1217 UCHWAŁA RADY MIASTA PIECHOWICE z dnia 16 września 2003 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 419, 420 i 421, obręb Piechowice 8 Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.), w związku z art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z 2003 r.) oraz na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. |
Przepisy ogólne
§ 1
1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 419, 420 i 421, obręb Piechowice 8.
2. Granice terenu objętego planem przedstawiono na mapie w skali 1:2000, stanowiącej załącznik graficzny do niniejszej uchwały.
§ 2
Dla terenu objętego planem ustala się symbole:
1) M – symbol ten oznacza tereny mieszkalnictwa;
2) Z – symbol ten oznacza tereny zieleni urządzonej.
§ 3
1. Następujące oznaczenia zawarte w załączniku graficznym do niniejszej uchwały są obowiązującymi ustaleniami planu:
1) obowiązujące i orientacyjne linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania,
2) symbole terenów objętych planem,
3) granica terenu objętego planem.
2. Orientacyjne linie rozgraniczające mogą ulec przesunięciu w ramach realizacji planu:
1) bez limitu w celu powiększenia terenu Z,
2) w zakresie 3,00 m w celu zmniejszenia terenu Z.
3. Objęcie ochroną prawną (w formie pomnika przyrody) drzewa oznaczonego na rysunku planu jest ustaleniem o charakterze postulatywnym i winno być realizowane na podstawie obowiązujących przepisów szczególnych.
4. Przedmiotem planu jest ustalenie:
1) przeznaczenia terenu oraz linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania,
2) lokalnych warunków, zasad i standardów kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu,
3) zasad obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji,
4) szczególnych warunków zagospodarowania wynikających z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi.
§ 4
Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:
1) planie – należy przez to rozumieć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 419, 420 i 421, obręb Piechowice 8,
2) uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miasta Piechowice w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek nr 419, 420 i 421, obręb Piechowice 8.
3) rysunku planu – należy przez to rozumieć załącznik graficzny do niniejszej uchwały,
4) stanie istniejącym – należy przez to rozumieć stan w dniu wejścia w życie niniejszej uchwały,
5) obowiązujących przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy obowiązujące w dniu wejścia w życie niniejszej uchwały oraz przepisy zamienne wprowadzane w terminach późniejszych, niesprzeczne z ustaleniami niniejszego planu.
Ustalenia szczegółowe
§ 5
Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania
1. Podstawowe przeznaczenie terenów oraz przebieg linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach i różnych zasadach zagospodarowania określa rysunek planu.
1) dla terenu oznaczonego w rysunku planu symbolem M jako przeznaczenie podstawowe ustala się mieszkalnictwo jednorodzinne. Jako przeznaczenie uzupełniające i dopuszczalne, w obrębie terenu M ustala się:
a) usługi z zakresu:
– handlu,
– gastronomii,
– administracji i zarządzania,
– ubezpieczeń i finansów,
– oświaty i nauki,
– ochrony zdrowia,
– turystyki i wypoczynku,
– sportu i rekreacji,
– opieki społecznej,
– projektowania i pracy twórczej, rzemiosła usługowego.
b) system komunikacji wewnętrznej,
c) obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej służące bezpośredniej obsłudze obszaru.
2) dla terenu oznaczonego w rysunku planu symbolem Z jako przeznaczenie podstawowe ustala się zieleń urządzoną. Jako przeznaczenie uzupełniające i dopuszczalne ustala się wewnętrzne ciągi komunikacyjne oraz sieci i urządzenia infrastruktury technicznej bezpośrednio związane z obsługą obszaru objętego planem.
§ 6
Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenów
1. Na terenie oznaczonym symbolem M, ustala się następujące warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu:
1) typ zabudowy – wolno stojąca,
2) maksymalna wysokość zabudowy – 1 pełna kondygnacja nadziemna + poddasze użytkowe,
3) dachy strome, symetryczne o kącie nachylenia połaci w granicach 30ş–45ş,
4) wskaźnik intensywności zabudowy netto – maksimum 0,25,
5) wskaźnik zabudowy działki – maksimum 0,15,
6) minimalna szerokość ulic wewnętrznych – 5,00 m.
2. Zagospodarowanie terenu Z winno nastąpić w oparciu o potrzeby dysponentów terenu ze szczególnym uwzględnieniem zachowania jego naturalnych walorów przyrodniczych i ochrony przed degradacją przyrodniczą.
§ 7
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji
1. Ustala się następujące zasady wyposażenia terenu w sieci i urządzenia infrastruktury technicznej:
1) zasilanie obiektów energią elektryczną oraz zaopatrzenie w gaz winno odbywać się w oparciu o techniczne warunki przyłączenia określone przez dysponenta sieci i urządzeń,
2) zaopatrzenie w wodę oraz gospodarkę ściekową należy rozwiązać w oparciu o sieci miejskie na warunkach określonych przez operatora tych sieci lub rozwiązania indywidualne spełniające wymogi określone właściwymi przepisami szczególnymi.
2. Obsługę komunikacyjną terenu ustala się w oparciu o system ulic wewnętrznych włączonych do drogi powiatowej (ul. Sudeckiej) w miejscach i na warunkach ustalonych z zarządcą drogi.
§ 8
Szczególne zasady zagospodarowania wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, zdrowia ludzi i prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody
Ustala się następujące warunki zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi:
1) w obrębie terenu objętego planem wyklucza się prowadzenie działalności oraz instalowanie urządzeń uciążliwych dla środowiska w myśl obowiązujących przepisów szczególnych,
2) wymaga się zachowania istniejącego cieku wodnego przepływającego przez działkę nr 421 wraz z jego naturalną obudową biologiczną oraz istniejącego drzewostanu,
3) w myśl art. 114 ustawy Prawo Ochrony Środowiska teren M obejmuje się ochroną akustyczną kwalifikując go do terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej,
4) w wykończeniu obiektów wymaga się stosowania materiałów naturalnych, charakterystycznych dla tradycyjnych form budownictwa sudeckiego,
5) wyklucza się stosowanie ogrodzeń z typowych elementów betonowych,
6) na terenach objętych planem dopuszcza się wszelkie działania na rzecz poprawy stanu środowiska niezależnie od tego, czy są one bezpośrednio związane z ustaloną funkcją terenów,
7) gospodarka odpadami winna być trwale uregulowana zgodnie z ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 628).
Przepisy końcowe
§ 9
Określa się stawkę procentową w wysokości 0,1% służącą naliczeniu jednorazowej opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.
§ 10
W części dotyczącej terenów objętych niniejszym planem tracą moc ustalenia:
1) miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jednostki strukturalnej Piechowice – Południe w Piechowicach uchwalonego uchwałą nr 193/ /XXXIII/01 Rady Miejskiej w Piechowicach z dnia 5 czerwca 2001 r. (Dz. U. Województwa Dolnośląskiego z dnia 20 lipca 2001 r. Nr 81, poz. 1037),
2) miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Piechowice uchwalonego uchwałą nr 31/VIII/94 Rady Miejskiej w Piechowicach z dnia 12 grudnia 1994 r. (Dz. U. Województwa Jeleniogórskiego nr 52, poz. 229 z dnia 15 grudnia 1994 r.) z późniejszymi zmianami.
§ 11
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Piechowice.
§ 12
Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY MIASTA |
JAN GASZ |
Załącznik graficzny do uchwały Rady Miejskiej w Piechowicach z dnia 16 września 2003 r. (poz. 1217)