3468 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W PIŁAWIE GÓRNEJ z dnia 9 października 2002 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Piława Górna – strefa “Piława Zachodnia” Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. Nr 13, poz. 74 z 1996 r. z późn. zm.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.) oraz w związku z uchwałą nr 95/XVII/99 Rady Miejskiej w Piławie Górnej z dnia 17 grudnia 1999 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Piława Górna Rada Miejska w Piławie Górnej uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Piława Górna – strefa “Piława Zachodnia” zwany dalej planem. |
R o z d z i a ł I
PRZEPISY OGÓLNE
§ 1
Plan obejmuje obszar o powierzchni 62,5 ha położony w Piławie Górnej i wyznaczony: od zachodu granicą administracyjną z Piławą Dolną, od północy drogą polną, granicami działek ewidencyjnych nr 199, 202 i ul. H. Sienkiewicza, od wschodu granicami działek ewidencyjnych nr 121 i 136 oraz od południa ul. Młynarską, ul. Struga i granicami działek ewidencyjnych nr 731, 732, 813, 808, 806 zgodnie z rysunkiem planu stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
§ 2
Celem regulacji zawartych w ustaleniach planu jest:
1) ochrona interesów publicznych poprzez zabezpieczenie potrzeb związanych z infrastrukturą techniczną i społeczną oraz przestrzeganie zasad ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego i kulturowego,
2) umożliwienie działalności różnorodnych podmiotów, w tym użytkowania terenu zgodnie z wolą władającego, przy jednoczesnej minimalizacji wzajemnych konfliktów i optymalizacji korzyści wynikających ze wspólnych działań.
§ 3
1. Przedmiotem ustaleń planu jest:
1) przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,
2) linie rozgraniczające ulice, place oraz drogi publiczne wraz z urządzeniami pomocniczymi,
3) tereny przeznaczone dla realizacji celów publicznych oraz linie rozgraniczające te tereny,
4) granice i zasady zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie,
5) zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz linie rozgraniczające tereny tej infrastruktury,
6) lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a także maksymalne lub minimalne wskaźniki intensywności zabudowy,
7) zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane,
8) szczególne warunki zagospodarowania terenów, w tym zakaz zabudowy, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych,
9) tereny dla których przewiduje się stosowanie systemów indywidualnych lub grupowych oczyszczania ścieków bądź zbiorników bezodpływowych.
§ 4
1. Integralną częścią planu jest rysunek planu w skali 1:1000, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
2. Równoprawnym zapisem rysunku planu jest również rysunek wektorowo-rastrowy zapisany na płycie CD – ROM (nośnik elektromagnetyczny).
3. Następujące oznaczenia graficzne rysunku planu stanowią obowiązujące ustalenia planu:
1) oznaczenia ogólne:
2) zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenów:
3) funkcje terenów:
§ 5
1. Na terenach wyznaczonych na rysunku planu liniami rozgraniczającymi i oznaczonych symbolami zgodnie z zapisem § 4 ust. 3 pkt 4 ustala się przeznaczenie podstawowe, a w uzasadnionych przypadkach określa się przeznaczenie dopuszczalne oraz warunki jego dopuszczenia.
2. Jeśli w symbolach towarzyszących numerom terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi lub w ustaleniach szczegółowych funkcje terenów przedzielone są ukośnikiem – znakiem “/”, to funkcja wymieniona na pierwszym miejscu jest przeznaczeniem podstawowym, a pozostałe wymienione funkcje oznaczają przeznaczenie dopuszczalne.
3. Tereny, o których mowa w ust. 1, mogą być w całości wykorzystane na cele zgodne z ich podstawowym przeznaczeniem lub częściowo na cele przeznaczenia podstawowego i dopuszczalnego na zasadach określonych w dalszych przepisach.
4. Na terenach mogą być również wprowadzone funkcje uzupełniające, związane bezpośrednio z przeznaczeniem podstawowym lub dopuszczalnym, a nie wymienione w ustaleniach szczegółowych. Funkcje uzupełniające mogą być realizowane na co najwyżej 40% powierzchni przedmiotowych terenów.
§ 6
1. Przebieg linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach może być w uzasadnionych przypadkach i zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z zachowaniem interesów wszystkich stron skorygowany.
2. Linie rozgraniczające różne strefy w ramach poszczególnych terenów mają charakter orientacyjny.
§ 7
Występujące na obszarze objętym planem strefy ochrony konserwatorskiej, o zasięgach zaznaczonych na rysunku planu, wymagają dotrzymania procedur w przypadku projektowania zmian w obiektach i na terenach w obrębie tych stref, tj.:
1) na obszarze strefy “B” ochrony konserwatorskiej wprowadza się wymóg konsultowania i uzgadniania z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków wszelkich działań inwestycyjnych,
2) na obszarze strefy “K” ochrony krajobrazu kulturowego wymagane jest uzyskanie opinii Państwowej Służby Ochrony Zabytków odnośnie nowych inwestycji.
§ 8
W zakresie ochrony przyrody ustala się:
1) zachowanie w miarę możliwości istniejącego drzewostanu poprzez wkomponowanie go w projektowane zagospodarowanie poszczególnych terenów,
2) pozostawienie w nienaruszonym stanie istniejącego starodrzewu,
3) podnoszenie walorów estetycznych całości obszaru objętego planem, wprowadzając elementy zieleni ozdobnej.
§ 9
Dla obszaru objętego planem wprowadza się obowiązek sporządzania ocen oddziaływania na środowisko wszystkich inwestycji mogących pogorszyć jego stan.
§ 10
1. W celu zminimalizowania szkód i strat powodziowych na terenach narażonych na zalanie, należy przewidzieć odpowiednie zabezpieczenie istniejącej zabudowy.
2. Na ciekach wodnych dopuszcza się realizację urządzeń związanych z gospodarką wodną oraz ochroną przeciwpowodziową.
3. Ponadto w zakresie ochrony przeciwpowodziowej ustala się:
1) zakaz likwidacji rowów melioracyjnych,
2) konieczność uzgadniania z Regionalnym Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Świdnicy wszelkich przekroczeń rowów melioracyjnych.
§ 11
1. Ustala się obsługę komunikacyjną obszaru objętego planem poprzez system ulic głównych (KG), zbiorczych (KZ), lokalnych (KL) oraz dojazdowych (KD).
2. Zaleca się aby przebieg projektowanych ulic dojazdowych pokrywał się z ciągami istniejących dróg śródpolnych zgodnie z rysunkiem planu.
3. Jezdnie poszczególnych klas ulic wykonać w technologii trwałej, dostosowanej do rodzaju i natężenia transportu samochodowego oraz przy jednoczesnym zabezpieczeniu gleby przed zanieczyszczeniami paliwem, olejem oraz smarami.
4. Ulice projektowane oraz w miarę możliwości ulice istniejące wyposażyć przynajmniej w jednostronny chodnik.
5. Dopuszcza się korektę projektowanych, a w miarę potrzeb realizację dodatkowych włączeń poszczególnych terenów do układu komunikacyjnego, pod warunkiem zachowania obowiązujących przepisów oraz uzyskania zgody zarządcy drogi.
6. Projektowane parkingi samochodowe należy zlokalizować w sposób wskazany na rysunku planu. Dodatkowe miejsca postojowe przewidzieć w granicach wyznaczonych działek dla projektowanej zabudowy.
7. W pasach drogowych dopuszcza się realizacje sieci infrastruktury technicznej oraz urządzeń związanych z eksploatacją dróg, na warunkach uzgodnionych z poszczególnymi zarządcami.
§ 12
1. Ustala się następujące ogólne zasady uzbrojenia terenów w infrastrukturę techniczną:
1) linie rozgraniczające dróg i ulic stanowią jednocześnie linie rozgraniczające dla usytuowania sieci uzbrojenia technicznego. Projektowane sieci należy prowadzić w obrębie linii rozgraniczających dróg. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się odstępstwa od tej zasady z zachowaniem warunków zabudowy i zagospodarowania terenu,
2) dopuszcza się możliwość realizacji urządzeń technicznych i sieci uzbrojenia na terenach własnych inwestora jako inwestycje towarzyszące,
3) wszelkie inwestycje w zakresie zaopatrzenia w wodę, gaz, energię elektryczną i odprowadzenia ścieków wymagają uzyskania warunków technicznych przyłączenia od określonych właścicieli sieci,
4) ustala się kompleksową realizację uzbrojenia technicznego z realizacją układu komunikacyjnego.
