R o z d z i a ł 3

Ustalenia szczegółowe dla terenów wydzielonych

liniami rozgraniczającymi

§ 15

1 MW,U

1. Zespół istniejących budynków dawnych koszar – do adaptacji na cele mieszkalnictwa wielorodzinnego i lokali usługowych.

2. Ustala się wymóg zachowania gabarytów i formy istniejącej zabudowy, dopuszczając zmiany wyni-

kające z koniecznych remontów ze względu na ich stany techniczne oraz w związku z wymaganymi pracami adaptacyjnymi.

3. W obrębie terenu 1 MW dopuszcza się sytuowanie nowych obiektów usługowych pod warunkiem respektowania ustalonych w rysunku planu przebiegów nieprzekraczalnych linii zabudowy. Ewentualna realizacja nowej zabudowy nie może powodować wycinania istniejącego wartościowego drzewostanu wskazywanego w rysunku planu do zachowania. Max. dopuszczalna wysokość nowej zabudowy – 1 kondygnacja plus poddasze użytkowe. Dachy strome, o kątach nachylenia połaci i pokryciach jak w adaptowanych budynkach dawnych koszar.

4. Obsługa komunikacyjna – z ulicy 27 KD wewnętrznymi ulicami dojazdowymi oraz z ulicy 36 KD – lokalizacja wjazdu ustalona w rysunku planu.

5. W obrębie terenu 1 MW wymaga się realizacji parkingów dla samochodów osobowych (por. ustalenia w § 13). Wymaga się realizacji tzw. “parkingów zielonych”, tzn. parkingów o ażurowej nawierzchni. Wartościowe drzewa rosnące na terenach proj. parkingów należy zachować, zapewniając dostęp wód opadowych do ich brył korzeniowych.

6. Dopuszcza się zaspokojenie potrzeb parkingowych mieszkańców i użytkowników zespołu poprzez realizację parkingów podziemnych, pod warunkiem, że ich lokalizacje i budowa nie spowoduje zniszczenia wartościowej zieleni wysokiej.

7. W obrębie zespołu należy zrealizować plac zabaw dla dzieci oraz urządzone tereny zielone (skwery).

8. Od strony al. Rzeczypospolitej dopuszcza się realizację ogrodzenia pełnego, pełniącego rolę ekranu akustycznego.

9. Wzdłuż zachodniej linii rozgraniczającej teren 1 MW,U wymaga się nasadzenia zieleni wysokiej, uzupełniającej istniejący drzewostan.

10. Dopuszcza się wtórne podziały terenu 1 MW,U wymagając – w wypadku przeprowadzania takiego podziału – wydzielenia ulic dojazdowych liniami rozgraniczającymi o szerokości min. 10 m.

11. Dla obsługi istniejącego i projektowanego zainwestowania dopuszcza się wykorzystanie istniejących sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

§ 16

2 MW,U

1. Zespół istniejących budynków dawnych koszar – do adaptacji na cele mieszkalnictwa wielorodzinnego i lokali usługowych.

2. Ustala się wymóg zachowania gabarytów i formy istniejącej zabudowy, dopuszczając zmiany wynikające z koniecznych remontów ze względu na ich stany techniczne oraz w związku z wymaganymi pracami adaptacyjnymi.

3. W obrębie terenu 2 MW,U dopuszcza się sytuowanie nowych obiektów usługowych pod warunkiem respektowania ustalonych w rysunku planu przebiegów nieprzekraczalnych linii zabudowy. Ewentualna realizacja nowej zabudowy nie może powodować wycinania istniejącego wartościowego drzewostanu

wskazywanego w rysunku planu do zachowania. Max. dopuszczalna wysokość nowej zabudowy – 1 kondygnacja plus poddasze użytkowe. Dachy strome, o kątach nachylenia połaci i pokryciach jak w adaptowanych budynkach dawnych koszar.

4. Obsługa komunikacyjna – z ulicy 28 KD dwiema wewnętrznymi ulicami dojazdowymi włączanymi do ulicy 28 KD i jedną – włączoną do ulicy 36 KD, jak w rysunku planu. Lokalizacje dopuszczalnych wjazdów z ul. 28 KD ustalono w rysunku planu.

5. W obrębie terenu 2 MW wymaga się realizacji parkingów dla samochodów osobowych (por. ustalenia w § 13). Wymaga się realizacji tzw. “parkingów zielonych”, tzn. parkingów o ażurowej nawierzchni. Wartościowe drzewa rosnące na terenach proj. parkingów należy zachować, zapewniając dostęp wód opadowych do ich brył korzeniowych.

6. Dopuszcza się zaspokojenie potrzeb parkingowych mieszkańców i użytkowników zespołu poprzez realizację parkingów podziemnych, pod warunkiem, że ich lokalizacje i budowa nie spowoduje zniszczenia wartościowej zieleni wysokiej.

7. W obrębie zespołu należy zrealizować plac zabaw dla najmłodszych dzieci oraz urządzone tereny zielone.

8. Od strony al. Rzeczypospolitej dopuszcza się realizację ogrodzenia pełnego, pełniącego rolę ekranu akustycznego.

9. Wzdłuż zachodniej linii rozgraniczającej teren 2 MW,U wymaga się nasadzenia zieleni wysokiej, uzupełniającej istniejący drzewostan.

10. Dopuszcza się wtórne podziały terenu 2 MW,U wymagając – w wypadku przeprowadzania takiego podziału – wydzielenia ulic dojazdowych liniami rozgraniczającymi o szerokości min. 10 m.

11. Dla obsługi istniejącego i projektowanego zainwestowania dopuszcza się wykorzystanie istniejących sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

§ 17

3 U

1. Istniejący budynek dawniej użytkowany przez wojsko – do adaptacji na cele usługowe – gastronomia, klub, kręgielnia, hotel lub tp.

2. Z zastrzeżeniem ust. 3 wymaga się zachowania gabarytów i formy istniejącego budynku, dopuszczając zmiany wynikające z koniecznych remontów ze względu na stan techniczny obiektu oraz zakresu koniecznych prac adaptacyjnych.

3. Dopuszcza się rozbudowę istn. budynku w kierunku północnym, do linii istniejących drzew, zachowując kąty spadków połaci dachowych i rodzaj pokrycia dachowego – jak na budynku istniejącym.

