113

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W PRZEMKOWIE

z dnia 24 października 2003 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki nr 138/1 w Wilkocinie, gm. Przemków

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.), w związku z art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717) i uchwałą nr XXXI/222/01 Rady Miejskiej w Przemkowie z dnia 30 czerwca 2001 r. w sprawie przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Przemków w części dotyczącej działki nr 138/1 w Wilkocinie, Rada Miejska w Przemkowie uchwala, co następuje:

§ 1

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego działki nr 138/1 w Wilkocinie z przeznaczeniem na powierzchniową eksploatację kruszywa, zwany dalej planem, obejmujący ustalenia planu zawarte w treści uchwały oraz rysunek planu w skali 1:5.000, stanowiący załącznik nr 1 do uchwały.

§ 2

Przedmiotem uchwalenia są następujące ustalenia planu: linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie zagospodarowania, granice złoża oraz terenu i obszaru górniczego, zasady eksploatacji złoża, ochrony środowiska, sposoby rekultywacji terenu po wyeksploatowaniu złoża, zasady obsługi komunikacyjnej i uzbrojenia inżynieryjnego terenu oraz skutki prawne zmiany planu.

§ 3

Dla terenu PE ustala się:

1. Teren powierzchniowej eksploatacji złoża kruszywa. W obrębie terenu wyznacza się granice obszaru górniczego pokrywające się z granicami złoża “Wilkocin I”, granice terenu górniczego oraz orientacyjną lokalizację hałd nadkładu.

2. Eksploatacja złóż, wymienionych w pkt 1, może odbywać się wyłącznie w granicach obszaru górniczego, zaznaczonego i opisanego na rysunku planu. Powierzchniowe wpływy eksploatacji nie mogą przekraczać granic terenu górniczego, zaznaczonych i opisanych na rysunku planu. Eksploatację złóż należy prowadzić na podstawie dokumentacji geologicznej i planu ruchu zakładu górniczego, po uzyskaniu koncesji, przy czym maksymalna głębokość eksploatacji nie może przekraczać 0,5 m powyżej zwierciadła wody gruntowej.

3. Po wybraniu złóż należy dokonać rekultywacji terenu o charakterze leśno-wodnym, z wykorzystaniem nadkładu, o którym mowa z pkt 1, do częściowego wypełnienia niecki wyrobiska.

4. Dojazd do wyrobiska i wywóz urobku może odbywać się wyłącznie drogą gminną nr dz. 139, przy czym podmiot gospodarczy, prowadzący roboty górnicze, zobowiązany jest do dostosowania tej drogi do obciążenia przez pojazdy z urobkiem oraz należytego jej utrzymania w okresie trwania robót – w sposób niepowodujący uciążliwości dla otoczenia i nieutrudniający upraw rolnych.

5. Ustala się następujące zasady uzbrojenia inżynieryjnego:

– dostawa wody do celów socjalnych – beczkowozami,

– odprowadzenie ścieków sanitarnych – do przenośnych ustępów z wywozem do miejskiej oczyszczalni ścieków,

– oprowadzenie ścieków z produktami ropopochodnymi z parkingu na terenie AK: podłoże punktu tankowania paliw utwardzić i zainstalować zbiornik bezodpływowy z odolejaczem. Zawartość wywozić na oczyszczalnię ścieków.

– dostawa energii elektrycznej projektowaną linią średniego napięcia 20 kV do stacji transformatorowej SN/nn. Alternatywna lokalizacja stacji jest zaznaczona na rysunku planu.

§ 4

Dla terenu AK ustala się:

1. Teren obsługi administracyjno-technicznej: budynek administracyjno-socjalny, parking, wariantowa lokalizacja stacji transformatorowej.

2. Ustanawia się służebność przejazdu przez teren AK do terenu leśnego RL zajmującego działkę nr 138/2/261 należącą do Nadleśnictwa Przemków.

§ 5

Dla terenów RL ustala się:

tereny istniejących lasów i zalesień. Użytkowanie bez zmian.

§ 6

Dla terenów RP ustala się:

Tereny upraw polowych obecnie nieuprawiane (odłogi). Dopuszcza się ich zalesienie.

§ 7

1. Czynności, wymienione w § 3 pkt 3 oraz odszkodowania za ewentualne szkody, wywołane przez roboty górnicze i transport z nimi związany, obciążają prowadzących roboty górnicze.

2. Jeżeli właściciel zbywa nieruchomość, której wartość, skutkiem uchwalenia planu, wzrosła, Burmistrz Gminy i Miasta Przemkowa pobiera decyzją jednorazową opłatę, równą % wzrostu wartości nieruchomości.

§ 8

Zobowiązuje się realizatorów planu do zapewnienia na czas robót ziemnych nadzoru archeologicznego oraz sfinansowania ratowniczych robót archeologicznych.

§ 9

Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do lokalizacji inwestycji celu publicznego.

§ 10

Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego, sprzeczne z ustaleniami planu niniejszego.

§ 11

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy i Miasta Przemków.

§ 12

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCA

RADY MIEJSKIEJ

IRENA ORŁOWSKA

Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Przemkowie z dnia 24 października 2003 r. (poz. 113)