2274 UCHWAŁA RADY GMINY W MIĘKINI z dnia 28 maja 2004 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Miękinia, dla obszaru położonego w obrębie wsi Wróblowice, w granicach określonych w załączniku graficznym do uchwały Na podstawie art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 ze zmianą Dz. U. z 2004 r. Nr 6, poz. 41), w związku z art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591, ze zmianami) oraz w związku z uchwałą nr XLIV/395/98 Rady Gminy w Miękini z dnia 16 czerwca 1998 roku o przystąpieniu do sporządzenia zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Miękinia Rada Gminy w Miękini uchwala, co następuje: |
R O Z D Z I A Ł I
PRZEDMIOT UCHWAŁY
§ 1
Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Miękinia dla obszaru położonego w obrębie wsi Wróblowice w granicach określonych w załączniku graficznym do uchwały, zwany dalej planem, którego ustalenia wyrażone są w postaci:
1. Tekstu uchwały,
2. Rysunku planu stanowiącego załącznik graficzny do uchwały.
§ 2
1. Ilekroć w dalszych przepisach uchwały jest mowa o:
a) uchwale
– należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Gminy w Miękini;b) obszarze
– należy przez to rozumieć cały obszar objęty uchwałą, w granicach określonych na rysunku planu – załączniku graficznym do uchwały;c) terenie
– należy przez to rozumieć teren ograniczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania, oznaczony symbolem funkcji;d) funkcji podstawowej
– należy przez to rozumieć przeznaczenie terenu ustalone dla tego terenu jako dominujące;e)
funkcji uzupełniającej – należy przez to rozumieć przeznaczenie terenu dodatkowo na inne cele niż tylko wynikające z funkcji podstawowej;f)
linii rozgraniczającej – należy przez to rozumieć linię oddzielającą tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania;g)
linii podziału wewnętrznego – należy przez to rozumieć linię oddzielającą tereny o tych samych funkcjach i zasadach zagospodarowania;h) linii zabudowy nieprzekraczalnej
– należy przez to rozumieć linię ograniczającą przestrzeń terenu, na której można lokalizować budynek;i) kondygnacji
– należy przez to rozumieć jeden nadziemny użytkowy poziom budynku;j) mieszkaniu funkcyjnym
– należy przez to rozumieć mieszkanie dla osób prowadzących lub związanych z działalnością prowadzoną na terenie przeznaczonym na cele inne niż mieszkaniowe;k)
aktywności gospodarczej – należy przez to rozumieć działalność handlowo-usługową i gospodarczą w szeroko pojmowanym zakresie, z wyjątkiem działalności handlowej w obiektach o powierzchni sprzedażowej powyżej 1000 m2.2. Symbole określające planowane rodzaje funkcji terenów oznaczają:
AG
– teren aktywności gospodarczo-handlowo--usługowej w szeroko pojętym zakresie, z wyjątkiem działalności handlowej w obiektach o powierzchni sprzedażowej powyżej 1000 m2;KS – teren urządzeń komunikacji samochodowej;
KGP 2x2
– teren komunikacji dla rozbudowy drogi krajowej nr 94 do klasy “GP”;KZ 1x2 – teren komunikacji dla budowy drogi zbiorczej klasy “Z”;
KL-1x2 –teren komunikacji dla budowy drogi lokalnej klasy “L”;
KD-1x2 - teren komunikacji dla budowy drogi dojazdowej klasy “D”;
ZN – teren zieleni niskiej;
TE – teren urządzeń związanych z zaopatrzeniem w energię elektryczną;
R-3297
– stacja transformatorowa słupowa istniejąca;R-1
– istniejący rów melioracji szczegółowych.R O Z D Z I A Ł II
USTALENIA OGÓLNE
R O Z D Z I A Ł III
USTALENIA SZCZEGÓŁOWE
§ 13
Ustalenia szczegółowe dla
terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem AG1. Funkcja podstawowa: aktywność gospodarcza handlowo-usługowa w szeroko pojmowanym zakresie, w tym przedsięwzięcia, które zgodnie z przepisami szczególnymi mogą wymagać sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, z wyjątkiem przedsięwzięć, dla których sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko jest obowiązkowe oraz działalności handlowej w obiektach o powierzchni sprzedażowej powyżej 1000 m
2.2. Funkcja uzupełniająca: mieszkania funkcyjne.
3
. Użytkowanie terenów: dostosowane do funkcji zlokalizowanych obiektów; ewentualna uciążliwość wynikająca z prowadzonej działalności nie może przekraczać granicy własnej posesji; tereny położone w obrębie stref ochronnych gazociągów wysokiego ciśnienia należy użytkować zgodnie z ustaleniami podanymi w § 7 ust. 4.4. Linie zabudowy: określone na rysunku planu.
