1867

UCHWAŁA RADY GMINY W CIEPŁOWODACH

z dnia 21 marca 2003 r.

w sprawie sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania

przestrzennego części wsi Ciepłowody

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) oraz uchwały nr 211/XXXIII/2002 Rady Gminy w Ciepłowodach z dnia 30 sierpnia 2002 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Gminy uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części wsi Ciepłowody zwany dalej planem miejscowym.

R o z d z i a ł I

PRZEPISY OGÓLNE

§ 1

Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto teren o powierzchni ok. 0,33 ha położony na terenie wsi Ciepłowody i obejmujący działkę o numerze geodezyjnym 1228.

§ 2

Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu miejscowego jest:

1) ochrona interesów publicznych poprzez możliwość stworzenia rezerwy terenu na ewentualne powiększenie istniejącego w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza,

2) umożliwienie zagospodarowania obiektów i terenów na cele związane z mieszkalnictwem oraz zielenią towarzyszącą.

§ 3

1. Przedmiotem ustaleń planu miejscowego jest teren wyznaczony w rysunku planu granicami opracowania przeznaczony na cele mieszkalnictwa wraz z zielenią towarzyszącą.

2. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, ustala się przeznaczenie podstawowe oraz przeznaczenie dopuszczalne na zasadach określonych w dalszej części uchwały.

§ 4

1. Integralną częścią planu jest rysunek planu stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

2. Oznaczenia graficzne występujące w rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu miejscowego.

§ 5

Ilekroć w niniejszej uchwale jest mowa o:

R o z d z i a ł II

PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE

§ 6

1. Dla obszaru objętego planem miejscowym ustala się przeznaczenie podstawowe na cele zabudowy mieszkaniowej z zielenią towarzyszącą.

2. Na obszarze, o którym mowa w ust. 1, przewiduje się adaptację istniejącego obiektu na cele mieszkaniowe oraz możliwość rozbudowy bądź realizacji innych nowych obiektów służących podstawowych funkcji, w tym m.in. garaży.

3. Dopuszcza się wprowadzenie na przedmiotowym obszarze usług towarzyszących z zakresu nieuciążliwych, których prowadzenie może odbywać się w wyodrębnionych lokalach mieszkalnych, bez określenia proporcji pomiędzy ustalonymi funkcjami.

4. Dla obszaru przewiduje się następujące zasady zagospodarowania terenu:

1) Dopuszcza się podziały wewnętrzne na warunkach określonych w rysunku planu,

2) W wyniku podziału dopuszcza się wyodrębnienie nie więcej niż 2 samodzielnych działek, przy czym wydzielona południowo-wschodnia część niezabudowana może być użytkowana wyłącznie na cele zieleni towarzyszącej z możliwością przyłączenia do istniejącego i przylegającego do niej cmentarza,

3) Dojazd do nieruchomości przewiduje się jedynie od strony ul. Ząbkowickiej,

4) Z chwilą powiększenia istniejącego cmentarza o część wyznaczoną na rysunku planu (wg pkt 2) należy dokonać scalenia gruntów w sposób zapewniający dojście i dojazd od strony zespołu kościelno-cmentarnego,

5) W części północno-zachodniej obszaru zezwala się na realizację miejsc postojowych lub garaży w sposób zawarty i jednolity. Nie zezwala się na zabudowę rozproszoną i niezharmonizowaną ze sobą. Garaże należy projektować wyłącznie szeregowo, w ramach jednej kubatury,

6) Nie zezwala się na poziomą rozbudowę istniejącego obiektu, należy natomiast dokonać przebudowy poddasza użytkowego poprzez przywrócenie historycznej formy wg fotografii archiwalnych będących w dyspozycji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a także kopii umieszczonych w dokumentacji planistycznych,

7) Dla wydzielonej części obszaru, która podlega zainwestowaniu należy przewidzieć konieczność wyposażenia w zieleń towarzyszącą na terenie wolnym od zabudowy.

5. Dla nowo projektowanej zabudowy ustala się następujące warunki:

1) Zaleca się przebudowę poddasza użytkowego wg zaleceń służb ochrony zabytków,

2) Dach stromy wielospadowy z zasadniczą kalenicą równoległą do ulicy, kryty dachówką ceramiczną,

3) Zezwala się na wykonanie lukarn i mancar, zasadnicze nachylenie połaci dachowych od 27 do 45o,

4) Zaleca się wykorzystanie naturalnych materiałów do celów wykończeniowych, tj.: ceramika budowlana, kamień, drzewo, tynk mineralny itp.

§ 7

1. Dla części obszaru wyznaczonego do zainwestowania przewiduje się następujące zasady zaopatrzenia w media:

1) Woda do celów bytowych z istniejącej sieci wiejskiej,

2) Odprowadzenie ścieków do istniejącego zbiornika bezodpływowego z chwilą zaś uruchomienia systemu kanalizacji sanitarnej zbiorczej należy ścieki odprowadzić na oczyszczalnię gminną,

3) Odprowadzenie wód deszczowych po gruncie własnym lub do systemu rowów i urządzeń melioracyjnych,

4) Energię elektryczną z istniejących sieci niskiego napięcia.

2. Dla celów grzewczych przewiduje się ekologiczne źródła w oparciu o energię elektryczną, gaz, olej itp.

3. Nie przewiduje się powstawania odpadów szkodliwych, natomiast odpady komunalne należy gromadzić w miejscach wydzielonych niezabezpieczonych, następnie na podstawie stosownych umów wywozić na składowiska zgodnie z obowiązującym na terenie miasta systemem.

§ 8

Parkingi lub garaże dla mieszkańców należy przewidzieć w obrębie posesji, w liczbie odpowiadającej liczbie lokali.

§ 9

Ze względu na położenie w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu kościelno-cmentarnego wpisanego do rejestru zabytków należy decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania uzgodnić z właściwym wojewódzkim konserwatorem zabytków.

R o z d z i a ł III

PRZEPISY KOŃCOWE

§ 10

Tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyjętego uchwałą nr 33/6/94 Rady Gminy z dnia 9 grudnia 1994 r. (Dz. Urz. WW Nr 16/94, poz. 121) w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 1 uchwały.

§ 11

Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się jednorazową opłatę od wzrostu wartości nieruchomości w wysokości 30%.

§ 12

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Wójtowi Gminy Ciepłowody.

§ 13

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części wsi Ciepłowody wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

MARIAN KOZYRA

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Gminy w Ciepłowodach z dnia 21 marca 2003 r. (poz. 1867)