192

ROZPORZĄDZENIE DYREKTORA
REGIONALNEGO ZARZĄDU GOSPODARKI WODNEJ WE WROCŁAWIU

z dnia 6 stycznia 2003 r.

w sprawie ustanowienia obwodów rybackich

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 1999 r. Nr 66, poz. 750 z późn. zm.)1 zarządza się, co następuje:

§ 1

1. Ustanawia się obwody rybackie w regionie wodnym Środkowej Odry oraz określa ich nazwę, numer i granice.

2. Wykaz obwodów rybackich, o których mowa w ust. 1, stanowi załącznik do rozporządzenia.

§ 2

Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego, Opolskiego, Śląskiego i wchodzi w życie z dniem 2 lutego 2004 r.

Dyrektor RZGW

Ryszard Kosierb

1 Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2000 r. Nr 120, poz. 1268 oraz Dz. U. z 2001 r. Nr 81, poz. 875 i Nr 115, poz.1229.

Załącznik do rozporządzenia Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z dnia 6 stycznia 2004 r. (poz. 192)

Wykaz obwodów rybackich w regionie wodnym Środkowej Odrya)

I. ZLEWNIA BEZPOŚREDNIA RZEKI ODRA (PRZYODRZE)

II. ZLEWNIA RZEKI MAŁA PANEW

II.1. Obwód rybacki rzeki Mała Panew nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Mała Panew od jej źródła do linii prostej, prostopadłej do lewego brzegu rzeki Mała Panew, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Mała Panew z prawym brzegiem rzeki Lublinica, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Mała Panew i wodach jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód zbiornika przemysłowego na rzece Lublinica w miejscowości Lubliniec.

II.2. Obwód rybacki Zbiornik Turawa na rzece Mała Panew nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika zaporowego Turawa na rzece Mała Panew wraz z wodami rzeki Mała Panew na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Mała Panew, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Mała Panew z prawym brzegiem rzeki Lublinica;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Mała Panew i prawego brzegu rzeki Odra z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Mała Panew i prawego brzegu rzeki Odra

– wraz z wodami dopływów zbiornika Turawa i rzeki Mała Panew na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach dopływów zbiornika Turawa i rzeki Mała Panew na tym odcinku.

III. ZLEWNIA RZEKI NYSA KŁODZKA

III.1. Obwód rybacki rzeki Nysa Kłodzka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Nysa Kłodzka od jej źródła do linii prostej, prostopadłej do lewego brzegu rzeki Nysa Kłodzka, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Kłodzka z prawym brzegiem rzeki Biała Lądecka, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Biała Lądecka i wód jej dopływów.

III.2. Obwód rybacki rzeki Nysa Kłodzka nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Nysa Kłodzka na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Nysa Kłodzka, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Kłodzka z prawym brzegiem rzeki Biała Lądecka;

2) dolnym biegu – progiem zapory zbiornika Kozielno na rzece Nysa Kłodzka

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach płynących rzeki Nysa Kłodzka i wodach jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Ścinawka i wód jej dopływów.

III.3. Obwód rybacki Zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika zaporowego Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka wraz z wodami rzeki Nysa Kłodzka na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Kozielno na rzece Nysa Kłodzka;

2) dolnym biegu – progiem zapory zbiornika Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka

– wraz z wodami dopływów zbiornika Otmuchów i rzeki Nysa Kłodzka na tym odcinku na obszarze Państwa.

III.4. Obwód rybacki Zbiornik Nysa na rzece Nysa Kłodzka Nr 4

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika zaporowego Nysa na rzece Nysa Kłodzka wraz z wodami rzeki Nysa Kłodzka na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka;

2) dolnym biegu – progiem zapory zbiornika Nysa na rzece Nysa Kłodzka

– wraz z wodami dopływów zbiornika Nysa i rzeki Nysa Kłodzka na tym odcinku na obszarze Państwa.

III.5. Obwód rybacki rzeki Nysa Kłodzka nr 5

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Nysa Kłodzka na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Nysa na rzece Nysa Kłodzka;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Kłodzka i lewego brzegu rzeki Odra z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Nysa Kłodzka i lewego brzegu rzeki Odra

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Nysa Kłodzka i wodach jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód kanału przerzutowego Nysa Kłodzka – Oława.

