3443

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA

z dnia 26 września 2002 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części zespołu urbanistycznego Księże Wielkie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zmianami) oraz w związku z uchwałą nr XII/434/99 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 23 września 1999 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części zespołu urbanistycznego Księże Wielkie (Biuletyn Urzędowy Rady Miejskiej Wrocławia Nr 8, poz. 392) Rada Miejska Wrocławia uchwala, co następuje:

R o z d z i a ł I

PRZEDMIOT UCHWAŁY I PRZEPISY OGÓLNE

§ 1

1. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części zespołu urbanistycznego Księże Wielkie, zwany dalej planem, obejmuje obszar ograniczony: linią kolejową w kierunku Opola, strumieniem Brochówka, ulicą Sosnowiecką, ulicą Opolską, granicą administracyjną miasta Wrocławia, zgodnie z rysunkiem planu.

2. Integralną częścią planu jest rysunek planu w skali 1:2000, stanowiący załącznik do uchwały.

§ 2

Ilekroć w dalszych przepisach uchwały jest mowa o:

1) dominancie – należy przez to rozumieć obiekt budowlany lub jego część, która z racji kontrastującej z otoczeniem wysokości koncentruje uwagę obserwatorów na większym obszarze,

2) nieprzekraczalnej linii zabudowy – należy przez to rozumieć linię ograniczającą obszar, na którym dopuszcza się wznoszenie budynków,

3) przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych,

4) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć takie przeznaczenie, które powinno przeważać na danym terenie, wyznaczonym liniami rozgraniczającymi, w sposób określony w ustaleniach planu,

5) przeznaczeniu uzupełniającym – należy przez to rozumieć inne przeznaczenia, niekolidujące z przeznaczeniem podstawowym,

6) przeznaczeniu tymczasowym – należy przez to rozumieć przeznaczenie inne niż podstawowe i inne niż uzupełniające, które dopuszcza się na danym terenie na czas określony,

7) terenie – należy przez to rozumieć obszar wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczony symbolem,

8) uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej Wrocławia, o ile z treści przepisu nie wynika inaczej,

9) usługach centrotwórczych – należy przez to rozumieć usługi prestiżowe o wysokim standardzie,

z dostępem publicznym i z przeważającą funkcją administracji gospodarczej, obsługi finansowej oraz handlu, gastronomii, rzemiosła,

10) zaakcentowaniu formalnym – należy przez to rozumieć detal architektoniczny przyciągający uwagę obserwatora i w ten sposób wyróżniający fragment obiektu.

§ 3

Następujące oznaczenia graficzne na rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1) granice opracowania planu,
2) linie rozgraniczające tereny,
3) linie zabudowy,
4) symbole określające przeznaczenie terenu,
5) zabytkowe stanowiska archeologiczne, do których odnoszą się ustalenia planu,
6) granice stref ochronnych,
7) strefy lokalizacji dominant.

R o z d z i a ł II

USTALENIA OGÓLNE

§ 4

Zasady ogólne zagospodarowania terenów i kształtowania zabudowy

1. Na obszarze opracowania miejscowego planu zagospodarowania, leżącym w granicach zalewu powodzi z 1997 r. należy uwzględnić poziom wód maksymalnych o prawdopodobieństwie występowania raz na sto lat.

2. Z uwagi na usytuowanie terenu opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze zagrożenia powodziowego, w granicach wody 1%, ustala się zakaz lokalizacji nowej zabudowy mieszkaniowej na całym obszarze objętym planem, z wyjątkiem terenu “1UC”, gdzie dopuszcza się zabudowę mieszkaniową jako przeznaczenie uzupełniające.

3. Zaleca się dla całego obszaru objętego planem lokalizację budynków płytko posadowionych.

4. Zaleca się takie kształtowanie zabudowy usytuowanej wzdłuż ulic 34 KGP i 35 KG(KZ), aby, wspólnie z zielenią towarzyszącą, stanowiła ona parawan zamykający wgląd na obiekty usytuowane w głębi działek.

5. Dla terenów usytuowanych wzdłuż ulicy Opolskiej, 35 KG(KZ), ustala się takie usytuowanie obiektów na działkach, aby reprezentacyjne fasady znajdowały się od strony ulicy.

6. Postuluje się zaakcentowanie formalne podkreślające strefy wejściowe do obiektów usytuowanych wzdłuż ulicy Opolskiej 35 KG(KZ).

7. Dla terenów usytuowanych wzdłuż ulicy 34 KGP i posiadających dojazdy z innych ulic ustala się konieczność kształtowania zabudowy na działkach ze szczególną dbałością o estetykę i ład przestrzenny od strony ulicy 34 KGP.

8. Ustala się zakaz lokalizacji garaży wolno stojących.

§ 5

Ustalenia dotyczące parcelacji gruntów

1. Ustala się zakaz wydzielania działek niemających dostępu do ulicy.

2. Ustala się minimalną powierzchnię działki budowlanej na 5000 m2 z wyjątkiem terenów 1UC, 2UC, 3UC, 6UC, 8UC, 10UC, 12UC, 13UC, gdzie minimalną powierzchnię działki ustala się na 1000 m2.

§ 6

Ustalenia dotyczące zasad zagospodarowania przestrzennego w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego

1. Uciążliwości i szkodliwości wywołane przez działalność związaną z przeznaczeniem terenu nie mogą wykraczać poza jego granice, w szczególności w zakresie emisji:

1) zanieczyszczeń powietrza,
2) hałasu i wibracji,
3) niejonizującego promieniowania elektromagnetycznego.

2. Przed podjęciem działalności na terenach wyznaczonych w planie ustala się obowiązek zdjęcia warstwy próchniczej z części terenów przeznaczonych na obiekty budowlane oraz powierzchnie utwardzone, a następnie odpowiednie jej zagospodarowanie.

3. Istniejący drzewostan, z wyjątkiem drzew owocowych i mało wartościowych drzew ozdobnych, powinien być przeznaczony do zachowania. Przewidziany do zachowania drzewostan należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami w trakcie robót budowlanych.

