947

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W MILICZU

z dnia 12 lutego 2004 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w Postolinie

Na podstawie art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz.139 ze zm.) i art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591 ze zm.) oraz w związku z uchwałą Rady Miejskiej w Miliczu nr XXXIII/291/02 z dnia 27 czerwca 2002 r., oraz uchwałą nr IV/14/02 z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w Postolinie, Rada Miejska w Miliczu uchwala, co następuje:

R o z d z i a ł I

PRZEDMIOT UCHWAŁY I PRZEPISY OGÓLNE

§ 1

1. Uchwala się:

miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w Postolinie obejmujący:

a) ustalenia planu stanowiące treść niniejszej uchwały,

b) rysunek planu w skali 1:5000 stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

2. Załącznik rysunkowy jest integralnym składnikiem niniejszej uchwały.

3. Ustalenia rysunkowe stanowiące załącznik do niniejszej uchwały, t.j. rysunek, planu obowiązują w zakresie określonym niniejszą uchwałą i obejmują obszary wyznaczone na rysunku planu liniami rozgraniczającymi i oznaczone symbolami funkcji.

§ 2

Ustalenia tekstowe, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1, składają się z ustaleń ogólnych, stanowiących treść rozdziału II oraz ustaleń szczegółowych, stanowiących treść rozdziału III niniejszej uchwały.

§ 3

Przedmiotem planu jest obszar położony w obrębie Postolin obejmujący działki nr ewid. 328/218, 329/219, 330/220 AM9 oraz 430/162 i 431/163 AM11.

§ 4

Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu jest przede wszystkim:

1. ochrona interesów publicznych,

2. umożliwienie eksploatacji złóż kopalin pospolitych przy jednoczesnej minimalizacji negatywnego oddziaływania planowanej inwestycji na środowisko.

§ 5

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

1) planie - należy przez to rozumieć ustalenia planu, o których mowa w § 1,

2) uchwale - należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Miliczu, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,

3) rysunku planu - należy przez to rozumieć graficzny zapis planu w skali 1:5000 stanowiący załącznik do niniejszej uchwały,

4) terenie - należy przez to rozumieć teren o określonym przeznaczeniu wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczony numerami i symbolami funkcji, na którym obowiązują te same ustalenia,

5) przeznaczeniu podstawowym - należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym terenie wyznaczonym liniami rozgraniczającymi,

6) przeznaczeniu uzupełniającym - należy przez to rozumieć rodzaj przeznaczenia inny niż podstawowe i docelowe, które uzupełnia i wzbogaca przeznaczenie podstawowe,

7) przeznaczeniu docelowym - należy przez to rozumieć rodzaj przeznaczenia inny niż podstawowe i uzupełniające obowiązujące na danym terenie po zakończeniu eksploatacji i przeprowadzeniu rekultywacji,

8) zakazie zabudowy – należy przez to rozumieć zakaz budowy obiektów kubaturowych z wyłączeniem urządzeń infrastruktury technicznej.

§ 6

Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1) oznaczenia ogólne:

a) granice obszaru objętego planem,

b) linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach,

c) granica udokumentowanego złoża bilansowego w kategorii C1,

d) granica udokumentowanego złoża pozabilansowego w kategorii C1,

e) strefa ochrony zabytków archeologicznych,

2) symbole określające przeznaczenie podstawowe terenu:

a) PE - tereny eksploatacji złoża kruszywa naturalnego,

b) RL - tereny lasów.

R o z d z i a ł II

USTALENIA OGÓLNE

§ 7

Ustalenia dotyczące zasad zagospodarowania przestrzennego w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego

1. Całość obszaru objętego planem leży w granicach Parku Krajobrazowego “Dolina Baryczy”. W związku z powyższym obowiązują ustalenia zawarte w rozporządzeniu Wojewody Kaliskiego i Wojewody Wrocławskiego z dnia 3 czerwca 1996 r. (Dz. Urz. Województwa Wrocławskiego Nr 6 z dnia 17 czerwca 1996 r.) w sprawie utworzenia i ochrony tego Parku dla zachowania wartości przyrodniczych, krajobrazowych i historyczno-kulturowych oraz w rozporządzeniu nr 1 Wojewody Dolnośląskiego i Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 października 2000 r. zmieniającym ww. rozporządzenie Wojewody Kaliskiego i Wojewody Wrocławskiego (Dz. Urz. Województwa Dolnośląskiego Nr 38, poz. 656).

