1500 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W SZKLARSKIEJ PORĘBIE z dnia 26 marca 2004 r. w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości Na podstawie art. 40 ust. 1 i art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, |
§ 1
1. Zwalania się od podatku od nieruchomości nowo wybudowane:
1) budowle i budynki jako całość techniczno- -użytkową wraz z instalacjami i urządzeniami stanowiące kompleksy rekreacyjno-sportowe oraz zajęte pod nie grunty, służące do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rozwoju sportu i rekreacji, pod warunkiem wykorzystania ich do tej działalności, w szczególności:
a) wyciągi narciarskie orczykowe z podporami,
b) instalacje sztucznego naśnieżania,
c) nartostrady, tory saneczkowe i bobslejowe,
d) skocznie narciarskie,
e) budynki stanowiące zaplecze techniczne obsługi obiektów rekreacyjno-sportowych,
2) hale widowiskowo-sportowe,
3) schroniska górskie,
4) baseny kryte i otwarte z podgrzewaną wodą,
5) korty tenisowe,
6) boiska piłkarskie.
2. Za nowo wybudowane budynki i budowle uważa się budynki i budowle wzniesione przez przedsiębiorcę na podstawie pozwolenia na budowę, wydanego przez właściwy organ, których budowa została ukończona i oddana do użytkowania nie wcześniej niż w roku 2003.
3. Zwolnienie nie dotyczy obiektów modernizowanych.
4. Zwolnienie powstaje z dniem 1 stycznia roku następującego po roku, w którym budowa została ukończona i oddana do użytkowania, i trwa przez okres 5 lat, z zastrzeżeniem § 2.
5. Przedsiębiorca występujący o zwolnienie winien dołączyć do wniosku:
1) decyzje o uzyskaniu pozwolenia na budowę,
2) decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budowy.
§ 2
Kwota planowanej pomocy dla przedsiębiorcy, łącznie z pomocą uzyskaną przez niego w ciągu 3 ostatnich lat, w różnych formach, z różnych źródeł i bez względu na jej przeznaczenie, nie może przekroczyć równowartości 100 tysięcy euro.
§ 3
1. Przedsiębiorca ubiegający się o zwolnienie zobowiązany jest przedłożyć wraz z wnioskiem, o jakim mowa w § 1 ust. 5, informacje dotyczące wielkości oraz przeznaczenia otrzymanej pomocy publicznej w różnych formach i z różnych źródeł w okresie 3 kolejnych lat, poprzedzających datę, od której będzie przysługiwało zwolnienie.
2. Informacje, o jakich mowa w ust. 1, przedsiębiorca korzystający ze zwolnienia zobowiązany jest przedłożyć również na początku każdego roku podatkowego, w terminie do 15 stycznia, pod rygorem utraty prawa do zwolnienia.
§ 4
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Szklarskiej Poręby.
§ 5
Traci moc uchwała nr XXII/317/2000 Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie z dnia 29 grudnia 2000 roku w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości.
§ 6
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY MIEJSKIEJ |
ANDRZEJ KUSZTAL |