3471 UCHWAŁA RADY MIASTA I GMINY TRZEBNICA z dnia 26 września 2002 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działki nr 3 obręb Będkowo Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) oraz w związku z uchwałą Rady Miasta i Gminy Trzebnica nr XXXI/284/2001 z dnia 29 listopada 2001 r., uchwala się, co następuje: |
R o z d z i a ł I
Przepisy ogólne
§ 1
Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu działki nr 3 obręb Będkowo, w granicach określonych w rysunku planu, stanowiącym integralną część planu i załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2
1. Przedmiotem planu jest ustalenie:
1) przeznaczenia terenu oraz linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
2) zasad obsługi w zakresie infrastruktury technicznej,
3) lokalnych warunków, zasad i standardów kształtowania zabudowy i urządzania terenu, w tym również linii zabudowy i gabarytów obiektów,
4) zasad i warunków podziału terenu na działki budowlane,
5) szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakazów zabudowy wynikający z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych.
2. Następujące oznaczenia graficzne przedstawione na rysunku planu, o którym mowa w § 1, stanowią jego obowiązujące ustalenia:
§ 3
1. Ilekroć w dalszej części uchwały jest mowa o:
1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia zawarte w niniejszej uchwale wraz z załącznikiem,
2) przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć aktualne w momencie wykonywania niniejszej uchwały przepisy prawne,
3) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym obszarze, wyznaczonym liniami rozgraniczającymi,
4) przeznaczeniu dopuszczalnym – należy przez to rozumieć rodzaje przeznaczenia inne niż podstawowe, które uzupełniają lub wzbogacają przeznaczenie podstawowe,
5) terenie – należy przez to rozumieć obszar o określonej funkcji dominującej, ograniczony liniami rozgraniczającymi, oznaczony symbolem użytkowania,
6) uciążliwości – należy przez to rozumieć zjawiska lub stany utrudniające życie albo dokuczliwe dla otaczającego środowiska, a zwłaszcza hałas, wibracje, zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenia odpadami.
2. Pojęcia niezdefiniowane należy rozumieć zgodnie z:
1) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym,
2) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane,
3) przepisami wykonawczymi do wyżej wymienionych ustaw oraz ustaw związanych z planowaniem przestrzennym i przepisami wykonawczymi do nich.
R o z d z i a ł II
Ogólne zasady zagospodarowania terenu
§ 4
1. Linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie użytkowania oznaczają ściśle określone, obowiązujące granice terenów.
2. Określone w planie funkcje terenów wskazują na podstawowy sposób użytkowania terenów, oznacza to dopuszczenie wprowadzania funkcji uzupełniających, niekolidujących z funkcją podstawową, nie zmieniających generalnego charakteru zagospodarowania oraz warunków środowiska przyrodniczego i kulturowego.
§ 5
Wszelkie prace ziemne, prowadzone w obrębie obszaru objętego planem wymagają uprzedniego zgłoszenia i prowadzenia pod nadzorem archeologiczno-konserwa-torskim właściwej służby ochrony zabytków. W przypadku wystąpienia obiektów archeologicznych, nieruchomych lub ruchomych ustala się wymóg przeprowadzenia ratowniczych badań wykopaliskowych.
§ 6
Ustala się następujące ogólne zasady uzbrojenia terenów w infrastrukturę techniczną:
1. Linie rozgraniczające dróg i ulic oznaczone na rysunku planu są równocześnie liniami rozgraniczającymi sieci uzbrojenia technicznego. Projektowane sieci, jak również istniejące, w miarę ich modernizacji, należy prowadzić w obrębie linii rozgraniczających dróg i ulic.
2. Dopuszczalne są, w uzasadnionych przypadkach, odstępstwa od zasady, o której mowa w pkt 1, przy zachowaniu ustaleń zasad zabudowy i zagospodarowania terenów określonych w rozdziale III.
3. Dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych uzbrojenia jako towarzyszących inwestycjom na terenach własnych inwestorów.
4. Realizacja układu komunikacyjnego powinna obejmować kompleksową realizację uzbrojenia technicznego.
5. Wszelkie inwestycje oraz zmiany w zakresie zaopatrzenia w ciepło, wodę, gaz, energię elektryczną, odprowadzania ścieków oraz lokalizacji innych urządzeń technicznych na terenach określonych w § 1 uchwały wymagają uzyskania warunków technicznych od właściwych dysponentów sieci.
6. Dopuszcza się możliwość prowadzenia sieci uzbrojenia podziemnego na terenach własnych inwestorów w przypadku niemożności zlokalizowania ich w liniach rozgraniczających ulic.
