1814 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W MILICZU z dnia 30 kwietnia 2003 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) i art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. |
R o z d z i a ł I
Przedmiot uchwały i przepisy ogólne
§ 1
1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Miliczu i w Kaszowie, w części obejmującej obszar wsi Kaszowo zwany dalej planem, obejmujący:
1) ustalenia planu stanowiące treść niniejszej uchwały,
2) rysunek planu w skali 1:2000, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.
2. Załącznik rysunkowy jest integralnym składnikiem niniejszej uchwały.
§ 2
Ustalenia tekstowe, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1, składają się z ustaleń ogólnych, stanowiących treść rozdziału II oraz ustaleń szczegółowych, stanowiących treść rozdziału III niniejszej uchwały.
§ 3
Przedmiotem planu jest obszar we wsi Kaszowo w granicach określonych na rysunku planu w skali 1:2000, stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.
§ 4
Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu jest przede wszystkim:
1) ochrona interesów publicznych,
2) umożliwienie realizacji rozbudowy wsi Kaszowo, przy jednoczesnej minimalizacji negatywnego oddziaływania planowanych inwestycji na środowisko.
§ 5
Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:
1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia planu, o których mowa w § 1,
2) uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Miliczu, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,
3) przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych,
4) rysunku planu – należy przez to rozumieć graficzny zapis planu przedstawiony na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:2000, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały,
5) terenie – należy przez to rozumieć teren wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczony numerami i symbolami funkcji, na którym obowiązują te same ustalenia,
6) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym terenie wyznaczonym liniami rozgraniczającymi,
7) przeznaczeniu dopuszczalnym – należy przez to rozumieć rodzaj przeznaczenia inny niż podstawowy, który nie koliduje z przeznaczeniem podstawowym,
8) przeznaczeniu uzupełniającym – należy przez to rozumieć rodzaj przeznaczenia inny niż podstawowy i dopuszczalny, który uzupełnia i wzbogaca przeznaczenie podstawowe,
9) usługach nieuciążliwych – należy przez to rozumieć usługi niezaliczane w myśl przepisów szczególnych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, a także do przedsięwzięć stwarzających uciążliwość dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego; uciążliwość usług nie może przekraczać na granicy działki dopuszczalnych norm określonych przepisami szczególnymi,
10) zakazie zabudowy – należy przez to rozumieć zakaz budowy obiektów kubaturowych z wyłączeniem urządzeń infrastruktury technicznej.
R o z d z i a ł II
Ustalenia ogólne dotyczące wsi Kaszowo
§ 6
Ustalenia dotyczące funkcji wsi Kaszowo
Ustala się, że wieś Kaszowo jako wieś letniskowa, może pełnić i rozwijać następujące funkcje:
1) mieszkaniowe,
2) letniskowo-rekreacyjne i turystyczne z preferencją turystyki krajoznawczej i wypoczynku świątecznego oraz indywidualnego budownictwa rekreacyjnego,
3) agroturystyczne i ekoturystyczne,
4) usługowe dla mieszkańców, wczasowiczów i turystów,
5) rolnicze i leśne (w zakresie odpowiadającym wymogom ochrony środowiska).
§ 7
Zasady ogólne zagospodarowania terenów
i kształtowania zabudowy
1. Dla zachowania istniejących wartości przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych wsi ustala się ekstensywny sposób zabudowy tego obszaru oraz utrzymanie i kształtowanie zabudowy w tradycyjnej dla tej miejscowości drobnej skali nawiązującej do lokalnej tradycji architektonicznej.
2. Zaleca się tworzenie gospodarstw agroturystycznych i ekoturystycznych jako formy stanowiącej szansę rozwoju miejscowości i tworzenia nowego wizerunku wsi.
3. Dla budynków istniejących dopuszcza się dotychczasowe pokrycie. Zaleca się dachy strome symetryczne (w tym dopuszczalne wielospadowe) o spadku połaci na poziomie 36o–45o, pokrycie dachówką ceramiczną lub innymi materiałami o fakturze dachówkopodobnej; również strzechą i gontem.
