2901

UCHWAŁA RADY GMINY BOLESŁAWIEC

z dnia 29 maja 2002 r.

w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.), art. 18 ust. 2 pkt 5 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591) oraz w nawiązaniu do uchwały Rady Gminy Bolesławiec nr XXII/137/97 z dnia 8 października 1997 r. i nr IV/26/98 z dnia 29 grudnia 1998 r. uchwala się, co następuje:

§ 1

Uchwala się zmianę miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec dla obszaru 4 – obręb Suszki, działki o numerach ewidencyjnych 192/6, 192/7, 336.

§ 2

Integralna część zmiany planu stanowi rysunek planu w skali 1:10 000, stanowiący załącznik graficzny do uchwały.

§ 3

1. Następujące oznaczenia graficzne na rysunku zmiany planu są obowiązującymi ustaleniami planu:

1) przeznaczenie terenu określone symbolem,
2) linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania,
3) linie rozgraniczające mogące ulec niewielkiemu przesunięciu na etapie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu w oparciu o projekt zagospodarowania terenu inwestycji oraz uzyskane uzgodnienia lub decyzje wymagane przepisami szczególnymi i odrębnymi.

2. Ponadto na rysunku planu naniesiono następujące oznaczenia niebędące ustaleniami planu:

1) granice udokumentowanego złoża Janina IVB gliny ceramicznej biało wypalającej się,
2) istniejąca linia napowietrzna 20 kV,
3) istniejąca stacja transformatorowa.

§ 4

Dotychczasowe przeznaczenie obszaru, jako wysypisko śmieci (warunkowo) i użytki rolne, ustalone w miejscowym ogólnym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec ulega zmianie na zakład przeróbczy i eksploatację kopaliny oraz las.

§ 5

Ustala się przeznaczenie obszaru:

1. Teren oznaczony na rysunku planu symbolem Pp, PE przeznaczony jest na budowę zakładu przeróbczego i eksploatację kopaliny.

2. Teren, oznaczony symbolem Pp, przeznacza się na budowę zakładu przeróbczego.

3. Teren, oznaczony symbolem RL, przeznacza się na rekultywację w kierunku leśnym.

4. Teren położony na działce nr 192/6, wzdłuż drogi gminnej nr ew. 183, oznaczony symbolem K, o sze- rokości 9 m, przeznacza się na poszerzenie tej drogi.

§ 6

Ustala się zasady obsługi komunikacyjnej:

1. Obszar jest dostępny komunikacyjnie od dróg gminnych o numerach ewidencyjnych 183, 184, 335.

2. Na drogach powiatowych o numerach 12516, 12568, doprowadzających do obszaru nie dopuszcza się ruchu pojazdów o nacisku na oś większym niż 80KN.

3. Miejsca postojowe oraz place manewrowe winny być umieszczone na terenach własnych inwestora.

4. Potrzeby w zakresie modernizacji i eksploatacji dróg realizowane będą w oparciu o przepisy szczególne i odrębne w tym ustawę o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985 r. (Dz. U. Nr 14, poz. 60 z późn. zm).

§ 7

Ustala się zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:

1. Gromadzenie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych będzie odbywać się zgodnie z uchwałą Rady Gminy Bolesławiec w sprawie ustalenia szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy.

2. Odpady poprodukcyjne należy segregować z wydzieleniem odpadów niebezpiecznych i mogących stanowić surowiec wtórny i składować na właściwym składowisku odpadów.

3. Zaopatrzenie w wodę do celów bytowo-gospo- darczych będzie odbywać się z komunalnej sieci wodociągowej.

4. Określenie zasad zaopatrzenia w wodę do celów produkcyjnych nastąpi po określeniu wielkości produkcji, na etapie wniosku o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

5. Zaopatrzenie w ciepło będzie odbywać się z lokalnych źródeł ciepła przy zastosowaniu ekologicznych nośników energii, w tym gazu, energii elektrycznej, bądź oleju opałowego.

6. Zasilanie w energię elektryczną będzie odbywać się z istniejącej stacji transformatorowej nr 57910.

7. Nowe stacje dla potrzeb działalności gospodarczej będą w razie potrzeby lokalizowane na terenach własnych inwestorów, lokalizacja stacji winna zapewniać swobodny dostęp dla obsługi i środków transportu.

8. Na obszarze zmiany planu dopuszcza się lokalizację niezbędnych obiektów i urządzeń technicznych infrastruktury pod warunkiem zachowania przepisów szczególnych i odrębnych.

§ 8

Ustala się warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu:

1. Ustala się minimalny udział zieleni w zagospodarowaniu działek przeznaczonych pod budowę zakładu przeróbczego – 15% powierzchni.

2. Wysokość obiektów kubaturowych nie powinna przekraczać 8 m, pozostałych budowli 12 m.

3. Dla terenu oznaczonego symbolem Pp ustala się maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy na 1.0.

§ 9

Ustala się szczególne warunki zagospodarowania terenu, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego.

1. Obszar leży na terenie Głównego Zbiornika Wód Podziemnych GZWP 317.

2. Uciążliwości i szkodliwości wywołane przez działalności wynikające z przeznaczenia terenu w zakresie emisji zanieczyszczeń powietrza, hałasu i wibracji oraz promieniowania elektromagnetycznego będą eliminowane lub ograniczane w oparciu o przepisy szczególne.

3. Przedsięwzięcia mogące znacząco oddziaływać na środowisko będą poddane procedurze ocen oddziaływania na środowisko na podstawie przepisów szczególnych i odrębnych, a w szczególności ustawy Prawo Ochrony Środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r.

4. Zaleca się stosowanie zamkniętego obiegu wody w działalności gospodarczej.

5. Wyklucza się stosowanie do ochrony roślin środków zaliczanych do I i II klasy trucizn.

6. Przy pracach ziemnych wprowadza się obowiązek zdjęcia humusu i jego wykorzystania na cele produkcji rolnej lub rekultywacji terenów.

7. Obszar znajduje się w rejonie rozległego stanowiska archeologicznego nr 58 (AZP78-15), stanowiącego ślad działalności górnictwa złota w średniowieczu i wczesnym okresie nowożytnym.

8. Przed przystąpieniem do prac ziemnych związanych z zagospodarowaniem obszaru należy wystąpić do Służby Ochrony Zabytków o stosowne zezwolenie.

9. Prace ziemne należy prowadzić pod stałą kontrolą archeologiczną.

10. Należy wykonać dokumentację i inwentaryzację dla potrzeb archiwalnych Służby Ochrony Zabytków.

§ 10

Do czasu realizacji ustaleń niniejszego planu obowiązuje dotychczasowy sposób użytkowania terenów.

§ 11

1. Dla obszaru objętego zmianą planu trącą moc ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec zatwierdzonego uchwałą nr VII/44/89 Gminnej Rady Narodowej z dnia 20 października 1989 r.

2. Ustalenia miejscowego ogólnego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Bolesławiec dla pozostałej części gminy pozostają bez zmian.

§ 12

Dla obszaru objętego zmianą planu ustala się stawkę procentową z tytułu wzrostu wartości nieruchomości, o której mowa w art. 10 ust. 3 i art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym w wysokości 0%.

§ 13

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Gminy.

§ 14

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

PRZEWODNICZĄCY
RADY GMINY
WŁADYSŁAW MAJKOWSKI

Załącznik do uchwały Rady Gminy Bolesławiec z dnia 29 maja 2002 r. (poz. 2901)