2. Ustala się konieczność należytego zabezpieczenia środowiska gruntowo-wodnego przed zanieczyszczeniami w działalności inwestycyjnej z uwagi na położenie obszaru objętego planem w granicach Głównego Zbiornika Wód Podziemnych - nr 303 Pradolina Barycz – Głogów (E) o projektowanym statusie najwyższej i wysokiej ochrony.

3. Prowadzona eksploatacja kopaliny nie może naruszyć systemu wód powierzchniowych i podziemnych na terenach sąsiednich.

4. Prowadzona eksploatacja kopaliny nie może naruszyć drzewostanu na przyległych terenach leśnych.

5. Prowadzona eksploatacja kopaliny oraz uciążliwość zlokalizowanych obiektów i urządzeń na środowisko gruntowo-wodne, powietrze i klimat akustyczny nie może przekraczać na granicy działki dopuszczalnych norm zgodnie z przepisami szczególnymi.

6. Należy stosować technologie eksploatacji ograniczające ujemny wpływ na środowisko oraz spełniające wymagania z zakresu ochrony środowiska zgodnie z przepisami szczególnymi.

7. Ustala się leśny kierunek rekultywacji.

8. Należy sukcesywnie prowadzić rekultywację terenów poeksploatacyjnych.

§ 8

Ustalenia z zakresu ochrony dóbr kultury

1. Obszar opracowania planu objęty jest strefą ochrony zabytków archeologicznych.

2. Ustala się:

1) przed uzyskaniem pozwolenia na budowę wszelkie zamierzenia inwestycyjne w zakresie prac ziemnych muszą być uzgodnione z odpowiednimi służbami konserwatorskimi,

2) prace ziemne należy prowadzić pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim.

§ 9

Ustalenia dotyczące komunikacji

1. Ustala się dostępność komunikacyjną terenu objętego planem z drogi gminnej relacji droga powiatowa nr 1440D (Świebodów – Pracze) droga krajowa nr 15.

2. Drogi należy wykonać o nawierzchni utwardzonej i o parametrach technicznych dostosowanych do obsługi ruchu ciężkiego.

§ 10

Ustalenia w zakresie infrastruktury technicznej

1. Zaopatrzenie w wodę:

Ustala się indywidualne zaopatrzenie w wodę służącą do celów socjalnych poprzez zapewnienie indywidualnego dowozu wody w pojemnikach lub beczkowozami, dopuszcza się ujęcia własne.

2. Odprowadzenie i unieszkodliwienie ścieków bytowych:

1) Ustala się odprowadzenie ścieków bytowych do indywidualnego szczelnego zbiornika bezodpływowego i zorganizowany wywóz ścieków do najbliższej oczyszczalni.

2) Ustala się zakaz wprowadzania nieoczyszczonych ścieków do gruntu.

3. Zaopatrzenie w energię elektryczną

Ustala się zasilanie energią z własnego źródła zasilania.

4. Zaopatrzenie w energię cieplną:

Ustala się indywidualne zaopatrzenie w ciepło przy zastosowaniu urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń spełniających wymogi ochrony środowiska.

5. Usuwanie odpadów:

Ustala się system gromadzenia odpadów i wywozu na zorganizowane składowisko gminne.

R o z d z i a ł III

R o z d z i a ł IV

PRZEPISY KOŃCOWE

§ 12

Zgodnie z art. 15 ust. 2 pkt 12 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717) ustala się stawkę procentową, o której mowa w art. 36 ust. 4 tej ustawy, w wysokości 30%.

§ 13

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy Milicz.

§ 14

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY RADY

EDWARD RYBKA

Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Miliczu z dnia 12 lutego 2004 r. (poz. 947) /120 kB/