2. W zakresie zaopatrzenia w wodę ustala się:
1) zaopatrzenie w wodę z istniejącej sieci wodociągowej,
2) rozbudowę istniejącej sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym, zapewniającym ciągłość dostawy wody.
3. W zakresie odprowadzania i unieszkodliwiania ścieków ustala się system kanalizacji rozdzielczej na obszarze objętym planem.
4. W zakresie odprowadzania i unieszkodliwiania ścieków sanitarnych ustala się:
1) odprowadzenie ścieków sanitarnych do istniejącej oczyszczalni ścieków grawitacyjnie lub poprzez przepompownię ścieków,
2) wyposażenie w sieć kanalizacji sanitarnej wszystkich obszarów zainwestowania,
3) dopuszcza się do czasu realizacji przepompowni ścieków, budowę indywidualnych oczyszczalni ścieków oraz osadników bezodpływowych na terenach własnych inwestora.
5. W zakresie odprowadzania wód deszczowych ustala się:
1) odwodnienie terenów komunikacji siecią kanalizacji deszczowej lub powierzchniowo,
2) utwardzenie i skanalizowanie terenów, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami ropopochodnymi lub chemicznymi,
3) zneutralizowanie substancji ropopochodnych lub chemicznych, jeżeli takie wystąpią na terenie własnym inwestora,
4) odprowadzenie wód deszczowych rzeki Piławki do rowów melioracyjnych, występujących na obszarze objętym planem, przy zachowaniu warunków określonych przez właściciela rowów,
5) zarurowanie odcinków rowów otwartych, kolidujących z planowanym zainwestowaniem, na warunkach określonych przez właściciela rowów.
6. W zakresie zaopatrzenia w gaz ustala się:
1) dostawę gazu z istniejącej sieci gazowej średniego i niskiego ciśnienia,
2) rozbudowę istniejącej sieci gazowej,
3) możliwość wykorzystania gazu do celów grzewczych.
7. W zakresie gromadzenia i usuwania odpadów ustala się postępowanie zgodne z obowiązującymi zasadami, określonymi przepisami szczególnymi i przyjętym przez Radę Miejską programem ochrony środowiska w mieście.
8. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się:
1) uwzględniając rozkład mocy zapotrzebowanej oraz istniejące uwarunkowania dla zasilania odbiorców na nowych terenach, wybudowanie 7 nowych stacji transformatorowych oraz wykorzystanie istniejących stacji R649-42, R649-40, R649-16,
2) zasilanie projektowanych stacji z istniejącej linii 20 kV L-649 po dokonaniu jej przebudowy, częściowo na linię kablową, a częściowo jako linię napowietrzną,
3) zlikwidowanie odcinków linii napowietrznej 20 kV, kolidujących z terenami, które w planie przewidziane są pod nowe zagospodarowanie. Likwidowane odcinki linii 20 kV zastąpić liniami kablowymi,
4) zasilanie nowych odbiorców liniami kablowymi n.n wyprowadzonymi z projektowanych stacji transformatorowych, z wyjątkiem terenów zabudowy jednorodzinnej przy ul. Sienkiewicza, które należy zasilać z istniejących linii napowietrznych n.n.,
5) typy projektowanych stacji ustalić na etapie projektu budowlanego przebudowy sieci elektroenergetycznej,
6) w przypadku kolizji planowanej zabudowy z istniejącymi liniami n.n należy ich przebudowę rozwiązać na etapie wystąpienia o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.
9. W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną ustala się:
1) realizację lokalnych źródeł ciepła na paliwo gazowe, olejowe lub energię elektryczną,
2) dopuszcza się stosowanie urządzeń grzewczych na paliwa stałe o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń, spełniające wymagania zawarte w przepisach szczególnych.
10. W zakresie telekomunikacji ustala się rozbudowę systemu telekomunikacyjnego w oparciu o istniejącą sieć, po uzyskaniu warunków przyłączenia od operatorów tej sieci.
§ 13
Przepisy zawierające warunki ustalone w celu ochrony środowiska i dóbr kultury oraz kształtowania krajobrazu, mają pierwszeństwo przed przepisami zawierającymi warunki wynikające z innych przesłanek.
§ 14
Na terenach przeznaczonych pod usługi powierzchnia sprzedażowa projektowanych obiektów handlowych nie może przekroczyć 1000 m2.
§ 15
Warunki zabudowy i zagospodarowania obszarów w decyzjach administracyjnych należy określać według zasad ustalonych w stosunku do terenów wyznaczonych liniami rozgraniczającymi, o których mowa w § 5 ust. 1, z uwzględnieniem ustaleń dotyczących infrastruktury technicznej.
§ 16
Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:
1) planie – należy przez to rozumieć ustalenia planu, o którym mowa w § 1 uchwały, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,
2) uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Piławie Górnej, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,
3) rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek planu stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały i sporządzony na mapie w skali 1:1000,
4) terenie – należy przez to rozumieć obszar o określonym rodzaju przeznaczenia, wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi,
5) liniach rozgraniczających – należy przez to rozumieć linie rysunku planu rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu lub zasadach zagospodarowania opisanych w ustaleniach szczegółowych,
6) przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych,
7) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym terenie, wyznaczonym liniami rozgraniczającymi,
8) przeznaczeniu dopuszczalnym – należy przez to rozumieć rodzaje przeznaczenia inne niż podstawowe, które uzupełniają lub wzbogacają przeznaczenie podstawowe.
R o z d z i a ł II
PRZEPISY SZCZEGÓŁOWE
§ 17
1. Na terenie oznaczonym symbolem 1MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Dopuszcza się realizację dodatkowych obiektów wolno stojących, takich jak garaże czy budynki gospodarcze, które formą architektoniczną powinny nawiązywać do charakteru istniejącej zabudowy.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 18
1. Na terenie oznaczonym symbolem 2MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 19
1. Na terenie oznaczonym symbolem 3MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Ze względu na konieczność uporządkowania terenu dopuszcza się rozbiórkę obiektów będących w złym stanie technicznym.
3. Dopuszcza się możliwość realizacji nowych obiektów w miejscu wyburzonych zabudowań gospodarczych. Budynki te formą architektoniczną powinny nawiązywać do charakteru istniejącej zabudowy.
4. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 20
1. Na terenie oznaczonym symbolem 4MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe mieszkalnictwo jednorodzinne o niskiej intensywności zabudowy.
2. Lokalizacja nowych obiektów może odbywać się z uwzględnieniem wskazanej na rysunku planu obowiązującej i nawiązującej do istniejącego obiektu linii zabudowy oraz z zachowaniem przepisów szczególnych.
3. Architektura projektowanych obiektów budowlanych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Ustala się strefę wjazdu od strony ulicy Sienkiewicza, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
5. W zakresie infrastruktury technicznej ustala się przyłączenie nowych budynków do istniejących sieci, zgodnie z zasadami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 21
1. Na terenie oznaczonym symbolem 5MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Ze względu na konieczność uporządkowania terenu dopuszcza się rozbiórkę obiektów będących w złym stanie technicznym.
3. Dopuszcza się możliwość realizacji nowych obiektów w miejscu wyburzonych zabudowań gospodarczych. Budynki te formą architektoniczną powinny nawiązywać do charakteru istniejącej zabudowy.
4. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 22
1. Na terenie oznaczonym symbolem 6MN/U ustala się jako przeznaczenie podstawowe mieszkalnictwo jednorodzinne o niskiej intensywności zabudowy.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o którym mowa w ust. 1, ustala się usługi o charakterze nieuciążliwym, rzemiosło i drobną wytwórczość.
3. Dopuszcza się adaptację istniejących obiektów gospodarczych na cele działalności usługowej.
4. Dopuszcza się przebudowę i modernizację istniejących obiektów w celu poprawy standardów wyposażenia i użytkowania oraz dostosowania do wymogów prowadzonej działalności.
5. Modernizowana zabudowa nie może przekraczać wysokości sąsiednich budynków i powinna nawiązywać przyjętymi rozwiązaniami architektonicznymi do charakteru otaczającego zainwestowania.
6. Przebudowa budynku ujętego w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa (dom nr 108a, 1 połowa XIX w. – pierwotnie Hofrichtergut) wymaga uzyskania akceptacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
7. Ustala się konieczność uporządkowania całości terenu ze szczególnym uwzględnieniem strefy wejściowej.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 23
1. Na terenie oznaczonym symbolem 7MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Dopuszcza się realizację dodatkowych obiektów budowlanych, o architekturze nawiązującej do regionalnego stylu budownictwa oraz naturalnie harmonizujących z krajobrazem.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 24
1. Na terenie oznaczonym symbolem 8R utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki rolne wraz z drogami dojazdowymi do pól.
