VII. Głosowanie
§ 51
1. Głosowanie jest prawomocne tylko w przypadku istnienia quorum.
2. W głosowaniu biorą udział wyłącznie członkowie rady.
§ 52
1. W głosowaniu jawnym podejmowane są uchwały, wnioski merytoryczne, postanowienia porządkowe, rezolucje, apele oraz stanowiska. (Rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Dolnośląskiego PN.II.0911--6/28/03 z dnia 15 października 2003 r. stwierdzono nieważność § 53 ust. 1).
2. Do ważności głosowania wystarcza zwykła większość głosów, chyba że przepisy szczególne określają inne wymogi.
3. Porządek głosowania nad projektami uchwał zawiera w kolejności:
a) głosowanie nad wnioskiem za odrzuceniem w całości,
b) głosowanie poprawek ujętych w opinii komisji, Wójta lub podniesionych na sesji. W pierwszej kolejności głosuje się poprawki, których przyjęcie lub odrzucenie rozstrzyga o innych poprawkach,
c) głosowanie projektu w całości ze zmianami wynikającymi z przegłosowanych poprawek.
4. Głosowanie tajne przeprowadza się w sprawach przewidzianych w przepisach lub po przegłosowaniu wniosku formalnego w tym zakresie.
§ 53
1. W głosowaniu jawnym radni głosują przez podniesienie ręki. Za głosy ważne uznaje się te, które oddano: “za", “przeciw” i “wstrzymujące się”.
2. W głosowaniu tajnym radni głosują na kartkach opatrzonych pieczęcią Rady. Za głosy ważne uznaje się te, które oddano zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami i na właściwych kartkach.
§ 54
1. Głosowanie jawne przeprowadza Przewodniczący obrad.
2. G
łosowanie tajne przeprowadza Komisja Skrutacyjna powołana na sesji spośród radnych. Komisja skrutacyjna składa się z przewodniczącego i dwóch członków.3. O zasadach głosowania tajnego informuje przewodniczący Komisji Skrutacyjnej.