884

UCHWAŁA RADY MIASTA LUBAŃ

z dnia 25 lutego 2003 r.

w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność
Gminy Miejskiej Lubań

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 litera a, art. 40 ust. 1 i 2 pkt 3,
art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art. 13 ust. 1, art. 34 ust. 6, art. 37 ust. 3, art. 43 ust. 6, art. 68 ust. 1 pkt 7,
ust. 3, art. 71 ust. 3, art. 72 ust. 1 i 2, art. 76, ust. 1 ustawy z dnia
21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity
Dz. U. z 2000 roku Nr 46, poz. 543 z poźn. zm.) Rada Miasta Lubań uchwala, co następuje:

R o z d z i a ł I

Przepisy ogólne

§ 1

1. Uchwała określa zasady gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Lubań.

2. Podstawę gospodarowania nieruchomościami stanowi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. (Rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Dolnośląskiego PN.II.0911-6/7/03 z dnia 25 marca 2003 r. stwierdzono nieważność § 1 ust. 2).

3. Przepisy uchwały mają zastosowanie w przypadku nabywania nieruchomości do gminnego zasobu nieruchomości.

§ 2

Ilekroć w uchwale jest mowa o:

1. Ustawie – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

2. Gminie, Burmistrzu, jednostce organizacyjnej – należy przez to rozumieć odpowiednio – Gminę Miejską Lubań, Burmistrza Miasta Lubań oraz miejską jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej.

3. Spółce – należy przez to rozumieć spółkę prawa handlowego.

§ 3

1. Gospodarowanie nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy należy do Burmistrza, który dokonuje wyboru formy prawnej oraz przeznacza nieruchomości do sprzedaży, oddania w użytkowanie wieczyste, oddania w najem lub dzierżawę, użyczenie, oddania w trwały zarząd, zrzeczenia się, zamiany, wnoszenia jako wkłady niepieniężne (aporty) do spółek prawa handlowego utworzonych przez gminę oraz darowizny na cele publiczne, a także obciążania nieruchomości poprzez ustanawianie na nich ograniczonych praw rzeczowych, takich jak: hipoteka, służebność, użytkowanie.

2. Nieruchomości są zbywane w drodze przetargu z zastrzeżeniem nieruchomości wymienionych w ust. 3, z zastrzeżeniem § 4, § 11, § 19.

3. Nieruchomości są zbywane w drodze bezprzetargowej, w przypadkach jeżeli:

1) są zbywane na rzecz osoby, której przysługuje pierwszeństwo w jej nabyciu,

2) zbycie następuje między Gminą a Skarbem Państwa lub między Gminą a inną jednostką samorządową,

3) są zbywane osobom fizycznym i osobom prawnym prowadzącym działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukową, wychowawczą lub turystyczno-sportową na cele niezwiązane z działalnością zarobkową,

4) zbycie następuje w drodze zamiany lub darowizny,

5) sprzedaż następuje na rzecz jej użytkownika wieczystego,

6) zbycie następuje pod budownictwo mieszkaniowe lub realizację urządzeń infrastruktury technicznej albo innych celów publicznych, jeżeli cele te będą realizowane przez podmioty, dla których są to cele statutowe i których dochody przeznacza się w całości na działalność statutową. Nie dotyczy to przypadku, gdy o nabycie nieruchomości ubiega się więcej niż jeden podmiot, spełniający powyższe warunki,

7) przedmiotem zbycia są części nieruchomości, niezbędne do poprawienia warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej, stanowiącej własność lub oddanej w użytkowanie wieczyste osobie, która zamierza tę część nabyć, jeżeli nie mogą być zbyte jako nieruchomości odrębne,

8) ma stanowić wkład niepieniężny (aport) do spółki.

4. Oddanie nieruchomości w najem lub dzierżawę następuje w drodze przetargu z zastrzeżeniem nieruchomości wymienionych w ust. 5, lokali mieszkalnych, lokali socjalnych, garaży wzniesionych ze środków własnych najemców lub dzierżawców, pomieszczeń przynależnych do lokali mieszkalnych i socjalnych.

5. W trybie bezprzetargowym oddawane są w dzierżawę nieruchomości, na których usytuowane są tymczasowe obiekty budowlane wzniesione przez dotychczasowych dzierżawców wykorzystywane na cele handlowe, usługowe, nieruchomości z przeznaczeniem pod lokalizację tymczasowych obiektów rozrywkowych (cyrk) oraz nieruchomości wykorzystywane na cele rolnicze, w tym na ogródki działkowe (przydomowe).

