszar, którego granice stanowią: od północy – północna granica terenów kolejowych; od wschodu – granica administracyjna miasta Wrocławia; od południa-linia przecinająca działkę 7/5, AM-24, obręb Zakrzów, południowa granica działki nr 8, AM-10, obręb Psie Pole, od zachodu – wschodnia linia rozgraniczająca Trasy Olimpijskiej.

2. Przedmiotem planu jest:

1) przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,

2) linie rozgraniczające ulice oraz drogi publiczne wraz z urządzeniami pomocniczymi, a także niezbędne do wytyczenia ścieżek rowerowych,

3) tereny przeznaczone do realizacji celów publicznych oraz linie rozgraniczające te tereny,

4) zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury,

5) lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów.

§ 2

Określenia stosowane w uchwale oznaczają:

1) dominanta architektoniczna – obiekt budowlany kubaturowy lub jego część, który koncentruje uwagę obserwatorów,

2) nieprzekraczalna linia zabudowy – linia ograniczająca obszar, na którym dopuszcza się wznoszenie budynków oraz określonych w ustaleniach planu rodzajów budowli naziemnych niebędących liniami przesyłowymi i sieciami uzbrojenia terenu,

3) obszar zabudowany – obszar zajęty przez budynek lub budynki, ograniczony zewnętrznym obrysem ścian zewnętrznych w jego rzucie o największej powierzchni, liczonej w zewnętrznym obrysie ścian zewnętrznych,

4) przepisy szczegółowe i odrębne – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem,

5) przeznaczenie terenu lub obiektu – kategorie form zagospodarowania lub działalności lub grupy tych kategorii, które jako jedyne są dopuszczone w danym terenie lub obiekcie,

6) przeznaczenie podstawowe terenu lub obiektu – jest to część przeznaczenia terenu lub obiektu, która powinna dominować w danym terenie lub obiekcie w sposób określony w ustaleniach planu,

7) przeznaczenie uzupełniające terenu lub obiektu – jest to część przeznaczenia terenu lub obiektu, która uzupełnia lub wzbogaca przeznaczenie podstawowe w sposób określony w ustaleniach planu,

8) teren – obszar wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczony symbolem,

9) uchwała – niniejsza uchwała,

10) urządzenia towarzyszące obiektom budowlanym – urządzenia techniczne zapewniające możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, jak przyłącza i urządzenia instalacyjne, przejazdy, ogrodzenia, place postojowe, place pod śmietniki.

§ 3

1. Integralną częścią planu jest rysunek planu w skali 1:2000 stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

2. Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1) granice obszaru objętego planem,

2) linie rozgraniczające tereny,

3) nieprzekraczalne linie zabudowy,

4) obowiązujące linie zabudowy,

5) symbole terenów: AG, SG, PZ, KK, KK/U, KZ, KL.

§ 4

Ustala się następujące wymagania dotyczące przeznaczenia uzupełniającego:

1) dostosowanie do charakteru i wymagań przeznaczenia podstawowego,

2) powierzchnia terenu zajęta na przeznaczenie uzupełniające nie może przekroczyć 30% powierzchni terenu (obiekty towarzyszące).

§ 5

1. Inwestor przed podjęciem jakichkolwiek ziemnych prac inwestycyjnych z uwagi na możliwość odkrycia zabytkowej substancji archeologicznej zobowiązany jest do uzyskania opinii instytucji odpowiedzialnej za ochronię zabytków archeologicznych. Przed wydaniem pozwolenia na budowę należy uzyskać opinię instytucji odpowiedzialnej za ochronę zabytków archeologicznych.

2. W przypadku ewentualnych odkryć zabytków archeologicznych warunkuje się prowadzenie badań archeologicznych, przez uprawnionego archeologa na koszt inwestora po uprzednim uzyskaniu zezwolenia instytucji odpowiedzialnej za ochronę zabytków archeologicznych. Przed wydaniem pozwolenia na budowę należy uzyskać opinię i zezwolenie instytucji odpowiedzialnej za ochronę zabytków archeologicznych.

§ 6

1. Obowiązuje ograniczenie potencjalnej uciążliwości terenów produkcyjnych i produkcyjno-składowych do granic zajmowanych terenów, uciążliwości wynikające z charakteru prowadzonej działalności nie mogą przekraczać dopuszczalnej wielkości normowej na granicy działki zajmowanej przez ten rodzaj działalności.

2. W przypadku usytuowania na przedmiotowym terenie inwestycji mogących znacząco oddziaływać na środowisko, wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla tych przedsięwzięć wymaga przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko określone w przepisach szczególnych.

§ 7

1. W przypadku uszkodzenia znajdującej się na obszarze planu sieci drenarskiej, w trakcie prowadzenia robót inwestycyjnych, Inwestor jest zobowiązany do poinformowania instytucji odpowiedzialnej za meliorację i urządzenia wodne jak również do uzgodnienia dokumentacji przebudowy sieci drenarskiej zapewniającej zachowanie dotychczasowych warunków wodnych na terenach rolnych.

2. Powstałe uszkodzenia sieci drenarskiej Inwestor jest zobowiązany naprawić na własny koszt pod nadzorem inspektora z uprawnieniami w zakresie melioracji.

R o z d z i a ł II

USTALENIA DLA STREF

R o z d z i a ł III

USTALENIA DLA TERENÓW

R o z d z i a ł IV

USTALENIA OGÓLNE I SZCZEGÓŁOWE W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

R o z d z i a ł V

PRZEPISY KOŃCOWE

§ 21

Na podstawie art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717), w związku z art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) ustala się wielkość stawki procentowej, o której mowa w art. 36 ust. 3 tej ustawy, na 15%.

§ 22

W obszarze objętym planem traci moc miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego miasta Wrocławia, przyjęty uchwałą nr XXI/104/88 Miejskiej Rady Narodowej we Wrocławiu z dnia 10 czerwca 1988 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Wrocławskiego Nr 11, poz. 165).

§ 23

Wyznacza się obszary przeznaczone do realizacji celów publicznych:

1) tereny ulic: 1.KZ, 2.KL, 3.KL,

2) tereny kolei: 1.KK, 2.KK/U.

§ 24

Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Wrocławia.

§ 25

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

WICEPRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

WŁADYSŁAW GUT

Załącznik do uchwały Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 11 lipca 2003 r. (poz. 2879)