R o z d z i a ł V

Obowiązki Przedsiębiorstwa

§ 30

Przedsiębiorstwo ma obowiązek zapewnić prawidłowe działanie posiadanych urządzeń wodociągowo-kana-lizacyjnych.

§ 31

Przedsiębiorstwo jest obowiązane do:

1. Prawidłowej eksploatacji posiadanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

2. Regularnego informowania Wójta Gminy Rudna o jakości wody przeznaczonej do spożycia, poprzez składanie kwartalnych raportów z wyników przeprowadzonych badań w terminie do 10-go dnia miesiąca następującego po kwartale.

3. Dostawy wody do spożycia zgodnie z wymogami Ministra Zdrowia.

4. Kontroli funkcjonowania urządzeń pomiarowych:

a) z własnej inicjatywy,

b) na żądanie odbiorcy wody lub dostawcy ścieków, jednakże w przypadku stwierdzenia prawidłowego funkcjonowania urządzenia pomiarowego – na koszt Odbiorcy.

5. Dostawy takiej ilości wody jaką strony ustalą w umowie.

6. Zapewnić ciśnienie wody zgodne z przepisami w sprawach warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

7. W razie przerwy w dostawie wody przekraczającej 12 godzin, Przedsiębiorstwo powinno zapewnić zastępczy punkt poboru wody i poinformować Odbiorcę o jego lokalizacji.

8. Zawiadomienia odbiorców usług o planowanych zmianach warunków technicznych zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków z wyprzedzeniem umożliwiającym dostosowanie instalacji do nowych warunków, nie krótszym niż 12 miesięcy.

§ 32

1. Przedsiębiorstwo obowiązane jest do udzielania odbiorcom usług informacji dotyczących występujących zakłóceń zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz awarii urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

2. Przedsiębiorstwo ma prawo wstrzymać zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków bez uprzedniego zawiadomienia odbiorców w przypadkach, gdy występują warunki stwarzające zagrożenie dla życia, zdrowia i środowiska lub uniemożliwiające świadczenia usług, w szczególności, gdy:

a) z powodu awarii sieci nie ma możliwości prowadzenia zaopatrzenia w wodę lub odprowadzenia ścieków,

b) dalsze funkcjonowanie sieci stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia, środowiska lub mienia.

3. O wstrzymaniu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, o którym mowa w ust. 2, przedsiębiorstwo niezwłocznie informuje odbiorców, poprzez powiadomienie sołtysa oraz wywieszenia informacji na tablicy ogłoszeń, a w budynkach wielomieszkaniowych na tablicach ogłoszeń w tych budynkach.

4. W pozostałych przypadkach, innych niż w ust. 2, o planowanych przerwach lub ograniczeniach w dostawie wody oraz przewidywanym obniżeniu jej jakości Przedsiębiorstwo powinno poinformować Odbiorców w sposób określony w ust. 3 co najmniej na dwa dni przed planowanym terminem.