4. Ustala się wymaganie pokrycia zielenią wszystkich terenów niezabudowanych i nieutwardzonych.

5. Zaleca się projektowanie parkingów z dużą ilością zieleni niskiej i wysokiej.

6. Należy zachować istniejące cieki wodne zapewniając im obudowę biologiczną.

7. W przypadku kolizji cieku z elementami projektowanymi ciek należy przełożyć lub fragment obudować.

8. W przypadku prowadzenia inwestycji na terenach, na których znajdują się urządzenia drenarskie należy zaprojektować nowy system drenarski zapewniający funkcjonowanie całości. Odbudowa urządzeń melioracji szczegółowych, w związku z zachowaniem systemów przeciwerozyjnych na obszarze objętym planem, należy do właściciela gruntów.

§ 7

Ustalenia z zakresu ochrony dóbr kultury

1. Na terenie opracowania ochronie prawnej w myśl przepisów szczególnych podlegają zabytkowe stanowiska archeologiczne, wpisane do ewidencji zabytków archeologicznych pod numerami: 141(3/62/80-29 AZP), 146(8/67/80/29 AZP), 152(1/1/81-29 AZP), stanowisko archiwalne nr 1 oraz stanowisko nr 3-90/81-29 AZP. Przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowisk archeologicznych inwestor obowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropolo-gicznych po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.

2. Na całym obszarze objętym planem, w związku z sąsiedztwem znanych zabytkowych odkryć archeologicznych, ustala się obowiązek powiadamiania właściwych służb konserwatorskich o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych z 7-dnio-wym wyprzedzeniem.

3. Przed wydaniem pozwolenia na budowę należy każdorazowo uzyskać opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

§ 8

Ustalenia dotyczące zasad modernizacji i sposobu kształtowania układu komunikacyjnego

1. Na terenach dróg, ulic i placów publicznych lokalizuje się sieci uzbrojenia technicznego oraz pasy zieleni wysokiej i niskiej.

2. Ustala się, że budowa lub przebudowa drogi powinna obejmować kompleksową realizację uzbrojenia technicznego, biegnącego w jej liniach rozgraniczających.

3. Dopuszcza się możliwość lokalizacji w liniach rozgraniczających dróg urządzeń związanych z obsługą komunikacji, takich jak zatoki autobusowe, perony przystankowe, miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe, torowiska tramwajowe, elementy małej architektury, w zależności od klasy i funkcji drogi.

4. Ustala się ograniczenie liczby zjazdów z ulicy Opolskiej (35KG/KZ) do nie więcej, niż jednego zjazdu dla każdej działki.

5. Ustala się obowiązek uszczelnienia podłoża terenów parkingów i placów manewrowych w celu uniemożliwienia infiltracji zanieczyszczeń ropopochodnych i chemicznych do gleby.

6. Ustala się obowiązek zapewnienia warunków widoczności w obszarach istniejących i projektowanych skrzyżowań i włączeń.

7. Zakazuje się lokalizacji stacji paliw na obszarze objętym planem – z wyjątkiem terenów 27AG2, 30AG2 i 33AG2. Odległość zbiorników z paliwem i punktów tankowania od granicy obszaru kolejowego musi być większa, niż wynosi poziomy zasięg awaryjnego wybuchu (eksplozji) tych obiektów.

§ 9

Ustalenia w zakresie modernizacji i rozwoju infrastruktury technicznej

1. Ustala się następujące ogólne zasady uzbrajania terenów w infrastrukturę techniczną:

1) linie rozgraniczające dróg i ulic stanowią jednocześnie linie rozgraniczające dla usytuowania sieci uzbrojenia technicznego;

2) dopuszcza się budowę urządzeń technicznych i sieci uzbrojenia na terenach inwestycji;

3) realizację dróg należy poprzedzić kompleksową budową uzbrojenia podziemnego;

4) na przyłączu kanalizacyjnym, dla nowych budynków, zaleca się stosowanie klap zamykających w celu zabezpieczenia przed wybijaniem ścieków do wnętrz obiektów w przypadku wystąpienia powodzi.

2. W zakresie zaopatrzenia w wodę ustala się:

1) zaopatrzenie w wodę z istniejącej sieci wodociągowej w ulicach Opolskiej i Popielskiego rurociągiem ułożonym wzdłuż drogi 34 KGP;

2) połączenie magistrali wodociągowej wzdłuż drogi 34 KGP z przewodem wodociągowym przebiegającym na terenie osiedla Brochów;

3) przedłużenie istniejącego przewodu wodociągowego wzdłuż ulicy Opolskiej do granic miasta, co umożliwi drugostronne zasilanie w wodę miejscowości Radwanice w gminie Święta Katarzyna;

4) budowę sieci wodociągowej na obszarze objętym planem oraz rozbudowę istniejącej sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym.

3. W zakresie odprowadzania i unieszkodliwiania ścieków sanitarnych ustala się:

1) odprowadzenie ścieków projektowanym systemem kanalizacji rozdzielczej dla wszystkich terenów wymagających odprowadzenia ścieków; projektowanie sieci należy poprzedzić opracowaniem koncepcji określającej sposób odbioru ścieków sanitarnych z całego obszaru objętego planem;

2) możliwość budowy sieciowych przepompowni ścieków sanitarnych stosownie do potrzeb na wydzielonych działkach gminy lub przepompowni obiektowych na terenach własnych inwestorów; lokalizacja przepompowni zostanie ustalona w koncepcji;

3) odprowadzenie ścieków do istniejącej kanalizacji w ulicy Opolskiej po odciążeniu istniejącego układu poprzez skierowanie ścieków z osiedli Brochów i Jagodno za pośrednictwem projektowanej przepompowni Jagodno do kolektora “Ślęża”;

4) możliwość wykorzystania oczyszczalni ścieków na terenie oznaczonym symbolem 22NO dla odprowadzenia ścieków sanitarnych z przyległych do niej terenów;

5) możliwość budowy lokalnych oczyszczalni ścieków do czasu podłączenia systemu do kolektora “Ślęża”.

