3240 UCHWAŁA RADY GMINY STOSZOWICE z dnia 10 października 2002 r. w sprawie zmiany uchwały nr 26/IX/2001 Rady Gminy Stoszowice z dnia 14 sierpnia 2001 r. o zmianie uchwały nr 51/XI/2000 z dnia 14 grudnia 2000 r. w sprawie ustalenia regulaminów określających niektóre zasady wynagradzania za pracę oraz zasady przyznawania nauczycielom zatrudnionym w oświatowych jednostkach organizacyjnych na terenie gminy Sto- szowice dodatków do wynagrodzenia i nagród Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), w związku z art. 30 ust. 6 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357 z późn. zm.) oraz uchwałą nr 26/IX/2001 Rady Gminy Stoszowice z dnia 14 sierpnia 2001 r. o zmianie uchwały nr 51/XI/2000 r. z dnia 14 grudnia 2000 r. w sprawie ustalenia regulaminów określających niektóre zasady wynagradzania za pracę oraz zasady przyznawania nauczycielom zatrudnionym w oświatowych jednostkach organizacyjnych na terenie gminy Stoszowice dodatków do wynagrodzenia i nagród, Rada Gminy Stoszowice uchwala, co następuje: |
§ 1
Zmienia się § 1 uchwały:
a) pkt 1 – regulamin określający warunki przyznawania dodatku za wysługę lat dla nauczycieli, którego treść stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały;
b) pkt 2 – regulamin określający warunki przyznawania i wysokość stawek dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, stanowiący załącznik nr 2 do niniejszej uchwały;
c) pkt 3 – regulamin określający warunki przyznawania oraz wysokość stawek dodatku funkcyjnego, stanowiący załącznik nr 3 do niniejszej uchwały.
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy Stoszowice.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
Załącznik nr do 1 uchwały Rady Gminy Stoszowice z dnia 10 października 2002 r. (poz. 3240) |
REGULAMIN PRZYZNAWANIA DODATKU ZA WYSŁUGĘ LAT DLA NAUCZYCIELI
Dodatek za wysługę lat ustala dyrektor placówki oświatowej, a dla dyrektora organ prowadzący.
Nauczycielom przysługuje dodatek za wysługę lat zgodnie z postanowieniami art. 33 ust. 1 Karty Nauczyciela (Dz. U. z 1997 r. Nr 56, poz. 357 z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli ... (Dz. U. Nr 39 poz. 455), a w szczególności dodatek za wysługę lat przysługuje:
a) począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nauczyciel nabył prawo do dodatku lub do wyższej stawki tego dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,
b) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub wyższej jego stawki nastąpiło od pierwszego dnia miesiąca.
Dodatek za wysługę lat przysługuje nauczycielowi w pełnej wysokości także za okres nieświadczenia pracy, za który przysługuje wynagrodzenie, za okres pobierania zasiłku z ubezpieczenia społecznego oraz za okres urlopu dla podratowania zdrowia. Nauczycielowi zatrudnionemu w niepełnym wymiarze zajęć przysługuje dodatek za wysługę lat proporcjonalny do wymiaru zatrudnienia.
Załącznik nr do 2 uchwały Rady Gminy Stoszowice z dnia 10 października 2002 r. (poz. 3240) |
REGULAMIN PRZYZNAWANIA DODATKU MOTYWACYJNEGO DLA NAUCZYCIELI
Dodatek motywacyjny jest przyznawany nauczycielom zgodnie z § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości... (Dz. U. Nr 39, poz. 455), a w szczególności:
1. Nauczycielowi wyróżniającemu się osiągnięciami w pracy, jakością świadczonej pracy lub szczególnym zaangażowaniem w realizację czynności i zajęć, o których mowa w art. 42 ust. 2 pkt 2 i 3 Karty Nauczyciela, może być przyznany dodatek motywacyjny.
2. Dodatek motywacyjny przyznaje się na okres nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż 12 miesięcy.
3. Wysokość dodatku motywacyjnego nauczyciela, w granicach środków przyznanych uchwałą budżetową, ustala dyrektor szkoły, a w stosunku do dyrektora szkoły Zarząd Gminy.
4. Minimalna wysokość miesięczna przyznanego dodatku motywacyjnego wynosi 5% średniego wynagrodzenia stażysty, natomiast wysokość maksymalna do 20%.
Dodatek motywacyjny nie przysługuje nauczycielowi:
Nauczyciel kontraktowy, mianowany, dyplomowany zatrudniony w placówkach oświatowych Gminy Stoszowice ma prawo do dodatku motywacyjnego, po spełnieniu wymogów określonych w pkt 1, po przepracowaniu jednego roku szkolnego w danej placówce, za wyjątkiem nauczycieli przenoszonych w trybie art. 18 i 19 Karty Nauczyciela.
Załącznik nr do 3 uchwały Rady Gminy Stoszowice z dnia 10 października 2002 r. (poz. 3240) |
REGULAMIN PRZYZNAWANIA DODATKU FUNKCYJNEGO DLA NAUCZYCIELI
1. Dodatek funkcyjny jest przyznawany nauczycielom zgodnie z § 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 roku w sprawie wysokości ... (Dz. U. Nr 39, poz. 455), a w szczególności:
2. Dodatek funkcyjny przysługuje nauczycielowi z tytułu wykonywania zadań:
3. Nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze w przedszkolach, szkołach przysługuje dodatek funkcyjny w wysokości określonej w tabeli.
4. Wysokość dodatku funkcyjnego dla dyrektora ustala Przewodniczący Zarządu Gminy w granicach stawek określonych w tabeli po uwzględnieniu m.in. wielkości placówki, jej warunków organizacyjnych oraz liczby stanowisk kierowniczych w placówce.
5. Wysokość dodatku funkcyjnego dla wicedyrektorów i innych osób uprawnionych do otrzymania dodatku funkcyjnego ustala dyrektor placówki.
6. W wypadku zbiegu prawa od kilku dodatków funkcyjnych nauczycielowi przysługuje tylko jeden z nich – najwyższy.
7. Prawo do dodatku funkcyjnego przysługuje w okresie zajmowania odpowiedniego stanowiska kierowniczego lub wykonywania zadań, za które przysługuje dodatek. Jeżeli odpowiednie stanowisko kierownicze lub funkcję powierzono nauczycielowi na okres nieobejmujący pełnych miesięcy, dodatek funkcyjny wypłaca się w wysokości proporcjonalnej do czasu pełnienia związanych z nim obowiązków.
8. Dodatek funkcyjny związany ze stanowiskiem przysługuje również osobie, której powierzono odpowiednie obowiązki w zastępstwie innej osoby, jeśli jej nieobecność w pracy przekracza 3 miesiące.
9. W przypadku szczególnie uzasadnionym Przewodniczący Zarządu Gminy może podwyższyć stawkę dodatku funkcyjnego z tabeli do 50% w miarę posiadanych środków w budżecie.
10. Dodatek funkcyjny nie przysługuje w okresie nie-usprawiedliwionej nieobecności w pracy, w okresie urlopu dla poratowania zdrowia oraz w okresach, za które nie przysługuje wynagrodzenie.
TABELA STAWEK DODATKÓW FUNKCYJNYCH
Stanowisko |
Wysokość dodatku funkcyjnego miesięcznie w % (średniego wynagrodzenia stażysty) |
|
|
|
|