4. Teren 4MN

Przeznaczenie terenu – teren w całości przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolno stojącą. Dopuszcza się użytkowanie uzupełniające jak dla terenu 1MN.

Zasady i warunki podziału terenu na działki budowlane

Projektuje się podział terenu na 6 działek budowlanych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolno stojącą o kształcie i powierzchni jak na rysunku planu. Postulowane zasady podziału podano na rysunku planu. Dopuszcza się w granicach terenu wydzielonego w planie liniami rozgraniczającymi ustalenie na etapie wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu innego podziału na działki budowlane lecz nie więcej niż 10 działek. Ustala się minimalną szerokość frontu działki na 20,0 m i minimalną powierzchnię działki na 700 m2.

Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu

1) Na każdej działce budowlanej przewiduje się usytuowanie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Dopuszcza się również usytuowanie garażu wolno stojącego lub budynku gospodarczego o podobnych gabarytach.

2) Należy realizować obiekty charakteryzujące się dużymi walorami architektonicznymi; wysokość obiektów – maksymalnie dwie kondygnacje naziemne. Zalecana zabudowa z dachem, w tym wypadku druga kondygnacja w dachu dwu- lub wielospadkowym, minimalny kąt pochylenia połaci dachowych określa się na 30o (zalecane 40o); materiały użyte do budowy powinny zapewniać trwały i estetyczny wygląd obiektów. Połacie dachów należy pokryć materiałem ceramicznym lub ceramicznopodobnym. Nieprzekraczalna wysokość zabudowy nie większa niż 12,0 m od poziomu terenu do kalenicy.

3) Nieprzekraczalną linię zabudowy ustala się na 6 m od linii rozgraniczających otaczających teren ulic 3KDD, 4KDD, 5KDW i 6KDW.

4) Ustala się maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy dla każdej z działek na 50% powierzchni działki. Minimum 30% powierzchni każdej z działek należy przeznaczyć na zieleń. Zaleca się ponadto zagospodarować jako teren zielony wszystkie nieutwardzone fragmenty działek.

Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej

1) Dojazd do działek od strony otaczających ulic: 3KDD o szerokości 15 m w liniach rozgraniczających, 5KDW i 6KDW o szerokości 10 m w liniach rozgraniczających i 4KDD o szerokości 12 m w liniach rozgraniczających. Linie rozgraniczające oznaczone na rysunku planu są równocześnie liniami rozgraniczającymi sieci uzbrojenia technicznego.

2) Miejsca postojowe dla wszelkich pojazdów związanych z użytkowaniem terenu przewiduje się w obrębie działek.

3) Zaopatrzenie w wodę, odprowadzenie ścieków sanitarnych, zaopatrzenie w gaz i energię elektryczną z sieci lokalnych przeprowadzonych w pasie przyległych ulic zgodnie z zasadami określonymi w rozdziale V. Podłączenia do sieci zgodnie z warunkami technicznymi przyłączenia podanymi przez zarządców poszczególnych sieci.

4) Odprowadzenie wód deszczowych w obrębie działek jako powierzchniowe do gruntu.

5) Odpady komunalne składowane w kontenerach na działkach i wywożone na wysypisko odpadów komunalnych.

6) Zaopatrzenie w ciepło lokalne przy zastosowaniu systemu ogrzewania o niskiej emisji zanieczyszczeń – gazowe, olejowe lub elektryczne akumulacyjne.

Na terenie nie przewiduje się:

– realizacji celów publicznych,

– obiektów podlegających ochronie, z wyjątkiem możliwości występowania zabytków archeologicznych podlegających ochronie przy zachowaniu procedury podanej w § 4 ust. 1 niniejszej uchwały,

– indywidualnych systemów oczyszczania ścieków,

– tymczasowego sposobu zagospodarowania, urządzania oraz użytkowania terenu.