4. Należy generalnie uporządkować wszystkie istniejące posesje; frontowe części posesji istniejących i projektowanych zaleca się zagospodarować jako ogrody ozdobne, a ogrodzeniom (wys. ok. 1,20 m – 1,50 m) nadać estetyczną formę nawiązującą do charakteru zabudowy – preferuje się ogrodzenia drewniane i żywopłoty.
5. Przepisy szczególne określające warunki ustalone w celu ochrony przyrody i krajobrazu mają pierwszeństwo przed przepisami zawierającymi warunki wynikające z innych przesłanek.
6. Ustala się zasady podziału wewnętrznego terenu oznaczone na rysunku planu linią ciągłą – jako ściśle określone, linią przerywaną – jako orientacyjne.
7. W wypadku geodezyjnego wydzielania działek na terenach MN, MR, ML, US, UT, należy zapewnić dojazd do terenów pozostałych użytków rolnych RP,RZ.
8. Jeżeli przy dokonywaniu podziału nieruchomości zaistnieje konieczność nadania liniom podziału wewnętrznego terenu o tym samym sposobie użytkowania innego przebiegu niż na rysunku planu, burmistrz może żądać od osoby, która składa wniosek o podział, dołączenia do wniosku koncepcji zagospodarowania terenu. Burmistrz w żądaniu określa również zakres koncepcji. Koncepcję opracowuje osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia.
9. Usytuowanie obiektów budowlanych i towarzyszących im urządzeń musi być zgodne z warunkami określonymi przepisami szczególnymi.
10. Proponowane na rysunku planu obiekty budowlane i ich usytuowanie nie są ściśle obowiązujące; stanowią one wytyczne dla prawidłowego rozwiązania układu funkcjonalno-przestrzennego poszczególnych zespołów urbanistycznych.
11. Tereny przewidziane pod zabudowę wymagają, w zależności od potrzeb, badań geologiczno- -inżynierskich oraz geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych zgodnie z przepisami szczególnymi.
12. Ustala siź, će dla indywidualnego budownictwa rekreacyjnego ML minimalna powierzchnia działki wynosi 1500 m˛, zaś maksymalny procent zabudowy działki (w obrysie budynku) nie może przekroczyć 10%.
13. Na każdej wydzielonej działce pod budownictwo mieszkaniowe (MN, ML, MZR) obowiązuje wprowadzenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych (min. 1 stanowisko).
14. Istniejące obiekty ujęte w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa należy chronić i użytkować zgodnie z ustawą o ochronie dóbr kultury (Dz. U. z 1962 r. Nr 98, poz. 1150 ze zmianami), a wszelkie działania mogące naruszyć ich stan należy poprzedzić uzyskaniem pisemnego zezwolenia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.
§ 8
Ustalenia dotyczące zasad zagospodarowania
przestrzennego w zakresie ochrony środowiska
przyrodniczego
1. Wieś Kaszowo leży w granicach Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy”. W związku z powyższym obowiązują ustalenia zawarte w rozporządzeniu Wojewody Kaliskiego i Wojewody Wrocławskiego z dnia 3 czerwca 1996 r. (Dz. Urz. Województwa Wrocławskiego Nr 6 z dnia 17 czerwca 1996 r.) w sprawie utworzenia i ochrony tego Parku dla zachowania wartości przyrodniczych, krajobrazowych i historyczno-kulturowych oraz rozporządzenia nr 1 Wojewody Dolnośląskiego i Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 października 2000 r. zmieniające ww. Rozporządzenie Wojewody Kaliskiego i Wojewody Wrocławskiego (Dz. Urz. Województwa Dolnośląskiego Nr 38, poz. 656).