4. Dopuszcza się powiększenie posesji usługowej 3 U w kierunku wschodnim.

5. Istniejąca wartościowa zieleń wysoka – do zachowania. Sosna rosnąca w północnej części posesji – do usunięcia ze względu na stan zdrowotny.

6. Wymaga się realizacji miejsc postojowych dla samochodów osobowych dla zatrudnionych i użytkowników (por. ustalenia w § 13) oraz – w wypadku hotelu – dla autokaru.

7. Obsługa komunikacyjna – z ulicy lokalnej 36 KD, miejsca dopuszczalnych wjazdów ustalono w rysunku planu.

§ 18

4 U,ZP/MW/MN

1. Teren o dopuszczanych trzech alternatywnych funkcjach – usługi z zielenią towarzyszącą (ew. związane z sąsiednią usługą na terenie 3 U) lub/i zespół projektowanej zabudowy wielorodzinnej lub/i zespół zabudowy jednorodzinnej (wolno stojącej lub szeregowej).

2. Dopuszcza się adaptację i ewentualną przebudowę istniejącego budynku usytuowanego w północnej części terenu na cele określone w ust. 1.

3. Sytuując nową zabudowę kubaturową należy respektować ustaloną w rysunku planu nieprzekraczalną linię zabudowy oraz zachować istniejącą wartościową zieleń wysoką.

4. Ustala się maksymalną dopuszczalną wysokość zabudowy na 2 kondygnacje o wysokości max. 3,5 m każda plus poddasze użytkowe.

5. Dla wszystkich typów nowej zabudowy ustala się stosowanie dachów o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

6. Zaleca się przeprowadzenie technicznego badania podłoża gruntowego ze względu na okresowe podmokłości terenu.

7. Obsługa komunikacyjna – z równoleżnikowo przebiegających wewnętrznych ulic dojazdowych projektowanych na terenie 10 US/MW/MN,ZP lub/i z ulicy 28 KD. Od strony ulicy 28 KD dopuszcza się realizację 1 włączenia ulicy dojazdowej lub/i maksymalnie dwóch wjazdów bramowych.

8. Dokonując ewentualnych wtórnych podziałów terenu dla potrzeb sytuowanej tu zabudowy mieszkaniowej ustala się:

1) warunek wydzielania ulic dojazdowych liniami rozgraniczającymi o szerokości min. 10 m,

2) minimalną powierzchnię działki dla wolno stojącego domku jednorodzinnego – 800 m2,

3) minimalną szerokość działki dla jednorodzinnego segmentu w zabudowie szeregowej – 9 m.

9. W północno-wschodnim narożu terenu 4 U,ZP/MW/MN dopuszcza się lokalizację stacji transformatorowej (lokalizacja alternatywna w stosunku do terenu 14 U,W,ZP), dopuszczając wydzielenie odpowiedniej działki dostępnej z ulicy 28 KD. Dopuszcza się zbliżenie obiektu stacji na odległość 1,5 m od granic działki.

10. Wymaga się zachowania wartościowej zieleni wysokiej rosnącej wzdłuż kanału Kopaniny. W szczególności ochroną obejmuje się wymagającą fachowej pielęgnacji topolę kanadyjską o 4 pniach i pierśnicy 620 cm, rosnącą na skraju skupiny.

§ 19

5 MZ

1. Posesja budynku dawniej użytkowanego przez wojsko – do adaptacji na dom spokojnej starości. Alternatywnie – dopuszcza się adaptację istn. budynku na cele administracyjne, usługowe lub mieszkaniowe.

2. Dopuszcza się przebudowę istn. budynku polegającą na jego rozbudowie, nadbudowie do max. 2 kondygnacji plus poddasze użytkowe lub/i zmianie kątów nachylenia połaci dachowych – wymagane 30 do 45 stopni.

3. Ustala się maksymalny wskaźnik zabudowy działki – 30%.

4. Dopuszcza się powiększenie posesji w kierunku wschodnim lub/i południowym.

5. Istniejąca wartościowa zieleń wysoka – do zachowania.

6. Obsługa komunikacyjna – z ulicy lokalnej 36 KD. Lokalizację jednego z dwóch dopuszczalnych wjazdów ustalono w rysunku planu.

§ 20

6 KS,U,ZP

1. Teren u zbiegu ulicy zbiorczej i lokalnej przeznaczony pod lokalizację parkingu oraz usług z zielenią towarzyszącą.

2. Dopuszcza się przeznaczenie całego terenu 6 KS,U,ZP na funkcje usługowe pod warunkiem, że na sąsiednim terenie 5 MZ zrealizowane zostaną miejsca postojowe dla samochodów osobowych w ilości zapewniającej prawidłową obsługę pracowników i pensjonariuszy, użytkowników lub mieszkańców.

3. Szpaler żywotników zachodnich w południowej części terenu – do zachowania.

4. W wypadku rezygnacji z realizacji parkingu wskazanego w rysunku planu – istnieje możliwość zabudowania zachodniej części terenu. W takim przypadku ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy od strony ulicy 27 KD – 10 m od granicy działki, z zastrzeżeniem ust. 3, a 1,5 m od granicy działki od strony ulicy 36 KD.

5. Max. dopuszczalna wysokość zabudowy – 3 kondygnacje plus poddasze użytkowe; dachy strome o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

6. Obsługa komunikacyjna – z ulicy 27 KD jeden wjazd i z ulicy 36 KD – jeden wjazd. Nie przesądza się lokalizacji wjazdów.

§ 21

7 U,ZP,US

1. Teren przeznaczony pod usługi z zielenią towarzyszącą lub/i tereny sportowe i rekreacyjne.

2. Dopuszcza się adaptację istniejącego budynku na cele usługowe, pod warunkiem przekrycia go dachem stromym o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

3. Realizując nową zabudowę kubaturową należy respektować nieprzekraczalną linię zabudowy ustaloną w rysunku planu od strony ulicy zbiorczej. Ustala się maksymalny dopuszczalny wskaźnik zabudowy – 30%.

4. Wartościowa zieleń we wschodniej i środkowej części terenu – do zachowania.

5. Kanał Kopaniny przecinający południkowo teren – do zachowania.

6. Obsługa komunikacyjna od strony ulicy 27 KD; usytuowanie dopuszczanego wjazdu ustalono w rysunku planu.

7. Zaleca się, aby w północnej części terenu urządzić ogólnodostępne boisko.

§ 22

8 MW,U

1. Zespół czterech istniejących budynków d. koszar – do adaptacji na cele mieszkalnictwa wielorodzinnego i lokale usługowe. Dopuszcza się wyburzenie budynków w złych stanach technicznych i zastąpienie ich nową zabudową o takich samych gabarytach i podobnej architekturze.

