D z i a ł II

USTALENIA OGÓLNE

R o z d z i a ł 1

Szczególne warunki wynikające z potrzeb ochrony i kształtowania środowiska

§ 5

1. Przed podjęciem działalności na terenach wyznaczonych w planie ustala się obowiązek zdjęcia warstwy próchniczej z części terenów przeznaczonych pod obiekty budowlane oraz powierzchnie utwardzone, a następnie odpowiednie jej zagospodarowanie.

2. Istniejący drzewostan należy przewidzieć w miarę możliwości do zachowania, poza drzewami owocowymi. Drzewostan przewidziany do zachowania należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami w trakcie robót budowlanych.

R o z d z i a ł 2

Szczególne warunki wynikające z potrzeb ochrony środowiska kulturowego

§ 6

1. Obszar objęty planem, leży w sąsiedztwie strefy ochrony konserwatorskiej krajobrazu kulturowego. Nową zabudowę należy dostosować do historycznej kompozycji przestrzennej w zakresie sytuacji, skali, bryły i podziałów architektonicznych.

2. Obszar objęty planem zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od znanych zabytkowych stanowisk archeologicznych. W związku z tym inwestor zobowiązany jest do powiadomienia WO SOZ – Wydziału Zabytków Archeologicznych we Wrocławiu, o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dniowym wyprzedzeniem.

R o z d z i a ł 3

Ogólne zasady zabudowy i zagospodarowania terenów

§ 7

1. Ustala się maksymalną wysokość zabudowy na 2 kondygnacje, druga kondygnacja wyłącznie w formie poddasza użytkowego.

2. Ustala się obowiązek przekrycia nowo wznoszonych budynków mieszkalnych – dachem stromym, pokrytym dachówką, blachą lub materiałami dachówkopodobnymi.

3. Obowiązuje symetryczne nachylenie połaci dachowych, zaleca się zachowanie kąta nachylenia połaci dachowych w przedziale od 40 do 450.

4. Dla budynków przeznaczenia innego niż mieszkaniowe, zaleca się przekrycie dachem stromym i obowiązek nawiązania architekturą do wiejskiego charakteru zabudowy, zaleca się wykorzystanie tradycyjnych materiałów budowlanych.