3252

UCHWAŁA RADY MIASTA OLEŚNICY

z dnia 27 września 2002 r.

w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Oleśnicy, obszar II, przy ul. St. Moniuszki

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zm.), w związku z uchwałą nr XXXIV/244/2001 Rady Miasta Oleśnicy z dnia 26 czerwca 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Oleśnicy dla obszaru II przy ul. St. Moniuszki, uchwala się, co następuje:

§ 1

1. Wprowadza się zmianę w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Oleśnicy, zatwierdzonym uchwałą nr XLII/251/93 Rady Miejskiej Oleśnicy z dnia 19 listopada 1993 r., opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Wrocławskiego Nr 1, poz. 1 z dnia 31 stycznia 1994 r., zwanym dalej planem.

2. Integralną częścią uchwały w sprawie zmiany planu jest rysunek zmiany planu w skali 1:1000, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

3. Zmiana planu obejmuje obszar II położony przy ul. St. Moniuszki w Oleśnicy, zgodnie z oznaczeniem na rysunku zmiany planu.

4. Następujące oznaczenia graficzne są obowiązującymi ustaleniami rysunku zmiany planu:

- granica obszaru objętego zmianą planu - granica opracowania,

- ciągłe linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie zagospodarowania,

- nieprzekraczalna linia zabudowy od strony ul. St. Moniuszki na wskazanym odcinku.

§ 2

1. Celem zmiany planu jest ustalenie nowego sposobu zagospodarowania tego terenu, aby umożliwić na nim prowadzenie działalności o charakterze usługowym, produkcyjnym lub przemysłowym różnym podmiotom gospodarczym.

2. Ilekroć w uchwale jest mowa o:

- terenach zabudowy usługowo-produkcyjnej (oznaczonych na rysunku zmiany planu symbolem UP), rozumie się przez to tereny przeznaczone pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji usługowej, handlowej, produkcyjnej, składowej z wykluczeniem inwestycji szkodliwych dla środowiska w rozumieniu przepisów ustawy "Prawo ochrony środowiska" oraz ograniczeniem negatywnego oddziaływania wynikającego z prowadzonej działalności do obszaru objętego niniejszą zmianą planu. Na terenach tych obowiązuje zakaz lokalizacji mieszkań i budynków mieszkalnych,

- terenach zabudowy przemysłowo-produkcyjnej (oznaczonych na rysunku zmiany planu symbo-

lem PP), rozumie się przez to tereny przeznaczone pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji przemysłowej, produkcyjnej, składowej, a także obsługi komunikacji, a w tym naprawy i budowy wszelkich pojazdów - pod warunkiem ograniczenia negatywnego oddziaływania z tego tytułu do obszaru objętego niniejszą zmianą planu.

Na terenach tych obowiązuje zakaz lokalizacji mieszkań i budynków mieszkalnych.

- terenach zabudowy usługowej (oznaczonych na rysunku zmiany planu symbolem U), rozumie się przez to tereny przeznaczone pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji usługowej i biurowej z dopuszczeniem lokalizacji pomieszczeń mieszkalnych właściciela lub osób związanych z prowadzoną działalnością usługową, o ile charakter tej działalności nie spowoduje szkodliwej uciążliwości dla tych mieszkań w rozumieniu przepisów ustawy "Prawo ochrony środowiska", a negatywne oddziaływania z tytułu prowadzonej działalności usługowej zostaną ograniczone do obszaru objętego niniejszą zmianą planu,

- alternatywnych terenach zabudowy usługowej (oznaczonych na rysunku zmiany planu symbolem PPu), rozumie się przez to część terenów przeznaczonych pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji przemysłowej o symbolu PP, które jednak z racji swego atrakcyjnego usytuo-wania mogą także być przeznaczone na cele; usługowe, rzemiosło, składy, handel, miejsca parkingowe i garażowe z wykluczeniem inwestycji szkodliwych dla środowiska w rozumieniu przepisów ustawy "Prawo ochrony środowiska" oraz z ograniczeniem negatywnego oddziaływania wynikającego z prowadzonej działalności do obszaru objętego niniejszą zmianą planu. Na terenach tych obowiązują ograniczenia w lokalizacji mieszkań lub budynków mieszkalnych podane w § 5 ust. 4 pkt 4.1.