2. Ustala się wymóg zachowania gabarytów i formy istniejącej zabudowy, dopuszczając zmiany wynikające z koniecznych remontów ze względu na ich stany techniczne oraz w związku z wymaganymi pracami adaptacyjnymi.

3. W północnej części terenu ustala się lokalizację nowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, ewentualnie z lokalami usługowymi. Wysokość nowej zabudowy – jak istniejące dawne budynki koszarowe; dachy strome. Wyklucza się możliwość projektowania tzw. “ślepych ścian”. Zalecaną lokalizację nowych budynków mieszkalnych wskazano w rysunku planu.

4. W południowo-zachodnim narożu terenu dopuszcza się lokalizację obiektu usługowego (usługi handlu lub gastronomii), parterowego, z poddaszem użytkowym.

5. Obsługa komunikacyjna – z ulicy 27 KD, max. 2 wjazdy lub jeden wjazd i jedno włączenie wewnętrznej ulicy dojazdowej, jak w rysunku planu. Dopuszcza się realizację wjazdów od północy – jak w rysunku planu, w przedłużeniu ulicy dojazdowej. W wypadku realizacji ulicy wzdłuż wschodniej linii rozgraniczającej teren 8 MW,U po terenie działki nr 10 – dopuszcza się wjazd od wschodu.

6. Wymaga się realizacji parkingów dla samochodów osobowych (por. ustalenia w § 13). Zaleca się realizację tzw. “parkingów zielonych”, tzn. parkingów o ażurowej nawierzchni.

7. Dopuszcza się zaspokojenie potrzeb parkingowych mieszkańców i użytkowników zespołu poprzez realizację parkingów podziemnych, pod warunkiem, że ich lokalizacje i budowa nie spowodują zniszczenia wartościowej zieleni wysokiej.

8. W obrębie zespołu należy zrealizować plac zabaw dla dzieci oraz urządzone tereny zielone (skwery).

9. Wymaga się realizacji nasadzeń intensywnej zieleni wysokiej wzdłuż północnej i zachodniej granicy terenu.

10. W rysunku planu ustalono minimalny wymagany zakres zachowania istniejącej zieleni wysokiej.

11. Dopuszcza się wtórne podziały terenu 8 MW,U wymagając – w wypadku przeprowadzania takiego podziału – wydzielenia ulic dojazdowych liniami rozgraniczającymi o szerokości min. 10 m.

12. Zaleca się urządzenie w środkowej części terenu niewielkiego placu z zegarem, fontanną, rzeźbą lub tp. elementem małej architektury, usytuowanym we wskazanym w rysunku planu punkcie formalnie ważnym.

§ 23

9 U/MN

1. Teren o dopuszczanych dwóch alternatywnych funkcjach – lokalizacja budynku szkoły (por. ustalenia dla terenów 10 US/MW/MN,ZP i 11 U/MW/MN,ZP) albo zespół 4 działek wolno stojących jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

2. W wypadku przeznaczenia terenu pod lokalizację szkoły, ustala się:

1) przebieg nieprzekraczalnej linii zabudowy – od strony ulicy KDW (KD) – 4 m od wschodniej linii rozgraniczającej teren,

2) max. dopuszczalna wysokość zabudowy – 2 kondygnacje o maksymalnie dopuszczanej wysokości 3,5 m każda plus ewentualnie poddasze użytkowe,

3) dopuszcza się poszerzenie terenu przeznaczonego na lokalizację budynku szkoły na zachód i północ,

4) obsługa komunikacyjna – od wschodu, max. 2 wjazdy z ulicy KDW (KD),

5) nie ustala się wskaźnika zabudowy terenu,

6) zaleca się zaprojektowanie niewielkiego placu przed wejściem do budynku szkoły.

3. W wypadku przeznaczenia terenu pod lokalizację zabudowy mieszkaniowej, z zastrzeżeniem ustępu 1, ustala się:

1) przebieg wewnętrznej ulicy dojazdowej oraz przebiegi linii projektowanych podziałów terenu – jak w rysunku planu,

2) przebiegi nieprzekraczalnych i obowiązujących linii zabudowy – jak w rysunku planu,

3) wysokość proj. zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

4) wjazdy na posesje – z proj. ulicy wewnętrznej dojazdowej.

4. Na terenie obejmującym południową część terenu 9 U/MN, południowo-wschodnie naroże terenu 10 US/MW/MN,ZP oraz południowy odcinek ulicy KDW (KD) L 1/2 (12) istnieje możliwość dokonania alternatywnego podziału terenu – w wypadku rezygnacji z realizacji południowego odcinka ulicy KDW na terenie 10 oraz w wypadku nierealizowania ulicy, o której mowa w § 40 ust. 6. W takim przypadku teren można podzielić na 5 działek przeznaczanych pod wolno stojące jednorodzinne budynki mieszkalne – ten dopuszczalny wariant podziału oznaczono w rysunku planu liniami przerywanymi z kropkami. Od północy obowiązująca linia zabudowy winna kontynuować linię przedstawioną w rysunku planu.

§ 24

10 US/MW/MN,ZP

1. Teren o dopuszczanych trzech alternatywnych funkcjach – boisko szkolne i urządzone tereny zielone szkoły (por. ustalenia dla terenów 9 U/MN i 11 U/MW/MN,ZP) albo zespół projektowanej zabudowy wielo rodzinnej lub/i zespół zabudowy jednorodzinnej (wolno stojącej lub szeregowej).

2. W wypadku przeznaczenia terenu pod boisko szkole, ustala się:

1) zachowanie istniejącej zieleni rosnącej w północnej i zachodniej części terenu,

2) możliwość realizowania niewielkich – do 250 m2 powierzchni użytkowej – parterowych obiektów obsługujących,

3) dojazd od północy, po śladzie wewnętrznej ulicy dojazdowej przedstawionej w rysunku planu.

3. W wypadku przeznaczenia terenu pod lokalizację zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, ustala się:

1) maksymalną dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dojazd od północy, po śladzie wewnętrznej ulicy dojazdowej przedstawionej w rysunku planu,

3) zachowanie istniejącej zieleni rosnącej w północnej i zachodniej części terenu,

4) warunek realizacji miejsc postojowych dla samochodów osobowych – wg ustaleń zawartych w § 13.