2. Dopuszcza się realizację zabudowy i zagospodarowania związanego z działalnością gospodarczą o charakterze rolniczym.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 25
1. Na terenie oznaczonym symbolem 9MN/U ustala się jako przeznaczenie podstawowe mieszkalnictwo jednorodzinne, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o którym mowa w ust. 1, ustala się usługi o charakterze nieuciążliwym, rzemiosło i drobną wytwórczość.
3. Dopuszcza się adaptację istniejących obiektów gospodarczych na cele działalności usługowej.
4. Dopuszcza się przebudowę i modernizację istniejących obiektów w celu poprawy standardów wyposażenia i użytkowania oraz dostosowania do wymogów prowadzonej działalności.
5. Przeprowadzane remonty i modernizacje budynków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, powinny przede wszystkim prowadzić do zabezpieczenia istniejących obiektów przed ewentualnymi skutkami powodzi.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 26
1. Na terenie oznaczonym symbolem 10MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe mieszkalnictwo jednorodzinne, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa uzupełniająca może być realizowana na terenach wolnych od zainwestowania, w granicach obszaru określonych liniami rozgraniczającymi.
3. Architektura projektowanych obiektów budowlanych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Ustala się strefę wjazdu zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
5. W zakresie infrastruktury technicznej ustala się uzbrojenie terenu poprzez rozbudowę istniejących sieci, zgodnie z zasadami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 27
1. Na terenie oznaczonym symbolem 11W utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe obszar wód otwartych – rzeka Piławka.
2. Wzdłuż rzeki zachować w pełni istniejącą zieleń.
3. Chronić wody rzeki przed zanieczyszczeniami.
4. Wody rzeki muszą być utrzymane zgodnie z przepisami szczególnymi.
5. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 28
1. Na terenie oznaczonym symbolem 12R utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki rolne.
2. Dopuszcza się realizację zabudowy i zagospodarowania związanego z działalnością gospodarczą o charakterze rolniczym.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 29
1. Na terenie oznaczonym symbolem 13MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 30
1. Na terenie oznaczonym symbolem 14RZ utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki zielone.
2. Dopuszcza się realizację sieci infrastruktury technicznej zgodnie z ustaleniami § 12 niniejszej uchwały.
3. Występujące na danym terenie cieki wodne (rowy melioracyjne) muszą być utrzymane zgodnie z przepisami szczególnymi.
4. Ustala się przebieg utwardzonego ciągu pieszo- -jezdnego, stanowiącego strefę powiązania z istniejącą siecią dróg dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 16MN.
5. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 31
1. Na terenie oznaczonym symbolem 15MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Ustala się powiązanie terenu z istniejącą siecią dróg poprzez ciąg pieszo-jezdny zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
3. Ze względu na położenie terenu w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, należy dążyć do zabezpieczenia istniejących obiektów przed ewentualnymi skutkami powodzi – umocnienie brzegu rzeki, wał ochronny itp.
4. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 32
1. Na terenie oznaczonym symbolem 16MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Ze względu na położenie terenu w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki należy dążyć do zabezpieczenia istniejących obiektów przed ewentualnymi skutkami powodzi – umocnienie brzegu rzeki, wał ochronny itp.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 33
1. Na terenie oznaczonym symbolem 17MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 34
1. Na terenie oznaczonym symbolem 18R utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki rolne.
2. Dopuszcza się realizację zabudowy i zagospodarowania związanego z działalnością gospodarczą o charakterze rolniczym.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 35
1. Na terenie oznaczonym symbolem 19MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 36
1. Na terenie oznaczonym symbolem 20W utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe obszar wód otwartych – rzeka Piławka.
2. Wzdłuż rzeki zachować w pełni istniejącą zieleń.
3. Chronić wody rzeki przed zanieczyszczeniami.
4. Wody rzeki muszą być utrzymane zgodnie z przepisami szczególnymi.
5. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 37
1. Na terenie oznaczonym symbolem 21NOP ustala się jako przeznaczenie podstawowe urządzenia odprowadzania ścieków – przepompownię ścieków.
2. Projektowaną przepompownię powiązać z siecią dróg poprzez utwardzony ciąg pieszo-jezdny o szerokości 4 m i przebiegu zgodnym z rysunkiem planu.
3. Przedmiotowy teren należy ogrodzić oraz doprowadzić do niego energię elektryczną.
§ 38
1. Na terenie oznaczonym symbolem 22RZ utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki zielone.
2. Dopuszcza się realizację sieci infrastruktury technicznej zgodnie z ustaleniami § 12 niniejszej uchwały
3. Występujące na danym terenie cieki wodne (rowy melioracyjne) muszą być utrzymane zgodnie z przepisami szczególnymi.
4. Ustala się przebieg utwardzonego ciągu pieszo-jezdnego, stanowiącego strefę powiązania z siecią dróg dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 21NOP.
5. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 39
1. Na terenie oznaczonym symbolem 23P ustala się jako przeznaczenie podstawowe działalność produkcyjną.
2. Występujące na danym terenie cieki wodne (rowy melioracyjne) muszą być utrzymane zgodnie z przepisami szczególnymi.
3. Działalność produkcyjna nie może stanowić źródła zanieczyszczenia środowiska, a stosowane technologie powinny być nowoczesne nie stwarzające zagrożeń i strat w środowisku.
4. Zakładana funkcja produkcyjna nie może powodować żadnych uciążliwości dla terenów sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej.
5. Ustala się, że część ul. Zielonej zawarta w granicach ww. obszaru stanowi komunikację wewnętrzną zespołu zabudowy przemysłowej.
6. Strefę wjazdu określa się zgodnie z rysunkiem planu.
7. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 40
1. Na terenie oznaczonym symbolem 24MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 41
1. Na terenie oznaczonym symbolem 25RZ utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki zielone wraz z drogą dojazdową do pól.
2. Występujące na danym terenie cieki wodne (rowy melioracyjne) muszą być utrzymane zgodnie z przepisami szczególnymi.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 42
1. Na terenie oznaczonym symbolem 26U ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi oraz drobną wytwórczość.
2. W celu lokalizacji drobnych zakładów usługowych i rzemieślniczych ustala się możliwość dokonywania wewnętrznych podziałów na działki, pod warunkiem zapewnienia dostępu do dróg publicznych wg zasady ustalonej na rysunku planu. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne na rysunku planu) w zależności od charakteru i wielkości planowanych zamierzeń inwestycyjnych
3. Ustala się aby projektowane obiekty usługowe tworzyły jednorodny architektonicznie zespół zabudowy.
4. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się poprzez projektowaną ulicę dojazdową zgodnie z rysunkiem planu.
5. Dla samochodów osobowych przewidzieć stanowiska postojowe wynikające z potrzeb zlokalizowanych na przedmiotowym obszarze inwestycji.
6. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
7. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowej i gospodarczej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 43
1. Na terenie oznaczonym symbolem 27U ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi oraz drobną wytwórczość.
2. W celu lokalizacji drobnych zakładów usługowych i rzemieślniczych, ustala się możliwość dokonywania wewnętrznych podziałów na działki, pod warunkiem zapewnienia dostępu do dróg publicznych wg zasady ustalonej na rysunku planu. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne na rysunku planu) w zależności od charakteru i wielkości planowanych zamierzeń inwestycyjnych.
3. Ustala się aby projektowane obiekty usługowe tworzyły jednorodny architektonicznie zespół zabudowy.
4. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się jedynie poprzez projektowaną ulicę dojazdową zgodnie z rysunkiem planu.
5. Dla samochodów osobowych przewidzieć stanowiska postojowe wynikające z potrzeb zlokalizowanych na przedmiotowym obszarze inwestycji.
6. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w §12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
7. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowej i gospodarczej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 44
1. Na terenie oznaczonym symbolem 28KS ustala się jako przeznaczenie podstawowe kontenerową stację paliw.
2. Na przedmiotowym terenie przewiduje się usytuowanie kontenera socjalno-biurowego, zawierającego pomieszczenia biurowe i socjalne, podręczny magazyn, toalety dla personelu i klientów stacji oraz kontenera ze zbiornikiem paliw i dystrybutorem.
3. Stacja musi spełniać wszelkie wymagania związane z ochroną środowiska zarówno w czasie przeładunku z autocysterny jak i podczas tankowania pojazdów.