§ 3

Dotychczasowe ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Oleśnicy dla terenu wymienionego w § 1 ust. 3 ulegają zmianie odpowiednio: z "V J2 4P - tereny przemysłowe" na:

"1 PP - tereny zabudowy przemysłowo-produkcyjnej,

2 U - tereny zabudowy usługowej,

3 UP oraz 4UP - tereny zabudowy usługowo-pro-dukcyjnej,

5 PPu oraz 6 PPu - alternatywne tereny zabudowy usługowej".

§ 4

Ustala się następujące ogólne zasady zagospodarowania terenu na obszarze objętym zmianą planu.

1. W zakresie kształtowania zabudowy.

1.1. Nowa zabudowa na terenach objętych zmianą planu powinna odpowiadać następującym wymogom:

a) budynki kształtowane jako obiekty pawilonowe lub halowe o współczesnej formie architektonicznej,

b) wysokość zabudowy maks. do 12 m, licząc od poziomu terenu do krawędzi kalenicy lub najwyższego fragmentu konstrukcji muru lub ściany osłonowej),

c) w przypadku przekrycia stropodachem - nachylenie max. 20%,

d) obiekty zlokalizowane wzdłuż ulicy St. Moniuszki od strony Pn i Pn-Z, wymagają szczególnie starannego zaprojektowania i wystroju architektonicznego,

e) istniejąca zabudowa przemysłowo-magazyno-wa winna być przy okazji remontów lub modernizacji dostosowana do wymogów podanych wyżej. Remonty lub modernizacje budynków oznaczonych na rysunku zmiany planu, o oryginalnej architekturze powinny być wykonywane z zachowaniem istniejącej formy architektonicznej.

2. W zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego.

2.1. Na obszarze zmiany planu występują oryginalne obiekty architektoniczne z przełomu XIX i XX w. wchodzące w skład wybudowanego wówczas Zakładu Naprawczego Taboru Kolejowego. Remonty tych budynków, położonych wzdłuż ul. St. Moniuszki i oznaczonych na rysunku zmiany planu, należy przeprowadzać z poszanowaniem i zachowaniem ich wystroju i formy architektonicznej. Ewentualna ich rozbiórka, możliwa tylko po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowej Służby Ochrony Zabytków. Remonty lub ewentualna rozbudowa tych budynków wymaga opinii Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (DWKZ) we Wrocławiu.

2.2. W celu zapewnienia ochrony zabytkom archeologicznym, które mogą znajdować się na tym obszarze, należy na 7 dni przed rozpoczęciem wszelkich robót ziemnych powiadomić o tym Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

3. W zakresie ochrony środowiska.

3.1. Teren objęty zmianą planu położony jest w tzw. Strefie Przemysłowo-Usługowej miasta Oleśnicy, w obrębie której zlokalizowane są wszystkie większe i ważniejsze zakłady przemysłowe, składowe i usługowe. Na obszarze tej strefy dopuszcza się lokalizację obiektów uciążliwych pod warunkiem nie wykraczania tej uciążliwości poza granice strefy.

Na granicy północnej, wschodniej i zachodniej terenu objętego zmianą planu wielkość emisji hałasu nie może przekraczać 75 dB(A) w godz. 6.00-
- 22.00 i 65 dB(A) w godz. 22.00-6.00.

Obowiązujące warunki lokalizacji inwestycji na obszarze objętym zmianą planu określono w § 2 ust. 2 i § 5.