5. Zabudowa:
a) Powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 50% powierzchni terenu,
b) Wysokość zabudowy nie może przekraczać 12 m licząc od poziomu terenu do najwyżej położonej krawędzi dachu,
c) Zabudowie należy nadać dachy strome, łamane lub mansardowe,
d) Połaciom stromym dachów należy nadać nachylenie symetryczne oraz pokrycie dachówką lub materiałem imitującym dachówkę,
e) Stolarce okiennej należy nadać podziały symetryczne lub stosować stolarkę bezpodziałową.
6. Garaże: podziemne lub naziemne, w ilości wynikającej z potrzeb, na terenie własnym.
7. Parkingi: podziemne lub naziemne, w ilościach wynikających z potrzeb, na terenie własnym.
8. Ogrodzeni
a: wysokość nieprzekraczająca 1.8 m, forma zharmonizowana z architekturą zabudowy, zalecane żywopłoty. Odległość ogrodzenia od linii brzegowej rowu melioracji szczegółowych R-1, co najmniej 1,5 m.9. Miejsca dla gromadzenia odpadów stałych: zadaszone i osłonięte zielenią zimozieloną.
10. Nawierzchnie dróg i placów wewnętrznych: utwardzone, z odwodnieniem. Ścieki z nawierzchni, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami ropopochodnymi lub innymi szkodliwymi, należy zneutralizować i oczyścić przed odprowadzeniem do odbiornika tych ścieków.
§ 14
Ustalenia szczegółowe dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem KS
1. Funkcja podstawowa: parking samochodowy.
2. Funkcja uzupełniająca: dopuszcza się lokalizację obiektów i urządzeń z zakresu obsługi komunikacji, np. punkt diagnostyczny lub myjnia, z wyjątkiem stacji paliw.
3. Linie zabudowy: określone na rysunku planu.
4. Zabudowa:
a) w przypadku lokalizacji obiektów kubaturowych ich wysokość nie może przekraczać 12 m licząc od poziomu terenu do najwyżej położonej krawędzi dachu; dachom należy nadać połacie o nachyleniu symetrycznym oraz pokrycie dachówką lub materiałem imitującym dachówkę,
b) powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 20% powierzchni terenu.
5. Zieleń: co najmniej 20% powierzchni terenu należy przeznaczyć na zieleń.
6. Powierzchnie terenu, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami ropopochodnymi lub innymi szkodliwymi, należy utwardzić; substancje szkodliwe przed odprowadzeniem do kanalizacji deszczowej należy zneutralizować i oczyścić na terenie własnym.
7. Ogrodzenia: nie wymagane, zaleca się żywopłoty.
§15
Ustalenia szczegółowe dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem KGP 2x2
1. Funkcja podstawowa: komunikacja – teren przeznacza się pod rozbudowę i modernizację publicznej drogi krajowej nr 94 do parametrów drogi kl.“GP” dwujezdniowej o jezdniach dwupasowych oraz skrzyżowaniu z drogą KZ skanalizowanym z wydzielonymi pasami opóźniania, przyspieszania i lewoskrętu.
2. Funkcja uzupełniająca: teren lokalizacji sieci uzbrojenia technicznego.
3. Użytkowanie terenu: do czasu poszerzenia i modernizacji drogi krajowej teren może być użytkowany na zasadach dotychczasowych, pod warunkiem niewznoszenia na nim obiektów trwałych i nasadzeń drzew.
4. Wszelkie dzia
łania na tym terenie wymagają zgody zarządcy drogi krajowej.§ 16
Ustalenia szczegółowe dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem KZ 1x2
1. Funkcja podstawowa: komunikacja – teren przeznacza się pod budowę publicznej drogi gminnej o parametrach klasy “Z” i przekroju jednojezdniowym z jezdnią o dwóch pasach ruchu.
