2124

UCHWAŁA RADY GMINY CZERNICA

z dnia 29 kwietnia 2004 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w obrębie Dobrzykowice, gmina Czernica

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku
o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami), art. 85 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późniejszymi zmianami) oraz uchwały nr XVIII/137/2000 Rady Gminy Czernica z dnia 15 grudnia
2000 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w obrębie Dobrzykowice, gmina Czernica, Rada Gminy Czernica uchwala, co następuje:

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w obrębie Dobrzykowice, gmina Czernica.

D Z I A Ł I

PRZEPISY OGÓLNE

D Z I A Ł II

USTALENIA OGÓLNE W ZAKRESIE ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU

§ 6

1. Ustala się konieczność opracowania koncepcji programowo-przestrzennej dla całych terenów w liniach rozgraniczających:UN1, UN2, UN3, KL1, KL2, KL3.

2. Ustala się zakaz podpiwniczania budynków ze względu na możliwość zalania terenu wodami powodziowymi, a poziom parteru należy podnieść na wysokość minimum jednego metra.

D Z I A Ł III

USTALENIA SZCZEGÓŁOWE W ZAKRESIE ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU

§ 7

1. Tereny oznaczone symbolem UN1:

1) ustala się przeznaczenie podstawowe terenów – tereny pod lokalizację kampusu wyższych uczelni składające się z obiektów dydaktycznych, socjalnych, sportowych i zaplecza gospodarczego,

2) ustala się dostępność komunikacyjną terenu z drogi 4KZ/L– od strony północnej, z drogi KL1 od strony wschodniej i z drogi KL3 od strony południowej,

3) ustala się realizację stacji transformatorowych i ich lokalizację stosownie do potrzeb.

2. Tereny oznaczone symbolami UN2:

1) ustala się przeznaczenie podstawowe terenów – tereny pod lokalizację kampusu wyższych uczelni składające się z obiektów dydaktycznych, socjalnych, sportowych i zaplecza gospodarczego,

2) ustala się dostępność komunikacyjną terenu od strony północno-zachodniej z drogi KL1 i KL2,

3) ustala się realizację stacji transformatorowych stosownie do potrzeb.

3. Tereny oznaczone symbolami UN3:

1) ustala się przeznaczenie podstawowe terenów – tereny pod lokalizację kampusu wyższych uczelni składające się z obiektów dydaktycznych, socjalnych, sportowych i zaplecza gospodarczego,

2) ustala się dostępność komunikacyjną terenu od strony południowo-wschodniej z drogi KL2 i od strony północnej z drogi KL3,

3) ustala się realizację stacji transformatorowych stosownie do potrzeb.

4. Teren oznaczony symbolem AG1:

1) ustala się przeznaczenie podstawowe terenu – tereny aktywności gospodarczej, nieuciążliwej,

2) dla uzyskania pozwolenia na budowę na terenie AG1, ustala się konieczność wyprzedzającego opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych pomiędzy zachodnią granicą planu a terenami kolejowymi, uwzględniającego wspólne zagospodarowanie i obsługę omawianych terenów,

3) ustala się dostępność komunikacyjną terenu z drogi 4KZ/L,

4) ustala się realizację stacji transformatorowych stosownie do potrzeb,

5) ustala się budowę odcinka linii napowietrznej wysokiego napięcia 400 kV ze strefą ochronną wynoszącą 90,0 m, w której obowiązuje zakaz lokalizacji obiektów przeznaczonych na stały pobyt ludzi.

5. Tereny oznaczone symbolem KL1, KL2, KL3:

1) ustala się przeznaczenie podstawowe terenu – drogi lokalne, powiatowe o szerokości 22 m w liniach rozgraniczających,

2) ustala się możliwość likwidacji drogi KL2 po przebudowie układu komunikacyjnego związanej z przeprowadzeniem drogi 2KZ i przeznaczenia terenu pod kampus wyższej uczelni.

6. Teren oznaczony symbolem 2KZ:

ustala się przeznaczenie podstawowe terenu – droga zbiorcza, wojewódzka o szerokości minimum 26 m w liniach rozgraniczających.

7. Teren oznaczony symbolem KK1:

ustala się przeznaczenie podstawowe terenu – teren pod przebudowywaną trasę kolejową Wrocław – Jelcz – Opole.

8. Tereny oznaczone symbolem NO1, NO2:

ustala się przeznaczenie podstawowe terenu – przepompownie ścieków sanitarnych.

D Z I A Ł IV

WYMAGANIA W ZAKRESIE OCHRONY ZABYTKÓW ARCHEOLOGICZNYCH

§ 8

Tereny objęte planem położone są w strefie występowania stanowisk archeologicznych, w związku z powyższym w czasie robót ziemnych może dojść do odkrycia obiektów ruchomych lub nieruchomych zabytków archeologicznych. Dlatego też prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone pod nadzorem inspekcji zabytków archeologicznych, odpowiednich służb ochrony zabytków, a w przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych zostaną podjęte ratownicze badania wykopaliskowe.

Wszelkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe podlegają ochronie prawnej, w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 98, poz. 1150 ze zmianami). Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia odpowiednich służb ochrony zabytków – inspekcji zabytków archeologicznych we Wrocławiu, o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem.

D Z I A Ł V

USTALENIA W ZAKRESIE OCHRONY ŚRODOWISKA

§ 9

1. Ustala się objęcie ochroną istniejącej zieleni wysokiej oraz poddanie jej stałej pielęgnacji i uzupełnianiu.

2. Ustala się pokrycie wszystkich terenów nieutwardzonych i niezabudowanych zielenią wysoką średnią i niską lub uprawami ogrodniczymi.

3. Ustala się ogrzewanie budynków: gazem z projektowanej we wsi sieci gazowej, paliwami płynnymi, energią elektryczną lub innymi proekologicznymi, w tym niekonwencjonalnymi źródłami energii (baterie słoneczne, pompy cieplne itp.).

4. Ustala się obowiązek ochrony Głównego Zbiornika Wód Podziemnych nr 320, znajdującego się na pod powierzchnią terenu objętego granicami planu.

D Z I A Ł VI

USTALENIA W ZAKRESIE UZBROJENIA TERENU I OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ

D Z I A Ł VII

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§ 11

Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139, z późniejszymi zmianami) stawkę procentową służącą do naliczania opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 wymienionej ustawy, ustala się na 15%.

§ 12

Tracą moc ustalenia “planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Czernica” zatwierdzonego uchwałą nr III/13/92 Rady Gminy Czernica z dnia 22 maja 1992 roku (Dziennik Urzędowy Województwa Wrocławskiego Nr 9, poz. 72) w granicach terenu objętego niniejszym planem.

§ 13

Wykonanie uchwały w zakresie realizacji niniejszego planu powierza się Wójtowi Gminy Czernica.

§ 14

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

ZENON WARDĘGA

Załącznik do uchwały Rady Gminy Czernica dnia 29 kwietnia 2004 r. (poz. 2124)