Wysokość stawek dzierżawy nieruchomości określa Burmistrz, po zasięgnięciu opinii Komisji Budżetu, Komisji Gospodarki Miejskiej Rady Miasta Lubań. (Rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Dolnośląskiego PN.II.0911-6/7/03 z dnia 25 marca 2003 r. stwierdzono nieważność § 3 ust. 1–5).

6. Umowy najmu lub dzierżawy nieruchomości określonych w ust. 4 i 5 niniejszej uchwały zawierane są na czas nieokreślony.

7. Dopuszcza się zbycie nieruchomości w czasie trwania najmu lub dzierżawy.

8. Miejskim jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, nieruchomości mogą być przekazywane w trwały zarząd, najem, dzierżawę oraz użyczenie na cele związane z ich działalnością statutową. (Rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Dolnośląskiego PN.II.0911-6/ /7/03 z dnia 25 marca 2003 r. stwierdzono nieważność § 1 ust. 7–8).

9. Warunki na jakich przekazuje się nieruchomości w trwały zarząd określa decyzja.

10. Nabywanie nieruchomości do gminnego zasobu może następować w drodze:

1) umowy kupna-sprzedaży,

2) umowy zamiany,

3) umowy o przekazaniu na własność lub umowy o oddaniu w użytkowanie wieczyste przez Skarb Państwa, Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa lub inną jednostkę samorządu terytorialnego,

4) umowy darowizny,

5) przyjęcia spadku, zapisu lub zrzeczenia się,

6) wykonania prawa pierwokupu,

7) decyzji administracyjnych,

8) z mocy prawa.

R o z d z i a ł II

Zasady sprzedaży lokali mieszkalnych

§ 4

Przeznacza się do sprzedaży w drodze bezprzetargowej lokale mieszkalne znajdujące się w budynkach komunalnych:

1) osobom, którym ustawa przyznaje pierwszeństwo w ich nabyciu (art. 43 ust. 1 ustawy),

2) przyznaje się pierwszeństwo osobom, z którymi nawiązano stosunek najmu na podstawie umowy najmu zawartej po dniu 11 listopada 1994 roku.

§ 5

1. Nie podlegają sprzedaży lokale w budynkach przeznaczonych do remontu kapitalnego, wyburzenia lub w których przewidziana jest zmiana funkcji oraz lokale socjalne i lokale w budynkach wymienionych w załączniku nr 1 do niniejszej uchwały.

2. Burmistrz może odmówić sprzedaży lokalu mieszkalnego w innych uzasadnionych wypadkach, a w szczególności, jeżeli lokal znajduje się w:

a) budynku wpisanym do rejestru zabytków,

b) budynku, w którym powierzchnia lokali przeznaczonych na cele inne niż mieszkalne przewyższa powierzchnię lokali mieszkalnych,

c) jeżeli lokal mieszkalny lub budynek, w którym się on znajduje, jest lub będzie wykorzystywany do realizacji zadań Gminy.

3. Nie podlegają sprzedaży przez okres 3 lat lokale mieszkalne, w których czynsz najmu ustalony został w drodze przetargu.

4. Nie podlegają sprzedaży przez okres 10 lat lokale mieszkalne wynajęte poza kolejnością po 1 stycznia 1996 roku osobom uznanym za niezbędne dla miasta.

5. Przepis ust. 4 nie ma zastosowania w sytuacji, gdy w drodze sprzedaży budynek w całości przestaje być własnością Gminy.

6. Lokale mieszkalne, których najemcy nie skorzystają z pierwszeństwem kupna lub nie złożą oświadczenia, że wyrażają zgodę na ich nabycie za cenę ustaloną na podstawie wartości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego, mogą być sprzedawane w drodze przetargu.

§ 6

1. Cenę sprzedaży lokalu mieszkalnego w drodze bezprzetargowej ustala się w wysokości równej jego wartości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego. Oprócz ceny sprzedaży nabywca ponosi koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

2. Ustala się następujące wysokości bonifikat od cen sprzedaży lokali mieszkalnych sprzedawanych w drodze bezprzetargowej na rzecz ich najemców:

1) 90% ceny sprzedaży w przypadku jednorazowej zapłaty.