3.2. Teren objęty zmianą planu znajduje się w południowej części miasta na obszarze usytuowania podziemnego - czwartorzędowego zbiornika wód podziemnych GZWP nr 322. Przy realizacji inwestycji i remontów na tym terenie oraz przy jego zagospodarowywaniu obowiązują przepisy szczególne dot. ochrony wód określone w ustawie z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2001 r. Nr 115, poz. 1229 ze zm.), oraz w ustawie "Prawo ochrony środowiska" (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627 ze zm.). W szczególności na obszarze tym obowiązuje zakaz odprowadzania bezpośrednio do gruntu wód deszczowych z posadzek, ścieków lub płynów technologicznych, ścieków ropopochodnych oraz sanitarnych. Koniecznym jest oczyszczanie wód opadowych i roztopowych z zawiesin ogólnych oraz substancji ekstrahujących się eterem naftowym do wartości określonych w załączniku nr 2 do rozporządzenia MOŚZNiL z dnia 5 listopada
1991 r. w sprawie klasyfikacji wód oraz warunków jakim powinny odpowiadać ścieki wprowadzone do wód lub do ziemi (Dz. U. Nr 116,
poz. 503 ze zm.) i przy zachowaniu warunków określonych w § 3 ww. rozporządzenia, pochodzących z powierzchni utwardzonych, stacji paliw, placów, parkingów itp.

3.3. W przypadku lokalizacji inwestycji mogących pogorszyć stan środowiska naturalnego wprowadza się obowiązek opracowania na etapie poprzedzającym wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania - raportów oddziaływania na środowisko poszczególnych zamierzeń inwestycyjnych.

3.4. Odpady technologiczne i śmieci z uwzględnieniem ich segregacji i częściowego odzysku, składować wyłącznie w szczelnych kontenerach systematycznie opróżnianych przez wyspecjalizowane służby komunalne.

3.5. Na terenach wolnych od zabudowy należy urządzić tereny zieleni z uwzględnieniem i adaptacją istniejącej zieleni. Istniejący drzewostan wzdłuż granic opracowania oraz ciągów komunikacyjnych w formie szpalerów drzew, a także pojedyncze egzemplarze drzew iglastych, należy objąć ochroną. Cięcia sanitarne drzew tylko na zasadach określonych w przepisach szczególnych.

4. W zakresie komunikacji.

4.1. Obsługę komunikacyjną terenu objętego zmianą planu zapewnia przylegająca ulica St. Moniuszki (droga powiatowa), leżąca poza obszarem objętym zmianą planu, a także drogi dojazdowe (Dp) jak na rysunku zmiany planu.

Wschodnia granica terenu objętego zmianą planu stanowi jednocześnie granicę rezerwy terenu pod lokalizację drogi wojewódzkiej nr 340.

Na wschodnim odcinku ul. St. Moniuszki obowiązuje zakaz lokalizacji nowych wyjazdów i wjazdów na tę ulicę.

Odległość linii zabudowy od linii regulacyjnej ulicy St. Moniuszki min. 2,0 m na jej wschodnim odcinku i na odcinku północnym na części gdzie nie ustalono tej linii na rysunku zmiany planu.

4.2. Drogi dojazdowe (Dp), ogólnodostępne, o szerokości w liniach regulacyjnych min. 10,0 m. Zalecany przekrój uliczny. Jezdnie o szerokości 5,0-
- 6,0 m.

Ruch pieszy na wydzielonych chodnikach w przekroju ulicznym drogi lub na oznaczonych fragmentach jezdni na drodze pieszo-jezdnej.

4.3. Dopuszcza się wyznaczenie dodatkowych dróg klasy D - ogólnodostępnych o szerokości w liniach regulacyjnych min. 10,0 m. Pozostałe drogi niespełniające ww. parametrów technicznych dróg dojazdowych traktuje się jako drogi wewnętrzne.

4.4. Wzdłuż dróg (ulic) wykonać oświetlenie uliczne.

4.5. Na terenach usługowych oznaczonych symbolami UP, U, PPu należy zapewnić miejsca postojowe dla samochodów użytkowników, oraz place manewrowe dla ciężarowego transportu samochodowego o wielkości i ilości wynikającej z rodzaju prowadzonej działalności i przepisów Prawa budowlanego - jednak nie mniej niż 5 stanowisk parkingowych dla każdego zakładu.

5. W zakresie uzbrojenia.

5.1. Zaopatrzenie w wodę z istniejącego wodociągu komunalnego znajdującego się w ulicy St. Moniuszki oraz lokalnej sieci wodociągowej na terenie objętym zmianą planu na warunkach określonych przez administratora tych urządzeń.

