R o z d z i a ł II

Ustalenia szczegółowe dla terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi w zakresie funkcji i sposobu zagospodarowania

§ 5

1. Dla terenów oznaczonych symbolem MZ, MN, MN1 ustala się jako przeznaczenie podstawowe funkcję mieszkaniową i zagrodową istniejącą .

2. Na terenach oznaczonych symbolem MZ, MN, MN1 jako przeznaczenie uzupełniające ustala się lokalizację:

1) usług komercyjnych wbudowanych, zajmujących nie więcej niż 50% powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego lub zlokalizowanych samodzielnie na działkach wyodrębnionych o powierzchni co najmniej 250 m2,

2) zieleni o funkcjach ochronnych i rekreacyjnych,

3) usług publicznych,

4) obiektów infrastruktury technicznej i komunalnej,

5) miejsc parkingowych i garaży wolno stojących na potrzeby własne, z wykluczeniem parkowania samochodów o nośności powyżej 3,5 kN.

3. Wymagana obsługa komunikacyjna (niezależny dojazd na posesję, zapewnienie miejsc parkingowych na własnym terenie) dla funkcji przeznaczenia uzupełniającego.

4. Na terenach, o których mowa w ust. 1, wyklucza się lokalizację składów i wysypisk, w tym złomowisk, składowisk samochodów i ich poszczególnych części oraz odpadów budowlanych i przemysłowych.

5. Powierzchnia terenu obejmującego w sposób samodzielny funkcje związane z przeznaczeniem uzupełniającym, o których mowa w § 5 ust. 1 i 2, w stosunku do powierzchni obszaru wyznaczonego liniami rozgraniczającymi lub powierzchni wydzielonych samodzielnych działek, nie powinna stanowić więcej niż 50%.

6. Zewnętrzna obsługa komunikacyjna terenów odbywać się będzie poprzez ulice zbiorcze Z1/2, lokalne L1/2 i dojazdowe D1/2.

§ 6

1. Dla terenów oznaczonych na rysunku planu nr 1 symbolem MR ustala się jako przeznaczenie podstawowe funkcję zabudowy siedliskowej.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, jako przeznaczenie uzupełniające ustala się lokalizację obiektów agroturystycznych, urządzeń i sieci infrastruktury technicznej.

§ 7

1. Dla terenów usług publicznych oznaczonych na rysunkach planu symbolem Up ustala się jako przeznaczenie podstawowe:

1) usługi oświaty, zdrowia, sportu, opieki społecznej i kultury, pocztowe,

2) administrację publiczną.

2. Na terenach ,o których mowa w ust. 1, jako przeznaczenie uzupełniające ustala się lokalizację:

1) funkcji mieszkaniowej,

2) usług komercyjnych,

3) obiektów infrastruktury technicznej i komunalnej,

4) zieleni o funkcjach ochronnych i rekreacyjnych,

5) miejsc parkingowych.

3. Zewnętrzna obsługa komunikacyjna terenu odbywać się będzie z ulicy lokalnej lub dojazdowej.

§ 8

1. Dla terenów usług sportu i rekreacji, oznaczonych na rysunkach planu symbolem Us, ustala się jako przeznaczenie podstawowe boisko sportowe z zapleczem socjalnym.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, jako przeznaczenie uzupełniające ustala się lokalizację obiektów infrastruktury technicznej oraz zaplecza technicznego gospodarki komunalnej.

3. Na terenach, o których mowa w ust. 1, wyklucza się lokalizację:

1) składów i wysypisk oraz obiektów związanych ze składowaniem, gospodarczym wykorzystaniem i utylizacją odpadów oraz surowców wtórnych, w tym w szczególności obejmujących złomowiska, składowiska samochodów i ich poszczególnych części oraz odpadów budowlanych i przemysłowych,

2) hurtowni, magazynów oraz obiektów produkcyjnych.

4. Zewnętrzna obsługa komunikacyjna terenu odbywać się będzie poprzez istniejące ulice: lokalną i dojazdową.

§ 9

1. Wyznacza się tereny usług komercyjnych projektowanych, oznaczonych na rysunku planu nr 1 symbolem U1.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, jako przeznaczenie uzupełniające ustala się lokalizację:

1) funkcji mieszkaniowej,

2) usług publicznych,

3) obiektów infrastruktury technicznej oraz zaplecza technicznego gospodarki komunalnej,

4) parkingów.

3. Obiekty i urządzenia, o których mowa w ust. 2, można lokalizować pod warunkiem:

1) że stanowią uzupełnienie lub wzbogacenie przeznaczenia podstawowego,

2) zachowania zasady, aby powierzchnie działek istniejących lub projektowanych obiektów i urządzeń, nie zajęły łącznie więcej niż 50% terenu oznaczonego symbolem U1.

4. Na terenach, o których mowa w ust. 1, wyklucza się lokalizację składów i wysypisk, w tym złomowisk, składowisk samochodów i ich poszczególnych części oraz odpadów budowlanych i przemysłowych.

