D z i a ł III

PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE

R o z d z i a ł 1

Przeznaczenie obszarów i zasady kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu

§ 10

1. Wyznacza się tereny aktywności gospodarczej oznaczone na rysunku planu symbolem 1AG.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące przeznaczenie podstawowe rozumiane zgodnie z określeniami zawartymi w § 4 z uwzględnieniem ustaleń z § 6 ust. 6:

1) produkcja i budownictwo,

2) obsługa firm,

3) finanse,

4) transport z wyłączeniem stacji paliw,

5) handel hurtowy i detaliczny,

6) gastronomię.

3. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) nieprzekraczalną linię zabudowy zgodnie z rysunkiem planu,

2) obowiązek takiego ukształtowania zabudowy, który umożliwi ekspozycję, strony reprezentacyjnej w obszarze obserwacji z trasy przejazdu drogą 1KZ,

3) ewentualne uciążliwości spowodowane działalnościami wymienionymi w ust. 2 nie mogą wykraczać poza granice terenu,

4) zapewnienie wystarczającej ilości miejsc parkingowych na terenach własnych inwestorów,

5) obsługę terenu z drogi 2KL, poza obszarem wpływu skrzyżowania z drogą 1KZ.

§ 11

1. Wyznacza się tereny usługowe oznaczone na rysunku planu symbolem 2U.

2. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące przeznaczenie podstawowe rozumiane zgodnie z określeniami zawartymi w § 4:

1) obsługa firm,

2) finanse,

3) transport,

4) handel hurtowy, handel detaliczny,

5) wypoczynek,

6) turystyka,

7) gastronomia,

8) kultura,

9) parkingi zielone.

3. Na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) nieprzekraczalne linie zabudowy w miejscach wyznaczonych na rysunku planu,

2) obowiązek takiego ukształtowania zabudowy, który umożliwi ekspozycję, strony reprezentacyjnej budynków w obszarze obserwacji z trasy przejazdu drogą 1KZ,

3) ewentualne uciążliwości spowodowane działalnościami wymienionymi w ust. 2 nie mogą wykraczać poza granice terenów,

4) zapewnienie wystarczającej ilości miejsc parkingowych na terenach własnych inwestorów,

5) obsługę terenu z drogi 3KL.

§ 12

1. Wyznacza się tereny użytków zielonych, łąk i pastwisk, oznaczone na rysunku planu symbolem 3RZ.

2. Są to tereny zalewowe rzeki Ślęzy, które należy utrzymywać jako niezagospodarowane tereny zielone, stanowiące obudowę biologiczną rzeki.

3. Na terenie 3RZ jako funkcję podstawową ustala się korytarz ekologiczny rzeki Ślęzy.

4. Dopuszcza się użytkowanie terenu pod uprawy polowe.

5. Na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) zabrania się lokalizowania inwestycji zaliczanych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, gromadzenia ścieków, odchodów zwierzęcych, środków chemicznych, a także innych materiałów, które mogą zanieczyścić wody, prowadzenia odzysku, składowania lub unieszkodliwiania odpadów,

2) zabrania się wykonywania robót i czynności, które mogą utrudnić ochronę przed powodzią, w szczególności: wykonywania urządzeń wodnych oraz wznoszenia innych obiektów budowlanych, zmiany ukształtowania terenu, składowania materiałów oraz wykonywania innych robót, o ile nie są one związane z regulacją i utrzymaniem wód,

3) zakazuje się stosowania nadmiernych dawek nawozów sztucznych oraz chemicznych środków ochrony roślin III klasy toksyczności lub rozlewać gnojowicę,

4) zabrania się sadzenia drzew i krzewów, o ile nie stanowią one elementów zabudowy biologicznej doliny rzeki i nie służą regulacji wód lub wzmocnieniu brzegów,

5) obowiązuje zakaz zabudowy, w tym związanej z produkcją rolniczą,

6) ze względu na tereny zalewowe należy unikać prowadzenia sieci i lokalizowania obiektów uzbrojenia technicznego,

7) dopuszcza się lokalizowanie obiektów i sieci uzbrojenia technicznego, w przypadku braku możliwości innej możliwości, pod warunkiem zabezpieczenia ich przed zalaniem wodami powodziowymi,

8) w odległości 3 metrów od linii rozgraniczających z ciekami wodnymi, oznaczonymi na rysunku symbolem 5W, dopuszcza się zagospodarowanie jedynie zielenią niską z jednoczesnym zakazem lokalizowania wszelkiej zabudowy oraz ogrodzeń.

§ 13

1. Wyznacza się teren kolejowy oznaczony na rysunku planu symbolem 4KK.

2. Jako przeznaczenie podstawowe terenu, o którym mowa w ust. 1, ustala się funkcje ruchu i utrzymania linii kolejowej.

§ 14

Wyznacza się tereny wód otwartych wraz z niezbędnymi urządzeniami gospodarki wodnej oznaczone na rysunku planu symbolem 5W.

