D z i a ł II
Przepisy szczegółowe
R o z d z i a ł I
Przeznaczenie i warunki zagospodarowania terenu oraz kształtowania zabudowy z uwzględnieniem elementów ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego
§ 4
1. Teren działki nr 407/2 przeznacza się pod zagospodarowanie cmentarza małych zwierząt, oznaczony na rysunku planu symbolem ZC.
2. W stosunku do projektowanego zagospodarowania i zabudowy terenu, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące wymagania:
1) ogrodzenie terenu ogrodzeniem trwałym wysokości minimum 1,5 m na podmurówce,
2) wprowadzenie zieleni 3-stopniowej (wysokiej, średniowysokiej i niskiej),
3) wyznaczenie kwater cmentarnych o wymiarach dostosowanych do wielkości zwierząt,
4) zachowanie odległości między kwaterami minimum 0,30 m,
5) budynek gospodarczy o: powierzchni całkowitej – do 25 m2 i wysokości – do 4 m od okapu lub najwyższego gzymsu i 6 m do kalenicy,
6) wyposażenie terenu w zakresie infrastruktury technicznej obejmujące:
– doprowadzenie wody z sieci wodociągowej,[tymczasowo z beczkowozu do zbiornika na wodę] do celów gospodarczych,
– WC, z odprowadzaniem ścieków do wiejskiej sieci kanalizacyjnej lub do zbiornika bezodpływowego, [tymczasowo ustęp suchy],
– ustawienie kontenerów na odpadki,
– ewentualne oświetlenie,
7) zapewnienie dojazdu z istniejącej pieszo-jezdnej drogi gminnej, oznaczonej na rysunku planu symbolem – KP,
8) zapewnienie możliwości parkowania dla co najmniej 2 samochodów osobowych w liniach rozgraniczających cmentarza.
3. Projektowane przeznaczenie terenu powoduje ustalenie poza granicami cmentarza strefy izolacyjnej szerokości 50 m – na sąsiednich terenach rolnych (dz. nr ewid. 406, 401, 407/2, 408,1 i 488).
§ 5
1. Tereny działek nr 407/1, 406, 408,1 i 488 przeznacza się pod uprawy rolne, oznaczone na rysunku planu symbolem RP.
2. W stosunku do projektowanego zagospodarowania terenu, o którym mowa w ust. 1, ustala się następujące wymagania:
1) w granicach strefy izolacyjnej cmentarza obowiązuje zakaz zabudowy terenu (na cele mieszkalnictwa zagrodowego i usług).
§ 6
1. Tereny istniejących dróg gminnych – działki nr 14 i 401 przeznacza się na drogi pieszo-jezdne, oznaczone na rysunku planu symbolem KP.
2. W stosunku do projektowanej funkcji drogi, o której mowa w ust. 1, ustala się następujące wymagania:
1) szerokość w liniach rozgraniczających pasa drogowego min. 4–4,5 m.
R o z d z i a ł 2
Zasady obsługi komunikacyjnej
§ 7
Ustala się dojazd do terenu cmentarza, oznaczonego symbolem ZC – z istniejących dróg gminnych nr ewid. 14 i 401 oznaczonych na rysunku planu symbolem KP o minimalnej szerokości 4–4,5 m.
R o z d z i a ł 3
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej
§ 8
Ustala się następujące zasady docelowej obsługi terenu cmentarza w zakresie uzbrojenia technicznego:
1) zaopatrzenie w wodę do celów gospodarczych z doprowadzonej sieci wodociągowej na warunkach określonych przez właścicieli sieci,
2) odprowadzenie ścieków komunalnych i opadowych do wiejskiej sieci kanalizacyjnej na warunkach określonych przez właściciela sieci, lub do zbiornika bezodpływowego,
3) ewentualne zasilenie w energie elektryczną na warunkach określonych przez właściciela sieci, lub ze źródeł niekonwencjonalnych,
4) gromadzenie i usuwanie odpadów wg obowiązujących zasad określonych w odrębnych przepisach.
Do czasu realizacji rozwiązań docelowych dopuszcza się wprowadzenie rozwiązań tymczasowych, pod warunkiem niepowodowania ponadnormatywnego obciążenia środowiska naturalnego poza granicami działki.
R o z d z i a ł 4
Szczególne zasady zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego oraz gruntów rolnych i leśnych oraz zdrowia ludzi
§ 9
1. Teren objęty planem jest położony na obszarze wysokiej ochrony OWO Głównego Zbiornika Wód Podziemnych GZWP nr 319 – “Subzbiornik Prochowice–Środa”.
2. Projektowane przeznaczenie terenu powoduje ustalenie, poza granicami cmentarza, strefy izolacyjnej szerokości 50 m, w której obowiązuje zakaz zabudowy zagrodowej i usługowej.
3. Na terenie cmentarza zaleca się wprowadzenie zieleni wysokiej na co najmniej 20% terenu.
4. Grzebanie zwierząt dopuszczalne na głębokości co najmniej 1,5 m.
5. Na terenie cmentarza – ZC ustala się, że działalność związana z pochówkiem zwierząt nie może powodować ponadnormatywnego obciążenia środowiska naturalnego poza granicami działki, do której inwestor posiada tytuł prawny, oraz poza wyznaczoną 50 m strefą izolacyjną cmentarza.
R o z d z i a ł 5
Zasady ochrony dóbr kultury
§ 10
Szczególne zasady zagospodarowania terenu wynikające z potrzeb ochrony środowiska kulturowego są następujące:
1. Projektowana zabudowa nie może dominować nad zabudową historyczną.
2. Wszelkie zamierzenia inwestycyjne na obszarze objętym planem podlegają następującemu ustaleniu: Inwestor zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. W przypadku wystąpienia zabytków i obiektów archeologicznych wymagane jest podjęcie ratowniczych badań wykopaliskowych na koszt inwestora, za zezwoleniem DWKZ.
R o z d z i a ł 6
Zasady i warunki podziału terenu
1. Na rysunku planu wyznaczono orientacyjne: ścieżki, pola grzebalne i skupiska zieleni w obrębie cmentarza.
2. Dopuszcza się inny, niż wskazany na rysunku planu podział terenu pod warunkiem, że linie podziału nie zmienią ogólnych zasad zagospodarowania terenu.