III.6. Obwód rybacki rzeki Biała Lądecka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Biała Lądecka od jej źródła do ujścia do rzeki Nysa Kłodzka wraz z wodami jej dopływów. Granica obwodu rybackiego w ujściu rzeki Biała Lądecka do rzeki Nysa Kłodzka wyznaczona jest linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Biała Lądecka i prawego brzegu rzeki Nysa Kłodzka z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Biała Lądecka i prawego brzegu rzeki Nysa Kłodzka.

III.7. Obwód rybacki rzeki Ścinawka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Ścinawka na odcinkach:

1) od źródeł rzeki Ścinawka do granicy Państwa w miejscowości Golińsk;

2) od granicy Państwa w miejscowości Tłumaczów do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Ścinawka z lewym brzegiem rzeki Nysa Kłodzka z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Ścinawka z lewym brzegiem rzeki Nysa Kłodzka

– wraz z wodami jej dopływów na obszarze Państwa.

IV. ZLEWNIA RZEKI BYSTRZYCA

IV.1. Obwód rybacki rzeki Bystrzyca nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bystrzyca od jej źródła do progu zapory zbiornika Lubachów na rzece Bystrzyca wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bystrzyca i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IV.2. Obwód rybacki rzeki Bystrzyca nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bystrzyca na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Lubachów na rzece Bystrzyca;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Bystrzyca, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Bystrzyca i prawego brzegu rzeki Piława

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bystrzyca i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IV.3. Obwód rybacki Zbiornik Mietków na rzece Bystrzyca nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika zaporowego Mietków na rzece Bystrzyca wraz z wodami rzeki Bystrzyca na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Bystrzyca, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Bystrzyca z prawym brzegiem rzeki Piława;

2) dolnym biegu – progiem zapory zbiornika Mietków na rzece Bystrzyca

– wraz z wodami dopływów rzeki Bystrzyca na tym odcinku.

IV.4. Obwód rybacki rzeki Bystrzyca nr 4

Obwód rybacki obejmuje wody rzek:

1) Bystrzyca – na odcinku wyznaczonym w jej:

a) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Mietków na rzece Bystrzyca,

b) dolnym biegu – ujściem rzeki Bystrzyca do rzeki Odra, wyznaczonym linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Bystrzyca i lewego brzegu rzeki Odra z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Bystrzyca i lewego brzegu rzeki Odra;

2) Strzegomka – na odcinku od progu zapory zbiornika Dobromierz do ujścia do rzeki Bystrzyca

– wraz z wodami dopływów wymienionych odcinków tych rzek oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzek Bystrzyca i Strzegomka oraz wodach ich dopływów na tych odcinkach.

IV.5. Obwód rybacki Zbiornik Dobromierz na rzece Strzegomka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika zaporowego Dobromierz na rzece Strzegomka oraz wody rzeki Strzegomka od źródła do zapory zbiornika Dobromierz, wraz z wodami dopływów zbiornika Dobromierz i rzeki Strzegomka na tym odcinku.

V. ZLEWNIA RZEKI WIDAWA

V.1. Obwód rybacki Zbiornik Stradomia na rzece Widawa nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika Stradomia na rzece Widawa oraz wody rzeki Widawa na odcinku od jej źródła do progu zapory zbiornika Stradomia, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku.

V.2. Obwód rybacki Zbiornik Michalice na rzece Widawa nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika Michalice na rzece Widawa oraz wody rzeki Widawa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Stradomia na rzece Widawa;

2) dolnym biegu – progiem zapory zbiornika Michalice na rzece Widawa

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku.

V.3. Obwód rybacki rzeki Widawa nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Widawa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Michalice na rzece Widawa;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Widawa i prawego brzegu rzeki Odra z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Widawa i prawego brzegu rzeki Odra

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach rzeki Widawa i wodach jej dopływów na tym odcinku.

VI. ZLEWNIA RZEKI KACZAWA

VI.1. Obwód rybacki rzeki Kaczawa nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Kaczawa od jej źródła do linii prostej, prostopadłej do lewego brzegu rzeki Kaczawa, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Kaczawa z prawym brzegiem rzeki Bystrzyk wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku.

