R o z d z i a ł II

Ogólne, powszechnie obowiązujące, zasady zagospodarowania terenu

§ 4

Linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie użytkowania lub różnych zasadach zagospodarowania, oznaczone na rysunku planu jako ciągłe – oznaczają ściśle określone, obowiązujące granice terenów.

§ 5

Ustala się podstawowe zasady ochrony środowiska przyrodniczego:

1. Wyklucza się lokalizacje inwestycji, których budowa lub funkcjonowanie może pogorszyć stan środowiska przyrodniczego.

2. Wszelką działalność gospodarczą należy prowadzić w sposób ograniczający jej uciążliwość do granic działki na której się odbywa oraz przylegających publicznych terenów komunikacyjnych.

3. Ustala się obowiązek szczególnej dbałości o czystość wód ze względu na położenie terenów objętych planem w bezpośredniej bliskości Głównych Zbiorników Wód Podziemnych Wysokiej Ochrony nr 314 “Pradolina rz. Odry” i nr 316 “Lubin”.

§ 6

Ustala się następujące zasady ochrony archeologicznej obszaru:

1. Dla określonych w planie terenów udokumentowanych stanowisk archeologicznych wszelkie prace ziemne wymagają uprzedniego zgłoszenia zamiaru ich przeprowadzenia Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków i uzyskanie jego pisemnego zezwolenia.

2. Uzgodnienia ze służbą ochrony zabytków wymagają projekty zabudowy i zagospodarowania terenów znajdujących się w strefach ochrony krajobrazu “K” i ochrony ekspozycji “E”.

3. Dla pozostałych terenów, niewymienionych w ust. 1, ustanawia się obowiązek zgłaszania Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków wszelkich prac ziemnych na etapie uzgadniania projektu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu i powiadamiania inwestora o obowiązku zapewnienia ewentualnego nadzoru archeologicznego.

§ 7

Ustala się następujące zasady uzbrojenia terenu:

1. Zachowuje się istniejącą linię telefoniczną.

2. Odwodnienie terenu powinno następować w sposób naturalny (droga w nasypie).