4. W zakresie odprowadzenia wód deszczowych ustala się:

1) wyposażenie w sieci kanalizacji deszczowej wszystkich obszarów objętych planem;

2) utwardzenie i skanalizowanie terenów, na których może dojść do zanieczyszczenia substancjami ropopochodnymi lub chemicznymi;

3) odprowadzenie wód deszczowych do rowów melioracyjnych występujących w obszarze planu po zastosowaniu na wylotach ciągów kanalizacji deszczowej osadników wód deszczowych.

5. W przypadku prowadzenia inwestycji na terenach, na których znajdują się urządzenia drenarskie należy zaprojektować nowy system drenarski zapewniający funkcjonowanie całości. Odbudowa urządzeń melioracji szczegółowych, w związku z zachowaniem systemów przeciwerozyjnych na obszarze objętym planem, należy do właściciela gruntów.

6. W zakresie zaopatrzenia w gaz ustala się:

1) dostawę gazu do obszaru objętego planem z gazociągu średniego ciśnienia zlokalizowanego w miejscowości Radwanice, gmina Święta Katarzyna,

2) budowę rozdzielczej sieci gazowej średniego ciśnienia,

3) dopuszcza się wykorzystanie gazu do celów grzewczych.

7. W zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną ustala się:

1) budowę stacji transformatorowych wnętrzowych lub wolno stojących w zależności od potrzeb;

2) budowę i rozbudowę istniejącej sieci średniego napięcia wraz z wymianą istniejących kabli 10 kV;

3) rozbudowę i budowę nowych linii elektroenergetycznych kablowych niskiego napięcia;

4) skablowanie odcinka linii napowietrznej średniego napięcia L-105 20 kV, przebiegającego przez teren 15UC, 16KT, 17UC, 50KD i poprowadzenie tego odcinka linii przez teren publiczny;

5) przełożenie kolejowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 3 kV poza projektowany obszar zainwestowania lub jej skablowanie.

8. W zakresie zaopatrzenia w energię cieplną ustala się:

1) możliwość zaopatrzenia w energię cieplną z istniejącej sieci ciepłowniczej;

2) dopuszczenie lokalnych źródeł ciepła na paliwo gazowe lub płynne oraz wykorzystanie energii elektrycznej do celów grzewczych;

3) stosowanie urządzeń grzewczych o wysokiej sprawności i niskim stopniu emisji zanieczyszczeń.

9. W zakresie rozbudowy sieci telekomunikacyjnych ustala się realizację uzupełniającego systemu kablowej sieci telefonicznej powiązanej z miejskim systemem telekomunikacji.

10. W zakresie gromadzenia i usuwania odpadów obowiązują zasady określone odrębnymi przepisami szczególnymi i gminnymi.

§ 10

Ustalenie terenów przeznaczonych do realizacji celów publicznych

Ustala się tereny przeznaczone do realizacji celów publicznych:

1) zieleni – tereny oznaczone symbolami 18ZI, 28ZN i 29ZN,

2) komunikacji – tereny oznaczone na rysunku planu symbolami: KGP, KG(KZ), KZ, KL, KD, KJ, KT, KP.

R o z d z i a ł III

USTALENIA SZCZEGÓŁOWE

zasady i sposób zagospodarowania terenów wyodrębnionych na rysunku planu liniami rozgraniczającymi, oznaczonych numerami i symbolami funkcji

§ 11

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 1UC. Dla terenu 1UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny,
b) nieuciążliwe rzemiosło i nieuciążliwe małe zakłady produkcyjne,
c) usługi związane z obsługą firm,

2) przeznaczenie uzupełniające – zabudowa mieszkaniowa tylko jako towarzysząca przeznaczeniu podstawowemu, w liczbie nie większej, niż jedno mieszkanie na jedną działkę.

2. Dla terenu 1UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) liczba kondygnacji nie mniejsza niż 2 i nie większa, niż 3,

2) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 60% powierzchni działki,

3) przeznaczenie co najmniej 20% powierzchni działki na zieleń,

4) urządzenie potrzebnych stanowisk postojowych na terenach własnych inwestora,

5) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.

6) obsługa komunikacyjna z ulicy 44KD i z ciągu pieszo-jezdnego 51KJ.

§ 12

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej o charakterze centrotwórczym, oznaczony na rysunku planu symbolem 2UC. Dla terenu 2UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny i hurtowy,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm,
e) gospodarka magazynowa,

2) przeznaczenie uzupełniające:

a) zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, wyłącznie istniejąca,
b) zabudowa mieszkaniowa towarzysząca małym zakładom usługowo-rzemieślniczym, wyłącznie istniejąca.

2. Dla terenu 2UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 20 m od linii rozgraniczającej ulicy Opolskiej (34KGP), 12 m od linii rozgraniczających ulic 36KZ i 37KZ;

4) suma długości przerw w pierzei ulicy Opolskiej (34KGP) – nie większa niż 20% długości odcinka ulicy na terenie 2UC;

5) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 60% powierzchni działki;

6) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

7) urządzenie stanowisk postojowych na działce wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni użytkowej obiektów usługowych i produkcyjnych;

8) na terenie strefy ochronnej od cmentarza – zakaz lokalizacji zakładów produkujących artykuły żywnościowe;

9) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowisk archeologicznych inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu;

10) obsługa komunikacyjna z terenu 34A KGP (pomiędzy ulicami Sosnowiecką, a Brochowską dopuszcza się 9 wjazdów), z ulic 36KZ, 37KZ i 44KD.

§ 13

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej o charakterze centrotwórczym, oznaczony na rysunku planu symbolem 3UC. Dla terenu 3UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny i hurtowy,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm,
e) gospodarka magazynowa,

2) przeznaczenie uzupełniające – gastronomia;

3) przeznaczenie tymczasowe – zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i jednorodzinna.

2. Dla terenu 3UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) nieprzekraczalna linia zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 12 m od linii rozgraniczających ulic 36KZ, 37KZ i 45KD;

4) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 50% powierzchni działki;

5) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

6) urządzenie stanowisk postojowych na działce wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni użytkowej obiektów usługowych i produkcyjnych;

7) na terenie strefy ochronnej od cmentarza – zakaz lokalizacji zakładów produkujących artykuły żywnościowe;

8) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

9) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem konserwacji;

10) obsługa komunikacyjna z ulic 36KZ i 37KZ.