VI.2. Obwód rybacki rzeki Kaczawa nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Kaczawa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Kaczawa, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Kaczawa z prawym brzegiem rzeki Bystrzyk;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Kaczawa, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Kaczawa z lewym brzegiem rzeki Czarna Woda

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzek Nysa Szalona i Czarna Woda i wód ich dopływów.

VI.3. Obwód rybacki rzeki Kaczawa nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Kaczawa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Kaczawa, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Kaczawa z lewym brzegiem rzeki Czarna Woda;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Kaczawa i lewego brzegu rzeki Odra z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Kaczawa i lewego brzegu rzeki Odra

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Kaczawa i wodach jej dopływów na tym odcinku.

VI.4. Obwód rybacki Zbiornik Słup na rzece Nysa Szalona nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika Słup na rzece Nysa Szalona oraz wody rzeki Nysa Szalona od jej źródła do ujścia do rzeki Kaczawa, wraz z wodami jej dopływów oraz z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Nysa Szalona i wodach jej dopływów. Granica obwodu rybackiego w ujściu rzeki Nysa Szalona do rzeki Kaczawa wyznaczona jest linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Nysa Szalona i prawego brzegu rzeki Kaczawa z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Szalona i prawego brzegu rzeki Kaczawa.

VI.5. Obwód rybacki rzeki Czarna Woda nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Czarna Woda od jej źródła do ujścia do rzeki Kaczawa wraz z wodami jej dopływów oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Czarna Woda i wodach jej dopływów. Granica obwodu rybackiego w ujściu rzeki Czarna Woda do rzeki Kaczawa wyznaczona jest linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Czarna Woda i lewego brzegu rzeki Kaczawa z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Czarna Woda i lewego brzegu rzeki Kaczawa.

VII. ZLEWNIA RZEKI BARYCZ

VII.1. Obwód rybacki rzeki Barycz nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Barycz na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – granicą Regionu Wodnego Środkowa Odraa);

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Barycz, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Barycz z lewym brzegiem rzeki Złotnica

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Barycz i wodach jej dopływów na tym odcinku.

VII.2. Obwód rybacki rzeki Barycz nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Barycz na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Barycz, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Barycz z lewym brzegiem rzeki Złotnica;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Barycz, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Barycz z lewym brzegiem rzeki Sąsiecznica

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach rzeki Barycz i wodach jej dopływów na tym odcinku.

VII.3. Obwód rybacki rzeki Barycz nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Barycz na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Barycz, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Barycz i lewego brzegu rzeki Sąsiecznica;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Barycz i prawego brzegu rzeki Odra z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Barycz i prawego brzegu rzeki Odra

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Barycz i jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Orla i wód jej dopływów.

VII.4. Obwód rybacki rzeki Orla nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Orla od jej źródła do ujścia rzeki Orla do rzeki Barycz, wraz z wodami jej dopływów. Granica obwodu rybackiego w ujściu rzeki Orla do rzeki Barycz wyznaczona jest linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Orla i prawego brzegu rzeki Barycz z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Orla i prawego brzegu rzeki Barycz.

VIII. ZLEWNIA RZEKI OBRZYCA

VIII.1. Obwód rybacki Jezioro Sławskie na rzece Obrzyca nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Sławskie oraz wody rzeki Obrzyca na odcinku od jej wypływu z jeziora Sławskie do linii prostej, prostopadłej do prawego brzegu rzeki Obrzyca, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Obrzyca i lewego brzegu rzeki Dopływ z Lubięcina, wraz z wodami dopływów jeziora Sławskie i rzeki Obrzyca na tym odcinku oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach dopływów jeziora Sławskie, wodach rzeki Obrzyca oraz wodach jej dopływów, z wyłączeniem rzek Odpływ z jeziora Jeziorno i Dopływ z Lubięcina oraz wód ich dopływów.