5.2. Ścieki sanitarne i deszczowe należy odprowadzać do istniejącej sieci kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej w ul. St. Moniuszki lub poprzez lokalne urządzenia kanalizacyjne na warunkach określonych przez administratora sieci. Ewentualne ścieki technologiczne po wstępnym oczyszczeniu odprowadzić do sieci kanalizacji komunalnej na warunkach określonych przez administratora sieci i oczyszczalni komunalnej.

5.3. Zaopatrzenie w energię elektryczną z istniejącej sieci i urządzeń energetycznych na obszarze objętym zmianą planu i w rejonie ul. St. Moniuszki, na warunkach które ustali Zakład Energetyczny Wrocław.

5.4. Zaopatrzenie w gaz z istniejącej sieci w ul. St. Moniuszki, oraz na terenie objętym zmianą planu, na warunkach określonych przez jej administratora.

5.5. Podłączenie do sieci telekomunikacyjnej w ul. St. Moniuszki na warunkach określonych przez administratora tej sieci.

5.6. Instalacje, urządzenia i obiekty technologiczne związane z prowadzoną działalnością należy lokalizować i realizować wg przepisów szczególnych, pod nadzorem właściwych służb państwowych.

5.7. Ogrzewanie obiektów elektryczne, gazowe lub olejowe. Możliwe również ogrzewanie z centralnej ciepłowni położonej poza obszarem opracowania.

§ 5

Szczegółowe zasady zagospodarowania terenów
na obszarze objętym zmianą planu

1. Teren oznaczony na rysunku zmiany planu symbolem 1 PP - tereny zabudowy przemysłowo-pro-dukcyjnej.

1.1. Przeznacza się pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji przemysłowej, produkcyjnej, składowej, a także obsługi komunikacji, a w tym naprawy i budowy wszelkich pojazdów - pod warunkiem ograniczenia negatywnego oddziaływania z tego tytułu do obszaru objętego niniejszą zmianą planu. Na terenie tym obowiązuje zakaz lokalizacji mieszkań i budynków mieszkalnych.

1.2. Adaptacja, przebudowa, rozbudowa, nadbudowa lub modernizacja istniejącej zabudowy i zagospodarowania z uwzględnieniem ustaleń § 4.

1.3. Na obszarze tym, przylegającym od strony południowej do terenów Stacji Kolejowej Oleśnica obowiązują następujące warunki i ograniczenia w zagospodarowaniu wynikające z przepisów szczególnych:

1.3.1. Budynki i budowle należy sytuować w odl. nie mniejszej niż 10,0 m od granicy obszaru kolejowego, a odległość ta nie może od osi skrajne-go toru kolejowego być mniejsza niż 20,0 m.

1.3.2. Nawierzchnie placów, ulic wewnętrznych i parkingów muszą mieć nawierzchnie twardą i zapewniającą spływ wód do wewnętrznej kanalizacji deszczowej oraz nie w kierunku terenów kolejowych.

1.3.3. Prowadzona działalność nie może być związana z produkcją i obrotem substancjami łatwopalnymi, wybuchowymi, żrącymi i pylącymi, stanowiącymi zagrożenie dla ruchu kolejowego i środowiska na terenach kolejowych.

1.3.4. Zakłady, magazyny i inne obiekty wytwarzające zapylenie winny być wyposażone w urządzenia odpylające i zraszające w związku z niebezpieczeństwem zapylenia urządzeń bezpieczeństwa ruchu i świetlnej sygnalizacji kolejowej.

1.3.5. Sadzenie drzew lub krzewów wzdłuż granicy z terenem kolejowym może być usytuowane w odl. nie mniejszej niż 15 m od osi skrajnego toru kolejowego (dotyczy drzew do 10 m wysokości).

1.3.6. Nie dopuszcza się wykorzystanie rowów odwadniających tereny kolejowe dla użytkowników z poza PKP.

1.3.7. Od zewnętrznej krawędzi budowli kolejowej (do takich należy zaliczyć m.in. rów odwadniający, podtorze, podnóże nasypu), należy pozostawić pas gruntu kolejowego o szerokości 3,0 m dla potrzeb kolejowej drogi technologicznej.