4. Ustala się strefę wjazdu na teren stacji od ul. Zielonej, zgodnie z rysunkiem planu.
5. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
6. W przypadku uruchomienia istniejącej studni, pobieraną wodę można wykorzystywać tylko do celów przemysłowych.
7. Ustala się konieczność zadbania o estetyczne zagospodarowanie całości obszaru oraz w miarę możliwości wprowadzenia zieleni.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 45
1. Na terenie oznaczonym symbolem 29MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Nie zainwestowaną część działki przeznaczyć na zieleń towarzyszącą o funkcji izolacyjnej i ozdobnej.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 46
1. Na terenie oznaczonym symbolem 30TT utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe obszar urządzeń telekomunikacji.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 47
1. Na terenie oznaczonym symbolem 31UM ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi motoryzacji – stacja obsługi samochodów.
2. Strefę wjazdu ustala się od ul. Zielonej zgodnie z rysunkiem planu. Umożliwia się także powiązanie komunikacyjne z sąsiednim obszarem oznaczonym na rysunku planu symbolem 32KS.
3. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
4. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 48
1. Na terenie oznaczonym symbolem 32KS ustala się jako przeznaczenie podstawowe stację paliw.
2. Strefę wjazdu ustala się od ul. Struga zgodnie z rysunkiem planu. Dodatkowo wprowadza się wjazd awaryjny od ul. Zielonej.
3. Umożliwia się także powiązanie komunikacyjne stacji paliw z obszarami sąsiednimi oznaczonymi symbolami 31UM oraz 33MZ/KP/Z zgodnie z orientacyjnym kierunkiem ruchu wskazanym na rysunku planu, poprzez realizację drogi serwisowej.
4. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
5. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 49
1. Na terenie oznaczonym symbolem 33MZ/KP/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe obszar zakwaterowania zbiorowego – motel.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o którym mowa w ust. 1, ustala się parking oraz zieleń towarzyszącą.
3. Architektura budynku motelu powinna mieć charakter reprezentacyjny, cechować się wysokim poziomem estetyki, nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Dbając o prawidłowe wkomponowanie projektowanej zabudowy w obserwowane z przelotowej trasy komunikacyjnej panoramy widokowe miasta, należy zachować przepisy szczególne oraz uwzględnić obowiązującą linię zabudowy.
5. Ustala się powiązanie komunikacyjne obszaru z istniejącą siecią dróg poprzez obszar oznaczony symbolem 32KS oraz dodatkowo strefę wjazdu od strony ulicy Zielonej, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
6. W wyznaczonej strefie przewidzieć parking samochodowy o wielkości wynikającej z potrzeb zlokalizowanej na działce inwestycji. Wprowadza się zakaz wjazdu do strefy parkingowej bezpośrednio od ulicy Struga.
7. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
8. Wprowadzić zieleń izolacyjną i ozdobną w formie skupisk i pasów przebiegających głównie wzdłuż granic przedmiotowego terenu, zgodnie z rysunkiem planu.
9. Ustala się zakaz wprowadzania ograniczającej widoczność zieleni zwartej i wysokiej w strefie wjazdu.
10. Celem ochrony gleby, wód powierzchniowych i wgłębnych przed zanieczyszczeniami należy parking oraz wewnętrzne ciągi komunikacyjne wykonać jako utwardzone.
11. Określone na rysunku planu strefy zieleni i parkingu należy przyjąć jako orientacyjne, do ostatecznego ustalenia w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
12. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 50
1. Na terenie oznaczonym symbolem 34MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Z chwilą realizacji zachodniego odcinka jezdni ulicy dojazdowej oznaczonej symbolem KD4 ustala się wjazd na teren posesji od ulicy Zielonej.
3. Ze względu na wyeksponowane położenie obszaru przy drodze wojewódzkiej, przeprowadzając wszelkiego rodzaju remonty i modernizacje istniejącego obiektu należy w szczególny sposób zadbać o jego estetykę oraz otoczenie, ze szczególnym uwzględnieniem strefy eksponowanej od ulicy Struga.
4. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 51
1. Na terenie oznaczonym symbolem 35MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 52
1. Na terenie oznaczonym symbolem 36R utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki rolne.
2. Dopuszcza się realizację zabudowy i zagospodarowania związanego z działalnością gospodarczą o charakterze rolniczym.
3. Dopuszcza się realizację sieci infrastruktury technicznej zgodnie z ustaleniami § 12 niniejszej uchwały.
4. Występujące na danym terenie cieki wodne (rowy melioracyjne) muszą być utrzymane zgodnie z przepisami szczególnymi.
5. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 53
1. Na terenie oznaczonym symbolem 37UP/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe działalność usługowo-produkcyjną.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne ustala się zieleń towarzyszącą, w tym izolacyjną.
3. Ustala się możliwość dokonywania wewnętrznych podziałów na działki, pod warunkiem zapewnienia dostępu do dróg publicznych wg zasady ustalonej na rysunku planu. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne na rysunku planu) w zależności od charakteru i wielkości planowanych inwestycji.
4. Zabudowa uzupełniająca może być realizowana na terenach wolnych od zainwestowania, z uwzględnieniem nieprzekraczalnej linii zabudowy i z zachowaniem przepisów szczególnych.
5. Ustala się aby nowo projektowane obiekty usługowo-produkcyjne tworzyły jednorodny architektonicznie zespół zabudowy.
6. Ustala się strefy wjazdu od strony ulicy Młynarskiej i Niecałej, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
7. W zakresie infrastruktury technicznej ustala się:
1) dla potrzeb realizacji nowych inwestycji o dużym poborze mocy konieczność lokalizacji słupowej stacji transformatorowej R16,
2) przyłączenie nowych obiektów do istniejących i projektowanych sieci uzbrojenia.
8. Ustala się aby w miarę możliwości część frontową działek zagospodarować różnogatunkową zielenią, w tym ozdobną.
9. Na występującej wzdłuż zachodniej granicy terenu skarpie należy wprowadzić piętrowe nasadzenia różnogatunkowej zieleni, dostosowanej do warunków klimatyczno-glebowych ww. obszaru. Wprowadzona zieleń powinna stworzyć ekran izolacyjny oraz zabezpieczyć skarpę przed osuwaniem.
10. Technologie stosowane w działalności usługowo- -produkcyjnej powinny być nowoczesne oraz nie stwarzać zagrożeń i strat w środowisku.
11. Wszelkie uciążliwości związane z prowadzeniem działalności usługowej i gospodarczej nie mogą przekraczać granic nieruchomości.
12. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 54
1. Na terenie oznaczonym symbolem 38U ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi oraz drobną wytwórczość.
2. W celu lokalizacji drobnych zakładów usługowych i rzemieślniczych ustala się możliwość dokonywania wewnętrznych podziałów na działki, pod warunkiem zapewnienia dostępu do dróg publicznych wg zasady ustalonej na rysunku planu. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne na rysunku planu) w zależności od charakteru i wielkości planowanych zamierzeń inwestycyjnych.
3. Ustala się aby projektowane obiekty usługowo- -produkcyjne tworzyły jednorodny architektonicznie zespół zabudowy oraz nawiązywały gabarytami i formą do podobnych obiektów, projektowanych na terenach oznaczonych symbolem 26U i 27U.
4. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się jedynie poprzez projektowaną ulicę dojazdową zgodnie z rysunkiem planu.
5. Przewidzieć stanowiska postojowe wynikające z potrzeb zlokalizowanych na przedmiotowym obszarze inwestycji.
6. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
7. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowej i gospodarczej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 55
1. Na terenie oznaczonym symbolem 39MN/UP ustala się jako przeznaczenie podstawowe mieszkalnictwo o niskiej intensywności zabudowy.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się działalność produkcyjną.
3. Ustala się, że zakładana funkcja produkcyjna nie może powodować żadnych uciążliwości dla terenów sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej, a stosowane technologie produkcyjne powinny być nowoczesne niestwarzające zagrożeń i strat w środowisku.
4. Dla celów działalności produkcyjnej wskazana jest adaptacja istniejących budynków gospodarczych. W przypadku ich rozbiórki dopuszcza się możliwość realizacji nowych obiektów o max. wysokości nieprzekraczającej wielkości zabudowy sąsiedniej.
5. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się poprzez projektowaną ulicę dojazdową zgodnie z rysunkiem planu.
