2937 UCHWAŁA RADY GMINY W RADWANICACH z dnia 28 sierpnia 2003 r. w sprawie uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego fragmentów obrębów Radwanice i Łagoszów Wielki Na podstawie art. 7 ust. 1, art. 18 ust. 2 pkt 5, art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity w Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) w związku z uchwałą własną nr XXXV/197/02 z dnia 28 sierpnia 2002 r., Rada Gminy w Radwanicach uchwala, co następuje: |
§ 1
1. Uchwala się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego:
a) działek nr nr 359/11 i 359/15 w Radwanicach,
b) działki nr 349 w Radwanicach,
c) działek nr nr 312/122 i 312/13 w Łagoszowie Wielkim.
2. Na plan składają się: niniejsza uchwała i rysunki planu w skali 1:1.000 (dz. nr nr 359/11 i 359/15 w Radwanicach) i 1:2.000 (dz. nr 349 w Radwanicach i dz. nr nr 312/122 i 312/13 w Łagoszowie Wielkim), stanowiące załączniki nr 1, 2 i 3 do uchwały.
§ 2
1. Celami planów są, kolejno: poszerzenie terenów istniejącej zabudowy mieszkaniowej o działki nr nr 359/11 i 359/15 w Radwanicach, wydzielenie z działki nr 349 w Radwanicach działki siedliskowej pod zabudowę jednorodzinną, przeznaczenie działki nr 312/12 w Łagoszowie Wielkim na drogę dojazdową do parku w Radwanicach i działkę nr 312/13 na jednorodzinna zabudowę mieszkaniową.
2. Plan ustala: przeznaczenia terenów, przebiegi linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach, warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu, zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji, tymczasowe sposoby zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenu oraz skutki prawne uchwalenia planu.
§ 3
Dla działek 359/11 i 359/15 tj. terenu 2/2003 MN (RO) w Radwanicach ustala się:
Teren zabudowy jednorodzinnej – przyłączenie dwóch działek do istniejącej zabudowy jednorodzinnej znajdującej się na działkach nr nr 889 i 890. Ustala się użytkowanie terenu jako ogródki przydomowe z dopuszczeniem zabudowy jednorodzinnej. Dopuszcza się także sytuowanie obiektów związanych z ogrodnictwem jak altany, szklarnie oraz doprowadzenie do nich z własnych działek sieci wodnej i elektrycznej. Dojazdy z istniejącej gminnej ulicy osiedlowej gminnej jak pokazano na rysunku planu.
§ 4
Dla działki nr 349 w Radwanicach ustala się:
1. Teren 1/2003 MN: Działka siedliskowa przeznaczona pod jednorodzinną wolno stojącą zabudowę mieszkaniową. Budynek mieszkalny do dwóch kondygnacji z dopuszczeniem poddasza użytkowego. Maksymalna wysokość budynku mieszkalnego – 15 m. Dach dwuspadowy, symetryczny, stromy, kryty czerwoną dachówką. Ściany z materiałów naturalnych, z wykluczeniem sidingu. Maksymalna intensywność zabudowy – 30%. Odległość obowiązującej linii zabudowy od granicy drogi dojazdowej – 5 m. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych zaleca się stosowanie wysokiego fundamentowania budynków. Dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych, w tym garażu o wyglądzie zewnętrznym zbliżonym do wyglądu budynku mieszkalnego. Działkę wzbogacić zielenią wysoką i niską. Dojazd z istniejącej drogi gminnej jak pokazano na rysunku planu. Ogrodzenie z materiałów naturalnych, z wykluczeniem materiałów odpadowych i siatki stalowej. Ze względu na położenie w obrębie historycznego założenia parkowego projekt budynku (budynków) podlega uzgodnieniu z właściwym terenowo organem ochrony zabytków.
2. Teren 1a/2003 RZ(ZP): W stanie istniejącym – użytek rolny – pastwisko IV kl. Teren położony w strefie historycznego zasięgu parku dworskiego w Radwanicach. W wypadku rekonstrukcji parku dopuszcza się włączenie do niej terenu 1a/1003.