1.3.8. Nie wyraża się zgody na prowadzenie magistrali wodociągowych o średnicy większej niż 1620 mm wzdłuż linii kolejowej.

1.3.9. W przypadku prowadzenia energetycznej sieci napowietrznej lub podziemnej kablowej wzdłuż obszarów kolejowych należy uwzględniać przepisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 5 maja 1999 r. w sprawie określenia odległości i warunków dopuszczających usytuowanie drzew lub krzewów, elementów ochrony akustycznej, wykonywanie robót ziemnych, budynków lub budowli w sąsiedztwie linii kolejowych oraz sposobu urządzania i utrzymywania zasłon odśnieżnych i pasów przeciwpożarowych (Dz. U. z 1999 r. Nr 47, poz. 476 ze zm.).

1.3.10. Strefy szkodliwego oddziaływania linii energetycznych WN nie mogą zachodzić na tereny obszaru kolejowego. Ewentualne krzyżowanie się linii WN nie może mieć miejsca nad terenami Stacji Kolejowej Oleśnica.

1.3.11. Gazociągi powinny być lokalizowane od terenów kolejowych w odległości większej niż wynosi zasięg strefy poziomej awaryjnego wybuchu rurociągu przesyłowego.

1.3.12. Obowiązuje całkowity zakaz krzyżowania się pod torami kolejowymi gazociągów wysokociśnieniowych z torami kolejowymi na terenach kolejowych i terenie stacji kolejowej Oleśnica.

1.3.13. Dopuszcza się lokalizację telekomunikacyjnych urządzeń przekaźnikowych, w tym konstrukcji wieżowych z tym związanych pod następującymi warunkami:

a) odległość konstrukcji masztu od obszaru kolejowego musi być większa niż jego wysokość,

b) urządzenie telekomunikacyjne nie może powodować zakłóceń w łączności kolejowej.

1.3.14. Na projektowanych drogach w sąsiedztwie linii kolejowej lub krzyżujących się z torami kolejowymi nie należy instalować świateł o kolorach stosowanych w sygnalizacji kolejowej.

1.4. Obsługa komunikacyjna tego terenu z drogi powiatowej (ulica St. Moniuszki) z dostępem w Pn części terenu, na warunkach określonych w § 4 ust. 4.

1.5. Standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania wg § 4 ust. 1 i 2.

2. Teren oznaczony na rysunku zmiany planu symbolem 2 U - tereny zabudowy usługowej.

2.1. Przeznacza się pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji usługowej i biurowej z dopuszczeniem lokalizacji pomieszczeń mieszkalnych właściciela lub osób związanych z prowadzoną działalnością usługową, o ile charakter tej działalności nie spowoduje szkodliwej uciążliwości dla tych mieszkań w rozumieniu przepisów ustawy "Prawo ochrony środowiska", a negatywne oddziaływanie wynikające z rodzaju prowadzonej działalności usługowej zostanie ograniczone do obszaru objętego niniejszą zmianą planu.

2.2. Adaptacja, przebudowa, rozbudowa, nadbudowa lub modernizacja istniejącej zabudowy i zagospodarowania z uwzględnieniem ustaleń § 4.

2.3. Obsługa komunikacyjna tego terenu z przylegającej drogi powiatowej (ulica St. Moniuszki). Pozostałe warunki wg § 4 ust. 4 pkt 4.5.

2.4. Standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania wg § 4 ust. 1 i 2.

3. Tereny oznaczone na rysunku zmiany planu symbolami 3 UP oraz 4UP - tereny zabudowy usługowo-produkcyjnej.

3.1. Przeznacza się pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji usługowej, biurowej, handlowej, produkcyjnej, składowej z wykluczeniem inwestycji szkodliwych dla środowiska w rozumieniu przepisów ustawy "Prawo ochrony środowiska" oraz ograniczeniem negatywnego oddziaływania wynikającego z prowadzonej działalności do obszaru objętego niniejszą zmianą planu. Na terenach tych obowiązuje zakaz lokalizacji mieszkań i budynków mieszkalnych.

