2875 UCHWAŁA RADY GMINY ŚWIDNICA z dnia 11 lipca 2002 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu działek nr 237/4, 237/5, 237/6, 237/7 we wsi Witoszów Dolny, gmina Świdnica Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. Nr 15, poz. 139 z 1999 r. z późn. zm.) oraz w związku z uchwałą nr XXXXIII/389/2001 Rady Gminy Świdnica z dnia 5 lipca 2001 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar we wsi Witoszów Dolny, gmina Świdnica, Rada Gminy uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu działek nr 237/4, 237/5, 237/6, 237/7 we wsi Witoszów Dolny, gmina Świdnica. |
Przepisy ogólne
§ 1
Obszar objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego o powierzchni 0,83 ha przeznacza się pod zabudową mieszkaniową, jednorodzinną i urządzenia infrastruktury technicznej.
Plan w granicach opracowania znajduje się w strefie “B” ochrony konserwatorskiej.
§ 2
1. Przedmiotem ustaleń planu są:
§ 3
1. Integralną częścią planu jest rysunek planu sporządzony na mapie w skali 1:1000, stanowiący załącznik graficzny do niniejszej uchwały.
2. Oznaczenia graficzne występujące w rysunku planu są obowiązującymi ustaleniami planu.
§ 4
Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:
planie – należy przez to rozumieć ustalenia zawarte w niniejszej uchwale wraz z załącznikiem,
uchwale – należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Gminy Świdnica,
przepisach szczególnych – należy przez to rozumieć przepisy ustaw wraz z aktami wykonawczymi,
rysunku planu – należy przez to rozumieć rysunek planu miejscowego, będący integralną częścią niniejszej uchwały,
terenie – należy przez to rozumieć obszar o określonym rodzaju przeznaczenia, wyznaczony na rysunku planu liniami rozgraniczającymi lub granicami opracowania planu.
§ 5
Ustalenia w zakresie podziału nieruchomości:
1. W granicach opracowania planu wydziela się tereny o różnym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania (M.,K) oraz proponuje się podział na działki budowlane (M).
2. Linie rozgraniczające tereny o różnym rodzaju zagospodarowania stanowią równocześnie granice działek przewidzianych do wydzielenia.
3. W granicach opracowania dopuszcza się wydzielenie także innych granic nieruchomości pod warunkiem, że nie naruszą one zasad ustalonych w niniejszej uchwale, w tym tych dotyczących zasad zagospodarowania w poszczególnych obszarach.
Przepisy szczegółowe
§ 6
1. Wyznacza się teren “M” przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Jako przeznaczenie uzupełniające wprowadza się funkcję usługową nieuciążliwą. Warunkiem dopuszczenia funkcji uzupełniającej jest: bezkolizyjne z funkcją podstawową wkomponowanie usługi w bryłę budynku mieszkalnego, nieprzekroczenie 25% powierzchni całkowitej przeznaczonej dla usługi w powierzchni ogólnej budynku oraz niegenerowanie wzmożonego ruchu kołowego wymuszającego wyznaczenia parkingu.
2. Dla terenu, o którym mowa w ust. 1, ustala się następujące zasady zagospodarowania terenu:
3. Dla projektowanej na terenie wymienionym w ust. 1 zabudowy, ustala się następujące warunki:
4. Dla terenu wymienionego w ust. 1 przewiduje się następujące zasady wyposażenia w infrastrukturę techniczną:
5. Odpady powstałe w wyniku funkcjonowania obiektów mieszkalnych gromadzić w miejscach do tego przeznaczonych w specjalnych pojemnikach, opróżnianych okresowo przez specjalne służby komunalne.
§ 7
1. Obsługa komunikacyjna terenu wyznaczonego granicami opracowania planu będzie realizowana poprzez zjazd z drogi powiatowej zgodnie z rysunkiem planu.
2. Wyznacza się obszar “K” przeznaczony na cele komunikacji kołowej i pieszej o szerokości 10 metrów w liniach rozgraniczających.
3. Infrastruktura techniczna (liniowa i punktowa) powinna być zlokalizowana poza obrębem pasa drogowego, w odległości minimalnej 1,0 metr od jego granicy dla urządzeń podziemnych oraz 5,0 metrów dla urządzeń naziemnych.
§ 8
Ustalenia, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi, prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz gruntów rolnych i leśnych:
1. Inwestycje w obrębie terenu objętego planem winny respektować obowiązujące przepisy szczególne.
2. Nakazuje się pokrycie wszystkich terenów nieutwardzonych zielenią urządzoną – niską, średnią i wysoką.
3. Na terenach wyznaczonych w planie ustala się obowiązek zdjęcia warstwy próchnicznej pod obiektami budowlanymi, nawierzchniami przeznaczonymi do utwardzenia, a następnie wykorzystanie jej na potrzeby rekultywacyjne i zagospodarowania terenu.
4. Zamierzenia inwestycyjne na terenach wyznaczonych w planie należy uzgadniać ze Służbami Ochrony Zabytków.
Przepisy końcowe
§ 9
Tracą moc obowiązującą ustalenia miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego gminy Świdnica zatwierdzonego uchwałą nr V/34/90 Rady Gminy Świdnica z dnia 24 października 1990 roku w części dotyczącej obszaru wymienionego w § 1 uchwały.
§ 10
Zgodnie z art. 10 ust. 3 oraz art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym określa się stawkę procentową służącą naliczeniu opłaty od wzrostu nieruchomości w wysokości 30%.
§ 11
Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Zarządowi Gminy Świdnica.
§ 12
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.
Załącznik graficzny do uchwały Rady Gminy Świdnica z dnia 11 lipca 2002 r. (poz. 2875)