2970 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W SYCOWIE z dnia 4 września 2003 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zwanego "w skrócie MPZP ŚLIZÓW" Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r. z późn. zm.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.) oraz w związku z art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717) oraz uchwały Rady Miejskiej w Sycowie nr XXXIV/204/ /2001 z dnia 29 listopada 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uchwala się, co następuje: |
R o z d z i a ł 1
Przedmiot i zakres ustaleń planu
§ 1
1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący tereny wsi Ślizów, w granicach określonych na rysunku planu w skali 1:5000, stanowiącym załącznik graficzny do niniejszej uchwały.
2. Przedmiot ustaleń planu obejmuje:
1) Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania.
2) Linie rozgraniczające ulice, place oraz drogi publiczne wraz z urządzeniami pomocniczymi.
3) Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury.
4) Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów.
5) Zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane.
6) Szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakazu zabudowy wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych.
7) Tereny, na których przewiduje się stosowanie systemów indywidualnych lub grupowych oczyszczania ścieków bądź zbiorników bezodpływowych.
8) Tymczasowe sposoby zagospodarowania, urządzania oraz użytkowania terenu.
§ 2
1. W rysunku planu, stanowiącym załącznik graficzny do niniejszej uchwały następujące oznaczenia graficzne są ustaleniami obowiązującymi:
1) Oznaczenia literowe i cyfrowe określające przeznaczenie oraz warunki zabudowy i zagospodarowania terenów wyznaczonych liniami rozgraniczającymi.
2) Oznaczenia klasyfikacji dróg i ulic.
3) Nieprzekraczalna linia zabudowy.
4) Granice stref ochrony konserwatorskiej.
5) Obowiązujące linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania.
6) Orientacyjne linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania.
7) Granice opracowania.
§ 3
Ilekroć w uchwale i na rysunku planu jest mowa o:
1. Planie - należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wsi Ślizów.
2. Rysunku planu - należy przez to rozumieć dotyczący danego terenu rysunek planu stanowiący załącznik graficzny do niniejszej uchwały.
3. Terenie - należy przez to rozumieć obszar o określonym rodzaju przeznaczenia i zagospodarowania, wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi obowiązującymi i orientacyjnymi.
4. Przepisach szczególnych - należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenami, wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych.
5. Funkcji podstawowej - należy przez to rozumieć ustalenie funkcji, która przeważa na danym terenie.
6. Funkcji dopuszczalnej - należy przez to rozumieć ustalenie funkcji, która uzupełnia lub zastępuje w drugiej kolejności funkcję podstawową na danym terenie.
7. Zabudowie uzupełniającej - należy przez to rozumieć obiekty budowlane możliwe do zlokalizowania na istniejących, zainwestowanych terenach mieszkaniowych, usługowych i działalności gospodarczej.
8. Wskaźniku zabudowy - należy przez to rozumieć wskaźnik wyrażający stosunek powierzchni zabudowy budynku do powierzchni odpowiadających im działek lub terenów.
9. Linii zabudowy - należy przez to rozumieć linię usytuowania podstawowej bryły budynku.
10. Terenie zainwestowanym - należy przez to rozumieć tereny zabudowane i zagospodarowane w całości lub w części w dniu podjęcia uchwały.
11. Terenie niezainwestowanym - należy przez to rozumieć tereny niezabudowane i niezagospodarowane w całości lub w części w dniu podjęcia uchwały.
12. Stanie istniejącym - należy przez to rozumieć stan w dniu wejścia w życie niniejszej uchwały.
13. Terenie zabudowy mieszkaniowej (MN, MNp) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane równocześnie pod wszystkie lub jedną z niżej wymienionych funkcji:
1) Zabudowę jednorodzinną - należy przez to rozumieć jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub ich zespół, wraz z przeznaczonymi dla potrzeb mieszkających w nich rodzin budynkami garażowymi i gospodarczymi.
2) Zabudowę zagrodową - należy przez to rozumieć budynki mieszkalne, gospodarcze i inwentarskie w rodzinnych gospodarstwach rolnych, hodowlanych lub ogrodniczych oraz w gospodarstwach leśnych.