6. Ze względu na wyeksponowane położenie obszaru przy drodze wojewódzkiej, przeprowadzając wszelkiego rodzaju remonty i modernizacje istniejących obiektów należy zadbać o ich estetykę oraz otoczenie, ze szczególnym uwzględnieniem strefy eksponowanej od ulicy Struga.
7. Występujący na danym terenie rów melioracyjny musi być utrzymany zgodnie z przepisami szczególnymi.
8. Ze względu na położenie terenu na obszarze podmokłym, w bezpośrednim sąsiedztwie cieku wodnego należy zabezpieczyć istniejące obiekty przed zawilgoceniem oraz ewentualnymi skutkami powodzi.
9. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 56
1. Na terenie oznaczonym symbolem 40U/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi różne z wyłączeniem usług bytowych i publicznych.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się zieleń towarzyszącą.
3. Dopuszcza się lokalizację jednego obiektu lub zespołu obiektów usługowych tworzących jednorodny architektonicznie zespół zabudowy.
4. Charakter zabudowy musi uwzględniać relacje z pozostałą, projektowaną przy ulicy Struga zabudową usługową (tereny oznaczone symbolami: 26U, 27U, 38U) oraz wyeksponowane położenie przy przelotowej trasie komunikacyjnej i cechować się wysokim poziomem estetyki.
5. Ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu w odległości 5 m od linii rozgraniczających komunikację.
6. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się jedynie poprzez projektowaną ulicę dojazdową zgodnie z rysunkiem planu.
7. Na przedmiotowym terenie przewidzieć parking o ilości miejsc postojowych wynikających z potrzeb zlokalizowanej na działce inwestycji.
8. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
9. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowej i gospodarczej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
§ 57
1. Na terenie oznaczonym symbolem 41MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową o niskiej intensywności zabudowy.
2. Z chwilą realizacji projektowanej ulicy dojazdowej oznaczonej symbolem KD1 ustala się zakaz bezpośredniego włączenia posesji do ul. Struga.
3. Ze względu na wyeksponowane położenie obszaru przy drodze wojewódzkiej, przeprowadzając wszelkiego rodzaju remonty i modernizacje istniejących obiektów należy zadbać o ich estetykę oraz otoczenie, ze szczególnym uwzględnieniem strefy eksponowanej od ulicy Struga.
§ 58
1. Na terenie oznaczonym symbolem 42ZI ustala się jako przeznaczenie podstawowe zieleń izolacyjną.
2. Wprowadzić pas zieleni oddzielający istniejącą zabudowę mieszkaniową od projektowanych terenów usługowych.
3. Dokonać piętrowych nasadzeń zieleni, a przy wyborze gatunków roślin uwzględnić warunki klimatyczne i glebowe występujące na danym terenie.
§ 59
1. Na terenie oznaczonym symbolem 43U/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi różne z wyłączeniem usług bytowych i publicznych.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenach, o których mowa w ust. 1, ustala się zieleń towarzyszącą.
3. Dopuszcza się lokalizację jednego obiektu lub zespołu obiektów usługowych tworzących jednorodny architektonicznie zespół zabudowy.
4. Charakter zabudowy musi uwzględniać relacje z pozostałą, projektowaną przy ulicy Struga zabudową usługową (tereny oznaczone symbolami: 26U, 27U, 38U) oraz wyeksponowane położenie przy przelotowej trasie komunikacyjnej i cechować się wysokim poziomem estetyki.
5. Ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu w odległości 5 m od linii rozgraniczających komunikację.
6. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się jedynie poprzez projektowaną ulicę dojazdową zgodnie z rysunkiem planu.
7. Na przedmiotowym terenie przewidzieć parking o ilości miejsc postojowych wynikających z potrzeb zlokalizowanej na działce inwestycji.
8. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
9. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowej i gospodarczej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
§ 60
1. Na terenie oznaczonym symbolem 44UP/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe działalność usługowo-produkcyjną (z wyłączeniem usług bytowych i publicznych).
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się zieleń towarzyszącą.
3. Ze względu na wyeksponowane położenie obszaru przy drodze wojewódzkiej, projektowane obiekty usługowo-produkcyjne powinny tworzyć jednorodną architektonicznie całość i cechować się wysokim poziomem estetyki.
4. Ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu w odległości 5 m od linii rozgraniczających komunikację.
5. Na przedmiotowym terenie przewidzieć parkingi o ilości miejsc postojowych wynikających z potrzeb zlokalizowanych na działkach inwestycji.
6. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się jedynie poprzez projektowaną ulicę dojazdową zgodnie z rysunkiem planu.
7. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
8. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowo-produkcyjnej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
§ 61
1. Na terenie oznaczonym symbolem 45UP/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe działalność usługowo-produkcyjną (z wyłączeniem usług bytowych i publicznych).
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się zieleń towarzyszącą.
3. Ustala się aby projektowane obiekty usługowo- -produkcyjne tworzyły jednorodną architektonicznie całość i nawiązywały charakterem do zabudowy projektowanej na terenie oznaczonym symbolem 44UP/Z.
4. Na przedmiotowym terenie przewidzieć parkingi o ilości miejsc postojowych wynikających z potrzeb zlokalizowanych na działkach inwestycji.
5. Dostępność komunikacyjną terenu ustala się jedynie poprzez projektowaną ulicę dojazdową, zgodnie z rysunkiem planu.
6. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
7. Ewentualne uciążliwości dla środowiska i zdrowia ludzi związane z prowadzeniem działalności usługowo-produkcyjnej nie powinny przekraczać granic nieruchomości.
§ 62
1. Na terenie oznaczonym symbolem 46MR/Z utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się zieleń towarzyszącą.
3. Zakłada się uporządkowanie całości otoczenia istniejącej zabudowy, remont budynków oraz dopuszcza się rozbiórkę obiektów będących w złym stanie technicznym.
4. Nie zainwestowaną zachodnią część terenu należy zagospodarować zielenią towarzyszącą o funkcji izolacyjnej i ozdobnej, dostosowaną do warunków klimatyczno-glebowych w/w obszaru.
5. Utrzymuje się przebieg istniejącej komunikacji wewnętrznej.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 63
1. Na terenie oznaczonym symbolem 47MN/UP ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się działalność usługowo-produkcyjną.
3. Zakładana funkcja produkcyjna i usługowa nie może powodować żadnych uciążliwości dla terenów bezpośrednio sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej, a stosowane technologie powinny być nowoczesne niestwarzające zagrożeń i strat w środowisku.
4. Dla celów działalności produkcyjnej wskazana jest adaptacja istniejących budynków gospodarczych. W przypadku ich rozbiórki dopuszcza się możliwość realizacji nowych obiektów o max wysokości nieprzekraczającej wielkości zabudowy sąsiedniej.
5. Południową, przeznaczoną pod mieszkalnictwo i niezainwestowaną część obszaru zagospodarować zielenią – ogród przydomowy.
6. Strefę wjazdu ustala się od ulicy Niecałej zgodnie z rysunkiem planu.
7. W strefie działalności produkcyjnej i usług wzdłuż granic działki wprowadzić pasy zieleni izolacyjnej.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 64
1. Na terenie oznaczonym symbolem 48MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 65
1. Na terenie oznaczonym symbolem 49Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe zieleń.
2. Wprowadzić zieleń niską i średnio wysoką – w tym ozdobną, oddzielającą zabudowę mieszkaniową od istniejących zakładów kamieniarskich.
3. Zieleń nie może ograniczać widoczności na ul. Niecałej oraz zagrażać linii energetycznej.
4. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 66
1. Na terenie oznaczonym symbolem 50EE ustala się jako przeznaczenie podstawowe tereny urządzeń energetycznych – stacja transformatorowa.
2. Wykonać utwardzony plac umożliwiający bezpośredni dojazd do transformatora.
3. Pozostałą część obszaru zagospodarować niezagrażającą urządzeniom energetycznym zielenią średnio wysoką i niską.
4. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 67
1. Na terenie oznaczonym symbolem 51R, utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki rolne.
2. Dopuszcza się realizację zabudowy i zagospodarowania związanego z działalnością gospodarczą o charakterze rolniczym.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 68
1. Na terenie oznaczonym symbolem 52MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe mieszkalnictwo jednorodzinne, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa uzupełniająca może być realizowana na terenach wolnych od zainwestowania, w granicach obszaru określonych liniami rozgraniczającymi.
3. Architektura projektowanych obiektów budowlanych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Ustala się strefę wjazdu od ul. Sienkiewicza.