2. Zgodnie z ustaleniami ww. rozporządzenia na obszarze Parku:
1) Zakazuje się:
a) lokalizowania przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu art. 51 ustawy – Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627),
b) utrzymywania otwartych kanałów ściekowych,
c) wprowadzania zmian stosunków wodnych mogących negatywnie wpłynąć na środowisko przyrodnicze,
d) likwidowania oczek wodnych, starorzeczy oraz przekształcania terenów podmokłych,
e) lokalizowania składowisk i wylewisk odpadów przemysłowych i komunalnych pochodzących spoza gmin znajdujących się w obrębie Parku,
f) wylewania gnojowicy, z wyjątkiem nawożenia własnych gruntów rolnych zgodnie z zasadami agrotechnicznymi,
g) lokalizowania ośrodków hodowlanych na skalę przemysłową posługujących się metodą bezściółkową,
h) biwakowania poza miejscami wyznaczonymi,
i) organizowania rajdów motorowych i samochodowych,
j) umieszczania tablic ogłoszeniowych, reklamowych itp. poza granicami jednostek osadniczych, z wyjątkiem tablic związanych z ochroną i zagospodarowaniem Parku.
2) Wojewoda Dolnośląski w sytuacjach szczególnych, a nie pogarszających walorów przyrodniczych Parku, może odstąpić od zakazów wymienionych powyżej, ale tylko w zakresie lokalizowania przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu art. 51 ust. 1 pkt 2 ustawy – Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627).
3) Wprowadza się obowiązek uzgadniania z Wojewodą Dolnośląskim następujących czynności:
a) decyzji w sprawie likwidacji zadrzewień i zakrzaczeń śródpolnych,
b) lokalizacji ośrodków hodowlanych na skalę przemysłową o wielkości powyżej 100 DJP,
c) lokalizacji nowych ośrodków wypoczynkowych i obiektów o charakterze hotelarskim,
d) budowy nowych dróg, linii energetycznych, ciągów ciepłowniczych, gazowych itp. z wy- jątkiem urządzeń lokalnych,
e) programów i wieloletnich planów gospodarki rolnej, łowieckiej, rybackiej i turystycznej,
f) prowadzenia prac ziemnych trwale zniekształcających rzeźbę terenu, a w szczególności budowy stawów rybnych i innych zbiorników wodnych,
g) prowadzenia nowych melioracji, dokonywania regulacji rzek i potoków.
4) Wprowadza się obowiązek:
a) prowadzenia gospodarki leśnej zgodnie z ogólnymi zasadami zagospodarowania lasów wchodzących w skład parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu,
b) prowadzenia gospodarki w zakresie eksploatacji złóż surowców mineralnych wyłącznie w oparciu o zasady określone odrębną decyzją koncesyjną,
c) ochrony istniejących obiektów historyczno- -kulturowych,
d) stosowania form architektonicznych harmonizujących z walorami krajobrazowymi Parku,
e) prowadzenia gospodarki rolnej niepowodującej degradacji gleb i innych elementów środowiska, w tym zakaz stosowania pestycydów I i II grupy – z wyjątkiem sadów,
f) stosowania zasady ograniczania lokalizacji nowych obiektów budowlanych poza granicami jednostek osadniczych.
3. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody ochroną prawną objęta jest kolonia nocka dużego (Myotis myotis) znajdująca się w południowej części obrębu Kaszowo w przysiółku Tomaszków.
4. Ustala się, że gospodarka leśna na terenie opracowania planu winna być prowadzona zgodnie z obowiązującymi planami urządzenia lasu.
5. Ustala się konieczność należytego zabezpieczenia środowiska gruntowo-wodnego przed zanieczyszczeniami w działalności inwestycyjnej z uwagi na położenie części obszaru objętego planem w granicach Głównego Zbiornika Wód Podziemnych – nr 303 Pradolina Barycz – Głogów (E) o projektowanym statusie najwyższej i wysokiej ochrony (OWO).
6. Dopuszcza się budowę stawów rybnych i innych zbiorników wodnych zgodnie z przepisami szczególnymi.
§ 9
Ustalenia z zakresu ochrony dóbr kultury
1. Część obszaru opracowania, oznaczona na rysunku planu, objęta jest strefą “OW” obserwacji archeologicznej. Strefą “E” ochrony ekspozycji objęto panoramę wsi rozciągającą się z drogi gminnej Kaszowo – Postolin. Zasady i warunki zagospodarowania tych stref są określone w “Wytycznych konserwatorskich dla gminy Milicz” (P.S.O.Z. Oddział Wojewódzki we Wrocławiu, Wrocław, marzec 1994 r.).
