3013 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W GŁOGOWIE z dnia 30 września 2003 r. zmieniającą uchwałę nr XXI/304/2000 Rady Miejskiej w Głogowie z dnia Na podstawie art. 30 ust. 6 ustawy z dnia 26 stycznia – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357 z późn. zm.), art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. |
§ 1
W załączniku do uchwały nr XXI/304/2000 Rady Miejskiej w Głogowie z dnia 19 września 2000 r. określającym wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, funkcyjnego, motywacyjnego, dodatku za warunki pracy, wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe oraz godziny doraźnych zastępstw, nagród ze specjalnego funduszu nagród oraz dodatku gminnego, rozdział V “Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe oraz godziny doraźnych zastępstw” otrzymuje brzmienie:
pkt 1; Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową ustala się dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w tej godzinie została zrealizowana w warunkach uprawniających do dodatku) przez miesięczną liczbę godzin, tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych.
pkt 2; Dla nauczyciela realizującego tygodniowy wymiar godzin ustalony na podstawie art. 42 ust. 4a ustawy – Karta Nauczyciela wynagrodzenie za jedną godzinę doraźnego zastępstwa ustala się, dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w tej godzinie została zrealizowana w warunkach uprawniających do dodatku) przez miesięczną liczbę godzin realizowanego wymiaru godzin.
pkt 3; Miesięczną liczbę godzin obowiązkowego lub realizowanego wymiaru godzin nauczyciela, o której mowa w pkt 1 i 2, uzyskuje się mnożąc odpowiedni wymiar godzin przez 4,16 z zaokrągleniem do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do 0,5 godziny pomija się, a co najmniej 0,5 godziny liczy się za pełną godzinę.
pkt 4; Przez godzinę ponadwymiarową rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, opiekuńczych lub wychowawczych powyżej obowiązkowego tygodniowego pensum.
pkt 5; Godziny ponadwymiarowe mogą być przydzielone nauczycielowi na czas trwania zajęć lekcyjnych. Godzin ponadwymiarowych nie przydziela się na okres przerw świątecznych określonych coroczne w rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizacji roku szkolnego.
pkt 6; Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczyciela lub dni ustawowo i dodatkowo wolne od pracy za podstawę ustalenia liczby godzin ponadwymiarowych przyjmuje się obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru (lub o 1/4, gdy dla nauczyciela ustalono 4-dniowy tydzień pracy) za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo i dodatkowo wolny od pracy.
Liczba godzin ponadwymiarowych, za które przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu nie może być większe niż liczba godzin przydzielonych w arkuszu organizacji.
pkt 7: Godziny ponadwymiarowe przypadające w dniu 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) – jeśli jest to dzień roboczy, traktuje się jako godziny ponadwymiarowe zrealizowane.
pkt 8; Nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie za godziny zrealizowanych doraźnych zastępstw w wysokości jak za godziny ponadwymiarowe.
pkt 9; Za zajęcia opiekuńczo-dydaktyczno-wycho- wawcze uzgodnione z dyrektorem placówki, realizowane w dzień ustawowo wolny od pracy nauczycielowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie tak jak za 4 godziny ponadwymiarowe.
pkt 10; Za pracę opiekuńczo-dydaktyczno-wychowaw- czą przypadającą podczas turnusów tzw. “zielonej szkoły” nauczycielowi oddelegowanemu przez dyrektora placówki przysługuje dodatkowo wynagrodzenie tak jak za 10 godzin ponadwymiarowych tygodniowo. W tym przypadku nauczycielowi nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za pracę w dni ustawowo i dodatkowo wolne od pracy oraz soboty i niedziele.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Głogowa.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY MIEJSKIEJ |
EUGENIUSZ PATYK |