5. Na terenach, o których mowa w ust. 1, nie zakłada się budowy obiektów handlowych o powierzchni sprzedażowej większej niż 1000 m2.

§ 10

1. Wyznacza się tereny działalności gospodarczej uciążliwej oznaczone na rysunkach planu symbolem Pu.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, jako przeznaczenie uzupełniające ustala się lokalizację:

1) usług komercyjnych,

2) obsługi komunikacji,

3) obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej i komunalnej,

4) zieleni izolacyjnej.

3. Na terenach, o których mowa, wyklucza się ponadto lokalizowanie:

1) zieleni rekreacyjnej,

2) ogródków działkowych,

3) terenów sportowych,

4) obiektów i urządzeń o uciążliwości mogącej przekroczyć granicę terenów mieszkaniowych i usługowych.

4. Zewnętrzna obsługa komunikacyjna terenu odbywać się będzie poprzez projektowaną ulicę dojazdową D1/2 oraz istniejące ulice:

– zbiorczą Z1/2

– lokalną L1/2.

§ 11

1. Wyznacza się tereny kolei określone na rysunkach planu symbolem KK.

2. Ustala się, że przeznaczenie podstawowe terenu stanowią linie komunikacji kolejowej wraz z niezbędną infrastrukturą.

3. Wszelkie budowy i przebudowy na terenach sąsiadujących z terenami wymienionymi w pkt 1 należy uzgadniać z zarządcą PKP.

4. Wszelkie inwestycje realizowane wzdłuż terenów kolejowych winny spełniać wymagania określone w Ustawie o transporcie kolejowym (Dz. U. Nr 2003 r. Nr 86, poz. 789) oraz w przepisach szczególnych.

5. Wszystkie skrzyżowania dróg z linią kolejową w jednym poziomie wymagają spełnienia przepisów rozporządzenia Ministra Transportu i Gosp. Morskiej z dnia 9 listopada 2000 r. (Dz. U. Nr 100, poz. 1082).

§ 12

1. Ustala się tereny lasów, oznaczone na rysunkach planu symbolem RL.

2. Dla terenów lasów, o których mowa w ust. 1, zagospodarowanie i użytkowanie winno wynikać z planów urządzenia lasów oraz przebiegu granicy rolno-leśnej z wyłączeniem lasów wykorzystywanych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa Państwa.

§ 13

1. Wyznacza się tereny rolne oznaczone na rysunkach planu symbolem Rp.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, wyklucza się zabudowę, w tym zabudowę mieszkaniową i zagrodową oraz związaną z produkcją rolną i inną działalnością gospodarczą.

3. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się:

1) lokalizację sieci, nieuciążliwych obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej i komunalnej,

2) ochronę istniejących zakrzewień i zadrzewień śródpolnych.

§ 14

1. Wyznacza się tereny stawów hodowli ryb, oznaczonych na rysunku planu nr 1 symbolem W.

2. Dla terenów stawów hodowli ryb, ustala się ochronę istniejących cieków wraz z ochroną szaty roślinnej w ich otoczeniu.

§ 15

1. Wyznacza się tereny dróg i ulic publicznych o parametrach funkcjonalnych i technicznych określonych na rysunkach planu symbolami: Z1/2, L1/2, D1/2.

2. Parametry przestrzenne, funkcjonalne i techniczno-eksploatacyjne dróg, ulic i ich połączeń oraz zasady rozmieszczenia miejsc postojowych w ciągu ulic należy określić w oparciu o rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 43, poz. 430).

3. Szerokość linii rozgraniczających istniejących dróg i ulic głównych, lokalnych i dojazdowych zróżnicowana, dostosowana do istniejących uwarunkowań przestrzennych.. Docelowo należy dążyć, aby szerokości linii rozgraniczających ulic istniejących i projektowanych wynosiły, dla:

1) ulicy zbiorczej – 20 m,

2) ulic lokalnych – 12m

3) ulic dojazdowych – 10 m.

4. Na terenach dróg, w obrębie linii rozgraniczających, zakazuje się lokalizacji obiektów budowlanych, z wyjątkiem uzbrojenia technicznego, pod warunkiem spełnienia wymagań określonych w przepisach szczególnych, a także uzyskania zgody zarządcy drogi.

5. Drogi wewnętrzne i sięgacze, niezbędne do wewnętrznej obsługi zespołów zabudowy wyznaczonych w obrębie jednej działki – konieczne do realizacji w przypadku braku możliwości obsługi zabudowy wyznaczonymi w planie drogami i ulicami – winny spełniać parametry ulic klasy D1/2.

6. Nowe elementy układu komunikacyjnego służące pieszym (chodniki samodzielne, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pieszo-jezdne, przejścia przez jezdnię) oraz dojścia do obiektów usługowych należy dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych.

§ 16

Wyznacza się tereny przepompowni ścieków, oznaczone na rysunkach plany symbolem NO.

§ 17

1. Wyznacza się tereny stacji redukcyjno – pomiarowej gazu Iş, oznaczone na rysunku planu nr1 symbolem EG.

2. Wyznacza się strefę 35 m wokół stacji, wyłączoną spod zabudowy.