4. W wypadku przeznaczenia terenu pod zespół domków jednorodzinnych wolno stojących, ustala się:

1) przebiegi wewnętrznych ulic dojazdowych oraz przebiegi linii projektowanych podziałów terenu – jak w rysunku planu,

2) przebiegi nieprzekraczalnych i obowiązujących linii zabudowy – jak w rysunku planu,

3) maksymalną dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe.

5. W wypadku przeznaczenia terenu pod zabudowę szeregową ustala się:

1) przebiegi wewnętrznych ulic dojazdowych – jak w rysunku planu,

2) przebiegi nieprzekraczalnych i obowiązujących linii zabudowy – jak w rysunku planu,

3) wysokość proj. zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

4) minimalną szerokość działki dla jednorodzinnego segmentu w zabudowie szeregowej – 9 m.

6. Wartościowa zieleń wysoka rosnąca przy zachodniej linii rozgraniczającej teren – do zachowania.

7. Na terenie obejmującym południową część terenu 9 U/MN, południowo-wschodnie naroże terenu 10 US/MW/MN,ZP oraz południowy odcinek ulicy KDW (KD) L 1/2 (12) istnieje możliwość dokonania alternatywnego podziału terenu – w wypadku rezygnacji z realizacji południowego odcinka ulicy KDW na terenie 10 oraz w wypadku nierealizowania ulicy, o której mowa w § 40 ust. 6. W takim przypadku teren można podzielić na 5 działek przeznaczanych pod wolno stojące jednorodzinne budynki mieszkalne – ten dopuszczalny wariant podziału oznaczono w rysunku planu liniami przerywanymi z kropkami. Od północy obowiązująca linia zabudowy winna kontynuować linię przedstawioną w rysunku planu.

§ 25

11 U/MW/MN,ZP

1. Teren o dopuszczanych trzech alternatywnych funkcjach – usługi z zielenią towarzyszącą, w szczególności lokalizacja budynku szkoły alternatywna w stosunku do terenu 9 U/MN albo posesje projektowanego budynku wielorodzinnego albo zespół projektowanej zabudowy jednorodzinnej (wolno stojącej lub szeregowej).

2. W przypadku każdej funkcji, o której mowa w ust. 1, obowiązuje przebieg nieprzekraczalnej linii zabudowy od strony ulicy 28 KD ustalony w rysunku planu oraz ustalenie dot. wysokości zabudowy – 2 kondygnacje plus ew. poddasze użytkowe.

3. Sytuując na terenie 11 U/MW/MN,ZP obiekty usługowe inne niż budynek szkoły dopuszcza się:

1) dokonanie wtórnego podziału na max. 3 działki,

2) adaptację istn. budynku wraz z ewentualną niezbędną przebudową z zastrzeżeniem ust. 2

oraz wymaga się:

3) respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu,

4) realizacji dachów stromych, o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

4. W wypadku przeznaczenia terenu pod zabudowę jednorodzinną wolno stojącą, ustala się:

1) podział terenu na 3 działki,

2) nakaz respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu,

3) realizację dachów stromych, o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

5. W wypadku przeznaczenia terenu pod zabudowę jednorodzinną szeregową, ustala się:

1) podział terenu na działki o szerokości min. 9 m,

2) nakaz respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu,

3) realizację dachów stromych, o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

6. Dopuszcza się obsługę komunikacyjną od północy, z ulicy 28 KD.

7. W południowo-wschodnim narożu terenu ustala się lokalizację pompowni ścieków, alternatywnej do lokalizacji na terenie 14 U,W,ZP.

8. Zaleca się zachowanie wartościowej zieleni wysokiej. Wniosek dot. zgody na ewentualne wycięcie pojedynczych lip holenderskich lub sosen należy udokumentować poprzez opracowanie szczegółowej inwentaryzacji i waloryzacji zieleni na całym terenie.

§ 26

12 MN,U

1. Zespół projektowanych domków jednorodzinnych (wolno stojących lub szeregowych) z dopuszczeniem lokalizacji obiektów usługowych o gabarytach zbliżonych do wolno stojącego jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

2. Dla zabudowy sytuowanej pomiędzy ulicą 28 KD a projektowaną wewnętrzną ulicą dojazdową, ustala się:

1) wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy dwuspadowe, o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni i układzie kalenicowym.

3. Dla zabudowy sytuowanej na południe od proj. wewnętrznej ulicy dojazdowej, ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

4. Wymaga się respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu.

5. Podziały terenu na działki przeznaczone pod domki wolno stojące lub/i usługi – jak w rysunku planu.

6. Dzieląc teren na działki dla zabudowy szeregowej należy zachować min. szerokość działki – 9 m.

7. Obsługa komunikacyjna – z proj. wewnętrznej ulicy dojazdowej.

§ 27

13 MN,U

1. Zespół proj. wolno stojących domków jednorodzinnych i usług.

2. W rysunku planu ustalono układ projektowanych wewnętrznych ulic dojazdowych oraz usytuowanie niewielkiego placu w środkowej części zespołu, z zastrzeżeniem ust. 5.

3. Wymaga się respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu.

4. Na działce w północno-wschodnim narożu terenu ustala się lokalizację obiektu usługowego o rzucie zbliżonym do propozycji przedstawionej w rysunku planu. Na działce sąsiadującej od południa – zaleca się lokalizację usługi (alternatywnie do wolno stojącego domku jednorodzinnego). Dopuszcza się wjazdy na obie działki z ulicy 29 KD.

5. W przypadku przeznaczenia obu działek, o których mowa w ust. 4, na cele usługowe, dopuszcza się włączenie sąsiedniego terenu przeznaczonego w rysunku planu pod biegnącą południkowo wewnętrzną ulicę dojazdową do działek usługowych.

6. Ustala się liczbę działek w poszczególnych kwartałach zabudowy – jak w rysunku planu.

7. Dla działek mieszkaniowych leżących wzdłuż ulicy 28 KD ustala się:

1) wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy dwuspadowe, o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni i układzie kalenicowym,

3) wjazdy – z ulicy 28 KD.

8. Dla trzech budynków sytuowanych na południe od projektowanego placyku ustala się:

1) wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni w układzie kalenicowym.