Pozostała po udzieleniu bonifikaty kwota jest płatna najpóźniej w dniu zawarcia aktu notarialnego, przed jego podpisaniem,

2) 70% ceny sprzedaży w przypadku rozłożenia ceny na raty.

3. Na wniosek nabywcy zapłata ceny zostanie rozłożona na raty płatne przez okres do 10 lat. Roszczenia miasta z tego tytułu podlegają zabezpieczeniu hipotecznemu.

4. W razie rozłożenia zapłaty ceny na raty, wysokość pierwszej wpłaty wynosi 20% ceny ustalonej po bonifikacie i jest płatna najpóźniej w dniu zawarcia aktu notarialnego, przed jego podpisaniem.

5. Rozłożona na raty niespłacona część ceny podlega oprocentowaniu przy zastosowaniu 50% stopy procentowej równej średniej stopie redyskonta weksli stosowanej przez NBP w roku poprzedzającym zapłatę raty.

6. Wyłącza się z udzielenia bonifikaty budynki jednomieszkaniowe.

§ 7

Nabywcy lokalu mieszkalnego przysługuje jako prawo związane z własnością lokalu, udział w nieruchomości wspólnej, którą stanowią grunt oraz część budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku poszczególnych właścicieli lokali. (Rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Dolnośląskiego PN.II.0911-6/7/03 z dnia 25 marca 2003 r. stwierdzono nieważność § 7).

§ 8

Wolne lokale w budynkach, w których sprzedano więcej niż 60% mieszkań, są zbywane jedynie w drodze przetargu.

§ 9

Sprzedaż mieszkań komunalnych prowadzona będzie w następującym trybie:

1) rozpoczęcie czynności związanych z wyceną lokalu oraz podziałem geodezyjnym uzależnia się od złożenia wniosku przez zainteresowanego oraz wniesienia wadium na pokrycie kosztów sprzedaży,

2) wysokość wadium ustala się w oparciu o przewidziany koszt czynności określonych w pkt 1, przy czym nie może być niższa niż 400,– zł,

3) w przypadku rezygnacji wnioskodawcy z kupna lokalu mieszkalnego, wadium podlega zwrotowi w części, jaka pozostanie po pokryciu poniesionych kosztów przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

§ 10

Sprzedaż lokali mieszkalnych następuje łącznie z oddaniem w użytkowanie wieczyste lub sprzedażą ułamkowej części gruntu niezbędnego do racjonalnego korzystania z budynku.

R o z d z i a ł III

Zasady sprzedaży lokali o przeznaczeniu innym niż mieszkalne

§ 11

Przeznacza się do sprzedaży lokale znajdujące się w budynkach komunalnych w drodze bezprzetargowej na wniosek ich najemcy lub dzierżawcy.

W przypadku tym stosuje się odpowiednio art. 34 ust. 4 ustawy.

§ 12

1. Nie podlegają sprzedaży lokale w budynkach przeznaczonych do wyburzenia lub w których przewidziana jest zmiana funkcji.

2. Burmistrz może odmówić sprzedaży lokalu w innych uzasadnionych przypadkach, a w szczególności:

a) jeżeli lokal znajduje się w budynkach wpisanym do rejestru zabytków,

b) jeżeli lokal jest lub będzie wykorzystywany do realizacji zadań Gminy,

c) jeżeli lokal znajduje się w budynku przeznaczonym do remontu kapitalnego.

§ 13

1. Ceną sprzedaży lokalu jest wartość ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego. Oprócz ceny sprzedaży nabywca ponosi koszty przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

2. Cenę sprzedaży lokalu określonego w § 11 nabywca jest zobowiązany uiścić jednorazowo, przed podpisaniem aktu notarialnego.

§ 14

Sprzedaż wolnych lokali oraz takich, których nie nabyły osoby określone w § 11, następuje w drodze przetargu.

§ 15

Sprzedaż lokalu prowadzona będzie w następującym trybie:

1) rozpoczęcie czynności związanych z wyceną lokalu oraz podziałem geodezyjnym uzależnia się od złożenia wniosku przez zainteresowanego oraz wniesienia wadium na pokrycie kosztów sprzedaży,

2) wysokość wadium ustala się w oparciu o przewidywany koszt czynności określonych w pkt 1, przy czym nie może być niższa niż 500,– zł,

3) wniesione wadium zaliczane jest na poczet ceny sprzedaży lokalu,

4) w przypadku rezygnacji wnioskodawcy z kupna lokalu, wadium podlega zwrotowi w części, jaka pozostanie po pokryciu poniesionych kosztów przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

§ 16

Sprzedaż następuje łącznie z oddaniem w użytkowanie wieczyste lub sprzedażą ułamkowej części gruntu niezbędnego do racjonalnego korzystania z budynku lub lokalu.

