R o z d z i a ł 5
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej
§ 12
2. Układ nowych oraz zakres rozbudowy istniejących sieci i urządzeń infrastruktury technicznej należy ustalić w oparciu o założenia, koncepcje, programy i plany rozbudowy poszczególnych rodzajów sieci lub w oparciu o rozwiązania zawarte w projektach budowlanych poszczególnych przedsięwzięć.
§ 13
1. Ustala się zaopatrzenie w wodę poprzez istniejący zbiorowy system zaopatrzenia w wodę.
2. Ustala się utrzymanie i rozwój indywidualnych rozwiązań odprowadzenia ścieków do czasu realizacji gminnych sieci kanalizacyjnych. Okres ich zastosowania należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Rozwiązania te powinny spełniać wymogi sanitarne i ochrony środowiska wynikające
z aktualnych przepisów.
3. Dla terenów poletek osadowych cukrowni zasady obsługi w zakresie oczyszczania ścieków pozostawia się bez zmian.
4. Ustala się następujące zasady obsługi w zakresie usuwania i utylizacji odpadów stałych:
1) składowanie czasowe odpadów wyłącznie w miejscach gromadzenia odpadów stałych zlokalizowanych zgodnie z wymogami przepisów prawa budowlanego,
2) przewidzieć możliwość segregacji odpadów w miejscach czasowego ich gromadzenia,
3) wywóz odpadów z miejsc czasowego składowania do zakładu utylizacji odpadów komunalnych.
5. Ustala się dostawę energii elektrycznej z sieci i urządzeń przedsiębiorstw energetycznych zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
6. Dopuszcza się ewentualną przebudowę istniejących względnie budowę nowych linii energetycznych o napięciu 20kV i linii energetycznej o napięciu 110kV oraz ewentualną budowę nowych stacji transformatorowych 20/0,4 kV na warunkach uzgodnionych z zarządcą sieci.
7. Dla linii energetycznej wysokiego napięcia 110kV wyznacza się obszar ograniczonego użytkowania o szerokości 30,0 m (po 15,0 m od osi linii), dla linii energetycznej średniego napięcia 20kV wyznacza się obszar ograniczonego użytkowania o szerokości 15,0 m (po 7,5 m od osi linii).
8. Dopuszcza się dostawę energii elektrycznej z indywidualnych i niekonwencjonalnych źródeł.
9. Ustala się ogrzewanie obiektów w oparciu o indywidualne lub grupowe instalacje grzewcze zasilane gazem, energią elektryczną i paliwem stałym oraz paliwem płynnym, przy spełnieniu wymogów sanitarnych, ochrony środowiska oraz ochrony interesu osób trzecich.
10. Ustala się obsługę telefoniczną ze stacjonarnej i ruchomej sieci telekomunikacyjnej przedsiębiorstw telekomunikacyjnych.
11. Urządzenia radiokomunikacyjne, wymagające masztów, możliwe do realizacji wyłącznie przy spełnieniu następujących warunków:
1) dopuszczalna lokalizacja:
2) maksymalna wysokość masztu:
- 30,0 m,3) lokalizowane urządzenia nie będą zaliczone do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko
- wymienionych w § 2 rozporządzenia RM z dnia 24 września 2002 r.12. Dla sieci gazowej podwyższonego średniego ciśnienia, relacji Kraszków
- Strzelin o średnicy nominalnej DN100 i ciśnieniu nominalnym PN 1,6MPa wyznacza się strefę ochronną o szerokości:1) 4,0 m (po 2,0 m od osi gazociągu) na terenach rolnych bez prawa zabudowy oznaczonych symbolem RP,
2) 40,0 m
3) 50,0 m
- na terenach oznaczonych symbolem PU i KS (po 25,0 m od osi gazociągu do linii granicy terenu).13. W strefie ochronnej operator sieci gazowej jest uprawniony do kontrolowania wszelkich działań, które mogłyby spowodować uszkodzenie gazociągu.
14. Ustala się obowiązek uzgodnienia z operatorem sieci gazowej projektu lokalizacji drogi wojewódzkiej nr 395 oznaczonej na rysunku planu symbolem “G”.
15. Wszelkie roboty ziemne w pasie o szerokości po 5,0 m od osi gazociągu należy prowadzić bez użycia sprzętu mechanicznego i pod nadzorem przedstawiciela ROP we Wrocławiu.
16. Istniejące obiekty budowlane naruszające strefę ochronną wymagają odpowiednich zabezpieczeń określonych przez przedstawiciela ROP we Wrocławiu.
17. Na nieczynnym gazociągu ustala się zakaz realizacji obiektów budowlanych.
18. Dopuszcza się ewentualną budową sieci gazowej i przyłączenie do niej obiektów w oparciu o obowiązujące przepisy.
§ 14
1) zakaz lokalizacji wszelkiej zabudowy,
2) obowiązek zapewnienia swobodnego dojazdu do sieci infrastruktury technicznej oraz swobodnego przemieszczania się wzdłuż sieci,
3) dopuszcza się lokalizację sieci podziemnego uzbrojenia technicznego po uzgodnieniu i na warunkach określonych przez zarządcę urządzeń infrastruktury,
4) zakaz sadzenia drzew i krzewów; zagospodarowanie zielenią niską
5) zakaz prowadzenia działalności mogącej zagrozić trwałości sieci infrastruktury technicznej podczas eksploatacji,
6) obowiązek każdorazowego uzgodnienia z zarządcą urządzeń infrastruktury lokalizacji obiektów budowlanych, z którego urządzeniami graniczyć będzie projektowany obiekt.
2. Podejmowane działania inwestycyjne na terenach wyznaczonych pod zabudowę i zagospodarowanie winny uwzględnić ochronę istniejących urządzeń melioracyjnych i odwodniających oraz ich przebudowę realizowaną przez właściwe instytucje.