VIII.2. Obwód rybacki Jezioro Rudzieńskie na rzece Obrzyca nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Rudzieńskie (Rudno, Orchowo) oraz wody rzek:

1) Obrzyca na odcinku wyznaczonym w jej:

a) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Obrzyca, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Obrzyca z lewym brzegiem rzeki Dopływ z Lubięcina,

b) dolnym biegu – osią podłużną mostu na drodze z miejscowości Tatarka do miejscowości Uście;

2) Obrzański Kanał Południowy, na odcinku wyznaczonym w jej górnym biegu linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Obrzański Kanał Południowy, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Obrzański Kanał Południowy z prawym brzegiem rzeki Kanał Wincentowski, a w jej dolnym biegu ujściem do jeziora Rudzieńskie;

3) Kanał Kaszczorski (Młynówka Kaszczorska) na odcinku wyznaczonym w jej górnym biegu linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Kanał Kaszczorski, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Kanał Kaszczorski z prawym brzegiem rzeki Kanał Łupicki, a w jej dolnym biegu ujściem do rzeki Obrzański Kanał Południowy

– wraz z wodami dopływów wymienionych odcinków rzek oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach wymienionych odcinków tych rzek i wodach ich dopływów.

VIII.3. Obwód rybacki rzeki Obrzyca nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Obrzyca na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – osią podłużną mostu na drodze z miejscowości Tatarka do miejscowości Uście;

2) dolnym biegu – progiem jazu koło przepompowni w miejscowości Sadowa

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach rzeki Obrzyca i wodach jej dopływów na tym odcinku.

VIII.4. Obwód rybacki Jezioro Jeziorno na rzece Odpływ z jeziora Jeziorno nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Jeziorno oraz wody rzeki Odpływ z jeziora Jeziorno na odcinku od wypływu z jeziora Jeziorno do ujścia do jeziora Sławskie wraz z wodami dopływów jeziora Jeziorno i rzeki Odpływ z jeziora Jeziorno. Granica obwodu rybackiego w ujściu rzeki Odpływ z jeziora Jeziorno do jeziora Sławskie wyznaczona jest linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Odpływ z jeziora Jeziorno i brzegu jeziora Sławskie z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Odpływ z jeziora Jeziorno i brzegu jeziora Sławskie.

VIII.5. Obwód rybacki Jezioro Kochanowo na rzece Dopływ z Lubięcina nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jezior Kochanowo i Lubięcińskie oraz wody rzeki Dopływ z Lubięcina od jej źródła do ujścia rzeki Dopływ z Lubięcina do rzeki Obrzyca wraz z wodami jej dopływów. Granica obwodu rybackiego w ujściu rzeki Dopływ z Lubięcina do rzeki Obrzyca wyznaczona jest linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Dopływ z Lubięcina i lewego brzegu rzeki Obrzyca z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Dopływ z Lubięcina i lewego brzegu rzeki Obrzyca.

VIII.6. Obwód rybacki na rzece Obrzański Kanał Południowy nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzek:

1) Obrzański Kanał Południowy na odcinku wyznaczonym w jej:

a) górnym biegu – granicą Regionu Wodnego Środkowa Odraa),

b) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Obrzański Kanał Południowy, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Obrzański Kanał Południowy z prawym brzegiem rzeki Kanał Wincentowski;

2) Kanał Przemęcki, na odcinku od osi podłużnej mostu na drodze łączącej miejscowość Zaborowo z miejscowością Przemęt w jej górnym biegu, do ujścia do rzeki Obrzański Kanał Południowy;

3) Kanał Kaszczorski (Młynówka Kaszczorska), na odcinku wyznaczonym w jej:

a) górnym biegu – osią podłużną mostu na drodze nr 316 w miejscowości Kaszczor,

b) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Kanał Kaszczorski, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Kanał Kaszczorski z prawym brzegiem rzeki Kanał Łupicki

– wraz z wodami dopływów wymienionych odcinków rzek oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach wymienionych odcinków tych rzek i wodach ich dopływów.

VIII.7. Obwód rybacki Jezioro Dominickie na rzece Kanał Przemęcki nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Dominickie oraz wody rzeki Kanał Przemęcki na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – wypływem z jeziora Maszynek;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Kanał Przemęcki, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Kanał Przemęcki z lewym brzegiem rzeki Rów Grotnicki

– wraz z wodami dopływów jeziora Dominickie i wodami dopływów rzeki Kanał Przemęcki na wymienionym odcinku oraz z wodami jezior Maszynek i Krzywce.