5. W zakresie infrastruktury technicznej ustala się przyłączenie nowych budynków do istniejących sieci zgodnie z zasadami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 69
1. Na terenie oznaczonym symbolem 53MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 70
1. Na terenie oznaczonych symbolem 54MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Dopuszcza się realizację dodatkowych obiektów wolno stojących, takich jak garaże czy budynki gospodarcze, które formą architektoniczną powinny nawiązywać do charakteru istniejącej zabudowy.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 71
1. Na terenie oznaczonym symbolem 55UP/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe działalność produkcyjną.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się zieleń towarzyszącą, w tym izolacyjną.
3. Ustala się aby projektowana zabudowa tworzyła jednorodną architektonicznie całość, a sposób zagospodarowania terenu był spójny dla całość ww. obszaru, niezależnie od ilości i charakteru zamierzeń inwestycyjnych.
4. Strefy wjazdu ustala się od nowo projektowanej ulicy dojazdowej oraz od ulicy Dalszej zgodnie z rysunkiem planu.
5. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
6. Wprowadzić zieleń izolacyjną w formie pasów i skupisk. Pas zieleni powinny przebiegać głównie wzdłuż ulicy Młynarskiej tworząc izolacyjny ekran.
7. Uciążliwość działalności produkcyjnej musi zamykać się w granicach przedmiotowego obszaru, a stosowane technologie powinny być nowoczesne oraz niestwarzające zagrożeń i strat w środowisku.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 72
1. Na terenie oznaczonym symbolem 56MN/UP ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną o niskiej intensywności zabudowy.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się działalność usługowo-produkcyjną.
3. Ustala się możliwość powiększenia strefy działalności usługowo-produkcyjnej (galanteria kamieniarska) w kierunku południowym, zgodnie z rysunkiem planu.
4. Wzdłuż granic działki, zgodnie z rysunkiem planu, wprowadzić pasy zieleni izolacyjnej.
5. Ustala się strefę wjazdu od ulicy Dalszej.
6. Uciążliwość działalności produkcyjnej musi zamykać się w granicach przedmiotowego obszaru, a stosowane technologie powinny być nowoczesne oraz nie stwarzające zagrożeń i strat w środowisku.
7. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 73
1. Na terenie oznaczonym symbolem 57U ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi bytowe i publiczne.
2. Dopuszcza się lokalizację jednego obiektu lub zespołu obiektów usługowych, przy uwzględnieniu następujących warunków:
1) architektura budynków powinna cechować się wysokim poziomem estetyki, być dostosowana stylem do regionalnego budownictwa i walorów ekspozycyjnych terenu,
2) projektowane pawilony powinny tworzyć jednorodny architektonicznie zespół zabudowy.
3. Strefy wjazdu ustala się od strony nowo projektowanych ulic dojazdowych zgodnie z rysunkiem planu.
4. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
5. Wprowadzić zieleń ozdobną oraz spójne z oznaczonym symbolem 58U terenem sąsiednim, elementy małej architektury podnosząc walory estetyczne przedmiotowego obszaru.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 74
1. Na terenie oznaczonym symbolem 58U ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi bytowe i publiczne.
2. Dopuszcza się lokalizację jednego obiektu lub zespołu obiektów usługowych przy uwzględnieniu następujących warunków:
1) architektura budynków powinna cechować się wysokim poziomem estetyki, być dostosowana stylem do regionalnego budownictwa i walorów ekspozycyjnych terenu,
2) projektowane pawilony powinny tworzyć jednorodny architektonicznie zespół zabudowy.
3. Strefy wjazdu ustala się od strony nowo projektowanej ulicy dojazdowej zgodnie z rysunkiem planu.
4. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
5. We wschodniej części przedmiotowego terenu ustala się lokalizację przystanku autobusowego.
6. Wprowadzić zieleń ozdobną oraz spójne z oznaczonym symbolem 58U terenem sąsiednim elementy małej architektury, podnosząc walory estetyczne przedmiotowego obszaru.
7. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 75
1. Na terenie oznaczonym symbolem 59MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa jednorodzinna powinna tworzyć jednorodne w charakterze osiedle mieszkaniowe, składające się z domów wolno stojących i bliźniaczych (o dowolnym procentowym udziale wymienionych form zabudowy) bądź osiedle zabudowy szeregowej.
3. Architektura projektowanych domów jednorodzinnych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Wysokość budynków określa się na poziomie max. 2 kondygnacji nadziemnych, z możliwością dodatkowego wykorzystania na cele użytkowe poddaszy.
5. Określa się zasady podziału obszaru na działki budowlane. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne w rysunku planu) w zależności od wymienionej w pkt 2 formy zabudowy mieszkaniowej.
6. Minimalna działka dla zabudowy jednorodzinnej wolno stojącej powinna wynosić co najmniej 550 m2.
7. Zagospodarowanie działek musi uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniami działek sąsiednich. W szczególności dotyczy to charakteru zabudowy i gabarytów, faktury, kolorystyki elewacji oraz dachów, a także ogrodzenia działek.
8. Dla pojemników na odpady bytowe należy wbudować trwałe osłony wkomponowane w ogrodzenie frontu działek.
9. Ustala się obowiązujące linie zabudowy w odległości 5 m od linii rozgraniczających komunikację, zgodnie z rysunkiem planu.
10. Na działkach przewiduje się min. 40% powierzchni przeznaczyć na cele zieleni towarzyszącej – ogrody przydomowe
11. Dla wyznaczonych działek ustala się strefy wjazdu od strony nowo projektowanych ulic dojazdowych, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
12. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
13. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 76
1. Na terenie oznaczonym symbolem 60MN/UK ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust.1 ustala się usługi kultury – salka wykładowa.
3. Budynek mieszkalny może zawierać co najwyżej 4 mieszkania.
4. Obiekt usługowy należy zaprojektować jako powiązany kubaturowo z architekturą budynku mieszkalnego.
5. Architektura projektowanej zabudowy powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa, w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem i być prawidłowo wkomponowana w panoramy widokowe miasta oraz cechować się wysokim poziomem estetyki, a w szczególności fragmenty eksponowane od ulicy Młynarskiej.
6. Niezbędny dla zamierzonej inwestycji parking powinien być zlokalizowany na terenie posesji, na której obiekt będzie wznoszony.
7. Zagospodarowanie działki musi uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniami działek sąsiednich, w szczególności dotyczy to charakteru zabudowy i gabarytów.
8. Niezainwestowaną części działki przeznaczyć na różnogatunkową, w tym ozdobną zieleń towarzyszącą.
9. Ustala się strefę wjazdu od strony nowo projektowanej ulicy dojazdowej, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
10. Ponad projektowaną trasą przebiegu kanalizacji sanitarnej wprowadzić ciąg pieszy szerokości 3 m, łączący zaplanowane w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowe.
11. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
12. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 77
1. Na terenie oznaczonym symbolem 61MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa jednorodzinna powinna tworzyć jednorodne osiedle mieszkaniowe, składające się z domów wolno stojących i bliźniaczych (o dowolnym procentowym udziale wymienionych form zabudowy) bądź osiedle zabudowy szeregowej.
3. Architektura projektowanych domów jednorodzinnych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Wysokość budynków określa się na poziomie max. 2 kondygnacji nadziemnych z możliwością dodatkowego wykorzystania na cele użytkowe poddaszy.
5. Określa się zasady podziału obszaru na działki budowlane. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne w rysunku planu) w zależności od wymienionej w pkt 2 formy zabudowy mieszkaniowej.
6. Minimalna działka dla zabudowy jednorodzinnej wolno stojącej powinna wynosić co najmniej 600 m2.
7. Zagospodarowanie działek musi uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniami działek sąsiednich, w szczególności dotyczy to charakteru zabudowy i gabarytów, faktury, kolorystyki elewacji oraz dachów, a także ogrodzenia działek.
8. Dla pojemników na odpady bytowe należy wbudować trwałe osłony wkomponowane w ogrodzenie frontu działek.
9. Ustala się obowiązującą (w odległości 5 m od linii rozgraniczających komunikację) oraz nieprzekraczalną linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu.
10. Na działkach przewiduje się min. 40% powierzchni przeznaczyć na cele zieleni towarzyszącej – ogrody przydomowe
11. Dla wyznaczonych działek ustala się strefy wjazdu od strony nowo projektowanej ulicy dojazdowej, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
12. Wzdłuż północnej granicy terenu, ponad projektowaną trasą przebiegu kanalizacji sanitarnej, wprowadzić ciąg pieszy szerokości 3 m, łączący zaplanowane osiedle mieszkaniowe z sąsiednim obszarem.
13. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
14. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 78
1. Na terenie oznaczonym symbolem 62EE ustala się jako przeznaczenie podstawowe tereny urządzeń energetycznych (stacja transformatorowa).
2. Wykonać utwardzony plac umożliwiający bezpośredni dojazd do transformatora.
3. Pozostałą część obszaru zagospodarować niezagrażającą urządzeniom energetycznym zielenią średnio wysoką i niską.
4. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 79
1. Na terenie oznaczonym symbolem 63R, utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe użytki rolne.
2. Dopuszcza się realizację zabudowy i zagospodarowania związanego z działalnością gospodarczą o charakterze rolniczym.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 80
1. Na terenie oznaczonym symbolem 64U/Z ustala się jako przeznaczenie podstawowe usługi.
2. Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenie, o których mowa w ust. 1, ustala się zieleń towarzyszącą.
3. Zabudowa usługowa oraz sposób zagospodarowania działki powinien nawiązywać do charakteru projektowanego w sąsiedztwie i oznaczonego symbolem 57U terenu usług.
4. Niewielką strefę zieleni ustala się we wschodniej, trudnej do zagospodarowania w inny sposób części terenu.
5. Ustala się strefę wjazdu od nowo projektowanej ulicy dojazdowej zgodnie z rysunkiem planu.
6. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
7. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 81
1. Na terenie oznaczonym symbolem 65KP ustala się jako przeznaczenie podstawowe parking.
2. Nawierzchnię parkingu należy utwardzić przy jednoczesnym zabezpieczeniu gleby przed zanieczyszczeniami paliwem, olejem oraz smarami.
3. Na terenie parkingu należy wprowadzić oświetlenie.
4. Ustala się strefę wjazdu od nowo projektowanej ulicy dojazdowej zgodnie z rysunkiem planu.
5. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 82
1. Na terenie oznaczonym symbolem 66ZI ustala się jako przeznaczenie podstawowe teren zieleni izolacyjnej.
2. Należy wprowadzić nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej, oddzielającej istniejącą zabudowę zagrodową od projektowanego parkingu.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 83
1. Na terenie oznaczonym symbolem 67MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 84
1. Na terenie oznaczonym symbolem 68MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 85
1. Na terenie oznaczonym symbolem 69MR utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę zagrodową.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 86
1. Na terenie oznaczonym symbolem 70P ustala się jako przeznaczenie podstawowe działalność produkcyjną.
2. Dopuszcza się przebudowę istniejących obiektów w celu poprawy standardów wyposażenia i użytkowania oraz dostosowania do wymogów prowadzonej działalności.
3. Dopuszcza się możliwość realizacji dla potrzeb działalności produkcyjnej nowych obiektów o max. wysokości nieprzekraczającej wielkości zabudowy sąsiedniej.
4. Wskazane jest uporządkowanie terenu łącznie z rozbiórką budynku o złym stanie technicznym.
5. Stosowane technologie produkcyjne powinny być nowoczesne, niestwarzające zagrożeń i strat w środowisku.
6. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 87
1. Na terenie oznaczonym symbolem 71P/MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe działalność produkcyjną.
2. Dopuszcza się lokalizację funkcji mieszkaniowej wyłącznie jako towarzyszącej w zakresie ograniczonym, wynikającym jedynie z potrzeb właściciela posesji.
3. Ustala się konieczność uporządkowania terenu, zwłaszcza wyeksponowanej od ulicy Sienkiewicza skarpy.
4. Zakładana funkcja produkcyjna i usługowa nie może powodować żadnych uciążliwości dla terenów bezpośrednio sąsiadującej zabudowy mieszkaniowej, a stosowane technologie powinny być nowoczesne niestwarzające zagrożeń i strat w środowisku.
5. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 88
1. Na terenie oznaczonym symbolem 72MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Ustala się konieczność uporządkowania zaniedbanej zachodniej części terenu.
3. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 89
1. Na terenie oznaczonym symbolem 73ZP ustala się jako przeznaczenie podstawowe zieleń parkowo--rekreacyjną.
2. Istniejącą w północnej części terenu zieleń wysoką uporządkować oraz uzupełnić nasadzeniami zieleni różnogatunkowej.
3. Na całości terenu dokonać piętrowych nasadzeń zieleni, w tym ozdobnej, a przy wyborze gatunków roślin uwzględnić warunki klimatyczne i glebowe występujące na danym obszarze.
4. Dopuszcza się realizację niewielkich obiektów kubaturowych związanych z działaniem parku, np.: WC, kiosk itp.
5. Zintegrować teren parku z otoczeniem poprzez przebiegi ciągów pieszych oraz poprzez wprowadzenie analogicznych jak na obszarach sąsiednich elementów małej architektury np.: oświetlenie, ławki, kosze na śmieci.
6. Strefę głównego wejścia należy zlokalizować od strony nowo projektowanego osiedla mieszkaniowego.
7. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego oraz częściowo w strefie “B” ochrony konserwatorskiej i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 niniejszej uchwały.
§ 90
1. Na terenie oznaczonym symbolem 74MN utrzymuje się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową o niskiej intensywności zabudowy.
2. Dopuszcza się przebudowę i modernizację istniejących obiektów w celu poprawy standardów wyposażenia i użytkowania, a modernizowana zabudowa powinna nawiązywać przyjętymi rozwiązaniami architektonicznymi do charakteru budownictwa regionalnego.
3. Modernizacja budynku ujętego w konserwatorskim spisie zabytków architektury i budownictwa (dom nr 39, z 1868 r.) wymaga uzyskania akceptacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
4. Teren znajduje się w strefie “B” ochrony konserwatorskiej i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 1 niniejszej uchwały.
§ 91
1. Na terenie oznaczonym symbolem 75MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa jednorodzinna powinna tworzyć jednorodne w charakterze osiedle mieszkaniowe, składające się z domów wolno stojących i bliźniaczych (o dowolnym procentowym udziale wymienionych form zabudowy) bądź osiedle zabudowy szeregowej.
3. Architektura projektowanych domów jednorodzinnych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Wysokość budynków określa się na poziomie max. 2 kondygnacji nadziemnych z możliwością dodatkowego wykorzystania na cele użytkowe poddaszy.
5. Określa się zasady podziału obszaru na działki budowlane. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne w rysunku planu) w zależności od wymienionej w pkt 2 formy zabudowy mieszkaniowej.
6. Minimalna działka dla zabudowy jednorodzinnej wolno stojącej powinna wynosić co najmniej 600 m2.
7. Zagospodarowanie działek musi uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniami działek sąsiednich, w szczególności dotyczy to charakteru zabudowy i gabarytów, faktury, kolorystyki elewacji oraz dachów, a także ogrodzenia działek.
8. Dla pojemników na odpady bytowe należy wbudować trwałe osłony, wkomponowane w ogrodzenie frontu działek.
9. Ustala się obowiązującą oraz nieprzekraczalną linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu.
10. Na działkach przewiduje się min. 40% powierzchni przeznaczyć na cele zieleni towarzyszącej – ogrody przydomowe
11. Ustala się strefy wjazdu od strony ul. Nowej oraz nowo projektowanych ulic dojazdowych, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu. W strefach wjazdu na działki położone przy ulicy Nowej zachować w miarę możliwości istniejący drzewostan, uzupełniając powstałe skwery nie zasłaniającą widoczność zielenią ozdobną.
12. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
13. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego oraz częściowo w strefie “B” ochrony konserwatorskiej i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 niniejszej uchwały.
§ 92
1. Na terenie oznaczonym symbolem 76MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa jednorodzinna powinna tworzyć jednorodne w charakterze osiedle mieszkaniowe, składające się z domów wolno stojących i bliźniaczych (o dowolnym procentowym udziale wymienionych form zabudowy) bądź osiedle zabudowy szeregowej.
3. Architektura projektowanych domów jednorodzinnych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Wysokość budynków określa się na poziomie max. 2 kondygnacji nadziemnych z możliwością dodatkowego wykorzystania na cele użytkowe poddaszy.
5. Określa się zasady podziału obszaru na działki budowlane. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne w rysunku planu) w zależności od wymienionej w pkt 2 formy zabudowy mieszkaniowej.
6. Minimalna działka dla zabudowy jednorodzinnej wolno stojącej powinna wynosić co najmniej 600 m2.
7. Zagospodarowanie działek musi uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniami działek sąsiednich, w szczególności dotyczy to charakteru zabudowy i gabarytów, faktury, kolorystyki elewacji oraz dachów, a także ogrodzenia działek.