3.2. Adaptacja, przebudowa, rozbudowa, nadbudowa lub modernizacja istniejącej zabudowy i zagospodarowania z uwzględnieniem ustaleń § 4.

3.3. Obsługa komunikacyjna tych terenów na warunkach określonych w § 4 ust. 4.

3.4. Standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania wg § 4 ust. 1 i 2.

4. Tereny oznaczone na rysunku zmiany planu symbolami 5 PPu oraz 6 PPu - alternatywne tereny zabudowy usługowej.

4.1. Przeznacza się na i pod zabudowę i zagospodarowanie o funkcji przemysłowej PP, określonej w § 5 ust. 1, jednak z racji swego atrakcyjnego usytuowania tereny te mogą alternatywnie być przeznaczone na cele usługowe, rzemiosło, składy, handel, miejsca parkingowe i garażowe, z wykluczeniem inwestycji szkodliwych dla środowiska w rozumieniu przepisów ustawy "Prawo ochrony środowiska" oraz ograniczeniem negatywnego oddziaływania wynikającego z prowadzonej działalności do granicy terenu "2 U" i obszaru objętego niniejszą zmianą planu.

Na terenie 5 PPu obowiązuje zakaz lokalizacji mieszkań i budynków mieszkalnych.

Na terenie 6 PPu dopuszcza się lokalizację mieszkań wbudowanych właściciela lub osób związanych z prowadzoną działalnością o ile charakter tej działalności nie spowoduje szkodliwej uciążliwości dla lokatorów tych mieszkań.

4.2. Warunkiem podziału terenu i jego nowego zagospodarowania jest wykonanie koncepcji urbanistycznej, programowo-przestrzennej, która winna ustalić podstawowe zasady zabudowy i zagospodarowania na tym terenie. Koncepcja ww. powinna uzyskać pozytywną opinię Zarządu Miasta Oleśnicy.

4.3. Adaptacja, przebudowa, rozbudowa, nadbudowa lub modernizacja istniejącej zabudowy i zagospodarowania z uwzględnieniem ustaleń § 4 i § 5 ust. 4 pkt 4.2.

4.4. Obsługa komunikacyjna tego terenu na warunkach określonych w § 4 ust. 4.

4.5. Standardy kształtowania zabudowy i zagospodarowania wg § 4 ust. 1 i 2 oraz ustaleń koncepcji urbanistycznej.

§ 6

1. Z racji ograniczonej wielkości terenu objętego zmianą planu, w dużej części zabudowanego i o znacznym uzbrojeniu - nie określa się zasad i warunków jego ewentualnego dalszego podziału na działki budowlane. Dla alternatywnych terenów zabudowy usługowej (PPu) ewentualne podziały terenu określone zostaną w koncepcji urbanistycznej.

2. Dopuszcza się dotychczasowe użytkowanie terenu objętego zmianą planu do czasu zmiany sposobu użytkowania, zgodnego z ustaleniami niniejszego planu, pod warunkiem nie zwiększania uciążliwości z tego wynikającej dla terenów przylegających.

3. Obszar objęty zmianą planu w granicach określonych liniami rozgraniczającymi może stanowić teren zorganizowanej działalności inwestycyjnej.

4. Istniejącą zabudowę i infrastrukturę techniczną na terenie objętym zmianą planu poddać należy w miarę potrzeby rehabilitacji z uwzględnieniem zasad określonych w § 4.

§ 7

W granicach terenu określonego w § 1 ust. 3 niniejszej uchwały, tracą moc obowiązującą ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Oleśnicy, zatwierdzonego uchwałą nr XLII/251/93 Rady Miejskiej Oleśnicy z dnia 19 listopada 1993 r. i opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Województwa Wrocławskiego Nr 1, poz. 1 z dnia 31 stycznia 1994 r.

§ 8

Ustala się stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty, o której mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w wysokości 30%, do zastosowania w razie zbycia przez właściciela terenu objętego niniejszą zmianą planu.

§ 9

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta Oleśnicy.

§ 10

Niniejsza uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCA

RADY MIASTA

ZDZISŁAWA MARIA JAKIMIEC

Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miasta Oleśnicy z dnia 27 września 2002 r. (poz. 3252)