14. Ilości kondygnacji - należy przez to rozumieć parametr określony poprzez liczbę kondygnacji nadziemnych.
15. Poddaszu użytkowym - należy przez to rozumieć kondygnację z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi.
16. Budynkach garażowych i gospodarczych - należy przez to rozumieć obiekty 1 i 2-kondygnacyjne ze stromymi dachami.
17. Terenie usług publicznych (UP) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane pod funkcję związaną z działalnością jednostek samorządowych i państwa, obejmującą:
1) Administrację publiczną i łączność,
2) Oświatę.
3) Sport i rekreację.
4) Działalność społeczno-kulturalną.
5) Ochronę zdrowia.
6) Opiekę społeczną.
7) Organizacje polityczne i społeczne.
8) Działalność związaną z obronnością i bezpieczeństwem państwa.
9) Kościoły i religie.
18. Terenie usług komercyjnych (U) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane pod funkcję związaną z działalnością gospodarczą, obejmującą:
1) Administrację i obsługę działalności gospodarczej (biura, banki, pośrednictwo finansowe i prawne, wynajem nieruchomości).
2) Handel detaliczny i drobny hurt.
3) Rzemiosło i drobną wytwórczość.
4) Hotelarstwo, gastronomię i turystykę.
5) Sport i rekreację.
6) Kulturę i rozrywkę.
7) Edukację i oświatę.
8) Ochronę zdrowia.
19. Terenie sportu i rekreacji (US) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane równocześnie pod wszystkie lub jedną z niżej wymienionych funkcji:
1) Boiska sportowe, korty tenisowe.
2) Baseny kąpielowe.
3) Skwery, zieleńce.
20. Terenie działalności gospodarczej i usług (P, Pp) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane równocześnie pod wszystkie lub jedną z niżej wymienionych funkcji:
1) Produkcja i rzemiosło uciążliwe.
2) Bazy, zaplecza techniczne budownictwa, gospodarki komunalnej, rolnictwa i transportu.
3) Hurtownie, składy, magazyny.
21. Terenie obsługi komunikacji samochodowej (KS) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane równocześnie pod wszystkie lub jedną z niżej wymienionych funkcji:
1) Parkingi.
2) Garaże.
3) Stacje paliw.
22. Terenie urządzeń obsługi i produkcji rolnictwa (RPO) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane pod funkcję związaną z działalnością rolniczą, obejmującą:
1) Hodowla i obsługa związana z hodowlą zwierząt inwentarskich.
2) Uprawy i sprzedaż upraw polowych oraz roślin szklarniowych wraz z zapleczem technicznym.
3) Uprawy i sprzedaż drzew i krzewów ozdobnych z zapleczem technicznym.
4) Uprawy ogrodnicze i sprzedaż materiałów ogrodniczych.
23. Terenie zieleni parkowej (ZP) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane równocześnie pod wszystkie lub jedną z niżej wymienionych funkcji:
1) Zieleń parkową i rekreacyjną.
2) Place zabaw.
3) Skwery i zieleńce.
24. Terenie rolnym bez prawa zabudowy (RP) - należy przez to rozumieć tereny zagospodarowane pod funkcję rolną, obejmującą:
1) Uprawy polowe.
2) łąki i pastwiska.
Przeznaczenie terenu oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i różnych zasadach zagospodarowania
R o z d z i a ł 3Zasady obsługi w zakresie komunikacji
R o z d z i a ł 4Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury
R o z d z i a ł 5Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów
R o z d z i a ł 6Zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane
R o z d z i a ł 7Szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakazu zabudowy wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych
R o z d z i a ł 8Szczegółowe zasady zagospodarowania terenu
R o z d z i a ł 9
Przepisy końcowe
§ 14
Zgodnie z art. 10 ust. 3 i art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu jednorazowych opłat w wysokości 10%.
§ 15
Dla terenu objętego ustaleniami niniejszego planu tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Syców, uchwalonego uchwałą nr V/34/94 Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 28 października 1994 r. (Dz. Urz. Woj. Kaliskiego Nr 19, poz. 142 z dnia 21 listopada 1994 r.).
§ 16
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Syców.
§ 17
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY MIEJSKIEJ |
KAZIMIERZ CICHOŃ |
Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 4 września 2003 r. (poz. 2970)
|
|