1421

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W GŁUSZYCY

z dnia 1 marca 2003 r.

w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej na działkach nr 188/1 i 188/2 w Głuszycy

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 oraz art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r. z późn. zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) oraz w związku z uchwałą nr XVIII/118/2002 Rady Miejskiej w Głuszycy z dnia 23 marca 2002 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu działek nr 188/1 i 188/2 w Głuszycy, Rada Miejska w Głuszycy uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu działek nr 188/1 i 188/2 położonych w Głuszycy z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

§ 1

1. Uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest obowiązującym przepisem gminnym w zakresie gospodarki przestrzennej i stanowi podstawę do ustalania dla tego terenu warunków zabudowy i zagospodarowania.

Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu sprzeczne z ustaleniami planu są nieważne.

2. Integralną częścią planu jest rysunek miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, sporządzony w skali 1:500, stanowiący załącznik graficzny nr 1 do niniejszej uchwały.

3. Ustalenia rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu.

4. Dla terenu objętego niniejszym planem tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Głuszyca, zatwierdzonego uchwałą nr V/147/93 Rady Miejskiej w Głuszycy z dnia 26 sierpnia 1993 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Wałbrzyskiego Nr 15/93, poz. 101).

§ 2

Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęto teren działek nr 188/1 i nr 188/2 o łącznej powierzchni 0,51 ha.

§ 3

Będący przedmiotem uchwalenia miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ustala:

1. Granice terenu objętego planem.

2. Przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i przeznaczeniu.

3. Nieprzekraczalne linie zabudowy.

4. Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej.

5. Lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi.

§ 4

Przeznaczenie oraz zasady zagospodarowania terenu:

1. Teren objęty planem, oznaczony symbolem MN przeznacza się na cele zabudowy mieszkaniowej, jednorodzinnej.

2. Architektura projektowanych obiektów winna nawiązywać do sąsiadującej zabudowy istniejącej oraz posiadać cechy architektury regionalnej. Wysokość obiektów do 2 pełnych kondygnacji naziemnych z użytkowym poddaszem. Dachy strome, dwu- i wielospadowe, o symetrycznym nachyleniu połaci dachowych pod kątem 35°–45°, pokrycie dachówką ceramiczną lub materiałem dachówkopodobnym. Zalecane wykorzystanie materiałów naturalnych w elewacji.

3. Dopuszcza się lokalizację maksymalnie 2 obiektów kubaturowych. Maksymalny wskaźnik zabudowy – 30% powierzchni działki.

4. Dopuszcza się realizację usługi podstawowej, wbudowanej w kubaturę budynku mieszkalnego.

5. Niezabudowaną część działki wyposażyć w zieleń ozdobną i ogrodową. Ogrodzenie działek średnio-wysokie (do 120 cm) w postaci żywopłotów lub innych form z wykorzystaniem materiałów naturalnych, jak: kamień, drewno. W nienaruszonym stanie zachować istniejący starodrzew. Urządzenia rekreacyjne i wypoczynkowe zlokalizować nad rzeką.

6. W granicach opracowania przewidzieć miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Miejsca postojowe i podjazdy utwardzić i uszczelnić przed zanieczyszczeniami ropopochodnymi. Dojazdy i dojścia do działek z drogi gminnej, zgodnie z oznaczeniem rysunku planu.

7. Dopuszcza się możliwość dalszego podziału terenu objętego planem, wyłącznie w sposób prostopadły do drogi dojazdowej, oznaczonej symbolem KD. Minimalna powierzchnia wydzielonej działki – 1500 m.

§ 5

Zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:

1. Dopuszcza się zaopatrzenie w wodę z własnych ujęć do czasu przyłączenia do wodociągu miejskiego.

2. Zaopatrzenie w energię elektryczną i przyłącze telefoniczne – w oparciu o istniejące sieci.

3. Odprowadzenie ścieków komunalnych – do szczelnych zbiorników bezodpływowych opróżnianych przez służby gminne. Możliwość odprowadzania ścieków do oczyszczalni przydomowej. Docelowo odprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej.

4. Odpady komunalne gromadzone w specjalnych pojemnikach należy deponować na wysypisku komunalnym.

5. Ogrzewanie obiektów rozwiązać w oparciu o paliwa ekologiczne (energia elektryczna, gaz, olej opałowy). Obowiązuje zakaz uruchamiania kotłowni węglowych.

Realizacja inwestycji i użytkowanie terenu zgodne z ustaleniami planu nie może naruszać zasad ochrony środowiska przyrodniczego ani pogorszyć jego stanu lub uszczuplić jego walorów.

§ 6

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Głuszyca.

§ 7

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Głuszycy.

§ 8

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY MIEJSKIEJ

JAN CHMURA

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Głuszycy z dnia 1 marca 2003 r. (poz. 1421)