D z i a ł III

PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE

R o z d z i a ł 1

Przeznaczenie obszarów i zasady kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu

§ 9

1. Wyznacza się tereny usług oznaczone na rysunku planu symbolem 1U.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące przeznaczenie podstawowe rozumiane zgodnie z określeniami zawartymi w § 4:

1) handel detaliczny – z wyłączeniem domów towarowych, hal targowych i handlowych,

2) handel hurtowy,

3) obsługa firm i klienta,

4) kultura,

5) administracja,

6) finanse,

7) turystyka,

8) gastronomia,

9) transport,

10) budownictwo.

3. Nie dopuszcza się lokalizacji obiektów, których ewentualne uciążliwości mogą wykraczać poza granice działki.

4. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenu:

1) nieprzekraczalne linie zabudowy określone na rysunku planu,

2) ustala się obowiązek zapewnienia wystarczającej liczby miejsc postojowych w granicach terenów własnych inwestorów,

3) obsługa terenu z drogi 3KD,

4) ustala się maksymalną wysokość zabudowy na dwie kondygnacje, w tym użytkowe poddasze, ale nie więcej niż 12 metrów licząc od poziomu terenu przy budynku do najwyższego punktu konstrukcyjnego,

5) zaleca się stosowanie dachów symetrycznych dwuspadowych, o spadkach połaci dachowych mieszczących się w przedziale 150 do 600, krytych dachówką ceramiczną lub materiałem imitującym dachówkę,

6) ustala się możliwość zabudowy (w tym utwardzone nawierzchnie, dojścia i dojazdy, parkingi i tarasy) do 85% działki budowlanej,

7) dopuszcza się lokalizację obiektów, urządzeń i sieci uzbrojenia technicznego.

§ 10

1. Wyznacza się teren zieleni parkowej oznaczony na rysunku planu symbolem 2ZP.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się obsługę komunikacyjną od drogi 2KZ.

3. Na terenie, o których mowa w ust. 1, obowiązują ustalenia zawarte w § 7.

R o z d z i a ł 2

Ustalenia w zakresie obsługi komunikacyjnej

§ 11

1. Wyznacza się tereny ulic oznaczone na rysunku planu symbolem KZ, KD w liniach rozgraniczających ustalonych na rysunku planu.

2. Dla terenów, o których mowa w ust. 1, wyznacza się szerokości w liniach rozgraniczających oraz odpowiednie uwarunkowania:

1) 1 KZ 1x2 (2x2) – przeznacza się pod drogę klasy technicznej Z 1x2 z możliwością rozbudowy do klasy Z 2x2, szerokość w liniach rozgraniczających jak na rysunku planu, obustronne chodniki oddzielone od jezdni pasem zieleni, jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa, dostęp do jezdni na wyznaczonych skrzyżowaniach.

2) 2 KZ 1x2 – ulica zbiorcza klasy Z; szerokość w liniach rozgraniczających uwarunkowana istniejącym zainwestowaniem; obustronne chodniki; zieleń uliczna w zależności od lokalnych uwarunkowań; obsługa przyległych terenów, poza obszarem wpływu skrzyżowania z drogą 1KZ.

3) 3 KD – ulica o funkcji dojazdowej obsługująca tereny przyległe oraz będąca łącznikiem z drogą gminną nr 49; szerokość w liniach rozgraniczających jak na rysunku planu.

R o z d z i a ł 3

Uzbrojenie terenu

§ 12

Ustala się następujące ogólne zasady uzbrojenia terenów w infrastrukturę techniczną:

1. Projektowane sieci uzbrojenia technicznego, jak również istniejące, w miarę ich modernizacji, należy

prowadzić w obrębie linii rozgraniczających dróg i ulic tylko za zgodą zarządzającego.

2. Lokalizacja sieci uzbrojenia technicznego w liniach rozgraniczających drogi 1KZ możliwa za zgodą zarządzającego drogą.

3. Dopuszczalne są, w uzasadnionych przypadkach, odstępstwa od zasady, o której mowa w pkt 1, przy zachowaniu ustaleń zasad zabudowy i zagospodarowania terenów określonych w Dziale II.

4. Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom na terenach własnych inwestorów.

5. Wszelkie inwestycje oraz zmiany w zakresie zaopatrzenia w ciepło, wodę, gaz, energię elektryczną, odprowadzania ścieków oraz lokalizacji innych urządzeń technicznych na terenach określonych w § 1 uchwały wymagają uzyskania warunków technicznych od właściwych dysponentów sieci.

6. Dopuszcza się możliwość prowadzenia sieci uzbrojenia podziemnego na terenach własnych inwestorów w przypadku niemożności zlokalizowania ich w liniach rozgraniczających ulic.

7. Budowę odcinka magistrali wodociągowej, ułożonej wzdłuż planowanej ulicy oznaczonej na rysunku planu symbolem 1KZ1x2 (2x2) za zgodą zarządzającego drogą.

8. Rozbudowę i budowę nowych linii energetycznych kablowych średniego i niskiego napięcia oraz budowę stacji transformatorowych wnętrzowych stosownie do potrzeb, na warunkach określonych przez Zakład Energetyczny Wrocław SA.

9. Zasilanie terenów objętych planem ze stacji uzdatniania wody Księginice i Biskupice po ich rozbudowie, po wybudowaniu przepompowni strefowej w miejscowości Ślęza, oraz po wybudowaniu sieci wodociągowej na tereny objęte planem, na warunkach uzgodnionych z zarządcą sieci wodociągowej. W przypadku braku możliwości dostawy wody z ww. stacji, po wybudowaniu sieci wodociągowej na tereny objęte planem z miasta Wrocławia, na warunkach uzgodnionych z zarządcą sieci wodociągowej.

10. Wyposażenie w sieć kanalizacji sanitarnej wszystkich obszarów zainwestowania.

11. Odprowadzanie ścieków, na warunkach określonych przez właściciela sieci, do istniejącej oczyszczalni ścieków po jej rozbudowie oraz po wybudowaniu kanalizacji sanitarnej na tereny objęte planem, lub budowę kolektora ściekowego do miasta Wrocławia.

12. Wyposażenie w sieć kanalizacji deszczowej wszystkich obszarów zainwestowania.

13. Obowiązek zneutralizowania substancji ropopochodnych lub chemicznych, jeśli takie wystąpią, na terenie własnym inwestora.

14. Utwardzenie i skanalizowanie terenów, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami, o których mowa w pkt 13.

15. Dostawę gazu z istniejącej sieci średniego ciśnienia poprzez jej rozbudowę na tereny planowanej zabudowy, na warunkach określonych przez użytkownika sieci.

16. Realizację lokalnych źródeł ciepła na paliwo gazowe lub płynne oraz wykorzystanie energii elektrycznej do celów grzewczych.

17. Stosowanie urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.

18. W zakresie gromadzenia i usuwania odpadów obowiązują zasady określone w odrębnych przepisach szczególnych i gminnych.