R o z d z i a ł V

Obowiązki Odbiorcy

§ 19

Osoba zamierzająca korzystać z usług zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków winna wystąpić z pisemnym wnioskiem o zawarcie umowy do Przedsiębiorstwa.

§ 20

1. Odbiorca zapewnia niezawodne działanie wodomierzy i urządzeń pomiarowych poprzez ich odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, skutkami niskich temperatur, przed dostępem do nich osób nieuprawnionych, a także za prawidłowe utrzymanie studzienki lub pomieszczenia, w którym są one zamontowane.

2. Odbiorca ponosi odpowiedzialność za szkody wynikłe z niewywiązywania się z obowiązków określonych w ust. 1.

§ 21

Odbiorca natychmiast powiadamia Przedsiębiorstwo o wszelkich stwierdzonych uszkodzeniach wodomierza głównego lub urządzenia pomiarowego, w tym o zerwaniu plomby.

§ 22

1. Odbiorca powiadamia Przedsiębiorstwo o zmianach parametrów określonych umową dotyczących nieruchomości i jej użytkowników.

2. Odbiorca zobowiązany jest do powiadomienia Przedsiębiorstwa o zmianach własnościowych nieruchomości lub o zmianach użytkowania lokalu.

§ 23

Odbiorca powiadamia pisemnie Przedsiębiorstwo o wszelkich zamierzonych zmianach technicznych w instalacji wewnętrznej oraz innych zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na działanie sieci.

§ 24

Odbiorca dostarczający ścieki powiadamia natychmiast Przedsiębiorstwo o zrzutach awaryjnych lub zmianie jakości ścieków odbiegających od warunków umowy.

§ 25

Odbiorca jest zobowiązany do terminowego regulowania należności za dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

§ 26

Odbiorca powinien racjonalnie gospodarować wodą i używać jej zgodnie z przeznaczeniem.

§ 27

Odbiorcy zobowiązani są do korzystania z zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w sposób zgodny z przepisami ustawy i niepowodujący pogorszenia jakości usług świadczonych przez Przedsiębiorstwo oraz nieutrudniający działalności Przedsiębiorstwa, a w szczególności do:

a) użytkowania instalacji wodociągowej w sposób eliminujący możliwość wystąpienia skażenia chemicznego lub bakteriologicznego wody w sieci wodociągowej na skutek cofnięcia się wody z instalacji wodociągowej, powrotu ciepłej wody lub wody z instalacji centralnego ogrzewania,

b) użytkowania instalacji kanalizacyjnej w sposób nie powodujący zakłóceń funkcjonowania sieci kanalizacyjnej,

c) poinformowania Przedsiębiorstwa o własnych ujęciach wody,

d) wykorzystywania wody z sieci wodociągowej oraz korzystania z przyłącza kanalizacyjnego wyłącznie w celach określonych w warunkach przyłączenia do sieci.