2. Z uwagi na zabytkowy charakter zabudowy wsi (obiekty ujęte w konserwatorskim wykazie zabytków architektury i budownictwa) nowa zabudowa powinna mieć charakter kontrolowany w zakresie kubatury, wysokości i form architektonicznych.
3. Ochronie konserwatorskiej podlegają następujące obiekty:
1) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 1
• dom mieszkalny ok. 1910 r.
• budynek mieszkalno-gospodarczy
ok. 1910 r.
2) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 2
• dom mieszkalny 1909 r.
• budynek gospodarczy ok. 1910 r.
3) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 3
• dom mieszkalny ok. 1911 r.
• budynek gospodarczy ok. 1910 r.
4) obora nr 4 1889 r.
5) dom mieszkalny nr 8 ok. 1910 r.
6) dom mieszkalny nr 11 p. XX w.
7) dom mieszkalny, d. szkoła nr 12 p. XX w.
8) dom mieszkalny nr 17 ok. 1930 r.
9) dom mieszkalny nr 18 k. XIX w.
10) dom mieszkalny nr 21 k. XIX w.
11) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 27
• dom mieszkalny p. XX w.
• budynek gospodarczy k. XIX w.
12) zespół mieszkalno-gospodarczy nr 32
• dom mieszkalny ok. 1920 r.
• budynek gospodarczy ok. 1920 r.
13) stacja transformatorowa ok.1920 r.
14) Dom Ludowy, ob. Klub Rolnika nr 34
ok. 1920 r.
15) dom mieszkalny nr 36 k. XIX w.
16) dom mieszkalny nr 45 ok. 1910 r.
4. Na terenie opracowania ochronie prawnej, w myśl przepisów szczególnych, podlegają zabytkowe stanowiska archeologiczne:
Nr stanowiska |
Rodzaj stanowiska |
Chronologia |
1 |
2 |
3 |
stanowisko nr 12-12/72-30 AZP |
punkt osadniczy |
wczesne średniowiecze |
stanowisko nr 13-13/72-30 AZP |
cmentarzysko osada osada |
łużycka wczesne średniowiecze późne średniowiecze |
stanowisko nr 14-14/72-30 AZP |
ślad osadnictwa ślad osadnictwa |
późne średniowiecze okres nowożytny |
stanowisko nr 15-15/72-30 AZP |
ślad osadnictwa |
wczesne średniowiecze |
stanowisko nr 16-16/72-30 AZP |
ślad osadnictwa ślad osadnictwa ślad osadnictwa |
wczesne średniowiecze późne średniowiecze okres nowożytny |
stanowisko nr 17-17/72-30 AZP |
ślad osadnictwa ślad osadnictwa |
wczesne średniowiecze późne średniowiecze |
cd. tabela
1 |
2 |
3 |
stanowisko nr 18-18/72-30 AZP |
ślad osadnictwa osada ślad osadnictwa |
kultura przeworska wczesne średniowiecze późne średniowiecze |
stanowisko nr 2-2/72-31AZP |
cmentarzysko ślad osadnictwa |
kultura łużycka kultura przeworska |
stanowisko nr 21-5/72-31AZP |
ślad osadnictwa ślad osadnictwa punkt osadniczy punkt osadniczy osada |
EK kultura łużycka pradzieje wczesne średniowiecze średniowiecze |
5. Ustala się, że na obszarach występowania stanowisk archeologicznych wszystkie roboty ziemne związane z realizacją planowanych inwestycji muszą być poprzedzone wyprzedzającymi ratowniczymi badaniami archeologicznymi prowadzonymi za zezwoleniem Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pod nadzorem Inspekcji Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków we Wrocławiu.
6. Wszelkie prace ziemne prowadzone na obszarze objętym miejscowym planem należy uzgadniać pod względem archeologicznym z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu.