8. Dla pojemników na odpady bytowe należy wbudować trwałe osłony, wkomponowane w ogrodzenie frontu działek.
9. Ustala się obowiązującą oraz nieprzekraczalną linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu.
10. Na działkach przewiduje się min. 40% powierzchni przeznaczyć na cele zieleni towarzyszącej – ogrody przydomowe
11. Ustala się strefy wjazdu od strony ul. Nowej oraz nowo projektowanych ulic dojazdowych, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu. W strefach wjazdu na działki położone przy ulicy Nowej zachować w miarę możliwości istniejący drzewostan, uzupełniając powstałe skwery nie zasłaniającą widoczność zielenią ozdobną.
12. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
13. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 93
1. Na terenie oznaczonym symbolem 77ZI ustala się jako przeznaczenie podstawowe zieleń izolacyjną.
2. Należy wprowadzić pas zieleni wysokiej i niskiej oddzielający projektowane i istniejące tereny zabudowy mieszkaniowej od terenów działalności produkcyjnej oraz częściowo od ul. Młynarskiej.
3. Teren znajduje się w strefie “B” ochrony konserwatorskiej oraz częściowo w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 niniejszej uchwały.
§ 94
1. Na terenie oznaczonym symbolem 78MW ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową wielorodzinną o niskiej intensywności zabudowy.
2. Ustala się możliwość lokalizacji nawiązującego formą i gabarytami do istniejącego obiektu budynku wielorodzinnego, zgodnie ze wskazaną nieprzekraczalną linią zabudowy.
3. Na przedmiotowym terenie dopuszcza się lokalizację zespołu garaży dla potrzeb mieszkańców posesji. Boksy garażowe powinny być realizowane według jednego powtarzalnego projektu, a dojazdy do nich utwardzone przy jednoczesnym zabezpieczeniu gleby przed zanieczyszczeniami paliwem, olejem i smarami.
4. Poprzez realizację ciągów pieszych oraz wprowadzenie stref zieleni, elementów małej architektury (oświetlenie, ławki, plac zabaw dla dzieci) stworzyć wnętrze osiedlowe.
5. Strefę wjazdu ustala się od nowo projektowanej ulicy dojazdowej.
6. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
7. W zachodniej część obszaru zachować i uzupełnić zielenią ozdobną istniejący szpaler drzew.
8. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 95
1. Na terenie oznaczonym symbolem 79MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa jednorodzinna powinna tworzyć jednorodne osiedle mieszkaniowe, składające się z domów wolno stojących i bliźniaczych (o dowolnym procentowym udziale wymienionych form zabudowy) bądź osiedle zabudowy szeregowej.
3. Architektura projektowanych domów jednorodzinnych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Wysokość budynków określa się na poziomie max. 2 kondygnacji nadziemnych z możliwością dodatkowego wykorzystania na cele użytkowe poddaszy.
5. Określa się zasady podziału obszaru na działki budowlane. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne w rysunku planu) w zależności od wymienionej w pkt 2 formy zabudowy mieszkaniowej.
6. Minimalna działka dla zabudowy jednorodzinnej wolno stojącej powinna wynosić co najmniej 600 m2.
7. Zagospodarowanie działek musi uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniami działek sąsiednich, w szczególności dotyczy to charakteru zabudowy i gabarytów, faktury, kolorystyki elewacji oraz dachów, a także ogrodzenia działek.
8. Dla pojemników na odpady bytowe należy wbudować trwałe osłony, wkomponowane w ogrodzenie frontu działek.
9. Ustala się obowiązującą oraz nieprzekraczalną linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu w odległości 5 m od linii rozgraniczających komunikację.
10. Na działkach przewiduje się min. 40% powierzchni przeznaczyć na cele zieleni towarzyszącej – ogrody przydomowe
11. Dla wyznaczonych terenów mieszkaniowych ustala się strefy wjazdu od strony nowo projektowanych ulic dojazdowych, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
12. Ponad projektowaną trasą przebiegu kanalizacji sanitarnej wprowadzić ciąg pieszy szerokości 3 m.
13. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest:
1) uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały,
2) bezwzględny zakaz zabudowywania biegnących pod powierzchnią terenu projektowanych sieci.
14. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 96
1. Na terenie oznaczonym symbolem 80EE ustala się jako przeznaczenie podstawowe tereny urządzeń energetycznych – projektowana stacja transformatorowa.
2. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 97
1. Na terenie oznaczonym symbolem 81MN ustala się jako przeznaczenie podstawowe zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, o niskiej intensywności zabudowy.
2. Zabudowa jednorodzinna powinna tworzyć jednorodne osiedle mieszkaniowe, składające się z domów wolno stojących i bliźniaczych (o dowolnym procentowym udziale wymienionych form zabudowy) bądź osiedle zabudowy szeregowej.
3. Architektura projektowanych domów jednorodzinnych powinna nawiązywać do regionalnego stylu budownictwa i w sposób naturalny harmonizować z krajobrazem.
4. Wysokość budynków określa się na poziomie max. 2 kondygnacji nadziemnych z możliwością dodatkowego wykorzystania na cele użytkowe poddaszy.
5. Określa się zasady podziału obszaru na działki budowlane. Dopuszcza się korektę linii podziału (określonych jako orientacyjne w rysunku planu) w zależności od wymienionej w pkt 2 formy zabudowy mieszkaniowej.
6. Minimalna działka dla zabudowy jednorodzinnej wolno stojącej powinna wynosić co najmniej 600 m2.
7. Zagospodarowanie działek musi uwzględniać relacje z zabudową i urządzeniami działek sąsiednich, w szczególności dotyczy to charakteru zabudowy i gabarytów, faktury, kolorystyki elewacji oraz dachów, a także ogrodzenia działek.
8. Dla pojemników na odpady bytowe należy wbudować trwałe osłony wkomponowane w ogrodzenie frontu działek.
9. Ustala się obowiązującą linię zabudowy, biegnącą zgodnie z rysunkiem planu w odległości 5 m od linii rozgraniczających komunikację.
10. Na działkach przewiduje się min. 40% powierzchni przeznaczyć na cele zieleni towarzyszącej – ogrody przydomowe
11. Dla wyznaczonych terenów mieszkaniowych ustala się strefy wjazdu od strony nowo projektowanych ulic dojazdowych, zgodnie ze wskazaniem na rysunku planu.
12. W zakresie infrastruktury technicznej warunkiem realizacji nowych inwestycji jest uzbrojenie terenu zgodnie z ustaleniami zawartymi w § 12 niniejszej uchwały.
13. Teren znajduje się w strefie “K” ochrony krajobrazu kulturowego i wymaga dotrzymania stosownych procedur, zgodnie z ustaleniami § 7 ust. 2 niniejszej uchwały.
§ 98
1. Na terenach oznaczonych symbolami KG (ulica główna), KZ (ulice zbiorcze), KL (ulice lokalne), KD (ulice dojazdowe) ustala się jako przeznaczenie podstawowe obsługę komunikacyjną obszaru objętego planem.
2. Dla wymienionych w ust. 1 ulic ustala się następujące parametry:
1) dla ulicy głównej KG1 (ul. Struga) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 relacji Dzierżoniów – Piława – Ząbkowice Śląskie ustala się:
2) dla ulicy zbiorczej KZ1 (ul. Młynarska) ustala się:
3) dla ulicy zbiorczej KZ2 (ul. Sienkiewicza) ustala się:
4) dla ulicy lokalnej KL1 ustala się:
5) dla ulic dojazdowych KD1 ustala się:
6) dla ulic dojazdowych KD2 ustala się:
7) dla ulic dojazdowych KD3 ustala się:
8) dla ulicy dojazdowej KD4 ustala się:
R o z d z i a ł III
PRZEPISY KOŃCOWE
§ 99
Stawkę procentową służącą naliczaniu opłat z tytułu wzrostu wartości nieruchomości zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym (jednolity tekst Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późniejszymi zmianami) ustala się w wysokości 30%.
§ 100
Uchyla się ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Piława Górna, przyjętego uchwałą nr 37/90 Rady Miejskiej w Piławie Górnej z dnia 28 listopada 1990 r. w części dotyczącej terenu objętego niniejszą uchwałą.
§ 101
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
§ 102
Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miasta Piława Górna.
|
Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Piławie Górnej z dnia 9 października 2002 r. (poz. 3468)