VIII.8. Obwód rybacki Jezioro Wielkie na rzece Kanał Przemęcki nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Wielkie oraz wody rzeki Kanał Przemęcki na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Kanał Przemęcki, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Kanał Przemęcki z lewym brzegiem rzeki Rów Grotnicki;

2) dolnym biegu – osią podłużną mostu na drodze łączącej miejscowość Boszkowo z miejscowością Bucz

– wraz z wodami dopływów jeziora Wielkie i dopływów rzeki Kanał Przemęcki na wymienionym odcinku oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach dopływów jeziora Wielkie, wodach rzeki Kanał Przemęcki i wodach jej dopływów na tym odcinku.

VIII.9. Obwód rybacki Jezioro Boszkowskie na rzece Kanał Przemęcki nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Boszkowskie oraz wody rzeki Kanał Przemęcki na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – osią podłużną mostu na drodze łączącej miejscowość Boszkowo z miejscowością Bucz;

2) dolnym biegu – osią podłużną mostu na drodze łączącej miejscowość Błotnica z miejscowością Radomierz

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku.

VIII.10. Obwód rybacki Jezioro Przemęckie na rzece Kanał Przemęcki nr 4

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Przemęckie oraz wody rzek:

1) Kanał Przemęcki – na odcinku wyznaczonym w jej górnym biegu osią podłużną mostu na drodze łączącej miejscowość Błotnica z miejscowością Radomierz, a w dolnym biegu osią podłużną mostu na drodze łączącej miejscowość Zaborowo z miejscowością Przemęt;

2) Kanał Kaszczorski (Młynówka Kaszczorska) – na odcinku wyznaczonym w jej górnym biegu osią podłużną mostu na drodze lokalnej Brenno wieś – Brenno Ostrów, a w dolnym biegu osią podłużną mostu na drodze w miejscowości Kaszczor

– wraz z wodami dopływów jeziora Przemęckie i wodami dopływów wymienionych odcinków rzek oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach dopływów jeziora Przemęckie, wodach wymienionych odcinków rzek Kanał Przemęcki i Młynówka Kaszczorska, oraz wodach ich dopływów na tych odcinkach.

VIII.11. Obwód rybacki Jezioro Lgińsko na rzece Kanał Kaszczorski nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Lgińsko (Lgiń Duży) oraz wody rzeki Kanał Kaszczorski (Młynówka Kaszczorska) na odcinku od jej źródła do osi podłużnej mostu na drodze łączącej miejscowość Brenno z miejscowością Zaborowiec, wraz z wodami dopływów jeziora Lgińsko i wodami dopływów rzeki Kanał Kaszczorski na tym odcinku oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach dopływów jeziora Lgińsko i wodach rzeki Kanał Kaszczorski oraz wodach jej dopływów na tym odcinku.

VIII.12. Obwód rybacki Jezioro Białe – Miałkie na rzece Kanał Kaszczorski nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Białe–Miałkie oraz wody rzeki Kanał Kaszczorski (Młynówka Kaszczorska) na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – osią podłużną mostu na drodze łączącej miejscowość Brenno z miejscowością Zaborowiec;

2) dolnym biegu – osią podłużną mostu na drodze lokalnej Brenno wieś – Brenno Ostrów

– wraz z wodami dopływów jeziora Białe-Miałkie i wodami dopływów rzeki Kanał Kaszczorski na tym odcinku oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach dopływów jeziora Białe–Miałkie i wodach rzeki Młynówka Kaszczorska oraz wodach jej dopływów na tym odcinku.

VIII.13. Obwód rybacki rzeki Gniła Obra nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Gniła Obra od jej źródła do osi podłużnej mostu na drodze lokalnej poniżej miejscowości Młynisko, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Lubinica i wód jej dopływów.

VIII.14. Obwód rybacki Jezioro Wojnowskie Zachodnie na rzece Gniła Obra nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Wojnowskie Zachodnie oraz wody rzeki Gniła Obra na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – osią podłużną mostu na drodze lokalnej poniżej miejscowości Młynisko;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Gniła Obra i prawego brzegu rzeki Obrzyca z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Gniła Obra i prawego brzegu rzeki Obrzyca

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami jezior i wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach rzeki Gniła Obra i wodach jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Odpływ z jeziora Liny Duże.