§ 10
Ustalenia dotyczące zasad modernizacji i sposobu kształtowania układu komunikacyjnego
1. Ustala się system obsługi komunikacyjnej wsi przedstawiony na rysunku planu, w skład którego wchodzą:
1) istniejąca droga powiatowa nr 47594 Milicz – Kaszowo – Koruszka do modernizacji, dla której przyjęto klasę drogi L, zaś w obszarze projektowanej zabudowy jako rozwiązanie docelowe – parametry ulicy kategorii L˝ oraz droga gminna nr 4728010 Kaszowo – Postolin do modernizacji, dla której przyjźto klasź drogi L (wg “Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dn. 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie” Dz. U. z 1999 r. Nr 43, poz. 430),
2) rezerwa terenu pod drogę krajową – zachodniego obejścia miasta Milicza w ciągu drogi krajowej nr 15, klasy technicznej G, docelowo GP, o szerokości w liniach rozgraniczających 50,0 m,
3) nowa sieć ulic dla obsługi projektowanej zabudowy mieszkaniowej i rekreacyjnej, dla których przyjęto klasę ulic lokalnych “L” i dojazdowych “D” (wg “Rozporządzenia” jw.),
4) pozostała sieć dróg gminnych istniejących i projektowanych dostosowana do wymaganych parametrów – zgodnie z “Rozporządzeniem” jw.,
5) projektowana sieć ścieżek rowerowych wyodrębnionych lub łączących ruch pieszy i rowerowy – zgodnie z “Rozporządzeniem” jw.,
6) projektowana sieć ciągów pieszych i pieszo- -jezdnych w zieleni,
7) projektowane “zielone” parkingi dla obsługi przede wszystkim ruchu turystycznego.
2. Ustala się: wszystkie ulice, place, drogi gospodarcze i ciągi piesze wydzielone na rysunku planu liniami rozgraniczającymi są ulicami i drogami publicznymi gminnymi z wyjątkiem publicznej drogi powiatowej nr 47594.
3. Ustala się maksymalne ograniczenie ilości zjazdów na drogę powiatową nr 47594.
4. Ustala się obowiązek uszczelniania podłoża terenów parkingów i placów manewrowych w celu zapobieżenia infiltracji zanieczyszczeń ropopochodnych do gleby.
5. Ustala się możliwość lokalizowania w granicach linii rozgraniczających dróg, ulic i placów sieci uzbrojenia technicznego oraz pasów zieleni wysokiej i niskiej. Dopuszcza się w uzasadnionych przypadkach prowadzenie sieci innymi trasami.
6. Ustala się zapewnienie warunków widoczności poziomej i pionowej poprzez wyznaczenie trójkąta widoczności w obszarach istniejących i projektowanych skrzyżowań i włączeń zjazdów.
§ 11
Ustalenia w zakresie modernizacji i rozwoju
infrastruktury technicznej
1. Ogólne zasady uzbrajania terenów w infrastrukturę techniczną:
1) Projektowane oraz istniejące sieci, w miarę ich modernizacji, można prowadzić w obrębie linii rozgraniczających dróg i ulic (dla drogi nr 47594 wymagana jest zgoda zarządzającego drogą).W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się odstępstwa od tej zasady z zachowaniem warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
2) Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych i sieci uzbrojenia na terenach własnych inwestora jako inwestycje towarzyszące.
3) Wszelkie inwestycje w zakresie zaopatrzenia w wodę, ciepło, gaz, energię elektryczną, telekomunikacyjną, odprowadzania ścieków oraz lokalizacji urządzeń technicznych wymagają uzyskania warunków technicznych przyłączenia od określonych właścicieli sieci.
2. Zaopatrzenie w wodę:
1) Ustala się zaopatrzenie w wodę z istniejącej sieci wodociągowej miasta Milicza.
2) Ustala się konieczność przełożenia istniejącego wodociągu doprowadzającego wodę do wsi, ze względu na mały przekrój wodociągu.
3) Ustala się rozbudowę istniejącej sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym poprzez budowę sieci rozdzielczej na terenach nowej zabudowy.
4) Ustala się dostawę wody do poszczególnych odbiorców za pośrednictwem indywidualnych przyłączy, na warunkach określonych przez zarządcę sieci.
3. Odprowadzenie i unieszkodliwienie ścieków komunalnych oraz odprowadzenie wód opadowych:
1) Ustala się odprowadzenie ścieków komunalnych do indywidualnych lub grupowych szczelnych zbiorników bezodpływowych (perspektywicznie z obowiązkowym odprowadzeniem ścieków do kanalizacji sanitarnej po wybudowaniu sieci kanalizacyjnej) i zorganizowany wywóz ścieków do najbliższej oczyszczalni (Milicz).