9. Dla pozostałych budynków (por. ustalenia ust. 7, 8 i 9) ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

10. Obsługa komunikacyjna proj. zabudowy – z projektowanych wewnętrznych ulic dojazdowych, z zastrzeżeniem ust. 4 i 7.

11. Projektując zagospodarowanie placyku w środkowej części zespołu wymaga się, aby w punkcie formalnie ważnym wskazanym w rysunku planu, sytuować zegar, fontannę, rzeźbę lub podobny element małej architektury.

§ 28

14 U,W,ZP

1. Tereny wzdłuż potoku Kopanina porośnięte luźnymi zadrzewieniami – do zachowania po dokonaniu trzebieży selekcyjnej samosiewów. W południowej części terenu dopuszcza się lokalizację parterowego obiektu usługowego. Ustala się maksymalny dopuszczalny wskaźnik zabudowy terenu – 5%.

2. Dopuszcza się realizację jednego wjazdu z ulicy 28 KD, nie ograniczając liczby wjazdów z ulicy 35 KD.

3. Na terenie 14 U,W,ZP dopuszcza się lokalizację stacji transformatorowej (lokalizacja alternatywna w stosunku do terenu 4 U,ZP/MW/MN), dopuszczając wydzielenie odpowiedniej działki dostępnej z ulicy 35 KD. Dopuszcza się zbliżenie obiektu stacji na odległość 1,5 m od granic działki.

4. W południowo-wschodnim narożu terenu ustala się lokalizację pompowni ścieków (lokalizacja alternatywna w stosunku do terenu 11 U/MW/MN,ZP).

5. Zaleca się zbadanie głębokości koryta Kopaniny przy wylocie odcinka skanalizowanego i ewentualne pogłębienie koryta rzeki, dla zapewnienia swobodnego spływu wód deszczowych, które w stanie istniejącym po deszczach nawalnych spływają na tereny zabudowy mieszkaniowej przy ul. Sosnowej.

6. Istniejący przepust na potoku Kopanina w północnej części terenu może być wykorzystywany jedynie jako przejście piesze.

§ 29

15 MN,U,ZP

1. Zespół proj. wolno stojących domków jednorodzinnych i usług.

2. W rysunku planu ustalono układ projektowanych wewnętrznych ulic dojazdowych.

3. Wymaga się respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu.

4. Ustala się liczbę działek w poszczególnych kwartałach zabudowy – jak w rysunku planu.

5. Dla wszystkich budynków sytuowanych na działkach przylegających do południkowo biegnących projektowanych wewnętrznych ulic dojazdowych, ustala się:

1) max. dopuszczaną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy strome o kącie nachylenia połaci 30–45 stopni w układzie kalenicowym.

6. Dla pozostałych budynków, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6, ustala się:

1) max. dopuszczaną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy strome o kącie nachylenia połaci 30–45 stopni.

7. W zachodniej i południowo-wschodniej części terenu w rejonie dwóch istniejących oczek wodnych (por. rysunek planu) zaleca się sytuowanie niewielkich obiektów usługowych. Alternatywnie – tereny w sąsiedztwie oczek wodnych można zagospodarować na cele sportowo-rekreacyjne, place zabaw dla dzieci lub tp.

§ 30

16 MN,UR

1. Kwartał zabudowy rzemieślniczej – w części zachodniej i wolno stojących domków jednorodzinnych – w części wschodniej i południowej.

2. Wymaga się respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu.

3. Podziały terenu na działki przeznaczone pod domki wolno stojące lub/i usługi – jak w rysunku planu.

4. Dla czterech działek przeznaczanych pod zakłady rzemieślnicze z dopuszczaną funkcją mieszkaniową, usytuowanych wzdłuż ulicy 29 KD, ustala się:

1) max. wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus ew. poddasze użytkowe,

2) max. dopuszczalny wskaźnik zabudowy – 30%,

3) min. wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej – 30%.

5. Dla trzech działek mieszkaniowych usytuowanych przy ulicy 28 KD ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy strome o kącie nachylenia połaci 30–45 stopni w układzie kalenicowym.

6. Dla czterech działek mieszkaniowych usytuowanych przy ulicy 32 KD ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy strome o kącie nachylenia połaci 30 do 40 stopni.

§ 31

17 MN,UR

1. Zespół zabudowy rzemieślniczej – w części zachodniej i wolno stojących domków jednorodzinnych – w części wschodniej.

2. Wymaga się respektowania wszystkich linii zabudowy ustalonych w rysunku planu.

3. Podział terenu na działki przeznaczone pod domki wolno stojące lub/i usługi – jak w rysunku planu.

4. Dla działek przeznaczanych pod zakłady rzemieślnicze z dopuszczaną funkcją mieszkaniową usytuowanych wzdłuż ulicy 29 KD, ustala się:

1) max. wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus ew. poddasze użytkowe,

2) max. dopuszczalny wskaźnik zabudowy – 30%,

3) min. wskaźnik powierzchni biologicznie czynnej – 30%.

5. Dla działek mieszkaniowych usytuowanych przy projektowanej wewnętrznej ulicy dojazdowej, ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy strome o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

6. Wymaga się zachowania rzędowego nasadzenia (topole, lipy, jesiony, klon srebrzysty) przy wschodniej granicy terenu.

7. Istniejąca stacja transformatorowa R-275-11 zlokalizowana w południowo-wschodnim narożu terenu – do zachowania. Dopuszcza się wydzielenie działki trafostacji, obsługiwanej z ulicy 34 KD.

§ 32

18 ZD

1. Zespół istniejących ogrodów działkowych – do trwałej adaptacji.

2. Istn. elektroenergetyczna linia SN L-275 – do zachowania.

§ 33

19 ZD/GK

1. Niezagospodarowany teren w sąsiedztwie torów kolejowych przeznaczony alternatywnie pod zespół ogrodów działkowych, ogrodnictwo, bazę zieleni miejskiej, szkółkę drzew lub krzewów, plantację lub pod szeroko rozumiane cele związane z gospodarką komunalną.

2. Przecinające teren kolektory: sanitarny Ć 800 i deszczowy Ć 1500 – do zachowania.

3. Wzdłuż północnej granicy projektuje się przebieg tłocznego kanału sanitarnego, odprowadzającego ścieki z terenu osiedla do istn. kolektora.

4. Wzdłuż wschodniej granicy terenu wymaga się realizacji nasadzeń zieleni wysokiej, o charakterze izolacyjnym i krajobrazowym.

