2892 UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W SOBÓTCE z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Sobótka w odniesieniu do terenów położonych we wsi Sulistrowice Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. Nr 142, poz. 1591 z 2001 r.) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 ze zm.) oraz w nawiązaniu do uchwały Rady Miejskiej w Sobótce nr XXXI/260/2001 z dnia 25 czerwca 2001 r., Rada Miejska w Sobótce uchwala, co następuje: |
§ 1
Uchwala się zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Sobótka, zatwierdzonego uchwałą nr XIV/89/91 z dnia 2 października 1991 r. Rady Gminy i Miasta w Sobótce zwanego w dalszej części uchwały “planem”, dotyczące ustaleń dla terenów gminy Sobótka położonych we wsi Sulistrowice działki nr 407/6 i 437/1.
§ 2
Zakres zmian planu zawarty jest w treści uchwały i na rysunkach planu w skali 1:1000, stanowiących załączniki graficzne 1 i 2 do uchwały:
nr 1 – wieś Sulistrowice działka nr 407/6
nr 2 – wieś Sulistrowice działka nr 437/1
§ 3
Zmienia się ustalenia dla terenu RP (działka nr 407/6) położonego we wsi Sulistrowice jak następuje: wprowadza się nowe przeznaczenie wymienionego terenu i nadaje mu nowy symbol – ustalenia przestrzenne w zał. nr 1.
Symbol terenu – 19 MN
Powierzchnia – 0,4049 ha
Dla wymienionego terenu wprowadza się w tekście planu następujące ustalenia: teren przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową niskiej intensywności – jednorodzinną, dopuszcza się nieuciążliwe usługi. Dopuszcza się możliwość podziału działki na dwie o zbliżonej powierzchni oraz zabudowę każdej jedynym budynkiem mieszkalnym.
Wprowadza się nieprzekraczalną linię zabudowy – 5 m od drogi wiejskiej wzdłuż działki. Budynek (budynki) mieszkalny parterowy (ewentualnie dwie kondygnacje naziemne), dach stromy (40
- 45°) z możliwością wykorzystania poddasza na cele mieszkaniowe. Pokrycie dachówką lub materiałami dachówkopodobnymi. Architektura powinna nawiązywać do tradycji budowlanych. Z uwagi na to, że działka jest zlokalizowana na obszarze podlegającym ochronie konserwatorskiej, każda przewidywana na tym terenie realizacja musi być uzgadniana z Wojewódzkim Oddziałem Służby Ochrony Zabytków we Wrocławiu na etapie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu i decyzji o pozwoleniu na budowę. Istniejącą zieleń zachować w możliwie niezmienionym układzie. Usuniecie drzewa lub krzewu musi być każdorazowo uzgodnione ze służbą ochrony przyrody. Na usunięcie okazów drzew należy uzyskać odpowiednią decyzję.Dojazd do działki z drogi gminnej – ulica Liskowa. Należy zapewnić zorganizowane usuwanie odpadów socjalnych, a w perspektywie ich segregację w celu wtórnego wykorzystania.
Na terenie występuje sieć energetyczna, wodna, kanalizacja ściekowa tymczasowo do zbiorników wybieralnych docelowo do sieci kanalizacji wiejskiej. Włączenie do sieci po uzyskaniu warunków od właścicieli lub zarządców sieci.
§ 4
Zmienia się ustalenia dla części terenu RP (działka nr 437/1) położonego we wsi Sulistrowice jak następuje:
Wprowadza się nowe przeznaczenie wymienionego terenu i nadaje mu nowy symbol – ustalenia przestrzenne w zał. nr 2.
Symbol terenu – 20 MN
Powierzchnia – 0,2074 ha
Dla wymienionego terenu wprowadza się w tekście planu następujące ustalenia:
Teren przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową niskiej intensywności – jednorodzinną, dopuszcza się nieuciążliwe usługi. Linię zabudowy od drogi ustalić indywidualnie w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, zalecane minimum – 4,0 m. Budynek mieszkalny parterowy (dopuszczalne dwie kondygnacje naziemne), dach stromy (40
- 45°) z możliwością wykorzystania poddasza na cele mieszkaniowe. Pokrycie dachówką lub materiałami dachówkopodobnymi. Architektura powinna nawiązywać do lokalnych tradycji budowlanych. Z uwagi na to, ze działka jest zlokalizowana na obszarze podlegającym ochronie konserwatorskiej, każda przewidywana na tym terenie realizacja musi być uzgadniana z Wojewódzkim Oddziałem Służby Ochrony Zabytków we Wrocławiu na etapie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu i decyzji i pozwoleniu na budowę. Istniejącą zieleń zachować w możliwie niezmienionym układzie. Usunięcie drzewa lub krzewu musi być każdorazowo uzgadniane ze służbą ochrony przyrody. Na usunięcie okazów drzew należy uzyskać odpowiednią decyzję.Należy zapewnić zorganizowane usuwanie odpadów socjalnych, a w perspektywie ich segregację w celu wtórnego wykorzystania.
Uzbrojenie terenu.
Na terenie występuje sieć – energetyczna, wodna, kanalizacja ściekowa do sieci kanalizacji wiejskiej. Włączenie do sieci po uzyskaniu warunków od właścicieli lub zarządców sieci.
§ 5
Zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym ustala się stawkę procentową służącą naliczaniu jednorazowej opłaty od wzrostu wartości nieruchomości dla terenów objętych uchwałą, w wysokości 30%.
§ 6
Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miasta i Gminy w Sobótce.
§ 7
Tracą moc dotychczasowe ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu gminy Sobótka, zatwierdzonego uchwałą nr XIV/89/91 z dnia 2 października 1991 r. Rady Gminy w Sobótce w części uregulowanej niniejszą uchwałą.
§ 8
Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Załącznik nr 1 do uchwały Rady Miejskiej w Sobótce z dnia 28 czerwca 2002 r. (poz. 2892) |
Załącznik nr 2 do uchwały Rady Miejskiej w Sobótce z dnia 28 czerwca 2002 r. (poz. 2892) |