1208

UCHWAŁA RADY GMINY STARE BOGACZOWICE

z dnia 4 marca 2003 r.

w sprawie nadania Statutu Sołectwu Cieszów

Na podstawie art. 35 oraz art. 40 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Rada Gminy Stare Bogaczowice uchwala:

§ 1

Przyjmuje się Statut Sołectwa Cieszów w brzmieniu załącznika do niniejszej uchwały.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY

RADY GMINY

PAWEŁ SKIBIŃSKI

Załącznik do uchwały Rady Gminy Stare Bogaczowice z dnia 4 marca 2003 r. (poz. 1208)

- Załącznik nr 1 do Statutu Sołectwa Stare Bogaczowice (poz. 1208)

REGULAMIN

dysponowania i korzystania przez sołectwo

z powierzonego mienia komunalnego

§ 1

Sołectwo dysponuje i korzysta z mienia komunalnego powierzonego przez Wójta Gminy w drodze porozumienia zawartego w myśl statutu sołectwa i zgodnie z zarządzeniami Wójta Gminy dotyczącymi powierzenia sołectwu składników mienia komunalnego.

§ 2

Nadzór nad mieniem komunalnym powierzonym sołectwu sprawuje Sołtys lub inna osoba wskazana przez zebranie wiejskie. W przypadku, gdy zebranie wiejskie nie wskaże osoby, opiekę tę sprawuje Sołtys.

§ 3

1. Sale wiejskie, świetlice i kluby znajdujące się w dyspozycji sołectwa mogą być wynajmowane i użyczane osobom fizycznym i prawnym, organizacjom politycznym i społecznym na organizowanie imprez i spotkań na podstawie umowy zawartej z Radą Sołecką reprezentowaną przez co najmniej 2 osoby, w tym Sołtysa lub osobę sprawującą nadzór nad mieniem.

2. Wynajem i użyczenie, o którym mowa w ust. 1, nie może mieć charakteru stałego oraz służyć prowadzeniu działalności gospodarczej. Organem właściwym do zawarcia takiej umowy jest Wójt Gminy.

§ 4

1. Odpłatność za najem mienia znajdującego się w dyspozycji sołectwa ustala Rada Sołecka w I kwartale roku budżetowego, uwzględniając zróżnicowanie stawek z uwagi na czas i sposób korzystania z mienia.

2. Wynajmującego mienie obciąża się dodatkowo poza opłatami, o których mowa w pkt 1, faktycznie poniesionymi kosztami eksploatacyjnymi, w tym:

a) za energię elektryczną wg wskazań licznika,

b) za ilość zużytej wody wg wskazań wodomierza,

c) za ilość odprowadzonych ścieków wg ilości zużytej wody i ceny 1 m3 ścieków ustalonej w gminie lub wg faktycznej ceny zakładu usługowego za wywóz ścieków,

d) za wywóz nieczystości stałych wg faktycznej ceny wywozu zakładu usługowego.

3. W przypadku wywozu nieczystości stałych i płynnych we własnym zakresie przez wynajmującego – następuje zwolnienie z opłat określonych w pkt 2 lit. c, d.

4. Uchwałę w sprawie ustalenia opłat, o których mowa w pkt 1, Rada Sołecka przekazuje Wójtowi Gminy w terminie 7 dni od jej podjęcia.

§ 5

Opłaty, określone w § 4 pkt 1–2, wnoszone są na konto Urzędu Gminy bezpośrednio lub za pośrednictwem osoby sprawującej nadzór (opiekę) nad mieniem.

§ 6

Koszty związane z utrzymaniem obiektów przekazanych do dyspozycji sołectwa, a przede wszystkim koszty tzw. zwykłego zarządu tych obiektów, ponoszone są z budżetu gminy w oparciu o uzgodnienia z Radą Sołecką i środki określone uchwałami budżetowymi.

§ 7

Środki finansowe pochodzące z opłat, o których mowa w § 4, będą wyodrębniane w budżecie gminy i przeznaczane do dyspozycji sołectwa.