5. Dopuszcza się sytuowanie obiektów kubaturowych związanych z funkcjami, o których mowa w ust. 1, przy zachowaniu przepisów prawa powszechnego dot. odległości od terenów kolejowych i dróg.

6. Dopuszcza się wtórne podziały terenu.

§ 34

20 U,US,ZP

1. Niezagospodarowany, porośnięty samosiewami teren d. wyrobisk – projektowany wielofunkcyjny teren o przewadze zieleni urządzonej.

2. Teren przeznacza się pod szeroko rozumiane usługi z zielenią towarzyszącą, tereny sportowe i rekreacyjne, tereny wystawiennicze oraz zieleń parkową.

3. Wymaga się przeprowadzenia rekultywacji – po zaprojektowaniu ukształtowania terenu stosownego do projektowanego zagospodarowania, należy przynajmniej częściowo wypełnić wyrobiska, wykorzystując np. nadmiary mas ziemnych pozostałe po korytowaniu pasów proj. dróg, ew. gruz z rozbiórek obiektów na sąsiednich terenach.

4. Projektując zagospodarowanie terenu należy podkreślić zamknięcie osi ulicy 28 KD, lokalizując w rejonie wskazanego w rysunku planu “punktu formalnie ważnego” reprezentacyjny budynek, główną bramę wejściową lub odpowiedni do skali całego założenia element małej architektury.

5. Na całym terenie dopuszcza się lokalizowanie obiektów kubaturowych, respektując nieprzekraczalne linie zabudowy ustalone w rysunku planu. Zróżnicowane warunki geologiczne inżynierskie wymagają wykonywania technicznych badań podłoża gruntowego.

6. Przecinająca teren napowietrzna linia elektroenergetyczna SN L-275 – do zachowania. W północno--zachodniej części terenu ustala się lokalizację stacji transformatorowej, dla której dopuszcza się wydzielenie stosownej działki. Dopuszcza się zbliżenie obiektu stacji na odległość 1,5 m od granic jej działki.

7. Po ustaleniu programu inwestycji przewidywanych do realizacji na terenie 20 U,US,ZP wymaga się przeprowadzenia szczegółowej inwentaryzacji i waloryzacji istniejącej zieleni oraz opracowania projektu zieleni, która winna towarzyszyć projektowanemu zagospodarowaniu.

8. Ustala się minimalny wskaźnik powierzchni biologicznie czynnych – 90% w stosunku do powierzchni całego terenu.

9. Dopuszcza się wtórne podziały terenu, nie ograniczając wielkości działek.

§ 35

21 MN

1. Zespół projektowanych dziesięciu wolno stojących domków jednorodzinnych lub/i obiektów usługowych o zbliżonych gabarytach.

2. Przebieg projektowanej wewnętrznej ulicy dojazdowej oraz sposób podziału terenu – ustalono w rysunku planu.

3. Sytuując nową zabudowę należy respektować ustalone w rysunku planu linie zabudowy.

4. Dla trzech budynków sytuowanych przy ulicy 28 KD ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy strome o kącie nachylenia połaci 30–45 stopni w układzie kalenicowym.

5. Dla pozostałej projektowanej zabudowy ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

§ 36

22 MN/UR,U

1. Zespół sześciu wolno stojących domków jednorodzinnych i obiekt usługowy sytuowany u zbiegu ulic 33 KD i 32 KD.

2. Sytuując nową zabudowę należy respektować ustalone w rysunku planu linie zabudowy.

3. Dla projektowanej zabudowy ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

4. Przecinająca teren napowietrzna linia elektroenergetyczna SN L-275 – do zachowania.

§ 37

23 MN,UR

1. Zespół projektowanych wolno stojących domków jednorodzinnych i usług oraz zabudowy rzemieślniczej z dopuszczeniem mieszkań właścicieli zakładów.

2. Na działce u zbiegu ulic 30 KD i 33 KD ustala się lokalizację obiektu usługowego lub innego, o funkcji niemieszkaniowej.

3. Sytuując nową zabudowę należy respektować ustalone w rysunku planu linie zabudowy.

4. Dla projektowanej zabudowy ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

5. Przecinająca teren napowietrzna linia elektroenergetyczna SN L-275 – do zachowania.

6. Wzdłuż wschodniej granicy terenu wymaga się realizacji nasadzeń zieleni wysokiej, o charakterze izolacyjnym i krajobrazowym.

7. Wzdłuż wschodniej i południowej linii rozgraniczającej dopuszcza się prowadzenie nowej kablowej linii ee 20 kV.

8. Zaleca się dokonanie wymiany gruntów pomiędzy właścicielami działek nr 7 i 10 dla uzyskania prostej geometrii granicy nieruchomości (por. rysunek planu).

§ 38

24 UR/P

1. Teren o dopuszczanych dwóch alternatywnych funkcjach podstawowych – zespół zabudowy rzemieślniczej albo szeroko rozumiane funkcje produkcyjne, handel hurtowy, magazyny lub tp.

2. Wymaga się, aby ewentualne uciążliwości wynikające z działalności prowadzonej na terenie 24 UR/P nie wykraczały poza granice nieruchomości inwestorów.

3. Obsługa komunikacyjna – z ulicy 27 KD. Miejsce włączenia wewnętrznej ulicy dojazdowej lub wjazdu ustalono w rysunku planu.

4. Sytuując nową zabudowę należy respektować ustalone w rysunku planu linie zabudowy.

5. Dla projektowanej zabudowy ustala się max. dopuszczaną wysokość – 2 kondygnacje o wysokości max. 3,5 m plus ewentualne poddasze użytkowe.

6. Dopuszcza się podziały terenu nie ograniczając wielkości działek. Wydzielając wewnętrzne ulice dojazdowe wymaga się zachowania min. szerokości linii rozgraniczających – 10 m.

7. Zaleca się zachowanie głogów rosnących w dwóch szpalerach w środkowej części terenu.

8. Wzdłuż wschodniej granicy terenu wymaga się realizacji nasadzeń zieleni wysokiej, o charakterze izolacyjnym i krajobrazowym. Poprzez dobór gatunkowy projektowanych nasadzeń należy zapewnić spełnienie warunku (wynikającego z wymagań eksploatacyjnych legnickiego lotniska) nieprzekraczania przez korony drzew rzędnej 154,0 m n.p.m.