§ 14

Wyznacza się teren infrastruktury technicznej oraz zieleni izolacyjnej oznaczony na rysunku planu symbolem 4IT,ZN. Dla terenu 4IT,ZN ustala się:

1) zakaz zabudowy;

2) wymaganie uporządkowania terenu;

3) przeznaczenie co najmniej 30% terenu na zieleń wysoką, szczególnie od strony terenów kolejowych;

4) zakaz nasadzeń zwartej zieleni średniowysokiej i wysokiej w odległości mniejszej, niż 15 m od osi skrajnego toru położonego na sąsiednich terenach kolejowych;

5) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem konserwacji;

6) obsługę komunikacyjną z ulicy 45KD.

§ 15

Wyznacza się teren zieleni izolacyjnej oznaczony na rysunku planu symbolem 5ZN. Dla terenu 5ZN ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) przeznaczenie co najmniej 30% powierzchni terenu na zieleń wysoką,

3) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem konserwacji,

4) obsługę komunikacyjną z ulicy 49KD.

§ 16

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej o charakterze centrotwórczym, oznaczony na rysunku planu symbolem 6UC. Dla terenu 6UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm,

2) przeznaczenie uzupełniające:

a) zabudowa mieszkalna wielorodzinna wyłącznieistniejąca,
b) zabudowa mieszkalna towarzysząca małym zakładom usługowo-rzemieślniczym wyłącznie istniejąca.

2, Dla terenu 6UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) nieprzekraczalna linia zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 8 m od linii rozgraniczającej ulicy 34KGP;

4) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 60% powierzchni działki;

5) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

6) zaleca się urządzenie zieleni izolacyjnej od strony terenu 34A KGP;

7) urządzenie potrzebnych stanowisk postojowych na terenach własnych inwestora;

8) zakaz lokalizacji zakładów produkujących artykuły żywnościowe;

9) obsługa komunikacyjna z ulicy 46KD.

§ 17

Wyznacza się teren cmentarza, oznaczony na rysunku planu symbolem 7ZC. Dla terenu 7ZC ustala się:

1) obowiązek nasadzenia zieleni wysokiej wzdłuż granic cmentarza;

2) obsługę komunikacyjną z ulic 36KZ, 38KZ, i 46KD;

3) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowisk archeologicznych inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno--antropologicznych po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.

§ 18

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 8UC. Dla terenu 8UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm.

2. Dla terenu 8UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) nieprzekraczalna linia zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 36KZ;

4) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 60% powierzchni działki;

5) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

6) urządzenie potrzebnych stanowisk postojowych na terenach własnych inwestora;

7) zakaz lokalizacji zakładów produkujących artykuły żywnościowe;

8) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;

9) obsługa komunikacyjna z ulicy 36KZ.

§ 19

Wyznacza się teren parkingu oznaczony na rysunku planu symbolem 9KP. Dla terenu 9KP ustala się:

1) zaleca się “parking zielony”;

2) wyburzenie budynku zlokalizowanego na terenie 9KP;

3) obsługa komunikacyjna z drogi 36 KZ;

4) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno--antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

§ 20

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 10UC. Dla terenu 10UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm.

2. Dla terenu usług 10UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większej niż 3;

3) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – do 60% powierzchni działki;

4) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

5) urządzenie potrzebnych stanowisk postojowych na terenie własnym inwestora;

6) zakaz lokalizacji zakładów produkujących artykuły żywnościowe;

7) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;

8) obsługa komunikacyjna z ulicy 38KZ.

§ 21

Wyznacza się teren wód otwartych oraz zieleni, oznaczony na rysunku planu symbolem 11W,ZW. Dla terenu 11W,ZW ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) uporządkowanie stawu oraz otaczającej zieleni,

3) obsługę komunikacyjną z ulicy 38KZ.

§ 22

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 12UC. Dla terenu 12UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm.

2. Dla terenu 12UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 40% powierzchni działki;

4) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

5) urządzenie stanowisk postojowych na działce wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni użytkowej obiektów usługowych i produkcyjnych;

6) zachowanie biologicznej obudowy cieków wodnych;

7) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

8) zakaz lokalizacji zakładów produkujących artykuły żywności na terenie strefy ochronnej cmentarza,

9) obsługa komunikacyjna z ulicy 36KZ i 38KZ;

10) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

§ 23

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej o charakterze centrotwórczym, oznaczony na rysunku planu symbolem 13UC. Dla terenu 13UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm.

2) przeznaczenie uzupełniające:

a) zabudowa mieszkalna jednorodzinna wyłącznie istniejąca.

2. Dla terenu 13UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) nieprzekraczalna linia zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 20 m od linii rozgraniczającej ulicy 34KGP i ulicy 35KG(KZ);

4) suma długości przerw w pierzei ulicy Opolskiej - 35KG(KZ) – nie większa niż 30% długości odcinka ulicy Opolskiej na terenie 13UC;

5) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 50% powierzchni działki;

6) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

7) obowiązek wprowadzenia dominanty na obszarze wskazanym na rysunku planu;

8) zaleca się wprowadzenie zieleni izolacyjnej od strony ulicy 34KGP;

9) urządzenie stanowisk postojowych na działce wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni użytkowej obiektów usługowych i produkcyjnych;

10) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

11) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

12) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;

13) obsługa komunikacyjna z ulicy 35KG(KZ).

§ 24

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej o charakterze centrotwórczym, oznaczony na rysunku planu symbolem 14UC. Dla terenu 14UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny i hurtowy,
b) usługi związane z obsługą firm,
c) transport,

2) przeznaczenie uzupełniające – gastronomia.