§ 5
Dla działek nr nr 312/12 i 312/13 w Łagoszowie Wielkim ustala się:
1. Tereny 1/2003 MN i 2/2003 MN: Tereny jednorodzinnej wolno stojącej zabudowy mieszkaniowej. Budynki mieszkalne do dwóch kondygnacji plus poddasza użytkowe. Maksymalna wysokość budynków mieszkalnych – 15 m. Dachy dwuspadowe, symetryczne, stromy, kryte dachówką. Ściany z materiałów naturalnych, z wykluczeniem sidingu. Maksymalna intensywność zabudowy 30%. Odległość obowiązującej linii zabudowy od granicy drogi dojazdowej – 5 m. Dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych, w tym garaży o wyglądzie zewnętrznym podobnym do wyglądu budynków mieszkalnych. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych zaleca się stosowanie wysokiego fundamentowania budynków. Wjazdy z ulicy dojazdowej 3/2003 D1/2. Działki wzbogacić zielenią wysoką i niską. Zastosować jednolity typ ogrodzeń z materiałów naturalnych, z wykluczeniem materiałów odpadowych i siatki stalowej. Przebieg granic między poszczególnymi działkami ustalić (w tym z D1/2 terenem 1/2003 MN) ustalić na etapie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
2. Teren 3/2002 D1/2: Droga dojazdowa o jednej jezdni i dwóch pasach ruchu. Wjazd z istniejącej drogi gminnej z Radwanic do Łagoszowa Wielkiego.
3. Teren 4/2003 KX: Droga dojazdowa do parku w Radwanicach realizowana jako ciąg pieszo-jezdny o wzmocnionej nawierzchni, umożliwiającej przejazd samochodów osobowych i ciężarowych. Szerokość jak w stanie istniejących – 5 m.
§ 6
Dla terenów, wymienionych w §§ 4 i 5 ustala się następujące zasady uzbrojenia inżynieryjnego: dostawa wody z wodociągu zbiorowego, odprowadzenie ścieków w I etapie do szczelnych zbiorników na działkach, docelowo – do kanalizacji zbiorowej, dostawa gazu z projektowanej sieci gazowej, energii elektrycznej – z istniejących sieci i urządzeń. Zaleca się ogrzewanie budynków paliwami ekologicznymi jak gazowe i elektryczne. Zapotrzebowanie na energię elektryczną nanależy określić na etapie ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu w porozumieniu z administratorem sieci. Usuwanie odpadków stałych do pojemników na działkach, następnie w sposób zorganizowany wywożenie na gminne składowisko odpadków w Radwanicach. Uzbrojenie terenów musi wyprzedzać ich zabudowę.
§ 7
Teren objęty planem znajduje się w obrębie terenu górniczego “Sieroszowice I”. Osoby prawne lub fizyczne, realizujące plan są zobowiązane do zwrócenia się do Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu z wnioskiem o określenie wpływu eksploatacji górniczej na projektowane budynki i budowle oraz do uwzględnienia tych warunków w projektach budowlanych.
§ 8
Do czasu realizacji planu tereny nim objęte pozostają w dotychczasowym użytkowaniu.
§ 9
Jeżeli właściciel zbywa nieruchomość, której wartość, skutkiem uchwalenia planu, wzrosła, Wójt Gminy Radwanice pobiera decyzją jednorazową opłatę, równą 20% wzrostu wartości nieruchomości.
§ 10
Zobowiązuje się inwestorów wykonujących prace ziemne do zgłaszania wszelkich znalezisk o charakterze historycznym do właściwego organu służby ochrony zabytków.
§ 11
Plan jest przepisem gminnym i stanowi podstawę do ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
§ 12
Z dniem wejścia planu w życie tracą moc decyzje o ustalaniu warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzennego, sprzeczne z ustaleniami planu niniejszego.
§ 13
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Radwanice.
§ 14
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY GMINY |
MARIAN KOBZDA |