9. Wymaga się realizacji nasadzeń zieleni o charakterze krajobrazowym wzdłuż północnej granicy terenu.

10. Kablowa linia elektroenergetyczna SN przecinająca południkowo teren – do zachowania lub przebudowy polegającej na zmianie trasy, wg szczegółowych uzgodnień między właścicielami nieruchomości i Zakładem Energetycznym.

11. Wzdłuż północnej linii rozgraniczającej dopuszcza się prowadzenie nowej kablowej linii ee 20 kV.

§ 39

25 MN/UR

1. Teren o dopuszczanych dwóch funkcjach podstawowych: projektowana zabudowa jednorodzinna wolno stojąca lub zespół zabudowy rzemieślniczej z dopuszczeniem mieszkań właścicieli zakładów.

2. Obsługa komunikacyjna – z ulic 27 KD i 29 KD. Miejsca włączeń wewnętrznych ulic dojazdowych lub wjazdów ustalono w rysunku planu.

3. Sytuując nową zabudowę należy respektować ustalone w rysunku planu linie zabudowy.

4. Dla projektowanej zabudowy ustala się max. dopuszczaną wysokość – 2 kondygnacje o wysokości max. 3,5 m plus ewentualne poddasze użytkowe.

5. Dopuszcza się podziały terenu nie ograniczając wielkości działek. Wydzielając wewnętrzne ulice dojazdowe wymaga się zachowania min. szerokości linii rozgraniczających – 10 m.

6. Wymaga się realizacji nasadzeń zieleni o charakterze krajobrazowym wzdłuż północnej granicy terenu. Poprzez dobór gatunkowy projektowanych nasadzeń należy zapewnić spełnienie warunku (wynikającego z wymagań eksploatacyjnych legnickiego lotniska) nieprzekraczania przez korony drzew rzędnej 154,0 m n.p.m.

7. Krótki odcinek napowietrznej linii elektroenergetycznej SN L-275 – do zachowania.

8. Kablowa linia elektroenergetyczna SN przecinająca południkowo teren – do zachowania lub przebudowy polegającej na zmianie trasy, wg szczegółowych uzgodnień między właścicielami nieruchomości i Zakładem Energetycznym.

9. Ustala się min. wskaźnik powierzchni biologicznie czynnych – 60% w stosunku do powierzchni terenu.

§ 40

26 MN,UR

1. Zespół projektowanych wolno stojących domków jednorodzinnych i usług oraz zabudowy rzemieślniczej z dopuszczeniem mieszkań właścicieli zakładów.

2. Obsługa komunikacyjna – z ulic 27 KD i 29 KD. Miejsca włączeń wewnętrznych ulic dojazdowych lub wjazdów ustalono w rysunku planu.

3. Sytuując nową zabudowę należy respektować ustalone w rysunku planu linie zabudowy.

4. Dla projektowanej zabudowy ustala się:

1) max. dopuszczalną wysokość zabudowy – 2 kondygnacje plus poddasze użytkowe,

2) dachy o kącie nachylenia połaci 30 do 45 stopni.

5. Dopuszcza się podziały terenu nie ograniczając wielkości działek. Wydzielając wewnętrzne ulice dojazdowe wymaga się zachowania min. szerokości linii rozgraniczających – 10 m.

6. Wzdłuż zachodniej granicy terenu zaleca się wydzielenie pasa terenu szerokości min. 12 m dla zrealizowania nowej ulicy lokalnej, łączącej proj. ulicę KDW (KD) z ulicą zbiorczą (27 KD) – por. rysunek planu.

7. Istniejąca zieleń rosnąca w okolicy bunkra (topole, klony, lipy, kasztanowce) oraz rzędowe nasadzenie klonów i topoli – do zachowania z zastrzeżeniem ust. 8. Dopuszcza się wycięcia pojedynczych drzew w wypadkach uzasadnionych ich stanem zdrowotnym.

8. Dopuszcza się wycięcie pojedynczych drzew kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem, wymagając w uzasadnieniu wniosku o usunięcie drzew przedłożenia szczegółowej inwentaryzacji i waloryzacji dendroflory w całej skupinie.

9. Ustala się wskaźnik powierzchni biologicznie czynnych – 60% w stosunku do powierzchni terenu.

Szczegółowe ustalenia dla dróg

§ 41

27 KD Z1/2 (20)

1. Projektowana ulica zbiorcza, jednojezdniowa, dwupasowa, o szerokości linii rozgraniczających 20 m, łącząca al. Rzeczypospolitej z terenami w gminie Legnickie Pole.

2. Istniejąca jezdnia na odcinku zachodnim – do adaptacji.

3. Przebieg północnej linii rozgraniczającej ulicę ustalono w rysunku planu.

4. Ustala się:

1) przekrój uliczny,

2) przebieg ścieżki rowerowej na całej długości ulicy, prowadzonej na północ od jezdni,

3) zachowanie wartościowej istniejącej zieleni wysokiej niekolidującej z projektowanym zagospodarowaniem.

5. Wymaga się, aby pozostawianym drzewom zapewnić dostęp wód opadowych do brył korzeniowych poprzez otoczenie ich ażurowymi nawierzchniami w przypadkach, kiedy rosną w granicach projektowanych utwardzanych nawierzchni.

6. Wymaga się nasadzenia ozdobnego szpaleru zieleni przyulicznej we wschodnim odcinku. Poprzez dobór gatunkowy projektowanych nasadzeń należy zapewnić spełnienie warunku (wynikającego z wymagań eksploatacyjnych legnickiego lotniska) nieprzekraczania przez korony drzew rzędnej 154,0 m n.p.m.

7. Usytuowanie włączeń ulic lokalnych i dojazdowych lub/i wjazdów ustalono w rysunku planu. Dopuszcza się – w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Miejskich – ustalenie innych włączeń lub/i wjazdów, jeżeli ich realizacja nie uniemożliwi realizacji wjazdów i włączeń ustalonych w rysunku planu.

8. Droga może prowadzić ruch autobusowy. Zalecana lokalizacja ewentualnego przystanku – w sąsiedztwie południowo-zachodniego naroża terenu 26 MN,UR.

§ 42

28 KD L1/2 (16)

1. Projektowana ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa, o szerokości linii rozgraniczających 16 m – równoleżnikowa ulica średnicowa projektowanego osiedla zabudowy mieszkaniowej.

2. Istniejąca jezdnia na odcinku zachodnim – do adaptacji.

3. Ustala się:

1) przekrój uliczny,

2) przebieg ścieżki rowerowej na całej długości ulicy, prowadzonej na południe od jezdni,

3) zachowanie wartościowej istniejącej zieleni wysokiej niekolidującej z projektowanym zagospodarowaniem.