2) Dopuszcza się budowę indywidualnych systemów oczyszczania – biooczyszczalnie przydomowe.
3) Ustala się zakaz wprowadzania nieoczyszczonych ścieków do wód powierzchniowych i do ziemi.
4) Docelowo zakłada się budowę kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjnym i grawitacyjno- -pompowym oraz odprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej w Miliczu lub do projektowanej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej poza obszarem planu.
5) W zakresie odprowadzenia wód opadowych ustala się wyposażenie w kanalizację deszczową utwardzonych ulic i placów i odprowadzenie wód deszczowych poprzez separatory do istniejących rowów.
6) Ustala się zarurowanie odcinków rowów otwartych kolidujących z planowaną infrastrukturą komunikacyjną, na warunkach określonych przez właściciela rowu.
4. Zaopatrzenie w gaz:
1) Ustala się bezprzewodowe zaopatrzenie w gaz do czasu budowy sieci gazowej.
2) Docelowo zakłada się budowę sieci gazowej średniego ciśnienia dla całej wsi (przy spełnionych warunkach techniczno-ekonomicznych przyłączenia i odpowiedniej liczbie odbiorców).
5. Zaopatrzenie w energię elektryczną:
1) Ustala się utrzymanie istniejącego systemu elektroenergetycznego średnich i niskich napięć.
2) Ustala się rozbudowę i budowę nowych linii elektroenergetycznych średnich i niskich napięć oraz budowę 2 stacji transformatorowych na terenach wyznaczonych na rysunku planu i na warunkach określonych przez właściciela sieci ZE Wrocław.
3) Docelowo ustala się skablowanie napowietrznych linii elektroenergetycznych średnich i niskich napięć kolidujących z istniejącą i projektowaną zabudową oraz ze względu na ochronę walorów krajobrazowych i położenie wsi w Parku Krajobrazowym “Dolina Baryczy”.
4) Ustala się, że do czasu skablowania obiekty muszą być lokalizowane poza strefą zbliżenia (nie mniejszą niż połowa wysokości zawieszenia najwyżej położonego nieuziemionego przewodu – średnio ~ 5 m) do słupów istniejących linii napowietrznych SN L-150 20 kV, L-2255 20 kV i nowo projektowanych zgodnie z przepisami.
6. Sieć telekomunikacyjna:
1) Ustala się rozbudowę istniejącej telekomunikacyjnej sieci abonenckiej.
2) Ustala się możliwość lokalizacji stacji telefonii komórkowej.
7. Zaopatrzenie w energię cieplną.
Ustala się indywidualne zaopatrzenie w ciepło przy zastosowaniu urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń spełniających wymogi ochrony środowiska.
8. Usuwanie odpadów.
Ustala się system kontenerowego gromadzenia odpadów i wywozu na zorganizowane składowisko gminne.
§ 12
Ustalenia terenów przeznaczonych dla realizacji celów publicznych
Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami ustala się tereny przeznaczone dla realizacji następujących celów publicznych:
1) zieleni urządzonej, terenów sportowych,
2) stacji transformatorowych, urządzeń służących do zaopatrzenia ludności w wodę, gaz, gromadzenia, przesyłania i oczyszczania ścieków oraz utylizacji odpadów,
3) ulic, placów, parkingów oraz wydzielonych ciągów pieszych i rowerowych.
R o z d z i a ł IV
Przepisy końcowe
§ 14
Tracą moc ustalenia planu przestrzennego zagospodarowania gminy Milicz, uchwalonego uchwałą nr IV/16/84 Rady Narodowej Miasta i Gminy w Miliczu z dnia 28 grudnia 1984 r. i powtórnie uchwalonego uchwałą nr XVII/132/92 Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 9 marca 1992 r. w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 3 niniejszej uchwały.
§ 15
Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 30%.
§ 16
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy Milicz.
§ 17
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY RADY |
EDWARD RYBKA |
Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 30 kwietnia 2003 r. (poz. 1814)
Część 1 część 2