R o z d z i a ł IV

Zasady gospodarki gruntami zabudowanymi garażami, gruntami przeznaczonymi pod zabudowę garażami, pomieszczeniami gospodarczymi (komórkami) i innymi pomieszczeniami

§ 17

Garaże mogą być budowane na gruntach sprzedanych lub oddanych w użytkowanie wieczyste na ten cel.

§ 18

1. Sprzedaż lub oddanie gruntów w użytkowanie wieczyste następuje w drodze przetargu.

2. Pierwszy przetarg jest przetargiem ustnym ograniczonym do mieszkańców nieruchomości przyległych, o ile nie posiadają garaży lub działki pod jego budowę. Kolejny przetarg jest przetargiem nieograniczonym.

3. Określenie kategorii osób uprawnionych do wzięcia udziału w przetargu ograniczonym nastąpi każdorazowo w wykazie o wytypowaniu nieruchomości do sprzedaży lub oddania w użytkowanie wieczyste.

§ 19

1. Garaże wybudowane na podstawie pozwolenia na budowę, jeżeli ich położenie w chwili złożenia wniosku jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mogą być sprzedawane wraz ze sprzedażą lub oddaniem w użytkowanie wieczyste gruntu, na którym się znajdują na rzecz najemców lub dzierżawców na zasadzie pierwszeństwa w drodze bezprzetargowej.

2. Ceną sprzedaży jest wartość określona przez rzeczoznawcę majątkowego, powiększona o koszty przygotowania do sprzedaży. Poniesione za zgodą właściciela nieruchomości nakłady na budowę podlegają zaliczeniu na poczet ceny nabycia.

§ 20

1. Garaże wolne, jeżeli ich położenie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, podlegają w pierwszej kolejności wytypowaniu do sprzedaży wraz ze sprzedażą lub oddaniem w użytkowanie wieczyste gruntu, na którym się znajdują.

2. Sprzedaż odbywa się w formie przetargu.

3. Pierwszy przetarg jest przetargiem ustnym ograniczonym do mieszkańców nieruchomości przyległych, o ile nie posiadają garażu lub działki pod jego budowę. Kolejny przetarg jest przetargiem nieograniczonym.

4. Określenie kategorii osób uprawnionych do udziału w przetargu ustnym ograniczonym następuje każdorazowo w wykazie o wytypowaniu nieruchomości do sprzedaży.

§ 21

1. W przypadku, gdy położenie garażu jest niezgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego albo gdy przetargi, o których mowa w § 20, nie dojdą do skutku, garaż przeznacza się do oddania w najem lub dzierżawę.

2. Oddanie w najem lub dzierżawę następuje w drodze przetargu.

3. Pierwszy przetarg jest przetargiem ustnym ograniczonym do mieszkańców najbliższych nieruchomości. Kolejny przetarg jest przetargiem nieograniczonym.

4. Określenie kategorii osób uprawnionych do udziału w przetargu ograniczonym następuje każdorazowo w wykazie o wytypowaniu nieruchomości do najmu lub dzierżawy.

§ 22

Pomieszczenia gospodarcze (komórki) znajdujące się w budynkach mieszkalnych i poza nimi, jeżeli nie zostały sprzedane, mogą być oddawane w najem lub dzierżawę.

§ 23

1. Umowa najmu na garaże, pomieszczenia gospodarcze (komórki) i inne zawierają komunalne jednostki organizacyjne nimi administrujące.

2. W umowach, o których mowa w ust. 1, należy zamieszczać szczegółowe warunki najmu oraz odpowiednie postanowienia umożliwiające aktualizację wysokości czynszu.

3. Aktualizacji wysokości czynszu nie przeprowadza się, gdy od ustalenia czynszu w drodze przetargu nie minął rok oraz gdy aktualizacja spowodowałaby obniżenie czynszu.

4. Umowy najmu zawierane są na czas nieokreślony.

5. Wysokość opłat miesięcznych za wynajem w drodze bezprzetargowej garaży, pomieszczeń gospodarczych (komórek) i innych pomieszczeń określa Burmistrz, po zasięgnięciu opinii Komisji Budżetu i Komisji Gospodarki Miejskiej Rady Miasta Lubań.