2. Dla terenu 14UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 15 m;

2) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 20 m od linii rozgraniczającej ulicy 34KGP i ulicy 35KG(KZ) oraz 12 m, od linii rozgraniczającej ulicy 39KZ;

3) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 34KGP i ulicy 35KG(KZ) były równoległe do linii rozgraniczających tych ulic;

4) suma długości przerw w pierzei ulicy Opolskiej – 35KG(KZ) – nie większa niż 30% długości odcinka ulicy Opolskiej na terenie 14UC;

5) suma długości przerw w pierzei ulicy 34KGP – nie większa niż 30% długości ulicy 34KGP na terenie 14UC;

6) obowiązek zlokalizowania parkingu wielopoziomowego;

7) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 60% powierzchni działki;

8) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

9) urządzenie stanowisk postojowych na działce wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni użytkowej obiektów usługowych;

10) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych,

11) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

12) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;

13) obsługa komunikacyjna od ulicy 39KZ.

§ 25

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej o charakterze centrotwórczym, oznaczony na rysunku planu symbolem 15UC. Dla terenu 15UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny i hurtowy,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm,

2) przeznaczenie uzupełniające – gastronomia.

2. Dla terenu 15UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 20 m od linii rozgraniczającej ulicy 35KG(KZ) oraz w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 39KZ;

4) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 35KG(KZ) i ulicy 39KZ były  równoległe do linii rozgraniczających tych ulic;

5) przerwy w pierzei ulicy Opolskiej – 35KG(KZ) – łącznie nie więcej, niż 30% długości  odcinka ulicy Opolskiej na terenie 15UC;

6) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 60% powierzchni działki;

7) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

8) urządzenie stanowisk postojowych na działce wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni użytkowej obiektów usługowych i produkcyjnych;

9) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

10) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

11) obsługa komunikacyjna z ulicy 39 KG(KZ) i 50KD;

12) przeprowadzenie ciągu pieszego przez teren 15UC do przystanków komunikacji zbiorowej na terenie 16KT.

§ 26

Wyznacza się teren komunikacji tramwajowej, oznaczony na rysunku planu symbolem 16KT. Dla terenu 16KT ustala się:

1) wjazd dla tramwajów bezpośrednio z drogi 39KZ,

2) lokalizację peronów przystankowych na obszarze 16KT,

3) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń,

4) wjazd dla pojazdów komunikacji zbiorowej i obsługi technicznej z ulicy 50KD.

§ 27

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej o charakterze centrotwórczym, oznaczony na rysunku planu symbolem 17UC. Dla terenu 17UC ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel detaliczny i hurtowy,
b) rzemiosło,
c) małe zakłady produkcyjne,
d) usługi związane z obsługą firm,

2) przeznaczenie uzupełniające – gastronomia.

2. Dla terenu 17UC ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) liczba kondygnacji nie większa niż 3;

3) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 20 m od linii rozgraniczającej ulicy 34KGP oraz w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 39KZ;

4) usytuowania zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 34KGP i ulicy 39KZ były równoległe do linii rozgraniczających tych ulic;

5) suma długości przerw w pierzei ulicy 34KGP – nie większa niż 30% długości odcinka ulicy 34KGP na terenie 17UC;

6) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – 60% powierzchni działki;

7) przeznaczenie na zieleń co najmniej 15% powierzchni działki;

8) urządzenie stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych;

9) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

10) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

11) obsługa komunikacyjna z ulicy 50KD.

§ 28

Wyznacza się teren zieleni urządzonej, izolacyjnej oznaczonej na rysunku planu symbolem 18ZI. Dla terenu 18ZI ustala się:

1) zakaz zabudowy;

2) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

3) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

4) przeznaczenie części terenu 18ZI na rezerwę na odcinek drogi łączącej ulicę dojazdową, oznaczoną symbolem 50KD, ze wsią Radwanice w gminie Święta Katarzyna;

5) przeprowadzenie ciągu pieszego przez teren 18ZI do przystanków komunikacji zbiorowej na terenie 16KT;

6) zalecany program zagospodarowania terenu: zieleń średnia i wysoka, mała architektura, ciąg pieszy.

§ 29

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 19AG1. Dla terenu 19AG1 ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel hurtowy,
b) małe i średnie zakłady produkcyjne,
c) budownictwo,
d) usługi związane z obsługą firm,
e) transport,
f) gospodarka magazynowa.

2. Dla terenu 19AG1 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 20 m od linii rozgraniczającej ulicy 34KGP oraz w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 38KZ;

3) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 34KGP i ulicy 38KZ były równoległe do linii rozgraniczających tych ulic;

4) zakaz wydzielania działek niemających dostępu do ulicy;

5) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – do 60% powierzchni działki;

6) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

7) urządzenie stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych,

8) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

9) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

10) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;

11) zakaz lokalizacji zakładów produkujących artykuły żywnościowe w obrębie strefy ochronnej cmentarza;

12) obsługa komunikacyjna z ulic 38KZ, 46KD i 47KD.

§ 30

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 20AG1. Dla terenu 20AG1 ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel hurtowy,
b) małe i średnie zakłady produkcyjne,
c) budownictwo,
d) usługi związane z obsługą firm,
e) transport,
f) gospodarka magazynowa.

2. Dla terenu 20AG1 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) nieprzekraczalna linia zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 38KZ;

3) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 38KZ były równoległe do linii rozgraniczającej tej ulicy;

4) maksymalną powierzchnię terenu zabudowanego do 60% powierzchni działki;

5) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

6) zakaz wydzielania działek niemających dostępu do ulicy;

7) wymaganie urządzenia stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych;

8) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

9) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

10) obsługa komunikacyjna z ulic 38KZ, 47KD.

§ 31

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 21AG1. Dla terenu 21AG1 ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel hurtowy,
b) małe i średnie zakłady produkcyjne,
c) budownictwo,
d) usługi związane z obsługą firm,
e) transport,
f) gospodarka magazynowa.

2. Dla terenu 21AG1 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) nieprzekraczalna linia zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 38KZ;

3) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 38KZ były równoległe do linii rozgraniczającej tej ulicy;

4) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – do 60% powierzchni działki;

5) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

6) zakaz wydzielania działek dla zabudowy niemających dostępu do ulicy;

7) urządzenie stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych;

8) nasadzenie wzdłuż terenu 22NO (oczyszczalnia ścieków) wielopiętrowych zimozielonych pasów zieleni izolacyjnej;

9) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

10) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

11) obsługa komunikacyjna z ulic 38KZ, 48KD i 49KD.

