1770 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA* z dnia 24 kwietnia 2003 r. w sprawie określenia zasad ustalania, poboru oraz terminu płatności i wysokości stawek opłaty targowej na terenie miasta Wrocławia Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) oraz art. 19 pkt 1 lit. a), pkt 2 i 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. z 2002 r. Nr 9, poz. 84 ze zmianami) Rada Miejska Wrocławia uchwala, co następuje: |
§ 1
1. Ustala się dzienne stawki opłaty targowej pobieranej na terenie miasta Wrocławia w wysokości określonej w załączniku nr 1 do niniejszej uchwały.
2. Obowiązek podatkowy z tytułu opłaty targowej powstaje z chwilą przystąpienia do wykonywania sprzedaży na targowisku.
§ 2
1. Opłatę targową pobiera się wg stawek określonych w załączniku nr 1 niniejszej uchwały od osób fizycznych i osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowiskach.
2. Zwalnia się z opłaty targowej osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które są podatnikami podatku od nieruchomości w związku z przedmiotami opodatkowania na targowiskach.
3. Zwalnia się z opłaty targowej odręczną sprzedaż gazet.
4. Zwalnia się z opłaty targowej działalność handlową na imprezach o charakterze charytatywnym oraz jarmarki promujące kulturę.
§ 3
Opłacie targowej nie podlega działalność handlowa prowadzona przez podmioty przed sklepami lub kioskami, w których jest prowadzona działalność gospodarcza o ile spełnione są następujące warunki:
1) działalność handlowa prowadzona jest na terenie przyległym do lokalu użytkowego,
2) sprzedaż zgodna z asortymentem oferowanym w lokalu użytkowym,
3) zezwolenia właściciela lub zarządcy terenu.
§ 4
Opłatę targową pobiera się niezależnie od należności przewidzianych w odrębnych przepisach za korzystanie z urządzeń targowych oraz usług świadczonych przez zarządcę placu targowego i niezależnie od opłaty za zajęcie pasa drogowego.
§ 5
1. Zarządza się pobór opłaty targowej w drodze inkasa poprzez inkasentów będących osobami fizycznymi, osobami prawnymi, jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej z zastrzeżeniem ust. 6.
2. Wykaz i wynagrodzenie inkasentów określa załącznik nr 2.
3. Inkasent, dokonując poboru opłaty targowej, każdorazowo potwierdza pobranie opłaty biletem opłaty targowej będącym drukiem ścisłego zarachowania.
4. Inkasenci przekazują pobraną opłatę targową, w całości do kasy Urzędu Miejskiego Wrocławia lub wpłacają na konto Urzędu Miejskiego Wrocławia.
5. Inkasenci pobierają opłatę targową, rozliczają się i przekazuję wpływy z opłat targowych:
a) do dnia 20. każdego miesiąca kalendarzowego, za okres pierwszej połowy miesiąca,
b) do dnia 10. każdego miesiąca kalendarzowe-
6. Opłatę targową dotyczącą sprzedaży poza placami targowymi można uiścić bezpośrednio w kasie Urzędu Miejskiego Wrocławia.
§ 6
Traci moc uchwała nr LXXI/458/93 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie opłaty targowej wraz z późniejszymi zmianami.
§ 7
Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Wrocławia.
§ 8
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
WICEPRZEWODNICZĄCY |
RADY MIEJSKIEJ |
WŁADYSŁAW GUT |
Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 24 kwietnia 2003 r. (poz. 1770)
Załącznik nr 2 do uchwały Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 24 kwietnia 2003 r. (poz. 1770)