2019

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W OŁAWIE

z dnia 29 kwietnia 2004 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ulicy Nowy Górnik i Baczyńskiego w Oławie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r.
o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.)
i art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zm.), w związku z art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717) oraz w nawiązaniu do uchwały nr VII/52/99 Rady Miejskiej z dnia 20 maja 1999 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w rejonie ulicy Nowy Górnik i Baczyńskiego w Oławie, Rada Miejska w Oławie uchwala, co następuje:

R O Z D Z I A Ł I

PRZEPISY OGÓLNE

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Oławie przy ulicach: Nowy Górnik i Baczyńskiego, obejmującego działki
nr: 1/3,1/4, 1/5, 1/6, 1/7, 1/8, 3/5 AM-23 oraz 33/5, 36, 39, 40, 42, AM-7, zwany dalej w skrócie MPZP NOWY GÓRNIK, którego obowiązujące ustalenia o przeznaczeniu, warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu zostają wyrażone w postaci:

1) rysunku MPZP w skali 1:2000 stanowiącego załącznik graficzny do niniejszej uchwały obowiązującego w zakresie: granic obszaru objętego planem, przeznaczenia terenów, ściśle określonych i orientacyjnych linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach, w tym linii rozgraniczających tereny komunikacji, nieprzekraczalnych linii zabudowy;

2) zasad zagospodarowania terenu określonych w rozdziale II niniejszej uchwały;

3) zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej określonych w rozdziale III niniejszej uchwały;

4) zasad ochrony środowiska określonych w rozdziale IV niniejszej uchwały.

§ 2

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały mowa o:

1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia MPZP NOWY GÓRNIK, o którym mowa w § 1 uchwały;

2) rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek planu w skali 1:2000 z oznaczeniami graficznymi określonymi w legendzie, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały;

3) terenie – należy przez to rozumieć obszar ograniczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczony symbolem funkcji zgodnie z oznaczeniami graficznymi określonymi w legendzie;

4) nieprzekraczalnej linii zabudowy – należy przez to rozumieć linię, której nie może przekroczyć zewnętrzny obrys nowo realizowanego budynku oraz rozbudowywanej części budynku istniejącego;

5) maksymalnej powierzchni zabudowy działki – należy przez to rozumieć, że wskazany do zabudowy maksymalny procent powierzchni działki oznacza powierzchnię zabudowy wraz z powierzchniami utwardzonymi, a powierzchnia pozostała ma pozostać biologicznie czynna.

R O Z D Z I A Ł II

ZASADY ZAGOSPODAROWANIA TERENU

R O Z D Z I A Ł III

ZASADY OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

§ 5

1. Wszelkie nowe sieci uzbrojenia technicznego powinny zostać zaprojektowane kompleksowo i przebiegać w liniach rozgraniczających komunikacji.

2. Urządzenia techniczne, dla których nie przewidziano wydzielonych terenów i które nie będą mogły być realizowane w liniach rozgraniczających ulic mogą być realizowane w uzasadnionych przypadkach, w terenach prywatnych za zgodą właścicieli terenu.

3. Dopuszcza się uzbrojenie części terenu przez inwestorów we własnym zakresie.

4. Woda z istniejącego wodociągu miejskiego po przedłużeniu sieci w ulicach Nowy Górnik i Baczyńskiego, dopuszcza się ujęcia własne jako rozwiązanie tymczasowe.

5. Energia elektryczna zgodnie z warunkami określonymi przez Zakład Energetyczny. Lokalizacja trafostacji zgodnie z rysunkiem planu.

6. Zaopatrzenie w gaz przewodowy do celów bytowych i grzewczych zgodnie z zapotrzebowaniem inwestorów na warunkach zarządzającego siecią gazową.

7. Zaleca się ogrzewanie paliwem ekologicznym – np.: gaz, olej opałowy, energię elektryczną i inne.

8. Dla całego terenu w granicach opracowania zaleca się system grupowego odprowadzenia ścieków do kanalizacji miejskiej oraz oczyszczalni ścieków. Dopuszcza się zbiorniki szczelne wybieralne zlokalizowane na działkach zgodnie z przepisem szczególnym wyłącznie jako rozwiązanie tymczasowe.

9. Odprowadzenie wód opadowych docelowo poprzez podłączenie do kanalizacji deszczowej realizowanej wzdłuż ulic. Do czasu jej realizacji odprowadzenie wód opadowych do studni chłonnej na własnej działce lub poprzez rozprowadzenie drenażem.

10. Zagospodarowanie odpadów stałych poprzez gromadzenie odpadów w przystosowanych pojemnikach oraz zorganizowany wywóz na wysypisko odpadów komunalnych.

11. W przypadku realizacji inwestycji na gruntach zdrenowanych wprowadza się obowiązek przebudowy systemu drenarskiego (po stosownych uzgodnieniach z właściwym organem ds. melioracji).

R O Z D Z I A Ł IV

ZASADY OCHRONY ŚRODOWISKA

§ 6

Szczególne warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego

Z uwagi na położenie terenów objętych planem w zlewni rzeki Oławy objętej szczególną ochroną, wyklucza się zanieczyszczanie gleb, wód podziemnych i powierzchniowych substancjami powstającymi w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej w terenach MN, zanieczyszczeniami ropopochodnymi z terenów komunikacji, ściekami bytowymi i odpadami stałymi.

R O Z D Z I A Ł V

ZASADY OCHRONY DÓBR KULTURY

§ 7

Szczególne zasady zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska kulturowego

Z uwagi na występowanie w rejonie obszaru objętego planem stanowisk archeologicznych oraz związanej z tym ewentualnej możliwości dokonania w czasie robót ziemnych odkrycia obiektów nieruchomych lub ruchomych zabytków archeologicznych, należy przestrzegać następujących zasad:

1. Prace ziemne muszą być prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim Wydziału Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków.

2. W przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych należy podjąć ratownicze badania wykopaliskowe.

3. Wszelkie odkryte w trakcie prac ziemnych przedmioty zabytkowe oraz obiekty nieruchome, nawarstwienia kulturowe, podlegają ochronie prawnej w myśl przepisów szczególnych.

4. Inwestor zobowiązany jest do powiadomienia Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków – Wydział Zabytków Archeologicznych we Wrocławiu o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem, celem zorganizowania nadzoru archeologiczno-konserwatorskiego.

R O Z D Z I A Ł VI

PRZEPISY KOŃCOWE

§ 8

Ustala się stawkę opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, w wysokości 30%.

§ 9

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Oława.

§ 10

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

KRZYSZTOF KŁAPKO

Załącznik graficzny do uchwały Rady Miejskiej w Oławie z dnia 29 kwietnia 2004 r. (poz. 2019)