§ 32

Wyznacza się teren oczyszczalni ścieków oznaczony na rysunku planu symbolem 22NO. Dla terenu 22NO ustala się:

1) negatywne oddziaływanie na środowisko zlokalizowanych obiektów i urządzeń powinno zamykać się w granicach własnej działki,

2) obsługa komunikacyjna z ulicy 49KD.

§ 33

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 23AG1. Dla terenu 23AG1 ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel hurtowy,
b) małe i średnie zakłady produkcyjne,
c) budownictwo,
d) usługi związane z obsługą firm,
e) transport,
f) gospodarka magazynowa.

2. Dla terenu 23AG1 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość budynków – do 10 m;

2) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 20 m od linii rozgraniczającej ulicy 34KGP i 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 38KZ;

3) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 34KGP i ulicy 38KZ były równoległe do linii rozgraniczających tych ulic;

4) odległość od zbiorników bazy paliw na terenie 25BP:

a) dla budynków użyteczności publicznej – min. 80 m,
b) dla innych budynków – min. 60 m;

5) zakaz lokalizowania obiektów służących magazynowaniu materiałów pylących, wybuchowych i toksycznych od strony torów kolejowych;

6) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – do 60% powierzchni działki;

7) zakaz wydzielania działek niemających dostępu do ulicy;

8) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

9) obowiązek wprowadzenia dominanty na obszarze wskazanym na rysunku planu;

10) urządzenie stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych;

11) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

12) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

13) ustala się przełożenie na teren 23AG1 fragmentu Potoku Brochowskiego, kolidującego z realizacją ulicy 34KGP, wzdłuż linii rozgraniczającej tej ulicy, z zapewnieniem jego obudowy biologicznej i dojazdu;

14) obsługa komunikacyjna z ulic 38KZ, 48KD i 49KD.

§ 34

Wyznacza się teren zbiornika wody przemysłowej oznaczony na rysunku planu symbolem 24WP. Dla terenu 24WP ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) obsługę komunikacyjną z ulicy 49KD.

§ 35

Wyznacza się teren bazy paliw oznaczony na rysunku planu symbolem 25BP. Dla terenu 25BP ustala się:

1) zakaz prowadzenia na terenie bazy uzbrojenia naziemnego i podziemnego niebędącego w dyspozycji użytkownika tego terenu, z wyłączeniem rurociągów dalekosiężnych i instalacji im towarzyszących;

2) ograniczenia z pkt 1 nie dotyczą przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, ciepłowniczych, energetycznych i teletechnicznych;

3) obsługa komunikacyjna z ulicy 49KD.

§ 36

Wyznacza się teren zieleni urządzonej, izolacyjnej oznaczony na rysunku planu symbolem 26ZI. Dla terenu 26ZI ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych,

3) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji,

4) zalecany program zagospodarowania terenu: zieleń średnia i wysoka, ciąg pieszy, mała architektura.

§ 37

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 27AG2. Dla terenu 27AG2 ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel hurtowy,
b) małe i średnie zakłady produkcyjne,
c) budownictwo,
d) usługi związane z obsługą firm.

2. Dla terenu 27AG2 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) teren przewidziany do zagospodarowania po wybudowaniu trasy drogi 34KGP;

2) wysokość budynków – do 10 m;

3) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 40KZ i ulicy 41KL;

4) usytuowanie zabudowy takie, aby elewacje od strony ulicy 40KZ i ulicy 41KL były równoległe do linii rozgraniczających tych ulic;

5) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – do 60% powierzchni działki;

6) zakaz wydzielania działek niemających dostępu do ulicy;

7) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

8) urządzenie stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych;

9) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

10) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

11) obsługa komunikacyjna z ulic 40KZ i 41KL.

§ 38

Wyznacza się teren zieleni urządzonej, oznaczony na rysunku planu symbolem 28ZN. Dla terenu 28ZN ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych,

3) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji,

4) zalecany program zagospodarowania terenu: zieleń niska i średnia, mała architektura.

§ 39

Wyznacza się teren zieleni urządzonej, oznaczony na rysunku planu symbolem 29ZN. Dla terenu 29ZN ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych,

3) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji,

4) zalecany program zagospodarowania terenu: zieleń niska i średnia, mała architektura.

§ 40

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 30AG2. Dla terenu 30AG2 ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel hurtowy,
b) małe i średnie zakłady produkcyjne,
c) budownictwo,
d) usługi związane z obsługą firm.

2. Dla terenu 30AG2 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) teren przewidziany do zagospodarowania po wybudowaniu trasy drogi 34KGP;

2) wysokość budynków – do 10 m;

3) nieprzekraczalne linie zabudowy, zgodnie z rysunkiem planu, w odległości 12 m od linii rozgraniczającej ulicy 40KZ i ulicy 42KL;

4) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 40KZ i ulicy 42KL były równoległe do linii rozgraniczających tych ulic;

5) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – do 60% powierzchni działki;

6) zakaz wydzielania działek niemających dostępu do ulicy;

7) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

8) urządzenie stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych;

9) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

10) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

11) obsługa komunikacyjna z ulic 40KZ i 42KL.

§ 41

Wyznacza się teren zieleni urządzonej, izolacyjnej oznaczony na rysunku planu symbolem 31ZI. Dla terenu 31ZI ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych,

3) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem konserwacji,

4) zalecany program zagospodarowania terenu: zieleń średnia i wysoka, ciąg pieszy, mała architektura.

§ 42

Wyznacza się teren zieleni urządzonej, izolacyjnej oznaczony na rysunku planu symbolem 32ZI. Dla terenu 32ZI ustala się:

1) zakaz zabudowy,

2) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych,

3) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji,

4) zalecany program zagospodarowania terenu: zieleń średnia i wysoka, ciąg pieszy, mała architektura.