§ 24

1. Upoważnia się Burmistrza do dochodzenia odszkodowań za bezumowne korzystanie z nieruchomości komunalnych.

2. Wysokość odszkodowania nie może być niższa od aktualnie obowiązującego czynszu, najmu lub dzierżawy dla nieruchomości wykorzystywanej na podobny cel.

3. Spłata odszkodowania podlega zapłacie maksymalnie w 12 miesięcznych ratach.

R o z d z i a ł V

Opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu i inne

§ 25

1. Pierwszą opłatę z tytułu oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste na cele mieszkalne, na realizację urządzeń infrastruktury technicznej oraz innych celów publicznych, a także na działalność sportowo-turystyczną ustala się w wysokości 20% ceny gruntu, a wysokość opłat rocznych 1%.

2. Pierwszą opłatę z tytułu oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste osobom fizycznym i prawnym na prowadzenie niezarobkowej działalności charytatywnej, opiekuńczej, kulturalnej, leczniczej, oświatowej, naukowej, badawczo-rozwojowej, wychowawczej lub sportowo-turystycznej, na cele obronności i bezpieczeństwa Państwa, pod budowę obiektów sakralnych wraz z budynkami towarzyszącymi, plebanii, w parafiach diecezjalnych i zakonnych, domów zakonnych, ustala się wysokość 20% ceny gruntu, a wysokość opłat rocznych 0,3% ceny gruntu.

3. Pierwszą opłatę za pozostałe nieruchomości niewymienione w ust. 1 i 2 ustala się w wysokości 25% ceny gruntu, a wysokość opłat rocznych 3% ceny gruntu, a w przypadku oddawania gruntów w użytkowanie wieczyste zabudowanych i przeznaczonych pod zabudowę garażami – wysokość opłat rocznych wynosi 5% ceny gruntu.

4. Ustalone opłaty roczne mogą być aktualizowane, nie częściej niż raz w roku, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie.

§ 26

1. W przypadkach, gdy nieruchomość nie jest wytypowana do sprzedaży, a o zakup ubiega się osoba fizyczna lub prawna, podjęcie czynności przygotowawczych niezbędnych do sprzedaży nieruchomości uzależnia się od obowiązku wpłacenia wadium na poczet tych czynności.

2. Wadium przepada, gdy wnioskodawca odstąpi od zakupu nieruchomości.

3. Wadium ulega zwrotowi, gdy w wyniku przetargu nieruchomość nabędzie inna osoba.

§ 27

W przypadku sprzedaży nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków, cenę sprzedaży w drodze bezprzetargowej i cenę uzyskaną w przetargu obniża się o 30%, a w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego lub wykorzystywanego na cele inne niż mieszkalne, znajdującego się w budynku wpisanym do rejestru zabytków, cenę sprzedaży obniża się o 5%.

R o z d z i a ł VI

Przepisy końcowe

§ 28

Tracą moc:

1. Uchwała nr XIX/107/91 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 4 czerwca 1991 roku w sprawie podwyższenia wysokości opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste gruntów.

2. Uchwała nr LI/280/93 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 27 kwietnia 1993 roku w sprawie nieodpłatnego nadania na własność działek dożywotnich z tytułu przekazania gospodarstwa rolnego Państwu, stanowiących obecnie mienie komunalne Gminy Miasta Lubań.

3. Uchwała nr LI/281/93 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 27 kwietnia 1993 roku w sprawie opłat adiacenckich na obszarze miasta Lubań.

4. Uchwała nr LIII/388/98 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 24 lutego 1998 roku w sprawie ustalenia stawek za wydzierżawianie gruntów komunalnych pod obiekty czasowe z przeznaczeniem na cele handlowe, usługowe, rozrywkowe itp. na terenie miasta Lubań.

5. Uchwała nr LIII/385/98 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 24 lutego 1998 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Lubań.

6. Uchwała nr X/83/99 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 22 czerwca 1998 roku w sprawie nieodpłatnego nabycia za własność Gminy Miejskiej Lubań nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Skarbu Państwa.

7. Uchwała nr XIII/111/99 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 26 października 1999 roku w sprawie zbycia nieruchomości niezabudowanych, stanowiących własność Gminy Miejskiej Lubań położonych w Lubaniu przy ul. Graniczna – Mikołaja.