2. Funkcja uzupełniająca: teren lokalizacji sieci uzbrojenia technicznego.
3. Drodze należy nadać szerokość min. 20 m w liniach rozgraniczających, jezdnię szerokości 7 m o dwóch pasach ruchu, obustronnie chodniki i pasy zieleni oraz jednostronnie ścieżkę rowerową.
4. Przy skrzyżowaniu z drogą krajową należy wykonać narożne ścięcia linii rozgraniczających o bokach min. 20 m, a przy skrzyżowaniu z drogami klasy “L” i “D” o bokach min. 10 m, w celu zapewnienia trójkątów widoczności.
5. Odległość od zewnętrznej krawędzi jezdni do gazociągu w/c należy zachować zgodnie z przepisami szczególnymi; odległość ta powinna być nie mniejsza niż 6 m.
§ 17
Ustalenia szczegółowe dla terenu oznaczonego na rysun
ku planu symbolem KL- 1x21. Funkcja podstawowa: komunikacja – teren przeznacza się pod budowę publicznej drogi gminnej o parametrach ulicy klasy “L” o przekroju jednojezdniowym z jezdnią o dwóch pasach ruchu.
2. Funkcja uzupełniają
ca: teren lokalizacji sieci uzbrojenia technicznego.3. Drodze należy nadać szerokość min. 12 m w liniach rozgraniczających, jezdnię szerokości 7 m o dwóch pasach ruchu, obustronnie chodniki i pas zieleni.
4. Przy skrzyżowaniu z drogą klasy “Z” należy wykonać narożne ścięcia linii rozgraniczających o bokach min. 10 m, w celu zapewnienia trójkątów widoczności
§ 18
Ustalenia szczegółowe dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem KD-1x2
1. Funkcja podstawowa: komunikacja – teren przeznacza się pod budowę publicznej drogi gminnej o parametrach klasy “D” i przekroju jednojezdniowym z jezdnią o dwóch pasach ruchu.
2. Funkcja uzupełniająca: teren lokalizacji sieci uzbrojenia technicznego.
3. Drodze należy nadać szerokość min. 10 m w liniach rozgraniczających, jezdnię szerokości 5 m i obustronnie chodniki. Zaleca się szpaler drzew.
4. Przy skrzyżowaniu z drogą klasy “L” należy wykonać narożne ścięcia linii rozgraniczających o bokach min. 5 m, w celu zapewnienia trójkątów widoczności.
§ 19
Ustalenia szczegółowe
dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem ZN1. Funkcja podstawowa: zieleń niska.
2. Funkcja uzupełniająca: nie przewiduje się.
3. Użytkowanie: ze względu na położenie terenów w strefie ochronnej gazociągów wysokiego ciśnienia, sposób zagospodarowania i użytkowania terenu określają ustalenia podane w § 7 ust. 4.
4. W przypadku zaistnienia sprzyjających warunków technicznych, dopuszcza się możliwość zmniejszenia strefy ochronnej gazociągu, zgodnie z przepisami szczególnymi oraz po uzgodnieniu z operatorem gazociągu.
§ 20
Ustalenia szczegółowe dla terenów oznaczonych na rysunku planu symbolem TE
1. Funkcja podstawowa: zaopatrzenie w energię elektryczną – tereny przeznaczone pod budowę stacji transformatorowych 20/0,4 kV.
2. Funkcja uzupełniająca: nie przewiduje się.
3. Użytkowanie: zgodnie z funkcją i przepisami szczególnymi.
4. Ogrodzenie: zgodnie z przepisami szczególnymi.
5. Wszelkie działania w obrębie terenu należy uzgadniać z zarządcą sieci elektroenergetycznej.
6. W przypadku budowy stacji jako o
biektu kubaturowego, budynkowi stacji zaleca się nadanie architektury nawiązującej do architektury tego typu obiektów zachowanych na Dolnym Śląsku z okresu sprzed drugiej wojny światowej.R O Z D Z I A Ł IV
PRZEPISY KOŃCOWE
§ 21
W razie sprzedaży terenu przez właściciela zostanie naliczona jednorazowa opłata, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym, wynosząca 30%.
§ 22
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Miękinia.
§ 23
Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY GMINY |
EUGENIUSZ MAKSYLEWICZ |
Załącznik graficzny do uchwały Rady Gminy w Miękini z dnia 28 maja 2004 r. (poz. 2274)