3202

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ GMINY STRZEGOM

z dnia 30 września 2002 r.

w sprawie prowadzenia ewidencji osób sprzedających złom metali nieżelaznych i żelaznych oraz rejestracji jego rodzaju, ilości i źródeł pochodzenia, przez przedsiębiorców prowadzących skup złomu na terenie gminy Strzegom

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 14, art. 40 ust. 3 i 4, art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), w związku z § 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 września 1997 r. w sprawie określenia wykroczeń, za które funkcjonariusze straży gminnych (miejskich) upoważnieni są do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego oraz zasad i sposobu wydawania upoważnień (Dz. U. z 1997 r. Nr 124, poz. 794), Rada Miejska Gminy Strzegom uchwala, co następuje:

§ 1

1. Wprowadza się w punktach skupu złomu metali nieżelaznych i żelaznych na terenie gminy Strzegom obowiązek prowadzenia rejestrów i rejestrowania transakcji skupu złomu metali nieżelaznych i żelaznych. Rejestr powinien mieć kartki ponumerowane i zabezpieczone przed ich wyrwaniem.

2. Rejestry, o których mowa w ust. 1, powinny zawierać następujące wpisy:

1) tożsamość osób dostarczających złom, ustaloną na podstawie dokumentu tożsamości (imię i nazwisko, adres zamieszkania, NIP),
2) data dostarczenia złomu,
3) ilość dostarczonego złomu (kg),
4) rodzaj dostarczonego złomu i jego postać, (drut, linka itp.),
5) rodzaj środka transportu, którym dostarczono złom do skupu (w przypadku mechanicznego środka transportu należy podać markę i numer rejestracyjny pojazdu),
6) oświadczenie dostawcy o źródle pochodzenia złomu,
7) własnoręczny podpis dostawcy.

3. Wpisów do rejestru, o którym mowa w ust. 1, należy dokonywać na bieżąco, bezpośrednio po przeprowadzeniu transakcji skupu.

4. Rejestry, o których mowa w ust. 1, należy prowadzić z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.).

§ 2

Naruszenie przepisów niniejszej uchwały podlega karze grzywny wymierzonej w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach.

§ 3

Upoważnia się funkcjonariuszy Straży Miejskiej Gminy Strzegom do przeprowadzenia kontroli przestrzegania przepisów niniejszej uchwały, a w razie stwierdzenia jego naruszenia, nakładania grzywny w drodze mandatu karnego na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach.

§ 4

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta w Strzegomiu.

§ 5

Traci moc uchwała nr 44/95 Rady Miejskiej Gminy Strzegom z dnia 8 czerwca 1995 r. w sprawie prowadzenia rejestru skupu metali nieżelaznych przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

§ 6

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i wchodzi w życie po upływie 3 dni od dnia jej ogłoszenia. Uchwała niniejsza podlega rozplakatowaniu we wszystkich punktach skupu złomu metali nieżelaznych i żelaznych na terenie gminy Strzegom.

PRZEWODNICZĄCY
RADY MIEJSKIEJ GMINY
MAREK KOLANO