2183

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W STRONIU ŚLĄSKIM

z dnia 8 lipca 2003 r.

w sprawie ustalenia regulaminu przyznawania nauczycielom zatrudnionym w oświatowych jednostkach organizacyjnych Gminy Stronie Śląskie dodatku

za warunki pracy

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. z 2000 r. Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami), art. 30 ust. 6 pkt 1 i art. 34 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (t.j. z 1997 r. Dz. U. Nr 56, poz. 357 ze zmianami), w związku z § 6 i 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat (Dz. U. Nr 39, poz. 458 ze zmianami) Rada Miejska w Stroniu Śląskim uchwala, co następuje:

§ 1

Ustala się regulamin przyznawania nauczycielom zatrudnionym w oświatowych jednostkach organizacyjnych Gminy Stronie Śląskie dodatku za trudne i uciążliwe warunki pracy, stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Stronia Śląskiego.

§ 3

1. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

2. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

RYSZARD SULIŃSKI

Załącznik do uchwały Rady Miejskiej w Stroniu Śląskim z dnia 8 lipca 2003 r. (poz. 2183)

REGULAMIN PRZYZNAWANIA DODATKU ZA TRUDNE I UCIĄŻLIWE

WARUNKI PRACY

Nauczycielom poszczególnych stopni awansu zawodowego przysługuje dodatek za warunki pracy z tytułu pracy w trudnych i uciążliwych dla zdrowia warunkach zgodnie z postanowieniami art. 34 ust. 1 Karty Nauczyciela (t.j. z 1997 r. Dz. U. Nr 56, poz. 357 ze zmianami) oraz § 6 i 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat (Dz. U. Nr 39, poz. 455 ze zmianami), a w szczególności:

  1. za pracę w trudnych warunkach:

  1. do 5% otrzymywanego przez nauczyciela wynagrodzenia zasadniczego przy prowadzeniu zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z dziećmi i młodzieżą upośledzonymi umysłowo w stopniu głębokim,
  2. do 5% otrzymywanego przez nauczyciela wynagrodzenia zasadniczego przy prowadzeniu indywidualnego nauczania dziecka zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego,

2. Za pracę w uciążliwych warunkach:

  1. do 10% otrzymywanego przez nauczyciela wynagrodzenia zasadniczego przy prowadzeniu zajęć wymienionych w ust. 1 regulaminu, prowadzonych z dziećmi i młodzieżą, których stan zdrowia z powodu stanów chorobowych, o których mowa w § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 lutego 2002 r. w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia (Dz. U. Nr 17, poz. 162), uzasadnia konieczność sprawowania stałej opieki lub udzielania pomocy.

2. Wysokość dodatku dla nauczyciela, o którym mowa w ust. 1, ustala dyrektor szkoły, a dla dyrektora szkoły – organ prowadzący szkołę, biorąc pod uwagę stopień trudności, uciążliwości lub szkodliwości dla zdrowia realizowanych zajęć.