§ 43

1. Wyznacza się teren aktywizacji gospodarczej oznaczony na rysunku planu symbolem 33AG2. Dla terenu 33AG2 ustala się:

1) przeznaczenie podstawowe:

a) handel hurtowy,
b) małe i średnie zakłady produkcyjne,
c) budownictwo,
d) usługi związane z obsługą firm,
e) transport,
f) gospodarka magazynowa.

2. Dla terenu 33AG2 ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) teren przewidziany do zagospodarowania po wybudowaniu trasy drogi 34KGP;

2) wysokość budynków – do 10 m;

3) nieprzekraczalna linia zabudowy – zgodnie z rysunkiem planu;

4) usytuowanie zabudowy tak, aby elewacje od strony ulicy 34KGP były równoległe do linii rozgraniczającej tej ulicy;

5) zakaz lokalizacji obiektów służących magazynowaniu materiałów pylących, wybuchowych i toksycznych od strony torów kolejowych;

6) maksymalna powierzchnia terenu zabudowanego – do 60% powierzchni działki,

7) zakaz wydzielania działek niemających dostępu do ulicy;

8) przeznaczenie co najmniej 15% powierzchni działki na zieleń;

9) urządzenie stanowisk postojowych wraz z podjęciem inwestycji, w liczbie co najmniej 25 stanowisk na 1000 m2 powierzchni obiektów usługowych i produkcyjnych,

10) zapewnienie biologicznej obudowy cieków wodnych;

11) zapewnienie dojazdu do cieków wodnych celem ich konserwacji;

12) obsługa komunikacyjna z ulicy 43KL.

§ 44

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy głównej przyspieszonej, oznaczony na rysunku planu symbolem 34KGP. Dla terenu 34KGP ustala się:

1) klasę ulicy GP o szerokości w liniach rozgraniczających 50 m;

2) ulicę dwujezdniową z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni, szerokość 2 x 7,0 m;

3) pas rozdziału o szerokości 10,0 m;

4) utwardzone pobocza o szerokości 2 m od skrzyżowania z ulicą 39KZ do wylotu w kierunku Oławy;

5) pasy zieleni po obu stronach ulicy;

6) wydzielone ścieżki rowerowe o szerokości 2 m po obu stronach ulicy;

7) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy;

8) wydzielone torowisko tramwajowe poprowadzone na pasie rozdziału ulicy 34KGP, na odcinku od centrum miasta do skrzyżowania z ulicą 39KZ;

9) możliwość lokalizacji przystanków autobusowo--tramwajowych;

10) zapewnienie możliwości rozszerzenia wlotów jezdni ulicy 34KGP o wymagane pasy dla lewoskrętów i prawoskrętów na skrzyżowaniach z ulicami poprzecznymi;

11) sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ulicami: 36KZ, 38KZ/39KZ, 40KZ/43KL;

12) zakaz obsługi obszarów przyległych bezpośrednio z ulicy 34KGP;

13) zakaz lokalizacji miejsc parkingowych w liniach rozgraniczających ulicy 34KGP;

14) przełożenie kolidującego z realizacją ulicy 34KGP odcinka Potoku Brochowskiego na teren 23AG1;

15) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno-antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

§ 45

Wyznacza się teren komunikacji, skrzyżowania ulic 34 KGP, 35 KG(KZ), 36 KZ oraz istniejącej ulicy Tyskiej, poza granicami opracowania planu, oznaczony na rysunku planu symbolem 34A KGP. Dla terenu 34A KGP ustala się:

1) lokalizację zatok autobusowych dla komunikacji zbiorowej,

2) lokalizację wydzielonych peronów przystanków tramwajowych,

3) ograniczoną dostępność komunikacyjną terenów przyległych:

a) na terenie 2UC, pomiędzy ulicą Sosnowiecką, a ulicą Brochowską utrzymuje się 9 istniejących wjazdów,

b) poza granicami opracowania planu – utrzymuje się istniejące dojazdy do działek nr 17/3 i 18/7 AM 8, obręb Księże Wielkie.

§ 46

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy zbiorczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 35KG(KZ). Dla terenu 35KG(KZ) ustala się:

1) klasę ulicy G z możliwością obniżenia do klasy Z, po realizacji trasy 34KGP, o szerokości w liniach rozgraniczających 40 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 7,0 m;

3) utwardzone pobocza o szerokości 1,0 m;

4) wydzieloną ścieżkę rowerową o szerokości 2 m po południowo-zachodniej stronie ulicy;

5) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (minimum 1,5 m);

6) pasy zieleni po obu stronach ulicy;

7) poprowadzenie linii komunikacji zbiorowej (autobus);

8) lokalizację zatok autobusowych dla komunikacji zbiorowej;

9) zakaz lokalizacji miejsc parkingowych bezpośrednio przy jezdni ulicy 35KG(KZ).

§ 47

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy zbiorczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 36KZ. Dla terenu 36KZ ustala się:

1) klasę ulicy Z o szerokości w liniach rozgraniczających 20 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 7,0 m;

3) wydzieloną ścieżkę rowerową o szerokości 2 m po południowej stronie ulicy;

4) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (min. 1,5 m);

5) pasy zieleni po obu stronach ulicy;

6) połączenie ulicy zbiorczej 36KZ z osiedlem Brochów wymaga przebudowy wiaduktu nad torami kolejowymi do parametrów odpowiadających klasie ulicy zbiorczej;

7) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowisk archeologicznych inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno--antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

§ 48

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy zbiorczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 37KZ. Dla terenu 37KZ ustala się:

1) klasę ulicy Z o szerokości w liniach rozgraniczających 20 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 7,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (min. 1,5 m);

4) wydzieloną ścieżkę rowerową o szerokości 2 m po południowo-zachodniej stronie ulicy;

5) pasy zieleni po obu stronach ulicy;

6) możliwość przedłużenia ulicy 37KZ w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej poza obszarem opracowania.