§ 7
1. W zakresie zaopatrzenia w wodę ustala się:
1) zaopatrzenie w wodę z sieci wodociągowej, na warunkach określonych przez użytkownika sieci.
§ 8
1. W zakresie unieszkodliwiania ścieków sanitarnych ustala się:
Projekty budowlane inwestycji wymagają kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej, zgodnie z aktualnymi możliwościami, przy zachowaniu następujących warunków i preferencji:
1) docelowo dla wszystkich obiektów wymagane jest odprowadzenie ścieków do sieci kanalizacji sanitarnej,
2) budowę pompowni ścieków sanitarnych, stosownie do potrzeb, na terenach własnych Inwestora,
3) do czasu realizacji sieci kanalizacyjnej dopuszcza się tymczasowo odprowadzenie ścieków do zbiorników bezodpływowych.
§ 9
1. W zakresie odprowadzania wód deszczowych ustala się:
1) wyposażenie w sieć kanalizacji deszczowej obszaru zainwestowania,
2) budowę kanalizacji deszczowej ułożonej zgodnie z zapisem w § 6 ust. 1–6,
3) obowiązek zneutralizowania substancji ropopochodnych lub chemicznych, jeśli takie wystąpią, na terenie własnym inwestora,
4) utwardzenie i skanalizowanie terenów, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami, o których mowa w pkt 3.
§ 10
1. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się:
1) zasilanie terenów z istniejącego układu elektroenergetycznego na warunkach określonych przez administratora sieci.
§ 11
1. W zakresie zaopatrzenia w gaz ustala się:
1) zaopatrzenie w gaz ze zbiorników na gaz płynny zgodnie z obowiązującymi przepisami,
2) wykorzystanie gazu do celów grzewczych po spełnieniu warunków, o których mowa w ust. 1.
§ 12
W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną ustala się:
1) realizację lokalnych źródeł ciepła na paliwo gazowe lub płynne oraz wykorzystanie energii elektrycznej do celów grzewczych,
2) stosowanie urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.
§ 13
W zakresie melioracji ustala się sposób usunięcia kolizji z urządzeniami melioracji podstawowych i szczegółowych na warunkach określonych przez właściciela tych urządzeń.
§ 14
W zakresie gromadzenia i usuwania odpadów obowiązują zasady określone w odrębnych przepisach szczególnych i gminnych.
R o z d z i a ł III
Szczegółowe zasady zagospodarowania terenów w obrębie linii rozgraniczających
§ 15
1. Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem UC ustala się:
1) przeznaczenie terenu na usługi komercyjne z zakresu handlu i usług motoryzacyjnych,
2) przeznaczenie dopuszczalne:
3) nieprzekraczalne linie zabudowy w odległości 4 m od granicy działki przebiegającej wzdłuż drogi krajowej nr 5, 6 m od granicy działki przebiegającej wzdłuż ulicy dojazdowej KD, 4 m wzdłuż rowu melioracyjnego,
4) wysokość zabudowy nie może przekraczać 14 m od poziomu terenu, dachy strome o kącie nachylenia nie mniejszym niż 25o, okna o podziałach symetrycznych lub bez podziałów,
5) wjazd na teren działki z ulicy dojazdowej KD,
6) place manewrowe, stanowiska postojowe i dojazdy na terenie własnym,
7) obowiązek zapewnienia odpowiedniego zaplecza parkingowego na terenie własnym,
8) obsługę komunikacyjną zapewnić z drogi KD,
9) wyjazd poprzez drogę KD na zasadzie “prawoskrętów”.
§ 16
Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem K ustala się przeznaczenie terenu na drogę krajową nr 5.
§ 17
Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem (KSP) ustala się:
1) przeznaczenie tymczasowe terenu na parking do czasu realizacji drogi nr 5 o projektowanych parametrach,
2) utwardzenie terenu i zabezpieczenie przed przedostawaniem się materiałów ropopochodnych do gruntu oraz zastosowanie separatorów.
§ 18
Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem KD ustala się:
1) przeznaczenie terenu na ulicę dojazdową,
2) szerokość w liniach rozgraniczających 10 m.
R o z d z i a ł IV
Przepisy końcowe
§ 19
Dla terenu określonego w § 1 ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zm.) w wysokości 30%.
§ 20
W odniesieniu do terenu objętego ustaleniami niniejszej uchwały, w granicach określonych w § 1, tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Trzebnica, uchwalonego uchwałą nr V/33/94 Rady Miasta i Gminy w Trzebnicy z dnia 24 listopada 1994 r.
§ 21
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy Trzebnica.
§ 22
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
|
Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miasta i Gminy Trzebnica z dnia 26 września 2002 r. (poz. 3471)