R o z d z i a ł IV

USTALENIA SZCZEGÓŁOWE

dotyczące zasad i sposobu zagospodarowania terenów wyodrębnionych na rysunku planu liniami rozgraniczającymi i oznaczonych symbolami funkcji

§ 10

1. Wyznacza się teren zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej, oznaczony na rysunku planu symbolem "“M1", o powierzchni około 5250 m2. Na terenie “M1” przewiduje się 5 działek budowlanych. Ustala się możliwość zlokalizowania nieuciążliwych usług wbudowanych na terenie “M1”, w takim przypadku należy uzyskać uzgodnienie dokumentacji projektowej z organami Inspekcji Sanitarnej pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych na etapie pozwolenia na budowę.

2. Dla terenu “M1” ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość zabudowy: 1 – 2 kondygnacje, ewentualnie z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome, symetryczne, o nachyleniu 300 – 450, kryte dachówką ceramiczną lub materiałem dachówkopodobnym,

3) projektowana zabudowa winna nawiązywać do otoczenia skalą, gabarytami, doborem materiałów, kolorystyką,

4) nieprzekraczalne linie zabudowy – zgodnie z rysunkiem planu,

5) przeznaczenie przynajmniej 30% powierzchni działek na zieleń,

6) urządzenie potrzebnych stanowisk postojowych na terenach własnych inwestorów,

7) obsługa komunikacyjna – z ulic dojazdowych “KD1” i “KD2”.

3. Działka nr 89/11 na terenie “M1” leży w granicach terenu zdrenowanego. Ewentualne uszkodzenie urządzenia drenarskiego powinno być naprawione na koszt inwestora pod fachowym nadzorem (zgodnie z zapisem art. 73 ust. 2 oraz art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne, Dz. U. z 2001 r. Nr 115, poz. 1229).

§ 11

1. Wyznacza się teren zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej, oznaczony na rysunku planu symbolem “M2”, o powierzchni około 4700 m2. Na terenie “M2”przewiduje się 4 działki budowlane. Ustala się możliwość zlokalizowania nieuciążliwych usług wbudowanych na terenie “M2”, w takim przypadku należy uzyskać uzgodnienie dokumentacji projektowej z organami Inspekcji Sanitarnej pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych na etapie pozwolenia na budowę.

2. Dla terenu “M2” ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje, ewentualnie z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome, symetrycznie, o nachyleniu 300–450, kryte dachówką ceramiczną lub materiałem dachówkopodobnym,

3) projektowana zabudowa winna nawiązywać do otoczenia skalą, gabarytami, doborem materiałów, kolorystyką,

4) nieprzekraczalne linie zabudowy – zgodnie z rysunkiem planu,

5) przeznaczenie przynajmniej 30% powierzchni działek na zieleń,

6) urządzenie potrzebnych stanowisk postojowych na terenach własnych inwestorów,

7) obsługa komunikacyjna – z ulicy dojazdowej “KD2”, również z drogi z oznaczeniem geodezyjnym “55”, znajdującej się na terenie miasta Oławy, co jest uwarunkowane wykonaniem mostku na rowie melioracyjnym (ozn. geod. “w 336/2”), z uwzględnieniem usytuowania miejsca zrzutu popłuczyn ze Stacji Uzdatniania Wody w obrębie Nowy Otok.

§ 12

1. Wyznacza się teren usług związanych z obsługą komunikacji samochodowej na rysunku planu symbolem “Uks”, o powierzchni około 9400 m2. Na terenie “Uks” przewiduje się możliwość zlokalizowania stacji paliw, stacji obsługi samochodów, motelu, parkingu, obiektów handlu i gastronomii, ewentualnie potrzebnych mieszkań funkcyjnych. Nie przewiduje się podziału terenu “Uks”.

2. Dla terenu “UKS” ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość zabudowy: 1–2 kondygnacje, ewentualnie z poddaszem użytkowym,

2) dachy strome, symetryczne, o nachyleniu 300–450, dwuspadowe lub wielospadowe kryte dachówką ceramiczną lub materiałem dachówkopodobnym,

3) projektowana zabudowa winna nawiązywać do otoczenia skalą, gabarytami, doborem materiałów, kolorystyką,

4) nieprzekraczalne linie zabudowy – zgodnie z rysunkiem planu; min. 25 m od krawędzi jezdni drogi “KG”,

5) przeznaczenie przynajmniej 45% powierzchni działek na zieleń,

6) obsługa komunikacyjna – z drogi “KG” i z drogi “KD2”

7) zieleń izolacyjna wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 396 (“KG”) oraz wzdłuż drogi gospodarczej “Kdg” i ciągu pieszego “Kp” (izolacja terenów zabudowy mieszkalnej),

8) wszelka działalność, prowadzona na terenie “Uks” nie może powodować ponadnormatywnego obciążenia środowiska poza terenem własnym inwestora.

§ 13

Wyznacza się lokalizację potrzebnych obiektów technicznych na dwóch terenach oznaczonych symbolem “t”, wydzielonych orientacyjnymi liniami rozgraniczającymi. W przypadku niewykorzystania któregoś z terenów zgodnie z przeznaczeniem należy włączyć jego powierzchnię do przyległej działki na terenie “M1” lub “M2”.

§ 14

Wyznacz się teren drogi głównej – drogi wojewódzkiej nr 396 – oznaczony na rysunku planu symbolem “KG”. Szerokość w liniach rozgraniczających – 30 m.

§ 15

Wyznacza się teren drogi dojazdowej, oznaczony na rysunku planu symbolem “D1”. Szerokość w liniach rozgraniczających (limitowana istniejącymi uwarunkowaniami) – 7 m; szerokość jezdni – 5 m.

§ 16

Wyznacza się teren drogi dojazdowej, oznaczony na rysunku planu symbolem “D2”. Szerokość w liniach rozgraniczających – 10 m; szerokość jezdni – 5 m. Drogę “KD2” należy zakończyć placem powrotnym o wymiarach 20 x 20 m.

§ 17

Wyznacza się teren drogi gospodarczej, stanowiącej dojazd do pól poza granicami opracowania planu, oznaczony na rysunku planu symbolem “Kdg”. Szerokość w liniach rozgraniczających – 6 m.

§ 18

Wyznacza się teren ciągu pieszo-rowerowego, oznaczony na rysunku planu symbolem “Kp”. Szerokość w liniach rozgraniczających – 3 m.

§ 19

Wyznacza się teren rowu melioracyjnego Z-M, oznaczony na rysunku planu symbolem “W”. Środkiem tego rowu przebiega granica pomiędzy miastem Oława a wsią Gaj Oławski i granica opracowania planu. W celu zapewnienia dostępności komunikacyjnej terenu opracowania planu konieczne jest wykonanie mostków na rowie melioracyjnym zgodnie z rysunkiem planu; w uzgodnieniu z Zarządem Miejskim i z uwzględnieniem usytuowania miejsca zrzutu popłuczyn ze Stacji Uzdatniania Wody w obrębie Nowy Otok.