VIII.15. Obwód rybacki Jezioro Trzcinno na rzece Lubinica nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Trzcinno oraz wody rzeki Lubinica na odcinku od wypływu z jeziora Trzcinno do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Zamecko z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Zamecko.

VIII.16. Obwód rybacki Jezioro Zamecko na rzece Lubinica nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Zamecko oraz wody rzeki Lubinica na odcinku od linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Zamecko z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Zamecko do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Lubinickie z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Lubinickie.

VIII.17. Obwód rybacki Jezioro Lubinickie na rzece Lubinica nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Lubinickie oraz wody rzeki Lubinica na odcinku od linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Lubinickie z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Lubinica i brzegu jeziora Lubinickie do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Lubinica i prawego brzegu rzeki Gniła Obra z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Lubinica i prawego brzegu rzeki Gniła Obra.

VIII.18. Obwód rybacki Jezioro Liny Duże na rzece Odpływ z jeziora Liny Duże nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Liny Duże oraz wody rzeki Odpływ z jeziora Liny Duże na odcinku od jej wypływu z jeziora Liny Duże do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Odpływ z jeziora Liny Duże i brzegu jeziora Wojnowskie Wschodnie z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Odpływ z jeziora Liny Duże i brzegu jeziora Wojnowskie Wschodnie.

IX. ZLEWNIA RZEKI BÓBR

IX.1. Obwód rybacki rzeki Bóbr nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bóbr na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – granicą Państwa;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Bóbr, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Bóbr z lewym brzegiem rzeki Łomnica

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bóbr i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IX.2. Obwód rybacki rzeki Bóbr nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bóbr na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do prawego brzegu rzeki Bóbr, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Bóbr z lewym brzegiem rzeki Łomnica;

2) dolnym biegu – progiem zapory Pilchowice na rzece Bóbr

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bóbr i wodach jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Czerwonka i wód jej dopływów.

IX.3. Obwód rybacki rzeki Bóbr nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bóbr na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory Pilchowice na rzece Bóbr;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Bóbr, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Bóbr z prawym brzegiem rzeki Bobrzyca

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bóbr i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IX.4. Obwód rybacki rzeki Bóbr nr 4

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bóbr na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Bóbr, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Bóbr z prawym brzegiem rzeki Bobrzyca;

2) dolnym biegu – progiem jazu Leszno Dolne położonym w km 114,370 rzeki Bóbr

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bóbr i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IX.5. Obwód rybacki rzeki Bóbr nr 5

Obwód rybacki obejmuje wody rzek:

1) Bóbr – na odcinku wyznaczonym w jej:

a) górnym biegu – progiem jazu Leszno Dolne położonym w km 114,370 rzeki Bóbr,

b) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Bóbr, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Bóbr z prawym brzegiem rzeki Brzeźnica;

2) Szprotawa – na odcinku od linii prostej, prostopadłej do lewego brzegu rzeki Szprotawa, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Szprotawa z prawym brzegiem rzeki Szprotawica do ujścia do rzeki Bóbr;

3) Czerna Wielka – na odcinku od linii prostej, prostopadłej do prawego brzegu rzeki Czerna Wielka, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Czerna Wielka z prawym brzegiem rzeki Czerna Mała do ujścia do rzeki Bóbr

– wraz z wodami dopływów wymienionych odcinków rzek oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bóbr i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IX.6. Obwód rybacki rzeki Bóbr nr 6

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bóbr na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Bóbr, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Bóbr z prawym brzegiem rzeki Brzeźnica;

2) dolnym biegu – progiem zapory zbiornika Raduszec na rzece Bóbr

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Bóbr i wodach jej dopływów na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Dopływ z Jeziora Dąbie Duże i wód jej dopływów.

IX.7. Obwód rybacki Zbiornik Sosnówka na rzece Czerwonka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody zbiornika zaporowego Sosnówka na rzece Czerwonka oraz rzekę Czerwonka od jej źródła do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Czerwonka i prawego brzegu rzeki Podgórna z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Czerwonka i prawego brzegu rzeki Podgórna, wraz z wodami dopływów zbiornika Sosnówka i rzeki Czerwonka.

