R o z d z i a ł III

ZASADY OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

§ 10

Zasady obsługi w zakresie zaopatrzenia w media

1. W terenach przeznaczonych pod zabudowę zaleca się uzbrojenie poprzedzające realizację zabudowy.

2. Przebieg sieci uzbrojenia technicznego – w liniach rozgraniczających dróg, ulic, ciągów pieszo-jezdnych, pieszo-rowerowych oraz w terenach rolnych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się realizację sieci uzbrojenia technicznego w granicach terenów inwestycyjnych oraz terenów zieleni za zgodą właścicieli.

3. Zaopatrzenie w wodę z wodociągu zbiorowego. Dopuszcza się indywidualne ujęcia dla potrzeb terenów związanych z aktywnością gospodarczą oraz w zabudowie mieszkaniowej do czasu realizacji wodociągu.

4. Zaopatrzenie w energię elektryczną zgodnie z warunkami określonymi przez Zakład Energetyczny. Lokalizacja nowych trafostacji dla potrzeb zabudowy mieszkaniowej i mieszkaniowo-usługowej zgodnie z rysunkiem planu. Na obszarach przewidywanych pod zabudowę przemysłową i usługową oraz zabudowę siedliskową liczba stacji uzależniona od planowanego zagospodarowania terenu i związanego z tym zapotrzebowania na energię elektryczną – lokalizacja trafostacji na terenach własnych inwestorów.

5. Urządzenia techniczne takich jak: przepompownie, odstojniki, trafostacje, stacje redukcyjno-pomia-rowe gazu. itp., dla których nie przewidziano wydzielonych terenów, i które nie będą mogły być realizowane w liniach rozgraniczających terenów komunikacji, mogą być realizowane w granicach terenów usług publicznych oraz w granicach terenów prywatnych za zgodą właścicieli terenu.

6. Docelowo zaleca się skablowanie i przełożenie na tereny znajdujące się w liniach rozgraniczających komunikacji istniejących napowietrznych linii energetycznych średniego napięcia.

7. Zaopatrzenie w gaz do celów bytowych i grzewczych z istniejącej stacji redukcyjno-pomiarowej zlokalizowanej za torami kolejowymi na gruntach wsi Smolec.

8. Dopuszcza się uzbrojenie terenu przez inwestorów we własnym zakresie.

9. Wskazane ogrzewanie paliwem ekologicznym – zaleca się gaz, dopuszcza się olej opałowy, energię elektryczną i in.

10. Unieszkodliwianie odpadów poprzez wywóz na składowisko wskazane przez władze gminy.

§ 11

Tereny, na których przewiduje się stosowanie indywidualnych lub grupowych systemów oczyszczania ścieków bądź zbiorników bezodpływowych

1. Na całym terenie objętym planem z wyjątkiem terenów aktywności gospodarczej oznaczonych na rysunku planu symbolem P/U przewiduje się grupowe systemy oczyszczania ścieków z odprowadzaniem ścieków do zbiorczej kanalizacji.

2. Do czasu realizacji zbiorczego systemu odprowadzania ścieków dopuszcza się stosowanie rozwiązań indywidualnych polegających na stosowaniu szczelnych zbiorników bezodpływowych i wywóz nieczystości do gminnej oczyszczalni ścieków w Kątach Wrocławskich.

3. Dla terenów aktywności gospodarczej oznaczonych na rysunku planu symbolem P/U przewiduje się realizację indywidualnych lub wspólnych dla kilku inwestorów oczyszczalni ścieków.

4. Dla zabudowy siedliskowej dopuszcza się rozwiązania indywidualne, w tym rozsączkowanie oczyszczonych ścieków na własnej działce, w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.