§ 49

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy zbiorczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 38KZ. Dla terenu 38KZ ustala się:

1) klasę ulicy Z o szerokości w liniach rozgraniczających 20 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 7,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (min. 1,5 m);

4) pasy zieleni po obu stronach ulicy;

5) wydzieloną ścieżkę rowerową o szerokości 2 m po południowo-zachodniej stronie ulicy;

6) przed podjęciem jakichkolwiek prac inwestycyjnych (ziemnych) w obrębie stanowiska archeologicznego inwestor zobowiązany jest do przeprowadzenia wyprzedzająco ratowniczych badań archeologiczno--antropologicznych, po uprzednim uzyskaniu zezwolenia od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

§ 50

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy zbiorczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 39KZ. Dla terenu 39KZ ustala się:

1) klasę ulicy Z o szerokości w liniach rozgraniczających 20 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 7,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (min. 2,5 m);

4) pasy zieleni po obu stronach ulicy;

5) poprowadzenie linii komunikacji zbiorowej;

6) lokalizację zatok autobusowych dla komunikacji zbiorowej, na skrzyżowaniu z drogą 34KGP;

7) poprowadzenie wydzielonego torowiska tramwajowego po południowej stronie ulicy na odcinku od ulicy 34KGP do ulicy 50KD;

8) wydzieloną ścieżkę rowerową o szerokości 2 m po południowej stronie ulicy.

§ 51

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy zbiorczej, oznaczony na rysunku planu symbolem 40KZ. Dla terenu 40KZ ustala się:

1) klasę ulicy Z o szerokości w liniach rozgraniczających 20 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 7,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy;

4) wydzieloną ścieżkę rowerową o szerokości 2 m po południowej stronie ulicy;

5) pasy zieleni po obu stronach ulicy (min. 1,5 m);

6) obsługę obszaru Radwanic (poza granicami opracowania).

§ 52

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy lokalnej, oznaczony na rysunku planu symbolem 41KL. Dla terenu 41KL ustala się:

1) klasę ulicy L o szerokości w liniach rozgraniczających 12 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 6,0 m;

3) wydzielony chodnik po północno-wschodniej stronie ulicy (min. 1,5 m).

§ 53

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy lokalnej, oznaczony na rysunku planu symbolem 42KL. Dla terenu 42KL ustala się:

1) klasę ulicy L o szerokości w liniach rozgraniczających 12 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 6,0 m;

3) wydzielony chodnik po północno-wschodniej stronie ulicy (min. 1,5 m).

§ 54

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy lokalnej, oznaczony na rysunku planu symbolem 43KL. Dla terenu 43KL ustala się:

1) klasę ulicy L o szerokości w liniach rozgraniczających 12 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 6,0 m;

3) wydzielony chodnik po północnej stronie ulicy (min. 1,5 m).

§ 55

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy dojazdowej, oznaczony na rysunku planu symbolem 44KD. Dla terenu 44KD ustala się:

1) klasę ulicy D o szerokości w liniach rozgraniczających 10 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 5,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (min. 1,5 m).

§ 56

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy dojazdowej, oznaczony na rysunku planu symbolem 45KD. Dla terenu 45KD ustala się:

1) klasę ulicy D o szerokości w liniach rozgraniczających co najmniej 10 m;

2) ulica jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu, o szerokości 5,0 m;

3) wydzielony chodnik po północnej stronie ulicy (min. 1,5 m);

4) zakończenie ulicy placem powrotnym, zgodnie z rysunkiem planu.

§ 57

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy dojazdowej, oznaczony na rysunku planu symbolem 46KD. Dla terenu 46KD ustala się:

1) klasę ulicy D o szerokości w liniach rozgraniczających 10 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 5,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach drogi (min. 1,5 m);

4) zakończenie ulicy placem powrotnym, zgodnie z rysunkiem planu.

§ 58

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy dojazdowej, oznaczony na rysunku planu symbolem 47KD. Dla terenu 47KD ustala się:

1) klasę ulicy D o szerokości w liniach rozgraniczających 12 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 6,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (min. 1,5 m).

§ 59

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy dojazdowej oznaczony na rysunku planu symbolem 48KD. Dla terenu 48KD ustala się:

1) klasę ulicy D o szerokości w liniach rozgraniczających 12 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 7,0 m;

3) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy (min. 1,5 m).

§ 60

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy dojazdowej oznaczony na rysunku planu symbolem 49KD. Dla terenu 49KD ustala się:

1) klasę ulicy D o szerokości w liniach rozgraniczających co najmniej 12 m;

2) ulicę jednojezdniową z dwoma pasami ruchu, o szerokości 6,0 m na odcinku od ulicy 36KZ do ulicy 48KD i szerokości 7,0 m na pozostałym odcinku;

3) wydzielony chodnik po północno-wschodniej stronie ulicy (min. 1,5 m);

4) zakończenie ulicy placem powrotnym, zgodnie z rysunkiem planu.

§ 61

Wyznacza się teren komunikacji, ulicy dojazdowej, oznaczony na rysunku planu symbolem 50KD. Dla terenu 50KD ustala się:

1) klasę ulicy D o szerokości w liniach rozgraniczających 16 m + torowisko tramwajowe (7,5 m);

2) wydzielone chodniki po obu stronach ulicy;

3) możliwość obsługi obszaru Radwanic (poza obszarem opracowania);

4) zakończenie ulicy placem powrotnym, zgodnie z rysunkiem planu.

§ 62

Wyznacza się teren komunikacji, ciąg pieszo-jezdny oznaczony na rysunku planu symbolem 51KJ. Dla terenu 51KJ ustala się:

1) ciąg pieszo-jezdny o szerokości w liniach rozgraniczających 6 m,

2) możliwość lokalizacji elementów małej architektury, służących ograniczeniu ruchu kołowego.

R o z d z i a ł IV

USTALENIA KOŃCOWE

§ 63

Stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym, ustala się w wysokości 30%.

§ 64

W zakresie objętym niniejszą uchwałą tracą moc ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Wrocławia zatwierdzonego uchwałą Miejskiej Rady Narodowej we Wrocławiu nr XXI/104/88 z dnia 10 czerwca 1988 roku (Dziennik Urzędowy Województwa Wrocławskiego Nr 11, poz. 165).

§ 65

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miasta.

§ 66

Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

WICEPRZEWODNICZĄCY
RADY MIEJSKIEJ
RYSZARD MAJ

Załącznik graficzny nr 1