103

UCHWAŁA RADY GMINY W JEMIELNIE

z dnia 1 grudnia 2003 r.

w sprawie częściowej zmiany uchwały Rady Gminy Jemielno z dnia
30 września 2003 r. nr XIII/68/03 r. w sprawie uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy w latach
2003-2007 oraz zaspokajania potrzeb mieszkaniowych członków wspólnoty samorządowej gminy Jemielno – ogłoszonej w Dzienniku Urzędowym
Województwa Dolnośląskiego Nr 207, poz. 2960 z dnia 6 listopada 2003 r.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 litera “a” i pkt 15, art. 40 ust. 2
pkt 3, art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2001 r. Nr 71, poz. 733 z późn. zm.) Rada Gminy w Jemielnie postanawia:

§ 1

W uchwale Rady Gminy nr XIII/68/03 z dnia 30 września 2003 r. w sprawie uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy w latach 2003–2007 oraz zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych członków wspólnoty samorządowej gminy Jemielno – dokonać następujących zmian:

§ 2

1. W § 6 uchwały po ustępie 1 dodać ust. 2, 3 i 4 o treści “§ 6 ust. 2. Dla potrzeb ustalenia wysokości wymiaru czynszu obszar gminy dzieli się na dwie strefy mieszkaniowe. Do strefy pierwszej zalicza się wsie położone przy drodze głównej, mające na swoim terenie zlokalizowany przystanek autobusowy oraz odległość od sklepu nie większa niż dwa kilometry. Do strefy drugiej zalicza się miejscowości niespełniające choćby jednego z warunków wyżej wymienionych”.

“§ 6 ust. 3. Do pierwszej strefy mieszkaniowej zalicza się wsie: Luboszyce, Jemielno, Lubów, Zdziesławice i Psary. Wszystkie pozostałe wsie na terenie gminy zalicza się do drugiej strefy mieszkaniowej.”.

“§ 6 ust. 4. W obu strefach mieszkaniowych wysokość wymiaru czynszu uzależnia się od stanu technicznego budynku oraz urządzeń w nim zainstalowanych, przy czym uznaje się, że budynki wybudowane po 1 stycznia 1954 r. oraz oddane do użytku po kapitalnym remoncie są w dobrym stanie technicznym. Pozostałe budynki uznaje się za będące w gorszym stanie technicznym.”.

2. § 7 uchwały nadaje się następujące brzmienie:

“§ 7. Za najem lokalu w pierwszej strefie mieszkaniowej ustala się wysokości czynszu:

a) gdy lokal wraz z urządzeniami jest w dobrym stanie technicznym, a nadto jest wyposażony w instalacje wodno-kanalizacyjną, łazienką, wc, ogrzewanie z kotłowni osiedlowej, z której doprowadzona jest do lokalu również ciepła woda – w wysokości pełnej stawki bazowej. Gdy lokal jest wyposażony w urządzenia o których mowa wyżej, lecz jest w gorszym stanie technicznym – wysokość czynszu obniża się o 1% w stosunku do stawki bazowej.

b) gdy lokal wraz z urządzeniami jest w dobrym stanie technicznym, a nadto wyposażony jest w urządzenia wodociągowe, łazienkę, wc, (lub jedno z tych urządzeń) ogrzewanie z kotłowni domowej lub piec etażowy – w wysokości obniżonej o 4 % w stosunku do stawki bazowej. Za lokal tak samo wyposażony, lecz znajdujący się w budynku w gorszym stanie technicznym – wysokość czynszu obniża się o 5% w stosunku do stawki bazowej.

c) gdy lokal wraz z urządzeniami jest w dobrym stanie technicznym, a nadto jest wyposażony w urządzenia wodociągowe, łazienkę, wc (lub jedno z tych urządzeń) i węglowe piece grzewcze – wysokość czynszu obniża się o 6% w stosunku do stawki bazowej. Natomiast gdy lokal jest wyposażony w urządzenia, o których mowa wyżej lecz jest w gorszym stanie technicznym – wysokość czynszu obniża się o 7% stosunku do stawki bazowej.

d) gdy lokal znajduje się w budynku będącym w gorszym stanie technicznym, a wyposażony jest tylko w węglowe piece grzewcze – wysokość czynszu obniża się o 9% w stosunku do stawki bazowej.”

3. W § 8 uchwały nadaje się następujące brzmienie:

“§ 8. W miejscowościach położonych w drugiej strefie mieszkaniowej obniża się czynsz w stosunku do stawki bazowej:

a) gdy lokal wraz z urządzeniami jest w dobrym stanie technicznym, a nadto wyposażony jest w instalację wodno-kanalizacyjną, łazienkę, wc, ogrzewanie z kotłowni osiedlowej, z której doprowadzana jest do lokalu również ciepła woda – o 11%. Natomiast gdy lokal jest wyposażony w urządzenia, o których mowa wyżej, lecz jest w gorszym stanie technicznym – wysokość czynszu obniża się o 12% w stosunku do stawki bazowej,

b) gdy lokal wraz z urządzeniami jest w dobrym stanie technicznym, a nadto wyposażony jest w urządzenia wodociągowe, łazienkę, wc, (lub jedno z tych urządzeń), ogrzewanie z kotłowni domowej, lub piec etażowy – o 14%. Natomiast

gdy lokal jest wyposażony w urządzenia, o których mowa wyżej, lecz jest w gorszym stanie technicznym – wysokość czynszu obniża się o 15% w stosunku do stawki bazowej,

c) gdy lokal wraz z urządzeniami jest w dobrym stanie technicznym, a nadto wyposażony jest w urządzenia wodociągowe, łazienkę, wc, (lub jedno z tych urządzeń) i węglowe piece grzewcze – 18%. Natomiast gdy lokal jest wyposażony w urządzenia, o których mowa wyżej, lecz jest w gorszym stanie technicznym – wysokość czynszu obniża się o 19% w stosunku do stawki bazowej,

d) gdy lokal znajduje się w budynku będącym w gorszym stanie technicznym, a wyposażony jest tylko w węglowe piece grzewcze – wysokość czynszu obniża się o 22% w stosunku do stawki bazowej”.

§ 3

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy

§ 4

Przewodniczącego Rady Gminy zobowiązuje się do wydania jednolitego tekstu uchwały Rady Gminy nr XIII/68/03 z dnia 30 czerwca 2003 r. w sprawie uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy w latach 2003–2007 oraz zaspokajania potrzeb mieszkaniowych członków wspólnoty samorządowej gminy Jemielno.

§ 5

Uchwała wchodzi w życie po upłynięciu 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RAGY GMINY

JANUSZ KRUKOWSKI-ZDANOWICZ