R o z d z i a ł VII

Obowiązki Odbiorców

§ 32

Każdy podmiot zamierzający korzystać z usług zaopatrzenia w wodę lub odprowadzenia ścieków powinien wystąpić z pisemnym wnioskiem o zawarcie umowy do Zakładu.

§ 33

Odbiorca powinien zapewnić niezawodne działanie wodomierza i urządzeń pomiarowych poprzez ich odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym lub skutkami niskich temperatur, a także prawidłowego utrzymania studzienki czy też pomieszczenia, w którym są zamontowane oraz przed dostępem osób nieuprawnionych, oraz zapewnienia swobodnego dostępu do wodomierza w celu jego kontroli czy odczytu.

§ 34

Odbiorca zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia Zakładu o wszelkich stwierdzonych uszkodzeniach wodomierza głównego lub urządzeń pomiarowych, w tym o zerwaniu plomb.

§ 35

Odbiorca zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia Zakładu o zmianach własnościowych nieruchomości oraz ilości osób ją zamieszkującą.

§ 36

Odbiorca zobowiązany jest do powiadomienia zakładu o wszelkich zmianach technicznych w instalacji wewnętrznej, które mogą mieć wpływ na działanie sieci.

§ 37

Dostarczający ścieki zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia Zakładu o zrzutach awaryjnych lub zmianie jakości ścieków odbiegających od warunków umowy.

§ 38

Odbiorca zobowiązany jest do wynikającego z umowy terminowego regulowania należności za dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

§ 39

Odbiorca wody powinien racjonalnie gospodarować wodą i używać jej zgodnie z przeznaczeniem, a w wypadku wystąpienia braku w jej dostawie, podporządkować się wydanym w tym przedmiocie zakazom stosowania jej do innych celów niż cele bytowe.

§ 40

Odbiorcy usług zobowiązani są do korzystania z zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w sposób zgodny z przepisami ustawy i niepowodujący pogorszenia jakości usług świadczonych przez Zakład oraz nieutrudniający działalność zakładu, a w szczególności do:

1. Użytkowania instalacji wodociągowej w sposób eliminujący możliwość wystąpienia jej skażeń w sieci na skutek cofnięcia się wody z instalacji wodociągowej, powrotu ciepłej wody lub z instalacji centralnego ogrzewania.

2. Użytkowania instalacji kanalizacyjnej w sposób niepowodujący zakłóceń funkcjonowania sieci kanalizacyjnej.

3. Poinformowania Zakładu o własnych ujęciach wody w celu prawidłowego ustalenia opłat za odprowadzanie ścieków.

4. Wykorzystywania wody z sieci wodociągowej oraz korzystania z przyłącza kanalizacyjnego wyłącznie w celach określonych w warunkach przyłączenia do sieci.

5. Udostępnienia wstępu pracownikowi Zakładu na teren nieruchomości, w celu przeprowadzenia napraw i kontroli urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych.