USTALENIA ADRESOWANE

§ 9

numer ustalenia

przeznaczenie terenu

ustalenia adresowane

1

2

3

1U

usługi

Ze względu na usytuowanie działki w eksponowanym miejscu, przy drodze krajowej nr 30 przy wjeździe do miasta wymaga się, aby lokalizowane tu funkcje były:

a. związane z obsługą ruchu tranzytowego i turystyki,

b. cechowały się wysokimi walorami przestrzennymi.

Wyklucza się przeznaczenie terenu pod funkcje bazowo-składowe
i magazynowe, a także hurtownie i komisy motoryzacyjne.

2R

grunty rolne

Obowiązuje zakaz zabudowy, z wyjątkiem obiektów bądź urządzeń infrastruktury technicznej.

Działka stanowi docelową rezerwę miasta pod lokalizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, która zostanie wykorzystana (w drodze odrębnej procedury planistycznej) po wyczerpaniu się terenów wskazanych na te cele w niniejszym planie.

cd. tabeli

1

2

3

3U

usługi

Ogranicza się zakres dopuszczalnych usług lokalizowanych w obrębie działek do turystyki, sportu i rekreacji.

4MN

zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

Ustala się możliwość trwałej adaptacji istniejących w obrębie części terenu ogrodów działkowych – stosownie do woli władającego terenem.

5 ZN,MN

tereny zieleni niskiej
i mieszkalnictwa
jednorodzinnego

Ze względu na potencjalne zagrożenie powodzią oraz możliwość rozbudowy istniejącego systemu ujęć wody wyklucza się lokalizację w obrębie terenu nowych, samodzielnych obiektów mieszkalnych. Dopuszcza się lokalizację obiektów zaopatrzenia w wodę oraz innych obiektów
i urządzeń infrastruktury technicznej i drogowej, o ile zasadność takich działań zostanie potwierdzona właściwym opracowaniem branżowym.

6MN, U

mieszkalnictwo
jednorodzinne, usługi

Ewentualne zainwestowanie w obrębie strefy ścisłej ochrony konserwatorskiej wymaga akceptacji WKZ i winno być skorelowane w zakresie cech architektonicznych (wysokość, układ dachu, proporcje bryły) z istniejącym budynkiem.

7U, DG

usługi, działalność
gospodarcza

Ustala się docelową wymianę istniejących komunalnych funkcji terenu na zagospodarowanie o wyższych walorach architektoniczno-
-przestrzennych, podkreślające eksponowane usytuowanie działki. Ustalona w planie funkcja może zostać zastąpiona mieszkalnictwem wielorodzinnym z usługami wbudowanymi, pod warunkiem, że zmiana przeznaczenia dotyczyć będzie całej działki.

8 MW

mieszkalnictwo
wielorodzinne

W pasie terenu położonym pomiędzy istniejącą zabudową a ulicą Jeleniogórską ze względu na ekspozycję w kierunku drogi krajowej wyklucza się możliwość sytuowania garaży oraz obiektów gospodarczo-
-technicznych. Przestrzeń ta winna zostać wykorzystana pod zieleń izolacyjną i ochronną oraz parkingi.

9 MW

j.w.

Niezabudowana, północno-zachodnia część działki może być docelowo wykorzystana alternatywnie – stosownie do potrzeb dysponenta terenu – pod funkcje sportowo-rekreacyjne bądź zespół garaży.

10 ...

tereny o różnym przeznaczeniu

Wszelka działalność inwestycyjna w obszarze potencjalnego zagrożenia powodzią winna zostać ograniczona do remontów i modernizacji istniejącej zabudowy (bez realizacji nowych obiektów) i wymaga uzgodnienia z RZGW.

11 U

usługi

Dopuszcza się odstąpienie od wymagań dotyczących kształtowania dachów pod warunkiem że:

– cały teren zostanie przeznaczony pod jedno przedsięwzięcie inwestycyjne,

– wszystkim lokalizowanym w obrębie terenu obiektom kubaturowym zostaną nadane jednorodne cechy przestrzenne w zakresie kształtowania bryły, układu dachów, kolorystyki i rozwiązań materiałowych,

– zaproponowane rozwiązania przestrzenne uzyskają pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Przepisy końcowe

§ 10

Określa się stawkę procentową w wysokości 30% służącą naliczeniu jednorazowej opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.

§ 11

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfów Śląski.

§ 12

Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.