26

UCHWAŁA RADY GMINY W PĘCŁAWIU

z dnia 4 października 2001 r.

w sprawie zmiany uchwały nr XXI/129/2001 Rady Gminy Pęcław z dnia 20 marca 2001 r. w sprawie uchwalenia częściowych zmian miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pęcław w obrębie Białołęka

Na podstawie art. 7 ust. 1 i art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74 z późn. zm.) oraz art. 12 ust. 1, 2 i 4, art. 31 ust. 3 i art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.) Rada Gminy w Pęcławiu uchwala, co następuje:

§ 1

W uchwale nr XXI/129/2001 Rady Gminy Pęcław z dnia 20 marca 2001 r. w sprawie uchwalenia częściowych zmian miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Pęcław w obrębie Białołęka wprowadza się następujące zmiany:

1. § 5 pkt 3 otrzymuje brzmienie:

“Istniejącą linię napowietrzną średniego napięcia należy docelowo skablować”.

2. § 6 otrzymuje następujące brzmienie:

“Dla terenu a/2000/4UO/ZP, pokazanym na rysunku planu nr 2 (załącznik nr 2 do uchwały), ustala się:

1. Zespół pałacowo-parkowy wpisany do rejestru zabytków, znajdujący się w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej.

2. Park należy uporządkować, zachowując istniejący drzewostan i przywracając historyczny układ przestrzenny, w szczególności układ wodny. Pałac (symbol “Zab.” II, III) wykorzystać na cele dydaktyczne z dopuszczeniem urządzeń gastronomicznych (kuchnia, stołówka) i funkcji mieszkalnej (pokoje gościnne). Należy zachować gabaryty i zewnętrzny wygląd budynku.

Zabytkową altanę (symbol Az) odrestaurować i pozostawić w miejscu jej obecnego usytuowania.

Kiosk i scenę należy usunąć z parku, jako elementy nieharmonizujące z historycznym charakterem założenia przestrzennego.

3. Budynki gospodarcze (“1g” i “2g”), zdewastowaną stację benzynową (“3”) i antenę krótkofalową (“A”) należy rozebrać.

4. Wszelkie przedsięwzięcia budowlane porządkowe i związane z zagospodarowaniem i użytkowaniem terenu podlegają uzgodnieniu i wymagają zezwolenia organu służby ochrony zabytków.

5. Dojazd na teren od strony wsi z drogi zbiorczej nr 330 klasy Z 1/2 – do czasu wybudowania obwodnicy, o której mowa w § 4. Wyjazd na pola (rysunek planu nr 1) drogą prowadzącą do przepompowni nad Kanałem Południowym.

6. Uzbrojenie inżynieryjne z istniejących sieci wodnych i elektrycznych, uwidocznionych na rysunku planu. Odprowadzenie ścieków tymczasowo do istniejącego szamba, docelowo do kanalizacji zbiorczej z obowiązkiem jego rozbiórki. Docelowo należy skablować napowietrzne sieci elektryczne i telefoniczne”.

3. § 7 otrzymuje następujące brzmienie:

“Dla terenu a/2000/5UO/RPO, pokazanym na rysunku planu nr 2 (załącznik nr 2 do uchwały), ustala się:

1. Ośrodek dydaktyczno-produkcyjny szkoły rolniczej – byłe zaplecze gospodarcze PGR, znajdujący się w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej.

2. Istniejące budynki usytuowane przy północnej granicy działki nr 307/1 oraz wiatę na maszyny rolnicze wykorzystać na cele wskazane w punkcie 1, przy czym dopuszcza się wykorzystanie części zabudowań na cele hodowlane z obsadą zwierząt gospodarskich nieprzekraczającą 50 DJP w hodowli bezściołowej lub 100 – ściołowej. Pozostałe budynki, powstałe po roku 1945, w znacznym stopniu zdewastowane należy docelowo rozebrać.

3. Uzbrojenie inżynieryjne z istniejących sieci wodnych i elektrycznych, uwidocznionych na rysunku planu. Docelowo należy skablować napowietrzne sieci elektryczne.

Odprowadzenie ścieków tymczasowo do istniejącego szamba, docelowo do kanalizacji zbiorczej z obowiązkiem jego rozbiórki. Ścieków pochodzących z hodowli nie wpuszczać do kanalizacji zbiorczej. Dopuszcza się ich wykorzystanie rolnicze, po odpowiednim rozcieńczeniu. Ścieki i wody opadowe, zwierające produkty ropopochodne z ciągników, samochodów i maszyn rolniczych, należy uprzednio uzdatnić w odpowiednich urządzeniach podczyszczających.

4. Wydziela się drogę dojazdową i plac manewrowy związany z obsługą budynków mieszkalnych nr 53 i 54, będących w administracji Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, oznaczone na rysunku planu nr 2 literami ABCDEF i symbolem literowym Dr. Teren ten nie podlega przekazaniu szkole rolniczej”.

4. § 8 otrzymuje następujące brzmienie:

“Dla terenu a/2000/6ZI pokazanym na rysunku planu nr 2 (załącznik nr 2 do uchwały), ustala się:

1. Teren zieleni izolacyjnej o różnorodnym użytkowaniu, znajdujący się w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej.

2. Istniejące napowietrzne sieci elektroenergetyczne docelowo skablować, stację transformatorową zachować jak w stanie istniejącym lub przenieść poza teren strefy ochrony konserwatorskiej.

W przypadku pozostawienia stacji na dotychczasowym miejscu należy zamienić ją na typ miejski o zewnętrznym wyglądzie obiektu zabytkowego i otoczyć zielenią wysoką.

3. Zdewastowany budynek gospodarczy (“g”) rozebrać.

4. Teren, w tym wyschnięty staw (“W”), oczyścić z chwastów i uporządkować. Zaleca się utrzymanie istniejącego drzewostanu i dokonanie nasadzeń szpalerów drzew przy drogach otaczających teren od wschodu i południa.

5. Teren ten nie podlega przekazaniu szkole rolniczej”.

5. Traci moc załącznik do uchwały nr XXI/129/2001 z dnia 20 marca 2001 r. – rysunek nr 2, w miejsce którego uchwala się załącznik do uchwały niniejszej.

1. Załącznik, o którym mowa w ust. 5, oznaczony zostaje numerem 2.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Pęcław.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCA
RADY GMINY
ELŻBIETA ADAMOWICZ

Załącznik do uchwały Rady Gminy w Pęcławiu z dnia 4 października 2001 r. (poz. 26)