4. Wymaga się, aby pozostawianym drzewom zapewnić dostęp wód opadowych do brył korzeniowych poprzez otoczenie ich ażurowymi nawierzchniami w przypadkach, kiedy rosną w granicach projektowanych utwardzanych nawierzchni.

5. Wymaga się nasadzenia ozdobnego szpaleru zieleni przyulicznej wzdłuż północnej linii rozgraniczającej ulicy (por. ustalenia w rysunku planu).

6. Droga może prowadzić ruch autobusów miejskich.

§ 43

29 KD L1/2 (15)

1. Projektowana ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa, o szerokości linii rozgraniczających 15 m – południkowa ulica średnicowa projektowanego osiedla zabudowy mieszkaniowej.

2. Ustala się:

1) przekrój uliczny, na odcinku przylegającym do terenu 17 MN,UR – przekrój półuliczny,

2) przebieg ścieżki rowerowej na całej długości ulicy, prowadzonej na wschód od jezdni,

3) zachowanie wartościowej istniejącej zieleni wysokiej niekolidującej z projektowanym zagospodarowaniem.

3. Wymaga się, aby pozostawianym drzewom zapewnić dostęp wód opadowych do brył korzeniowych poprzez otoczenie ich ażurowymi nawierzchniami w przypadkach, kiedy rosną w granicach projektowanych utwardzanych nawierzchni.

4. Wymaga się nasadzenia ozdobnego szpaleru zieleni przyulicznej wzdłuż zachodniej linii rozgraniczającej ulicy (por. ustalenia w rysunku planu).

5. Droga może prowadzić ruch autobusów miejskich.

§ 44

30 KD L1/2 (12)

1. Istniejąca ulica lokalna łącząca gminę Legnickie Pole z Legnicą, wymagająca przebudowy do pełnych parametrów ulicy lokalnej, jednojezdniowej, dwupasowej, o szerokości linii rozgraniczających 12 m.

2. Ustala się:

1) przekrój drogowy lub półuliczny, z chodnikiem od strony terenu 20 U,US,ZP,

2) przebieg ścieżki rowerowej od strony terenu 19 ZD/GK.

§ 45

31 KD L1/2 (12)

1. Projektowana ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa, o min. szerokości linii rozgraniczających 12 m.

2. Ustala się:

1) przekrój drogowy lub półuliczny,

2) przebieg ścieżki rowerowej w liniach rozgraniczających ulicy.

3. Dopuszcza się prostopadłe parkowanie przyuliczne we wschodnim odcinku ulicy – miejsca postojowe dla potrzeb użytkowników ogrodów działkowych (por. rysunek planu).

§ 46

32 KD L1/2 (12)

1. Projektowana ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa, o min. szerokości linii rozgraniczających 12 m.

2. Ustala się:

1) przekrój uliczny lub półuliczny,

2) przebieg ścieżki rowerowej od strony terenu 20 U,US,ZP na odcinku północnym, do włączenia ulicy 28 KD.

§ 47

33 KD L1/2 (12)

1. Projektowana ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa, o min. szerokości linii rozgraniczających 12 m.

2. Ustala się przekrój uliczny, dopuszczając przekrój półuliczny na odcinku przy włączeniu do 30 KD.

§ 48

34 KD L1/2

1. Projektowana ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa. Przebiegi linii rozgraniczających ustalono w rysunku planu.

2. Ustala się:

1) przekrój półuliczny,

2) przebieg ścieżki rowerowej w liniach rozgraniczających ulicy.

3. Dopuszcza się prostopadłe parkowanie przyuliczne (por. rysunek planu).

4. Zaleca się zachowanie nasadzenia rzędowego wzdłuż ogrodzenia ogrodów.

§ 49

35 KD L1/2 (12)

1. Projektowana ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa, o min. szerokości linii rozgraniczających 12 m.

2. Ustala się przekrój półuliczny z chodnikiem na południe od jezdni. Na odcinku południkowym – chodnik po stronie wschodniej lub pełny przekrój uliczny.

3. Wymaga się zachowania istniejącej zieleni wysokiej – szpaler wzdłuż ogrodzenia ogrodów.

§ 50

36 KD L1/2 (12)

1. Ulice lokalne, jednojezdniowe, dwupasowe, o min. szerokości w liniach rozgraniczających 12 m.

2. W połowie długości ulicy – istniejący placyk wymagający starannego zaprojektowania. We wskazanym w rysunku planu punkcie formalnie ważnym – wymagana lokalizacja efektownego elementu małej architektury.

3. Ustala się przekrój uliczny. Na odcinku północnym dla zachowania szpaleru świerków – dopuszcza się przekrój półuliczny z chodnikiem po stronie zachodniej.

§ 51

KDW

1. Projektowane – z zastrzeżeniem ust. 2 – wewnętrzne ulice dojazdowe, jednojezdniowe, dwupasowe, o min. szerokości w liniach rozgraniczających 10 m.

2. Południkowa ulica oznaczona w rysunku planu KDW (KD) L1/2 (12) to projektowana wewnętrzna ulica lokalna, jednojezdniowa, dwupasowa o min. szerokości w liniach rozgraniczających 12 m. W wypadku zrealizowania odcinka wskazanego w rysunku planu linią przerywaną przy zachodniej granicy działki nr 10 – cała ulica winna stać się drogą publiczną – ulicą lokalną:

1) ustala się przekrój uliczny,

2) dopuszcza się parkowanie przyuliczne w sąsiedztwie terenu 13 MN,U,

3) dopuszcza się lokalizację stacji transformatorowej w miejscu wskazanym w rysunku planu, dla której można wydzielić stosowną działkę; dopuszcza się zbliżenie obiektu stacji na odległość 1,5 m od północnej, zachodniej i południowej granicy działki,

4) na terenie obejmującym południową część terenu 9 U/MN, południowo-wschodnie naroże terenu 10 US/MW/MN,ZP oraz południowy odcinek ulicy KDW (KD) L 1/2 (12) istnieje możliwość dokonania alternatywnego podziału – w wypadku rezygnacji z realizacji południowego odcinka ulicy KDW na terenie 10 oraz w wypadku nierealizowania ulicy, o której mowa w § 40 ust. 6 (por ustalenia w § 23 ust. 4).