8. Uchwała nr XVII/153/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 25 stycznia 2000 roku w sprawie ustalenia opłat za dzierżawienie gruntów komunalnych na cele rolnicze.

9. Uchwała nr XIX/164/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 28 marca 2000 roku w sprawie odszkodowań za bezumowne korzystanie z mienia komunalnego oraz ustalenia czynszu dzierżawnego.

10. Uchwała nr XIX/165/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 28 marca 2000 roku w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia zasad i trybu korzystania z garaży, pomieszczeń gospodarczych stanowiących mienie komunalne oraz opłat za ich korzystanie.

11. Uchwała nr XIX/166/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 28 marca 2000 roku w sprawie zmiany uchwały nr LIII/385/98 z dnia 24 lutego 1998 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Lubań.

12. Uchwała nr XXI/179/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 30 maja 2000 roku w sprawie zbycia nieruchomości niezabudowanych, położonych w Lubaniu przy ul. Fabryczna – Osiedle – Kopernika.

13. Uchwała nr XXIII/190/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 14 lipca 2000 roku w sprawie przejęcia w skład mienia komunalnego Gminy Miejskiej Lubań Przedsiębiorstwa Nasiennego “Centrala Nasienna” Lubań, którego organem założycielskim jest Wojewoda Dolnośląski.

14. Uchwała nr XXV/210/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 31 października 2000 roku w sprawie zmiany uchwały nr LIII/385/98 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 24 lutego 1998 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Lubań.

15. Uchwała nr XXVII/223/2000 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 28 grudnia 2000 roku w sprawie określenia zasad wnoszenia udziałów i akcji przez Zarząd.

16. Uchwała nr XXVIII/242/2001 Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 30 stycznia 2001 roku w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia zasad i trybu korzystania z garaży, pomieszczeń gospodarczych stanowiących mienie komunalne oraz opłat za ich korzystanie.

17. Uchwała nr XXX/249/2001 Rady Miejskiej Lubań z dnia 27 marca 2001 roku w sprawie zmiany uchwały nr LIII/385/98 z dnia 24 lutego 1998 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Lubań.

§ 29

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Lubań.

§ 30

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i ma zastosowanie do złożonych wniosków i wszczętych postępowań po jej wejściu w życie.

PRZEWODNICZĄCY RADY

MARIAN KWOLIK

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Lubaniu z dnia 25 lutego 2003 r. (poz. 884)

Wykaz budynków socjalnych w komunalnych zasobach mieszkaniowych

oraz budynków, które podlegają wyłączeniu ze sprzedaży

I. ABK nr 2

1) Starolubańska 45 – liczba lokali 6

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

2) Fabryczna Osiedle 6a, 6b, 6c – liczba lokali 30

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – w mieszkaniu

3) Spokojna 9 – liczba lokali 7

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – wspólne (na korytarzu)

4) Pastelowa 4 – liczba lokali 14

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – wspólne (na korytarzu)

5) Łużycka 15 – liczba lokali 5

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – wspólne (na korytarzu)

6) Łużycka 17 – liczba lokali 3

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – wspólne (na korytarzu)

7) Łużycka 23 – liczba lokali 4

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – na korytarzu

8) Włókiennicza 2 – liczba lokali 4

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

9) Staszica 14 – liczba lokali 6

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

10) Staszica 18 – liczba lokali 4

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

III. ABK nr 3

1) Młynarska 1 – liczba lokali 6

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – w mieszkaniu

2) Młynarska 2 – liczba lokali 4

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – wspólne (na korytarzu)

3) Piramowicza 2 – liczba lokali 5

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

4) Piramowicza 4 – liczba lokali 5

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

III. ABK nr 4

1) Robotnicza 15 – liczba lokali 6

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – tak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – w mieszkaniu

2) Leśna 24 – liczba lokali 2

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

3) Leśna 22 – liczba lokali 7

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

4) Bema 2 – liczba lokali 4

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

5) Leśna 46 – liczba lokali 3

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

6) Leśna 45 – liczba lokali 3

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – tak

– WC – poza budynkiem

7) Mickiewicza 15 – liczba lokali 5

Wyposażenie:

– instalacja gazowa – brak

– instalacja elektryczna – tak

– sieć wodociągowa – tak

– kanalizacja – brak

– WC (suche)– poza budynkiem

Ogółem 23 budynki, w tym 133 lokali mieszkalnych.