§ 10
Szczególne zasady zagospodarowania wynikające z potrzeby ochrony środowiska przyrodniczego
1) Wszelka działalność w obrębie terenu objętego planem winna respektować obowiązujące przepisy szczególne dotyczące ochrony i kształtowania środowiska.
2) Bezwzględnie zabrania się wprowadzania nie- oczyszczonych ścieków do wód powierzchniowych, podziemnych oraz gruntów.
3) Uciążliwość prowadzonej działalności w zakresie emisji hałasu, wibracji, zanieczyszczeń powietrza, substancji złowonnych oraz niejonizującego promieniowania elektromagnetycznego, nie może powodować przekroczenia granic własności terenu na jakim jest lokalizowana.
4) Dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko wymagane jest przeprowadzenie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko.
5) Zabrania się lokalizowania w granicach działek obiektów i urządzeń usługowych i produkcyjnych zaliczonych zgodnie z przepisami szczególnymi do obiektów mogących pogorszyć stan środowiska, stwarzających uciążliwości dla mieszkańców i środowiska przyrodniczego oraz wymagających wielokrotnej (ponad 4 kursy w ciągu doby) obsługi transportowej i ciężkiego (ponad 3,5 tony) transportu dostawczego.
6) Na terenie objętym planem dopuszcza się wszelkie działania na rzecz poprawy stanu środowiska niezależnie od tego czy są one bezpośrednio związane z ustaloną funkcją terenu.
§ 11
Zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane
1) Granice nowych podziałów geodezyjnych, dopuszcza się z zastrzeżeniem zachowania minimalnej szerokości frontu działki budowlanej (mierzonej w linii zabudowy):
2) Ustala się minimalne powierzchnie nowo wydzielanych działek budowlanych:
§ 12
Ustala się następujące stawki procentowe w stosunku do wzrostu wartości nieruchomości objętych niniejszym planem, służące naliczeniu jednorazowej opłaty uiszczanej przez właścicieli nieruchomości, w przypadku ich zbycia w ciągu 5 lat od dnia, w którym ustalenia niniejszego planu stały się obowiązujące.
§ 13
1. W granicach określonych w § 1 tracą ważność ustalenia Miejscowego Planu Ogólnego Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Leśna uchwalonego przez Radę Miejską Gminy Leśna nr X/58/90 z dnia 7 listopada 1990 r., opubliko- wanego w Dz. U. Województwa Jeleniogórskiego Nr 1, poz. 1 z dnia 22 stycznia 1991 r.
2. W granicach określonych w § 1 zachowują ważność ustalenia zmiany w Miejscowym Planie Ogólnym Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Leśna uchwalonego przez Radę Miejską Gminy Leśna nr CXIII/453/98 z dnia 4 czerwca 1998 r., oraz ustalenia uchwały nr XXXVII/339/93 z dnia 29 czerwca 1993 r. w sprawie utworzenia obszaru chronionego krajobrazu na terenie gminy Leśna.
§ 14
Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy Leśna.
§ 15
Niniejsza uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.