R o z d z i a ł 2

Ustalenia w zakresie obsługi komunikacyjnej

§ 15

1. Wyznacza się tereny dróg i ulic oznaczone na rysunku planu symbolami KZ, KL, KDg w liniach rozgraniczających ustalonych na rysunku planu.

2. Dla terenów, o których mowa w ust. 1, wyznacza się szerokości w liniach rozgraniczających oraz odpowiednie uwarunkowania:

1) 1 KZ 1x2 (2x2) – przeznacza się pod drogę klasy technicznej Z 1x2 z możliwością rozbudowy do klasy Z 2x2, szerokość w liniach rozgraniczających jak na rysunku planu, obustronne chodniki oddzielone od jezdni pasem zieleni, jednostronna dwukierunkowa ścieżka rowerowa, dostęp do jezdni na wyznaczonym skrzyżowaniu z drogą 2KL.

2) 2 KL – ulice lokalne; szerokość w liniach rozgraniczających jak na rysunku planu.

3) 3 KL – ulice lokalne; szerokość w liniach rozgraniczających 20 m. Przejazd pod drogą 1KZ bezkolizyjny, bez połączeń.

4) 4 KDg – gminna droga gospodarcza transportu rolnego, gruntowa śródpolna, służąca do obsługi terenów rolnych; szerokość w liniach rozgraniczających jak na rysunku planu; wyklucza się wjazd na drogę 1KZ.

R o z d z i a ł 3

Uzbrojenie terenu

§ 16

Ustala się następujące ogólne zasady uzbrojenia terenów w infrastrukturę techniczną:

1) Linie rozgraniczające dróg i ulic oznaczone na rysunku planu są równocześnie liniami rozgraniczającymi sieci uzbrojenia technicznego. Projektowane sieci, jak również istniejące, w miarę ich modernizacji, należy prowadzić w obrębie linii rozgraniczających dróg i ulic.

2) W liniach rozgraniczających drogi 1KZ mogą być prowadzone sieci uzbrojenia technicznego tylko za zgodą zarządzającego drogą.

3) Dopuszczalne są, w uzasadnionych przypadkach, odstępstwa od zasady, o której mowa w pkt 1, przy zachowaniu ustaleń zasad zabudowy i zagospodarowania terenów określonych w Dziale II.

4) Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom na terenach własnych inwestorów.

5) Wszelkie inwestycje oraz zmiany w zakresie zaopatrzenia w ciepło, wodę, gaz, energię elektryczną, odprowadzania ścieków oraz lokalizacji innych urządzeń technicznych na terenach określonych w § 1 uchwały wymagają uzyskania warunków technicznych od właściwych dysponentów sieci.

6) Dopuszcza się możliwość prowadzenia sieci uzbrojenia podziemnego na terenach własnych inwestorów w przypadku niemożności zlokalizowania ich w liniach rozgraniczających ulic.

7) Budowę odcinka magistrali wodociągowej, ułożonej wzdłuż planowanej ulicy oznaczonej na rysunku planu symbolem 1 KZ1x2 (2x2), za zgodą zarządzającego drogą.

8) Rozbudowę i budowę nowych linii energetycznych kablowych średniego i niskiego napięcia oraz budowę stacji transformatorowych wnętrzowych stosownie do potrzeb, na warunkach określonych przez Zakład Energetyczny Wrocław SA.

9) Zasilanie terenów objętych planem ze stacji uzdatniania wody Księginice i Biskupice po ich rozbudowie, po wybudowaniu przepompowni strefowej w miejscowości Ślęza, oraz po wybudowaniu sieci wodociągowej na tereny objęte planem, na warunkach uzgodnionych z zarządcą sieci wodociągowej. W przypadku braku możliwości dostawy wody z ww. stacji, po wybudowaniu sieci wodociągowej na tereny objęte planem z miasta Wrocławia na warunkach uzgodnionych z zarządcą miejskiej sieci wodociągowej.

10) Wyposażenie w sieć kanalizacji sanitarnej wszystkich obszarów zainwestowania.

11) Odprowadzanie ścieków do kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Wrocławia.

12) Wyposażenie w sieć kanalizacji deszczowej wszystkich obszarów zainwestowania.

13) Obowiązek zneutralizowania substancji ropopochodnych lub chemicznych, jeśli takie wystąpią, na terenie własnym inwestora.

14) Utwardzenie i skanalizowanie terenów, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami, o których mowa w pkt 13.

15) Dostawę gazu z istniejącej sieci średniego ciśnienia poprzez jej rozbudowę na tereny planowanej zabudowy, na warunkach określonych przez użytkownika sieci.

16) Realizację lokalnych źródeł ciepła na paliwo gazowe lub płynne oraz wykorzystanie energii elektrycznej do celów grzewczych.

17) Stosowanie urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.

18) W zakresie gromadzenia i usuwania odpadów obowiązują zasady określone w odrębnych przepisach szczególnych i gminnych.