IX.8. Obwód rybacki rzeki Szprotawa nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Szprotawa od jej źródła do linii prostej, prostopadłej do lewego brzegu rzeki Szprotawa, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Szprotawa z prawym brzegiem rzeki Szprotawica, wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach rzeki Szprotawa i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IX.9. Obwód rybacki rzeki Kwisa nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Kwisa od jej źródła do progu zapory zbiornika Leśna na rzece Kwisa wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Kwisa i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IX.10. Obwód rybacki rzeki Kwisa nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Kwisa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Leśna na rzece Kwisa;

2) dolnym biegu – progiem zapory zbiornika Kliczków na rzece Kwisa

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku na obszarze Państwa oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Kwisa i wodach jej dopływów na tym odcinku na obszarze Państwa.

IX.11. Obwód rybacki rzeki Kwisa nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Kwisa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem zapory zbiornika Kliczków na rzece Kwisa;

2) dolnym biegu – progiem jazu w miejscowości Łozy położonym w km 13,770 rzeki Kwisa

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku.

IX.12. Obwód rybacki rzeki Kwisa nr 4

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Kwisa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – progiem jazu w miejscowości Łozy położonym w km 13,770 rzeki Kwisa;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Kwisa i lewego brzegu rzeki Bóbr z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Kwisa i lewego brzegu rzeki Bóbr

– wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku.

IX.13. Obwód rybacki rzeki Czerna Wielka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Czerna Wielka na odcinku od jej źródła do linii prostej, prostopadłej do prawego brzegu rzeki Czerna Wielka, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Czerna Wielka z prawym brzegiem rzeki Czerna Mała wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach rzeki Czerna Wielka i wodach jej dopływów na tym odcinku.

IX.14. Obwód rybacki Jezioro Dąbie Duże na rzece Dopływ z jeziora Dąbie Duże nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Dąbie Duże oraz wody rzeki Dopływ z jeziora Dąbie Duże na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – wypływem z jeziora Pław;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Dopływ z jeziora Dąbie Duże i prawego brzegu rzeki Kanał Zimna Woda z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Dopływ z jeziora Dąbie Duże i prawego brzegu rzeki Kanał Zimna Woda

– wraz z wodami dopływów jeziora Dąbie Duże i rzeki Dopływ z jeziora Dąbie Duże oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach rzeki Dopływ z jeziora Dąbie Duże i wodach jej dopływów.

X. ZLEWNIA RZEKI NYSA ŁUŻYCKA

X.1. Obwód rybacki rzeki Nysa Łużycka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki granicznej Nysa Łużycka po granicy Państwa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – Punktem Trójgranicznym;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Nysa Łużycka, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka z prawym brzegiem rzeki Czerwona Woda

– wraz z wodami jej prawobrzeżnych dopływów na tym odcinku na obszarze Państwa oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach dopływów rzeki Nysa Łużycka na tym odcinku na obszarze Państwa.

X.2. Obwód rybacki rzeki Nysa Łużycka nr 2

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki granicznej Nysa Łużycka po granicy Państwa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Nysa Łużycka, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka z prawym brzegiem rzeki Czerwona Woda;

2) dolnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Nysa Łużycka, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka z prawym brzegiem rzeki Żółta Woda

– wraz z wodami jej prawobrzeżnych dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach dopływów rzeki Nysa Łużycka na tym odcinku.

X.3. Obwód rybacki rzeki Nysa Łużycka nr 3

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki granicznej Nysa Łużycka po granicy Państwa na odcinku wyznaczonym w jej:

1) górnym biegu – linią prostą, prostopadłą do lewego brzegu rzeki Nysa Łużycka, przechodzącą przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka z prawym brzegiem rzeki Żółta Woda;

2) dolnym biegu – linią prostą, łączącą punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka i lewego brzegu rzeki Odra z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Nysa Łużycka i lewego brzegu rzeki Odra

– wraz z wodami jej prawobrzeżnych dopływów na tym odcinku oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, a także z wodami sztucznych zbiorników wodnych, usytuowanych na wodach prawobrzeżnych dopływów rzeki Nysa Łużycka na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Wodra na odcinku od wypływu z jeziora Brodzkie do linii prostej, prostopadłej do lewego brzegu rzeki Wodra, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Wodra z prawym brzegiem rzeki Dopływ z Datynia i rzeki Lubsza na odcinku od osi podłużnej mostu na drodze Lubsko–Żary do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Lubsza i prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Lubsza i prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka, oraz wód ich dopływów na wymienionych odcinkach.

