1807 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W GŁUSZYCY z dnia 28 grudnia 2002 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkalno-rekreacyjnej na działkach nr 164/1 i 164/3 we wsi Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. |
Rada Miejska w Głuszycy uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
terenu działek nr 164/1 i 164/3 położonych we wsi Łomnica, gmina Głuszyca
z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkalno-rekreacyjnej.
§ 1
1. Uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest obowiązującym przepisem gminnym w zakresie gospodarki przestrzennej i stanowi podstawę do ustalania dla tego terenu warunków zabudowy i zagospodarowania. Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z ustaleniami planu są nieważne.
2. Integralną częścią planu jest rysunek miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sporządzony w skali 1:1000, stanowiący załącznik graficzny nr 1 do niniejszej uchwały.
3. Ustalenia rysunku są obowiązującymi ustaleniami planu.
4. Dla terenu objętego niniejszym planem tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Głuszyca, zatwierdzonego uchwałą nr V/147/93 Rady Miejskiej w Głuszycy z dnia 26 sierpnia 1993 r. (Dz. Urz. Woj. Wałbrzyskiego Nr 15/93, poz. 10).
§ 2
Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto teren działek nr 164/1 i 164/3 o łącznej powierzchni 0,5776 ha.
§ 3
Będący przedmiotem uchwalenia miejscowy plan zagospodarowanie przestrzennego ustala:
1. Granice terenu objętego planem.
2. Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i przeznaczeniu.
3. Nieprzekraczalne linie zabudowy.
4. Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej.
5. Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia dla ludzi.
§ 4
Przeznaczenie oraz zasady zagospodarowania terenu:
1. Teren objęty planem oznaczony symbolem MN-R przeznacza się na cele zabudowy mieszkalno-rekreacyjnej.
2. Architektura projektowanych obiektów winna nawiązywać do sąsiadującej zabudowy istniejącej oraz posiadać cechy architektury regionalnej. Wysokość obiektów: do 2 pełnych kondygnacji naziemnych z użytkowym poddaszem. Dachy strome, dwu- i wielospadowe, o symetrycznym nachyleniu połaci dachowych pod kątem 35–45 stopni, pokryte dachówką ceramiczną lub materiałem dachówko-podobnym. Zalecane jest wykorzystanie materiałów w elewacji.
3. Dopuszcza się lokalizację na działce maksymalnie 2 obiektów kubaturowych. Maksymalny wskaźnik zabudowy – 30% powierzchni działki.
4. Teren działek wyposażyć w elementy małej architektury oraz urządzenie rekreacyjne i wypoczynkowe. Niezabudowaną część działki wyposażyć w zieleń ozdobną. Ogrodzenie działek średniowysokie w postaci żywopłotów lub innych form z wykorzystaniem materiałów naturalnych jak kamień i drewno. W nienaruszonym stanie zachować istniejący starodrzew.
5. W granicach opracowania przewidzieć miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Miejsca postojowe i podjazdy utwardzić i uszczelnić przed zanieczyszczeniami ropopochodnymi. Dojazdy i dojścia z drogi gminnej, zgodnie z oznaczeniami rysunku planu.
§ 5
Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:
1. Dopuszcza się zaopatrzenie w wodę z własnych ujęć do czasu przyłączenia do wodociągu wiejskiego.
2. Zaopatrzenie w energię elektryczną i przyłącze telefoniczne – w oparciu o istniejące sieci.
3. Odprowadzanie ścieków – do szczelnych zbiorników bezodpływowych opróżnianych przez służby gminne. Możliwość odprowadzenia do przydomowej oczyszczalni ścieków. Docelowo odprowadzenie ścieków do oczyszczalni gminnej.
4. Odpady komunalne gromadzone w specjalnych pojemnikach, deponować na wysypisku komunalnym.
5. Ogrzewanie obiektów rozwiązać w oparciu o paliwa ekologiczne (energia elektryczna, gaz, olej opałowy). Obowiązuje zakaz uruchamiania kotłowni węglowych.
§ 6
Realizacja inwestycji i użytkowanie terenu zgodne z ustaleniami planu nie może naruszać zasad ochrony środowiska przyrodniczego ani pogorszyć jego stanu lub uszczuplić jego walorów.
§ 7
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Głuszyca.
§ 8
Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego Głuszycy.
§ 9
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
PRZEWODNICZĄCY |
RADY MIEJSKIEJ |
JAN CHMURA |
Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Głuszycy z dnia 28 grudnia 2002 r. (poz. 1807)