193

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W STRZEGOMIU

z dnia 15 kwietnia 2003 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy rzemiosła usługowego i produkcyjnego wraz z funkcją uzupełniającą – mieszkaniową we wsi Graniczna, z zachowaniem rezerwy terenowej pod budowę północnego odcinka obwodnicy Strzegomia

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r.
o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) oraz w związku z uchwałą
nr 91/2001 Rady Miejskiej Gminy Strzegom z dnia 28 września 2001 r.
w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Strzegom, obszaru położonego we wsi Graniczna, Ra-da Miejska w Strzegomiu uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy rzemiosła usługowego i produkcyjnego wraz
z funkcją uzupełniającą mieszkaniową we wsi Graniczna, z zachowaniem rezerwy terenowej pod budowę północnego odcinka obwodnicy Strzegomia

§ 1

1. Uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest obowiązującym przepisem gminnym w zakresie gospodarki przestrzennej i stanowi podstawę do ustalania dla tego terenu warunków zabudowy i zagospodarowania.

2. Integralną częścią planu jest rysunek miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, sporządzony w skali 1:1000, stanowiący załącznik graficzny do niniejszej uchwały.

3. Ustalenia rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu.

4. Dla terenu objętego niniejszym planem tracą moc obowiązującą ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Strzegom, zatwierdzonego uchwałą nr 89/94 Rady Miasta i Gminy Strzegom z dnia 28 listopada 1994 r. ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Województwa Wałbrzyskiego z dnia 16 grudnia 1994 r. Nr 16, poz. 113.

§ 2

Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto teren działek nr: 161, 162/1, 162/2 i 302, o łącznej powierzchni 4,36 ha, położonych we wsi Graniczna, gmina Strzegom.

§ 3

Będący przedmiotem uchwalenia miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ustala :

1. Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania.

2. Linie rozgraniczające ulice, place oraz drogi publiczne wraz z urządzeniami pomocniczymi.

3. Tereny przeznaczone do realizacji celów publicznych oraz linie rozgraniczające te tereny.

4. Granice i zasady zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie.

5. Zasady w zakresie infrastruktury technicznej.

6. Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a także maksymalne lub minimalne wskaźniki intensywności zabudowy.

7. Szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakaz zabudowy, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych.

8. Tymczasowe sposoby zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenu.

§ 4

W granicach terenu objętego planem wyznacza się:

1. Teren zabudowy rzemiosła usługowego i produkcyjnego z funkcją uzupełniającą mieszkaniową – oznaczony symbolem UR, P/MN.

2. Teren zieleni nieurządzonej – oznaczony symbo- lem ZN.

3. Rezerwę terenu dla przebiegu drogi głównej, stanowiącej odcinek północnego obejścia Strzegomia, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 374 – oznaczoną symbolem KG.

4. Teren na poszerzenie w liniach rozgraniczających drogi zbiorczej, w ciągu drogi powiatowej nr 45216 relacji Strzegom – Goczałków – Rogoźnica – oznaczony symbolem KZ.

5. Drogi dojazdowe – oznaczone symbolem KD.

§ 5

Zasady zagospodarowania terenów i kształtowania zabudowy:

1. Dla części terenów oznaczonych symbolem UR, P/MN, położonych na północ od drogi KG, dopuszcza się podział terenu wg zasad określonych na rysunku planu. Zalecana minimalna wielkość działki – ok. 2000 m. Dopuszcza się łączenie dwóch sąsiednich działek. Pozostałe zasady zagospodarowania pozostają bez zmian. W granicach terenu położonego na południe od drogi KG nie przewiduje się wydzielenia więcej niż 1 działki. Rysunek planu określa obowiązujące i nieprzekraczalne linie zabudowy dla lokalizowanej funkcji mieszkaniowej. Dla lokalizacji części usługowo-produkcyjnej – obowiązująca linia zabudowy dla funkcji mieszkalnej jest równocześnie nieprzekraczalną linią zabudowy. Pozostałe odległości od granic działek oraz linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach – zgodnie z obowiązującymi przepisami. Minimum 30% powierzchni każdej działki należy pozostawić jako biologicznie czynną i zagospodarować zielenią ozdobną zimozieloną.

2. Dla obiektów mieszkalnych – zabudowa charakterem dostosowana do zabudowy sąsiadującej o wysokich walorach estetycznych. Dachy strome, pokryte dachówką ceramiczna lub materiałem dachówkopodobnym, o symetrycznym nachyleniu połaci. Wysokość 1,5 kondygnacji naziemnej. Zalecane wykorzystanie materiałów naturalnych w elewacji.

3. Obiekty usługowo-produkcyjne – wyłącznie parterowe, produkcyjne, wystawiennicze oraz handlowe. Uciążliwość funkcji usługowo-produkcyjnej należy ograniczyć do granic władania. Maksymalna wysokość obiektów 9 m.

4. Teren zieleni nieurządzonej – zagospodarować zielenią zimozieloną o zróżnicowanej wysokości.

5. Tereny dróg dojazdowych – szerokość w liniach rozgraniczających – 15 m. Służące do obsługi wyznaczonych planem terenów zainwestowania. Włączenie do istniejącej drogi powiatowej – wyłącznie po jednym w części położonej na południe od drogi KG i w części położonej na północ od drogi KG. Zasady wjazdów z dróg KD na poszczególne działki – określa rysunek planu. Miejsca postojowe dla mieszkańców, pracowników oraz klientów na terenie własnym inwestora. Teren utwardzony i nieprzepuszczalny.

6. Tereny dróg zbiorczych – teren w liniach rozgraniczających drogę zbiorczą, w ciągu istniejącej drogi powiatowej nr 45 216, relacji Strzegom – Goczałków – Rogoźnica. Szerokość w liniach rozgraniczających – 25 m.

7. Rezerwa terenu dla przebiegu drogi głównej KG – stanowiącej odcinek północnego obejścia Strzegomia, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 374. Szerokość w liniach rozgraniczających – 30 m.

§ 6

Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:

1. Zaopatrzenie w wodę z istniejącego wodociągu wiejskiego. Dopuszcza się zasilanie z ujęć własnych.

2. Zaopatrzenie w energię elektryczną i przyłącza telefoniczne – w oparciu o istniejące sieci. Dodatkowe, ewentualne zasilanie.

3. Odprowadzenie ścieków poprzez system kanalizacji lokalnej na miejską oczyszczalnię ścieków. Do czasu realizacji systemu kanalizacji – dopuszcza się budowę szczelnych zbiorników bezodpływowych opróżnianych przez służby gminne. Odprowadzanie ścieków opadowych oraz z parkingów i dróg dojazdowych do zbiornika poprzez separatory olejów i benzyn.

§ 7

Do czasu realizacji ustaleń planu dopuszcza się dotychczasowe użytkowanie terenu.

§ 8

Realizacja inwestycji i użytkowanie terenu zgodne z ustaleniami planu nie może naruszać zasad ochrony środowiska przyrodniczego ani pogorszyć jego stanu lub uszczuplić jego walorów.

§ 9

Konsekwencją uchwalenia niniejszego planu jest wzrost wartości nieruchomości w granicach opracowania planu. Zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 30%. Jednorazowa opłata pobierana będzie w przypadku zbywania nieruchomości przez właściciela.

§ 10

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Strzegomia.

§ 11

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

§ 12

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

STANISŁAW SITARZ

Załącznik graficzny do uchwały Rady Miejskiej w Strzegomiu z dnia 15 kwietnia 2003 r. (poz. 193)