X.4. Obwód rybacki Jezioro Brodzkie na rzece Wodra nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Brodzkie oraz wody rzeki Wodra na odcinku od wypływu z jeziora Brodzkie do linii prostej, prostopadłej do lewego brzegu rzeki Wodra, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Wodra z prawym brzegiem rzeki Dopływ z Datynia wraz z wodami dopływów jeziora Brodzkie i rzeki Wodra na tym odcinku, z wyłączeniem wód rzeki Odpływ z jeziora Suchodół.

X.5. Obwód rybacki Jezioro Suchodół na rzece Odpływ z jeziora Suchodół nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Suchodół oraz wody rzeki Odpływ z jeziora Suchodół od wypływu z jeziora Suchodół do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu prawego brzegu rzeki Odpływ z jeziora Suchodół z lewym brzegiem rzeki Wodra z punktem położonym u zbiegu lewego brzegu rzeki Odpływ z jeziora Suchodół z lewym brzegiem rzeki Wodra.

X.6. Obwód rybacki rzeki Lubsza nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Lubsza na odcinku od osi podłużnej mostu na drodze Lubsko – Żary do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Lubsza i prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Lubsza i prawego brzegu rzeki Nysa Łużycka wraz z wodami jej dopływów, z wyłączeniem wód rzek Kurka, Dopływ z Czernej i Wełnica oraz wód ich dopływów.

X.7. Obwód rybacki Jezioro Jańsko na rzece Kurka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Jańsko oraz wody rzeki Kurka od wypływu z jeziora Jańsko do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Kurka i prawego brzegu rzeki Lubsza z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Kurka i prawego brzegu rzeki Lubsza wraz z wodami dopływów jeziora Jańsko i rzeki Kurka.

X.8. Obwód rybacki Jezioro Niwa na rzece Dopływ z Czernej nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Niwa oraz wody rzeki Dopływ z Czernej od jej źródła do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Dopływ z Czernej i prawego brzegu rzeki Pstrąg z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Dopływ z Czernej i prawego brzegu rzeki Pstrąg wraz z wodami dopływów jeziora Niwa i rzeki Dopływ z Czernej oraz z wodami zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych, usytuowanych na wodach rzeki Dopływ z Czernej.

X.9. Obwód rybacki Jezioro Wełnickie na rzece Wełnica nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody jeziora Wełnickie oraz wody rzeki Wełnica od wypływu z jeziora Wełnickie do linii prostej, łączącej punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Wełnica i prawego brzegu rzeki Lubsza z punktem położonym u zbiegu prawego brzegu rzeki Wełnica i prawego brzegu rzeki Lubsza wraz z wodami dopływów jeziora Wełnickie i rzeki Wełnica.

XI. ZLEWNIA RZEKI ŁABA

XI.1. Obwód rybacki rzeki Szybka nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki granicznej Szybka na odcinku od jej źródła do granicy Państwa wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku na obszarze Państwa.

XI.2. Obwód rybacki rzeki Dzika Orlica nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki granicznej Dzika Orlica po granicy Państwa na odcinku od jej źródła do linii prostej, prostopadłej do prawego brzegu rzeki Dzika Orlica, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Dzika Orlica z lewym brzegiem rzeki Lesica wraz z wodami lewobrzeżnych dopływów rzeki Dzika Orlica na tym odcinku.

XI.3. Obwód rybacki rzeki Izera nr 1

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki granicznej Izera po granicy Państwa na odcinku od jej źródła do linii prostej, prostopadłej do prawego brzegu rzeki Izera, przechodzącej przez punkt położony u zbiegu lewego brzegu rzeki Izera z lewym brzegiem rzeki Tracznik wraz z wodami lewobrzeżnych dopływów rzeki Izera na tym odcinku.


Objaśnienia:

a) granice regionu wodnego zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2002 r. w sprawie przebiegu granic obszarów dorzeczy, przyporządkowania zbiorników wód podziemnych do właściwych obszarów dorzeczy, utworzenia regionalnych zarządów gospodarki wodnej oraz podziału obszarów dorzeczy na regiony wodne (Dz. U. Nr 232, poz. 1953).